Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/960 tgt ***** válasza:
100%
Kérdező: Továbbra is várom az egyértelmű választ, hol írja a Biblia, hogy arccal a földre borulva kell imádkozni. Ha nem tudsz ilyen parancsot, ismerd el, hogy hazudtál.
2020. okt. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/960 anonim ***** válasza:
100%
Jézus egyszer megkérdezte, hogy mi a legfőbb törvény, és a választ elfogadta. Mit gondolsz arról?
2020. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/960 A kérdező kommentje:

"Kérdező: Továbbra is várom az egyértelmű választ, hol írja a Biblia, hogy arccal a földre borulva kell imádkozni. Ha nem tudsz ilyen parancsot, ismerd el, hogy hazudtál."


Azt akarod mondani hogy számodra a próféták cselekedetei nem számítanak? Gondolod hogy viccből tették amit tettek? Vagy szerinted unatkoztak?


És nem válaszoltál a kérdésre. A következő kérdésekre kellene értelmes választ adnod. Jézus miért imádkozott arccal a földre borulva? Ábrahám Mózes és a többi próféta miért imádkozott arccal a földre borulva? A zsidó nép miért imádkozott arccal a földre borulva? Egyes keresztények miért imádkoznak ma is arccal a földre borulva? Muszlimok miért imádkoznak 1400 éve arccal a földre borulva ahogy a Biblia írja?

2020. okt. 7. 10:51
 94/960 anonim ***** válasza:
100%
28Egy írástudó is hallgatta a vitát. Amikor látta, milyen találóan megfelelt nekik, megkérdezte tőle: „Melyik az első a parancsok közül?” 29Jézus így válaszolt: „Ez az első: Halld, Izrael! Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr. 30Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből! 31A második így szól: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat! Ezeknél nincs nagyobb parancs.” 32Az írástudó helyeselte: „Valóban jól mondtad, Mester, hogy Ő az egyetlen (Isten), és hogy rajta kívül nincs más. 33Meg hogy Őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből szeretni, felebarátunkat pedig úgy szeretni, mint saját magunkat, többet ér minden égő­ vagy bármi más áldozatnál.”
2020. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/960 A kérdező kommentje:

"Jézus egyszer megkérdezte, hogy mi a legfőbb törvény, és a választ elfogadta. Mit gondolsz arról?"


Szerintem Jézus nem ezt válaszolta és nem is értek egyet a válasszal. Egy politeista is szeretheti a saját istenségeit, vagy egy ateista is szerethet mások úgy ahogy önmagát. Az iszlám alapja az egyistenhit. Csak és kizárólag egy Isten létezik és cask Őt szabd imádni. A mai keresztények 99%-a már itt megbukik mert szentháromság hívő ami három külön istenséget jelent a szentnek nevezett emberek imádatáról nem is beszélve. Szép és jó hogy te szereted a felebarátaidat, de közben teremtményeket, bálványokat imádsz ami az egyik lehető legrosszabb dolog amit tehetsz.

2020. okt. 7. 11:02
 96/960 A kérdező kommentje:

"28Egy írástudó is hallgatta a vitát. Amikor látta, milyen találóan megfelelt nekik, megkérdezte tőle: „Melyik az első a parancsok közül?” 29Jézus így válaszolt: „Ez az első: Halld, Izrael! Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr."


Ez pontosan engem igazol és az iszlám vallást. Akkor Jézus szerint is az első és legfontosabb törvény a következő: Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr.

2020. okt. 7. 11:05
 97/960 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell hogy legyen ilyen? A Bibliában minden törvény úgy van leírva hogy valaki megsérti, a próféta meg kijavítja?"


Nyilván nem, de az, hogy bele van írva, hogy éppen hogy imádkozott a próféta az nem törvény. Például az, hogy ha egy fiúnak magömlése van és le van írva hogyan kell kitisztítani a ruháját meg meddig nem mehet be a kijelentés sátrába, az törvény. Az, hogy le van írva valami, az nem az.


