Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/960 A kérdező kommentje:

65-ös


"Annyira abszurd, hogy csak azért mert a Korán megszabta a muszlimoknak, hogy hogyan kell imádkozniuk, azt feltételezed, hogy az a keresztényekre és a zsidókra is vonatkozik. Ha te így akarsz imádkozni, akkor rendben, ezzel nincs semmi baj, de ne kérj számon olyasmit a keresztényeken, amiben nekik szabadságuk van és ne állíts valótlanságokat! Ne vezesd félre az embereket olyanokkal, hogy "mindenki így imádkozott a Bibliában, meg ilyenek..."


Szerintem elkerülte a figyelmedet hogy a Bibliából idéztem. A Biblia azt írja Jézus arccal a földre borulva imádkozott, Ábrahám, Mózes, Áron és a többi próféta is és a zsidó nép is így imádkozott. Ebből mire következtetsz? Hogy neked nem így kell imádkoznod, hanem úgy ahogy kedved tartja?

2020. okt. 5. 21:32
 72/960 A kérdező kommentje:

66-os,


"Tudod, h mit feltételez az a két szám? "26:39"? Szövegkörnyezetet. Olvasd végig és már meg is érted, hogy ez Jézus speciális imája volt, mint megváltó."


Az ószövetségi próféták és a zsidó nép is így imádkozott a Biblia szerint. Nekik is speciális imájuk volt mint megváltóknak? :)



"Újszövetség van, nem ószövetség. Ráadásul csak ószövetségi igéket írsz. Olvass újszövetséget, és megérted, hogy hogy kell imádkozni"


Szerintem a Máté 26:39 az Újszövetségből van :)

2020. okt. 5. 21:35
 73/960 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy nyilván azt gondolod, hogy neked van igazad, egyébként szerinted miért fontos ez annyira? A hited szerint, ha valaki nem úgy imádkozik, ahogy azt te elképzeled, akkor nem hallgattatik meg az imája? Ha meg meghallgattatik, akkor meg mit számít? Ez csak külsőség.


"A Bibliában például. A próféták elmondták" Hol mondták el?

"Ez sem úgy értendő hogy állva is lehet imádkozni. Nem a testhelyzetre utal ez a vers." Hát akkor mire? Akkor miért nem azt írja, itt ültem leborultam, akármi?


Csak átfutottam a válaszaidat. Nem tudom jól értem-e, lehet félreértettem, vagy átsiklottam valami felett. Szóval ha szabad szöveggel megszólítom Istent, akkor fohászkodom, ha hajbókolok és a Koránt recitálom, akkor imádkozom? Na, most ennek a kitételnek ki felelt meg a Bibliában? Azt ne mond, hogy Jézus a Gecsemáné kertben halála előtt a Koránt recitálta! A te idézetedben is szabad szöveget mondott vagyis a te olvasatodban fohászkodott. Így úgy látom, a "ima" fogalmadnak a Bibliában senki nem felet meg.

Ezzel nem akartam foglalkozni, de akkor nézzük!

"Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,"

Itt Mózes a Sínai-hegyen van és Istennek ott van a jelenléte is, akivel beszélgetnek egymással. Ráadásul, akkor ez a te fogalmaid szerint nem is lehet ima, hanem legjobb esetben is egy fohász: "Mózes sietve a földig hajolt, leborult, és ezt mondta: Ó, Uram, ha elnyertem jóindulatodat, járj közöttünk, Uram! Mert bár keménynyakú nép ez, bocsásd meg mégis bűnünket és vétkeinket, és tégy tulajdonoddá bennünket!" 2Móz 34:8-9

A többi résznél sem hagyományos értelemben vett imádkozásról van szó. Inkább tiszteletadásról. Elismerik hatalmát és felsőbbségét és meghajolnak előtte, mint Istenük előtt. Ábrahám beszélget Istennel. A nép azért borul le, mert látta a jeleket. Mózes és Áron a Szent sátornál borulnak le, ahol Isten jelenléte van és itt is közvetlen beszélgetésről van szó. Egyébként engem a leírtak még csak nem is emlékeztetnek arra, a maghajlás sorozatra, ami a videón van. Az idézetekben leborulnak, legfeljebb egyszer meghajolnak és ennyi, lent maradnak a földön. Ez számomra inkább olyan, mint mikor a szolga az urához folyamodik, ahogy egy király előtt leborul a népe. Amit viszont a muszlimok csinálnak, az szemmel láthatóan egy rituálé.

