Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/960 anonim ***** válasza:
100%
Én továbbra se látok semmilyen parancsot, amit idéztél volna. Sok száz parancs van a Bibliában, amik az élet nagyjából minden területére kiterjednek. Ha ennyire fontos a testtartás, akkor nyilván erre is van egy parancs. Miért nem idézed?
2020. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/960 A kérdező kommentje:
Már idéztem. A próféták elmondták és megmutatták Isten parancsait. Mikor megmutatták hogyan kell imádkozni, az egy parancs.
2020. okt. 4. 23:46
 63/960 anonim ***** válasza:
100%

"Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni"


Tényleg? Hol írja egyértelműen, hogy KÖTELEZŐEN ÍGY KELL imádkozni? És pl. akik az ég felé emelet tekintettel imádkoztak azokkal mi van?

"E szavak után Jézus az égre emelte tekintetét, és így imádkozott: „Atyám, elérkezett az óra. Dicsőítsd meg Fiadat, hogy Fiad is megdicsőítsen téged." Ján 17:1 A szövegkörnyezetből semmi nem utal arra, hogy akár csak térdelt volna, nem hogy a földfelé borult arccal volt.


Továbbá, amikor Jézus arról beszélt, hogyan kell imádkozni, furcsamód valahogy ezt nem említette. "Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom nektek: megkapják jutalmukat. Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged." Máté 6:5-6

Azt írja az emberek állva imádkoznak, de nem ezt kifogásolja, hanem azt, hogy képmutatásból teszik, csak azért hogy lássák őket, de arra nem tér ki, hogy ez rossz és nem lehet állva imádkozni.

Sámuel próféta édesanyja, Anna állva imádkozott és az imája meghallgatásra talál: "Az asszony ezt mondta: Kérlek, uram! Az életemre esküszöm, uram, hogy én vagyok az az asszony, aki itt állt melletted, és imádkozott az ÚRhoz. Ezért a gyermekért imádkoztam, és az ÚR teljesítette kérésemet, amivel hozzá folyamodtam." 1Sám 1:26-27

Dániel meg térdelve imádkozott, nyitott ablaknál. Térdelve, nem teljesen leborulva. Mások meg az égfelé emelt kézzel.

2020. okt. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/960 anonim ***** válasza:
100%

63-as vagyok.

További pl.: "Akkor Salamon Izrael egész közösségének a jelenlétében az Úr oltárához lépett, az ég felé tárta kezét, és így szólt: „Urunk, Izraelnek Istene, nincs hozzád hasonló isten se fönn az égben, se lenn a földön. Megtartod szövetségedet és irgalmas vagy szolgáidhoz, akik szívük mélyéből színed előtt járnak." 1Kir 8:22-23 Ez egy hosszú ima eleje.


Valamint itt van Jézus példázata. Mindkét szereplő áll benne:

"Némely elbizakodott embernek, aki igaznak tartotta magát, a többieket pedig lenézte, ezt a példázatot mondta: Két ember ment fel a templomba imádkozni: az egyik farizeus, a másik vámszedő. A farizeus megállt, és így imádkozott magában: Istenem, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember: rabló, gonosz, parázna, vagy mint ez a vámszedő is. Böjtölök kétszer egy héten, tizedet adok mindenből, amit szerzek. A vámszedő pedig távol állva, még szemét sem akarta az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: Istenem, légy irgalmas nekem, bűnösnek! Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert aki felmagasztalja magát, megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik." Luk 18:9-14

2020. okt. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/960 anonim ***** válasza:
100%
Annyira abszurd, hogy csak azért mert a Korán megszabta a muszlimoknak, hogy hogyan kell imádkozniuk, azt feltételezed, hogy az a keresztényekre és a zsidókra is vonatkozik. Ha te így akarsz imádkozni, akkor rendben, ezzel nincs semmi baj, de ne kérj számon olyasmit a keresztényeken, amiben nekik szabadságuk van és ne állíts valótlanságokat! Ne vezesd félre az embereket olyanokkal, hogy "mindenki így imádkozott a Bibliában, meg ilyenek..."!
2020. okt. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/960 anonim ***** válasza:
85%

"Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?"

"Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te.""


Tudod, h mit feltételez az a két szám? "26:39"? Szövegkörnyezetet. Olvasd végig és már meg is érted, hogy ez Jézus speciális imája volt, mint megváltó.


"Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva."

Újszövetség van, nem ószövetség. Ráadásul csak ószövetségi igéket írsz. Olvass újszövetséget, és megérted, hogy hogy kell imádkozni


"Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban?"

Tehát a válasz, hogy nézz utána pontosabban.

2020. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/960 anonim ***** válasza:
100%

"De megparancsolta, mert muszlimok így imádkoznak, a Biblia szerint Jézus is így imádkozott, az ószövetségi próféták is így imádkoztak, és a zsidó nép is így imádkozott. Szerintem eléggé egyértelmű hogy ez Isten parancsa. Vagy gondolod hogy ez mind véletlen? Az ima és a fohász megkülönböztetése pedig eléggé logikus."


A Biblia olyan törvényeket is tartalmaz, hogy mikor kell pihentetni a földet, egyes ünnepekkor mit szabad enni, meddig nem szabad lefeküdni nővel a menstruációs ciklusa alatt. Ez viszont nem szerepel benne. Ha szerepelne, akkor úgy lenne benne, hogy "ha imádkozol, csak arccal a földre borulva imádkozz". Hiába lehet kikövetkeztetni, hogy a próféták is így csinálták, mert ha például benne lenne a Bibliában, hogy ez meg ez a próféta 9 óra körül mindig ki ment megmosni az arcát a folyóba, akkor nekünk is a folyóba kéne fürödnünk? Nem lehet, hogy ez inkább csak egy akkori szokást volt, de nem KÖTELEZŐ? Másrészt pont ezt csinálták az írástudók is, hogy kikövetkeztették az Írásokból, hogy nem szabad mosdatlan kézzel enni és emiatt szidták a tanítványokat.


A szívbe írt törvény sokkal többről szól, minthogy ki milyen testtartásba imádkozik.


"Máté 19:17 Ő így válaszolt neki: Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."


Itt pont kiragadtad a lényeget. A fejezet úgy folytatódik, hogy a gazdag fiatal megkérdezi, hogy melyikeket és Jézus azt mondja, hogy ezeket: ne paráználkodj, ne ölj, ne lopj stb. (az se véletlen, hogy például mért nem azt mondta, hogy tartsd meg a szombatot, persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell megtartani, de Jézus amazoakt valamiért sokkal értékesebbnek tartotta). A fiatal úgy válaszolt, hogy ő ezeket mindet megtartotta, Jézus mégis azt mondta neki, hogy van benne egy fogyatkozás, hogy gazdag és ossza szét a vagyonát. Semmilyen törvény nem írja elő, hogy ne legyen gazdag az ember és voltak gazdag próféták is, Jézus mégis ezt mondta. Akkor hogy is van ez?


"Jézus a farizeusokat azért bírálta mert nem azt tették mint amit mondtak, illetve a képmutatásuk miatt de ez más történet. "


Nem, ez nem más történet. Ez az egész történet. Azt gondolni, hogy azért vagy jobb, mert más testtartásban imádkozol képmuatatás. Lehet valóban így helyes imádkozni, de akkor ne a keresztényeken kérd számon, hogy mért így csinálják, hanem mutasd meg nekik, hogy szerinted így kell. Viszont így úl sok a gyűlölet benend irántuk.


"A mai zsidók sok esetben nem azt teszik ami Isten szerint helyes. Például ma már csak a zsidók egy kis csoportja imádkozik így, a többség nem. Ma a muszlimok azok akik azt teszik amit Isten parancsolt. Azokat a Bibliai verseket amiket mutattam, muszlimok tartják be."

"Nem csak ez, de ez is. Az igaz embert az választja el a nem igaztól hogy betartja Isten törvényeit."


