Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/960 A kérdező kommentje:

"Hmmm én mindig fürdök, mielőtt templomba mennék és a cipőm talpa se koszos sose. Lehet egyeseknek nehezére esik tisztítani.

Másrészt télen a templom kőpadlója igen csak hideg, mi nem a sivatagba lakunk, mint Józsue. Szóval járjon mezítláb azon a hideg kövön az, akinek két anyja van."


Ahogy írtam a fürdés nem helyettesíti a rituális mosakodást. Egyébként nem csak muszlimok hanem zsidók is a rituális mosakodást végeznek mielőtt imádkoznak. A cipőd talpán pedig rengeteg kosz, és szennyeződés lehet, akkor is ha te nem látod. Hideg éghajlaton is vannak mecsetek. Nem nagy dolog befűteni a 21. században. A keresztény egyházaknak pedig elég jól megy anyagilag. Nem a fűtésen kellene spórolni, amiket pedig felsoroltál nem kifogás. Ott van a Bibliában hogy mosakodj meg és vedd le a cipőd mielőtt bemész imádkozni. Muszlimok betartják, keresztények nem.

2020. okt. 4. 14:35
 42/960 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem úgy imádkoznak, mert Jézus megmondta a farizeusoknak, amikor leszidták őket evés előtt, mert nem mostak kezet, hogy a farizeusok fontosnak tartották az emberi hagyományokat és szokásokat Isten szereteténél. Azért, mert talán ki lehet következtetni a Bibliából, hogy hogyan imádkoztak akkor az emberek, az nem azt jelenti, hogy ez Isten parancsa lenne. Ha Jézus meglátott volna egy embert, hogy tiszta szívből imádkozik, de nem földre borulva, akkor vajon azt mondta volna neki, hogy "nem így kell imádkozni, borulj földre" vagy azt hogy "nem jársz messze Isten országától"?


A példázatban, amikor a farizeus és egy vámszedő imádkoznak Istenhez, akkor a vámszedő a mellkasát ütögette, ami eléggé elképzelhetetlen földre borulós pozícióban, mégis őt jött ki megigazulva, a farizeus pedig pont azért tett rosszat, mert miden előírást betartott és azt hitte ezzel jót tesz.


A kijelentés sátrába és a jeruzsálemi templomba bemenve valójában rituálékat és szertartásokat kellet elvégezni, de ezek voltak az egyetlen helyek, máshol nem kellett. Isten gonosznak tartotta, amikor Izraelben több helyen is oltárokat meg áldozóhalmokat állítottak fel.


Nem vagyok én tökéletes, de azzal se csapja se be magát senki, hogy csak azzal Isten kedvében jár, ha mindenféle szokást betart. Jézus mondja, hogy "most még Jeruzsálemben imádják az Atyát, de eljön az idő, amikor Lélekben fogják imádni". Isten imádata nem helyhez és testhelyzethez kötött, hanem Lélekhez.

2020. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/960 anonim ***** válasza:
100%

A keresztények nem ragadtak ki semmit, muszlim források írnak róla, hogy 9 éves volt. Lehet Mohamedet üldözték eleinte, mert traktálta az ott élőket tévtanításaival, viszont utána egyértelműen egy bosszúálló üldöző lett.

Igen, van példa a Bibliában többnejűségre, de még sem ez a helyes életforma. Pál apostol, ahogy Jézus is, vagy Keresztelő János cölibátusban éltek, mert ők lemondtak a testi örömökről Istenért. A pedofil Mohamed pedig habzsolta ezen élvezeteket. Igazi háreme volt.


Egyébként Pál Jézust követte, Jézusért ölték meg a rómaiak, Jézusért szenvedett annyit egész életében megtérése után. Hatalmas a különbség Pál és Mohamed között, mint menny és pokol között. Dante művében majdnem a pokol fenekére helyezi Mohamedet, a nyolcadik kör kilencedik bugyrába.

2020. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/960 anonim ***** válasza:
70%
Mohamedet nem azért üldözték mert hirdette az iszlámot, hanem azért mert a pogányok isteneit szidalmazta, kigúnyolta rendszeresen, meg is mondták Mohamednek, hogy békén hagyják és hirdetheti az iszlámot ha cserébe békén hagyja az istenségeiket, nem tette. Ezek után pogányok azt mondták Mohamednek, hogy akkor ők is kigúnyolják az ő Istenét, ez után nyilatkoztatta Allah azt a verset, ami megtiltja a muszlimoknak más vallások sértegetését AMENNYIBEN ez ahhoz vezet, hogy Allahot fogják bosszúból sértegetni.
2020. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/960 A kérdező kommentje:

"A forrásokat amelyekben ezt olvashatjuk nem keresztények hanem muszlimok (Al-Tabari, al-Bukhārī) írták."