2020. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/960 A kérdező kommentje:

"Ez viszont nem szerepel benne. Ha szerepelne, akkor úgy lenne benne, hogy "ha imádkozol, csak arccal a földre borulva imádkozz".


Már írtam többször is. A próféták elmondták és megmutatták Isten parancsait. Mikor megmutatták hogyan kell imádkozni, az egy parancs.



"Hiába lehet kikövetkeztetni, hogy a próféták is így csinálták, mert ha például benne lenne a Bibliában, hogy ez meg ez a próféta 9 óra körül mindig ki ment megmosni az arcát a folyóba, akkor nekünk is a folyóba kéne fürödnünk?"


Ha mindig ezt tették a próféták akkor igen. Ha nem is folyóban de meg kellene mosnod az arcod minden nap. A próféták cselekedeti követendő példák. Nem véletlenül tették azt amit. A gyakorlatban mutatták meg hogyan kell alkalmaznod Isten törvényeit.



"Nem lehet, hogy ez inkább csak egy akkori szokást volt, de nem KÖTELEZŐ?"


Nem lehet. Egész biztosan kizárt. A próféták Isten parancsai szerint cselekedtek, nem emberi szokásokat követtek. Ha a próféták így imádkoztak az nem azért volt mert akkoriban ez volt a szokás hanem mert Isten így parancsolta. És ez kötelező, nem opcionális.



"Másrészt pont ezt csinálták az írástudók is, hogy kikövetkeztették az Írásokból, hogy nem szabad mosdatlan kézzel enni és emiatt szidták a tanítványokat."


Akkor helyesen tették mert mosdatlan kézzel tényleg nem szabad enni.



"A szívbe írt törvény sokkal többről szól, minthogy ki milyen testtartásba imádkozik."


Ahogy írtam, értem mit mondasz, de ez nem változtat semmit. Szívből kell imádkozni, igen, így van, de akkor is be kell tartanod Isten parancsát. Meg egyébként is aki szívből imádkozik az betartja Isten parancsát és úgy végzi el az imát ahogy a próféták tanították. Hogy imádkozhat az tiszta szívből aki nem tartja be Isten imára vonatkozó parancsait? Az egy ellentmondás ha valaki azt állítja tiszta szívből imádkozik de Isten imára vonatkozó szabályira azt mondja csak emberi szokások.



"Semmilyen törvény nem írja elő, hogy ne legyen gazdag az ember és voltak gazdag próféták is, Jézus mégis ezt mondta. Akkor hogy is van ez?"


Megmondom őszintén, szerintem Jézus nem mondott ilyet. Egyrészt miért kér olyasmit amit nem ír a törvény? Ráadásul amit kér, teljesen logikátlan. Ha az illető szétosztja a teljes vagyonát, utána mi lesz? Ő maga is éhezni fog. Mások ellátására szorul. Ha pedig ezt tömegesen teszik ezt az emberek az komoly társadalmi problémát fog okozni. Az iszlám vallás egyik alaptanítása a rászorulók kötelező anyagi támogatása de úgy hogy az adakozó anyagi helyzetében ne okozzon nagy változást, a rászorulóknak mégis jelentősen javuljon a helyzete. Szerintem a történet vége hibásan lett lejegyezve vagy megváltoztatták. Jézus azt mondhatta a fiatalnak hogy adjon a vagyonából a szegényeknek, mert ilyen téren hiányosságai voltak. Így tudom elképzelni.



"Azt gondolni, hogy azért vagy jobb, mert más testtartásban imádkozol képmuatatás."


Ha te úgy imádkozol ahogy Isten parancsolta az nem képmutatás. Vagy szerinted betartani Isten parancsait az képmutatás? A farizeusok szándékosan nagy nyilvánosság előtt imádkoztak úgy hogy mindenki lássa milyen nagy hívők, pedig nem azok, tehát nem Isten megelégedettsége volta a céljuk. A Korán egyébként ugyanilyen példát ír: 3/142 "„Bizony, a képmutatók félre akarják vezetni Allahot, de Ő vezeti őket félre, és amikor felállnak az imádkozáshoz, lustán állnak fel, hogy az emberek lássák őket [amint imádkoznak], és nem említik meg Allahot, csak kevésszer” "

Lényeg az hogy két különböző dologról van szó. A farizeus úgy végezte el az imát ahogy Isten parancsolta, de nem Isten megelégedettsége volta a célja. Hívőnek mutatta magát, de valójában nem volt az. Amiről mi beszélünk az az eset, amikor valaki azt állítja hívő, szívből imádkozik, de nem úgy végzi el az imát ahogy Isten parancsolta.