"A próféta megmutatta hogy parázna nőt is elvehetsz. Igen."


Akkor egyáltalán nem ismered a Bibliát. Először is Jézus is megmondta, hogy nem vehetsz el házasságtörő nőt, másrészt az Ószövetség alapján sem lehetett elvenni.


"Jézus ilyet biztosan nem mondott. Ez egy későbbi betoldás az Újszövetségben. Jézus nem evett disznót, nem evett vért, betartotta a kóser szabályt ami eléggé szigorú. Isten meghatározta mi tiszta és mi tisztátalan. A zsidók ezt a mai napig betartják, de a keresztények nem."


Senki nem beszélt vérről és disznóról. A farizeusok (ugyanúgy mint te az imádkozással) kikövetkeztették az Írásból, hogy nem szabad mosdatlan kézzel enni, erre válaszolt Jézus, hogy emberi parancsolatokat követnek Isten parancsa helyett, meg nem attól lesz tisztátalan az ember, ami a száján bemegy.


De miért is rakta volna hozzá bárki a Bibliához, hogy Jézus ezt mondja vagy hogy oszd szét minden vagyonodat? Hiába logikátlan és igazságtalan (szerinted) ez a rész, kinek az érdekét szolgálja, hogy ezek belekreüljenek a Bibliába?


Vannak részek a Bibliáéban és a Koránban, amikkel lehet nem ért egyet valaki, de ez nem azt jelenti, hogy ezek a részek nem igazak. Például akkor én sem kerülhetek be a Mennyországba, mert nem arccal leborulva imádkoztam vagy disznóhúst ettem? Lehet én logikátlannak találnám ezeket, de ha Isten azt mondja így van, akkor így van.


""de ez inkább arra hajaz, hogy ez egy akkori szokás volt, nem pedig egy parancs."



Tehát te úgy gondolod hogy a Biblia az ókorban élt emberek szokásainak a gyűjteménye?"


A kettő nem függ össze egymással. Például az, hogy a nyugalom napján pihenni kell vagy kétfajta különböző magot nem szabad egy helyre tenni a földbe az parancs. Az, hogy a Bibliában benne van, hogy "arcra borult és imádkozott" az nem parancs. Mondj egyetlen egy olyan részt a Bibliából, ahol az egyik próféta azért kezdett el imádkozni, hogy bemutassa hogyan kell! De nincs ilyen rész.


Az imádkozásban nem rituális céllal hajtottak fejet, hanem az arcra borulás az a tisztelet és az imádat kifejezése volt.


"Irtam már hogy rosszul tudod. Ortodox zsidók ma is így imádkoznak és rituális mosakodást végeznek előtte pedig mát nem létezik a templom."


Az teljesen mindegy mit csinálnak a zsidók, ha rosszul csinálják.


"Ez pontosan engem igazol és az iszlám vallást. Akkor Jézus szerint is az első és legfontosabb törvény a következő: Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr."


Ez a keresztényeket is ugyanúgy igazolja, mert szerintük is az az első és legfontosabb parancsolat.

2020. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/960 anonim ***** válasza:
100%
Ima közben a testartásnak nincs jelentősége! Ez képmutatás és vallási dogma farigcsálás! Ezen felül és ezen kívűl az alázatos, megtörtszívű, bűnbánó imádkozó így is-úgy is térdre borul előírás nélkül is az Isten előtt!
2020. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/960 anonim ***** válasza:
78%
Minden mohamedán így hazudik, mint a kérdező, vagy csak ő ilyen selejtes példány mert láthatóan eddig egy parancsot se idézett. Márpedig a parancs, törvény az, amit kimondanak, leírnak.
2020. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/960 anonim ***** válasza:
100%

#95 igaz, rosszul emlékeztem.


#96 a szeretet részével nem foglalkozol? Az is meg a felelethez tartozik.

2020. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!