Nem azt mondtam hogy keresztény források szerint volt 9 éves, hanem azt hogy keresztények ragadták ki ezt az egy darab forrást és próbálják beállítani úgy hogy biztosan így volt. Egyébként is először is azt kellene tisztáznod milyen szabály alapján vádolod Mohamed prófétát pedofilnak? A mai 21. századi szabályok szerint ami 18 év alattiak esetében tekinti annak? Mert akkor ez alapján sok Bibliai alak is pedofil, sőt nagyon sokan a történelemben. Az ókorban, középkorban az emberek nem várták meg a 18-at a házasodással. Több magyar király például 12-13 éves lányt vett feleségül. Mária szerinted hány éves volt mikor Józseffel összeházasodott? Én úgy tudom 12. Akkor szerinted Jézus anyja egy pedofil áldozata volt?



"Kérlek nevezz meg néhányat ezek közül a források közül."


Ha rákeresel agyon sok írást fogsz találni. Itt például levezetik hogy Aisha 14-15 éves volt az eljegyzéskor és 19 mikor összeházasodtak.


"This would make Asma 28 years of age in 1 A.H., the year of the Hijra, thus making Aisha 18 years old in 1 A.H. So Aisha would be 19 years old at the time of the consummation of her marriage, and 14 or 15 years old at the time of her nikah. It would place her year of birth at four or five years before the Call."


[link]



Mondjuk sokat elmond keresztényekről hogy bármilyen témában mindig erre a hazugságra terelik a szót. Az imához mi köze van Aisha házasságkötési életkorának? Megértem hogy nehéz szembesülni az igazsággal. Bizonyára sokkolt hogy te nem úgy imádkozol ahogy Jézus tanította és muszlimok imádkoznak így, de emiatt nem kellene hazudoznod és rágalmaznod.

2020. okt. 4. 15:43
 46/960 A kérdező kommentje:

"Azért nem úgy imádkoznak, mert Jézus megmondta a farizeusoknak, amikor leszidták őket evés előtt, mert nem mostak kezet, hogy a farizeusok fontosnak tartották az emberi hagyományokat és szokásokat Isten szereteténél. Azért, mert talán ki lehet következtetni a Bibliából, hogy hogyan imádkoztak akkor az emberek, az nem azt jelenti, hogy ez Isten parancsa lenne."


De ezek nem emberi hagyományok hanem Isten parancsa. Jézus és a többi próféta nem emberi hagyományból imádkozott arccal a földre borulva hanem mert Isten ezt parancsolta. Az Isten által elvárt ima így néz ki.



"Ha Jézus meglátott volna egy embert, hogy tiszta szívből imádkozik, de nem földre borulva, akkor vajon azt mondta volna neki, hogy "nem így kell imádkozni, borulj földre" vagy azt hogy "nem jársz messze Isten országától"?"


Akkor elmondta volna neki Jézus hogy ez egy szép fohász volt amit tett, és elmagyarázta volna hogyan kell elvégezni az imát.



"A példázatban, amikor a farizeus és egy vámszedő imádkoznak Istenhez, akkor a vámszedő a mellkasát ütögette, ami eléggé elképzelhetetlen földre borulós pozícióban, mégis őt jött ki megigazulva, a farizeus pedig pont azért tett rosszat, mert miden előírást betartott és azt hitte ezzel jót tesz."


Ezt nehezen tudom elképzelni. Olyan nincs hogy valaki minden előírást betart és mégis az jön ki jobban aki nm tartja be.



"A kijelentés sátrába és a jeruzsálemi templomba bemenve valójában rituálékat és szertartásokat kellet elvégezni, de ezek voltak az egyetlen helyek, máshol nem kellett."


Nem így van. A zsidók ma is elvégzik a rituális mosakodást ima előtt és egyes zsidók ahogy a videóban is látható, úgy imádkoznak ahogy a muszlimok.



"Nem vagyok én tökéletes, de azzal se csapja se be magát senki, hogy csak azzal Isten kedvében jár, ha mindenféle szokást betart. Jézus mondja, hogy "most még Jeruzsálemben imádják az Atyát, de eljön az idő, amikor Lélekben fogják imádni". Isten imádata nem helyhez és testhelyzethez kötött, hanem Lélekhez."