"Lehet valóban így helyes imádkozni, de akkor ne a keresztényeken kérd számon, hogy mért így csinálják, hanem mutasd meg nekik, hogy szerinted így kell. Viszont így úl sok a gyűlölet benend irántuk."


Pontosan ezt teszem. Megmutattam hogy a Biblia szerint így kell imádkozni. Azt is elmondtam hogy ma a muszlimok imádkoznak így és tartják be a Biblia parancsait. Ebben hol látsz gyűlöletet?



"Még sajnos nem értetted meg mit jelent, hogy Isten irgalmasságot szeretne, nem áldozatot. Kívánom, hogy megértesse veled is Isten mit jelent ez."


Ebben igazad van. Nem értem, de szerintem te sem érted. Isten két dolgot vár el tőled. Hitet és jó cselekedetet. Az hogy úgy végzed el az imát ahogy Isten parancsolta az egy jó cselekedet.

2020. okt. 5. 22:28
 75/960 anonim ***** válasza:
100%
A próféták soha az életben nem közlekedtek autóval, szóval aki így tesz, Allah ellen tesz, az ő parancsát sérti, mert csak gyalog és tevén lehet menni.
2020. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/960 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide? A Korán hol írja hogy csak gyalog és tevén lehet menni? Jézus és a próféták egy rituálé szerint végezték el az imát. Ez kiderül a Bibliából amit megtanítottak az embereknek. Szerinted minek borultak arccal a földre ha állva is kényelmesebben el lehetett volna végezni az imát? Egyébként ha már szóba hoztad eléggé valószínű hogy a próféták nem ülnének belső égésű motorba legfeljebb elektromosba mert a belső égésű motor káros rád és a környezetre.
2020. okt. 5. 22:49
 77/960 A kérdező kommentje:

"Azon kívül, hogy nyilván azt gondolod, hogy neked van igazad, egyébként szerinted miért fontos ez annyira? A hited szerint, ha valaki nem úgy imádkozik, ahogy azt te elképzeled, akkor nem hallgattatik meg az imája? Ha meg meghallgattatik, akkor meg mit számít? Ez csak külsőség."


Azt kérdezed miért kell betartani Isten parancsait? Ez most komoly kérdés? Isten dönti el hogy kinek az imáját fogadja el és kinek nem, de ha Isten elmondta hogyan imádkozz de te nem úgy végzed akkor benne van az is hogy lehet, nem fogadja el. Ha szerinted külsőség, Jézus és a próféták miért fáradtak azzal hogy arccal a földre borultak mikor egyszerűbb lett volna mondjuk állva imádkozni? És miért tették kötelezővé az embereknek, mert kiderül hogy a zsidó nép is így imádkozott tehát meg lett tanítva nekik kötelezően.



"Hát akkor mire? Akkor miért nem azt írja, itt ültem leborultam, akármi?"


Azt írja ott volt mellett és imádkozott. Nem a testhelyzetet írja le. Ez a vers nem arra vonatkozik milyen testhelyzetben kell elvégezni az imát.



"Szóval ha szabad szöveggel megszólítom Istent, akkor fohászkodom, ha hajbókolok és a Koránt recitálom, akkor imádkozom?"


Szebben fogalmazva akkor imádkozol ha Isten által parancsolt rituálé szerint végzed el. Minden más mikor Istenhez fordulsz az fohász. Ha csak a Koránt recitálod az sem ima.



"Na, most ennek a kitételnek ki felelt meg a Bibliában? Azt ne mond, hogy Jézus a Gecsemáné kertben halála előtt a Koránt recitálta! A te idézetedben is szabad szöveget mondott vagyis a te olvasatodban fohászkodott. Így úgy látom, a "ima" fogalmadnak a Bibliában senki nem felet meg."


A Koránt nem recitálhatta mert Jézus idején még nem lett kinyilatkoztatva. Pontosabban szó szerint nem recitálhatta a Koránt, de az iszlám szerint a Korán alapüzenete megegyezett az eredeti Evangélium alapüzenetével. Valaki írta is hogy a Mi Atyánk keresztény ima nincs benne a Koránban, én pedig kifejtettem hogy tartalmát tekintve benne van. Jézus a Gecsemáni kertben az Evangéliumból recitálhatot. Ebből csak egy mondatot ír a jelenlegi Evangélium de nyilván nem ennyiből állt az ima. Bibliából kiderül hogy az imát rituális mosakodás előzte meg ahogy az iszlámban. Az is kiderül hogy az imát rituálisan végezték el meghatározott testhelyzetekben ahogy a muszlimok. Ha megnézed a videót amit linkeltem a zsidó imádkozó a Tórából recitál verseket. Jézus pedig a Mi Atyánk imát tanította ami nyilván benne van az Evangéliumban, tehát ez is megegyezik az iszlámmal mert mi pedig a Korán verseit recitáljuk.



"Itt Mózes a Sínai-hegyen van és Istennek ott van a jelenléte is, akivel beszélgetnek egymással."


Lehet hogy Mózes arccal a földre borulva beszélgetett Istennel. Tehát nem egy mindennapi imádkozásról van szó hanem különleges eseményről mikor Isten szólt hozzá.



"A többi résznél sem hagyományos értelemben vett imádkozásról van szó. Inkább tiszteletadásról. Elismerik hatalmát és felsőbbségét és meghajolnak előtte, mint Istenük előtt."


Ez mind része az imának. Szerintem keverd az imát a fohásszal.



"Egyébként engem a leírtak még csak nem is emlékeztetnek arra, a maghajlás sorozatra, ami a videón van. Az idézetekben leborulnak, legfeljebb egyszer meghajolnak és ennyi, lent maradnak a földön. Ez számomra inkább olyan, mint mikor a szolga az urához folyamodik, ahogy egy király előtt leborul a népe. Amit viszont a muszlimok csinálnak, az szemmel láthatóan egy rituálé."


A Biblia nem írja le a teljes imát, de láthatod a videóban hogy a zsidó és a keresztény imádkozók sem csak egyszer borul le hanem rituálé szerint végzik. Jézus imája sem annyiból állt a Gecsemáni kertben hogy egyszer leborult és elmondott egy mondatot. Nyilván ennél sokkal többől állt. A Biblia csak kis részleteket ír le.

2020. okt. 6. 00:12
 78/960 anonim ***** válasza:
100%

"Azt kérdezed miért kell betartani Isten parancsait?"

Nem ezt kérdeztem! Azt kérdeztem, hogy a te hited szerinted a keresztények imái nem hallgattatnak meg? "de ha Isten elmondta hogyan imádkozz" Csakhogy az én hitem szerint, nem mondta el, hogy milyen pózban kell imádkozni. Főleg maga Isten! Ez azt feltételezné, hogy van valahol egy parancsolat, ami leírja, hogy "És mondá az Úr: Mikor imádkozol...". Erre te sem tudtál példát hozni, de még hasonlót sem. Így ez az én szempontomból, ha előakarod írni nekem, hogy hogyan imádkozzak, akkor csak egy külsőséget, a saját világképedet akarod rám erőltetni. Imádkoztam már teljesen leborulva és imádkoztam már állva is, ülve is, térdelve is és az imáim megvoltak hallgatva. Én biztosra veszem, hogy nem ezen múlik.



Ebben az esetben szerintem nem látod a fától az erdőt. "Jézus a Gecsemáni kertben az Evangéliumból recitálhatot. Ebből csak egy mondatot ír a jelenlegi Evangélium de nyilván nem ennyiből állt az ima." Az általad idézet részt a Korán szerint elvileg ki sem ejthette a száján, mivel itt a haláláról beszél, ez még tartalmilag sem lehetett a Korán recitálása, nem azonos az üzenet. A rituális dolgoknak semmi köze nem volt az imához, hanem a húsvéthoz, az új szövetséghez és a kereszthalálára való felkészüléshez volt köze.

2020. okt. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/960 tgt ***** válasza:
100%
Kérdező: Egyértelmű, hogy az állításod hazugság, Isten nem parancsolta meg, hogy földre borulva kell hozzá imádkozni. Nincs ilyen parancs a Bibliában.
2020. okt. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/960 anonim ***** válasza:
100%
Csak a válaszolókat kérdezem, hogy a kérdező reflekált már azon bibliai igékre, amik cáfolják a vádját? Mert olyan bőbeszédű szerencsétlen, csak hogy védje az elgondolását, hogy ezt képtelenség elolvasni.
2020. okt. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!