Hát ez érdekes. A Biblia ami a ti szent könyvetek, leírja hogyan kell imádkozni, és azt is leírja hogy a próféták és Jézus is így imádkoztak, erre te azt mondod ezek csak emberi szokások. Nem tudtam hogy a Bibliai emberi szokások gyűjteménye :) Az hogy te betartod vagy sem, te dolgod, de azt nem mondhatod hogy ezek csak emberi szokások mert a Bibliából egyértelműen kiderül hogy ez Isten parancsa.

2020. okt. 4. 16:39
 47/960 A kérdező kommentje:

"A keresztények nem ragadtak ki semmit, muszlim források írnak róla, hogy 9 éves volt."


Nem azt mondtam hogy keresztény források szerint volt 9 éves, hanem azt hogy keresztények ragadták ki ezt az egy darab forrást a sok közül és próbálják beállítani úgy hogy biztosan így volt.



"Lehet Mohamedet üldözték eleinte, mert traktálta az ott élőket tévtanításaival, viszont utána egyértelműen egy bosszúálló üldöző lett."


Ez egy újabb hazugság. Egyrészt azért mert nem traktálta az ottélőket, másrészt nem volt bosszúálló üldöző. Mikor a muszlimoké lett Mekka, megbocsátott az ott élőknek. Még annak is aki megölte a próféta rokonát.



"Igen, van példa a Bibliában többnejűségre, de még sem ez a helyes életforma. Pál apostol, ahogy Jézus is, vagy Keresztelő János cölibátusban éltek, mert ők lemondtak a testi örömökről Istenért."


Hol írja azt a Biblia hogy a többnejűség nem helyes életforma? Hol írja azt a Biblia hogy cölibátusban kell élni? Ekkora marhaságot. Ha mindenki cölibátusban élne, kihalna az emberiség. Ez a cölibátus az egyház ökörsége. A pedofília vádja aljas rágalom keresztények részéről. Leírtam miért. Háreme pedig nem volt Mohamed prófétának. Több felesége volt külön háztartással. Muszlimoknak bizonyos szigorú esetekben lehet több felesége, legfeljebb négy, de ez nem háremet jelent hanem külön háztartást külön lakással mindennel. A Biblia ír háremről. Azt írja Salamonnak 700 felesége volt és 300 ágyasa.



"Egyébként Pál Jézust követte, Jézusért ölték meg a rómaiak, Jézusért szenvedett annyit egész életében megtérése után. Hatalmas a különbség Pál és Mohamed között, mint menny és pokol között. Dante művében majdnem a pokol fenekére helyezi Mohamedet, a nyolcadik kör kilencedik bugyrába."


Biztos egy középkori keresztény író véleménye a mérvadó abban ki hova kerül :) Pált pedig sok keresztény sem fogadja el. Valószínűleg Pál volt az aki elkezdte meghamisítani Jézus tanítását.

2020. okt. 4. 16:49
 48/960 anonim ***** válasza:
100%
Maria al-Qibtiyya nem Mohamed ágyasa volt?
2020. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/960 A kérdező kommentje:

"Mohamedet nem azért üldözték mert hirdette az iszlámot, hanem azért mert a pogányok isteneit szidalmazta, kigúnyolta rendszeresen, meg is mondták Mohamednek, hogy békén hagyják és hirdetheti az iszlámot ha cserébe békén hagyja az istenségeiket, nem tette. Ezek után pogányok azt mondták Mohamednek, hogy akkor ők is kigúnyolják az ő Istenét, ez után nyilatkoztatta Allah azt a verset, ami megtiltja a muszlimoknak más vallások sértegetését AMENNYIBEN ez ahhoz vezet, hogy Allahot fogják bosszúból sértegetni."


Nem. Nem ez történt. A mekkai politeistákat az zavarta hogy egyre többen kezdetek áttérni az iszlámra, és ahogy nőt a muszlimok száma úgy lettek egyre erőszakosabbak a politeisták. Először csak szavakkal támadták a prófétát és a muszlimokat. Utána gazdasági tiltásokat vezettek be muszlimok ellen, majd jöttek az erőszakos cselekmények. Muszlimokra támadtak és végül gyilkolni kezdtek. Ekkor voltak kénytelenek elmenekülni a muszlimok. Muszlimok egy része Etiópiába menekült, de a politeisták oda is követték őket. Medina városa fogadta be a muszlimokat de a politeisták hadsereggel mentek oda, tehát mikor nem voltak már Mekkában muszlimok, a politeisták akkor is támadtak.

2020. okt. 4. 16:55
 50/960 A kérdező kommentje:

"Maria al-Qibtiyya nem Mohamed ágyasa volt?"


Az iszlámban nem létezik olyan hogy ágyas. Ez keresztényeknél létezik. Muszlimoknak felesége lehet ahogy Mohamed prófétának is.

2020. okt. 4. 16:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!