Még sajnos nem értetted meg mit jelent, hogy Isten irgalmasságot szeretne, nem áldozatot. Kívánom, hogy megértesse veled is Isten mit jelent ez.

2020. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/960 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem az iszlám követőié, becsülöm szilárd kitartásukat és Istenhez való hűségüket, de szerintünk, keresztények szerint nem a testtartás fog üdvözíteni, hanem a Krisztusba vetett hit. A muszlimok nem hisznek Krisztusban, mint Megváltóban és mint Istenben, aki az Atyával egylényegű, tehát a muszlimok üdvössége innentől kezdve eléggé kérdéses, haláluk utána a különítéletben Krisztus, az Igazságos és Irgalmas Bíró üdvözítheti őket olyan módon, amit mi nem ismerünk, de ebben a kérdésben emberként mást nem mondhatunk.

Ezt úgy mondom, hogy nálunk pl. van földre borulás, mint testtartás (de nem csak ez az egyetlen). És én is úgy gondolom, hogy számít testtartás az imában azért, mert az összeszedett test segít a léleknek is összeszedetté válni, továbbá mindennapi életünkben is gesztusaink hozzátartoznak a kifejezésmódunkhoz. Ha valaki mosoly helyett mérges arccal mondja a másiknak, hogy megbocsájt, akkor látszik, hogy nem gondolja komolyan. Ugyanígy én asztalra tett lábbal, popcornnal a kezemben sem tudnám a Miatyánkot elmondani.

2020. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/960 A kérdező kommentje:

63-as,


"Tényleg? Hol írja egyértelműen, hogy KÖTELEZŐEN ÍGY KELL imádkozni"


A Bibliában például. A próféták elmondták és megmutatták Isten parancsait. Mikor megmutatták hogyan kell imádkozni, az egy parancs.



"És pl. akik az ég felé emelet tekintettel imádkoztak azokkal mi van?"


Azokkal az van hogy nem imádkoztak hanem fohászkodtak. Korábban leírtam mi a különbség a kettő között.



"A szövegkörnyezetből semmi nem utal arra, hogy akár csak térdelt volna, nem hogy a földfelé borult arccal volt."


Mert Jézus itt fohászkodott Istenhez, nem imádkozott.


"Továbbá, amikor Jézus arról beszélt, hogyan kell imádkozni, furcsamód valahogy ezt nem említette"


Mert itt Jézus nem arról beszél. Azt magyarázza az általad idézet versben hogy ne képmutatásból imádkozz szándékosan mindenki előtt.



"Azt írja az emberek állva imádkoznak, de nem ezt kifogásolja, hanem azt, hogy képmutatásból teszik, csak azért hogy lássák őket, de arra nem tér ki, hogy ez rossz és nem lehet állva imádkozni."


Nem azt írja hogy állva imádkoznak hanem azt hogy ezek az emberek olyan helyeken állnak le imádkozni ahol sokan vannak, azért hogy lássák őket. Magyarul képmutatásból teszik ami kerülendő. Erről van itt szó.



"Sámuel próféta édesanyja, Anna állva imádkozott és az imája meghallgatásra talál"


Ez sem úgy értendő hogy állva is lehet imádkozni. Nem a testhelyzetre utal ez a vers.



"Dániel meg térdelve imádkozott, nyitott ablaknál. Térdelve, nem teljesen leborulva. Mások meg az égfelé emelt kézzel."


A térdelés az ima alatti egyik testhelyzet. Nézd meg a videót. Az utolsó imádkozó muszlim. Az első ortodox zsidó, második harmadik pedig keresztény. Az ég felé emelt kézzel pedig fohászkodtak. Muszlimok ma is így fohászkodnak.


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az alábbi képen pedig muszlimok fohászkodnak ég felé emelt kézzel ahogy a Bibliai is írja:


[link]

2020. okt. 5. 20:51
 70/960 A kérdező kommentje:

64-es


"További pl.: "Akkor Salamon Izrael egész közösségének a jelenlétében az Úr oltárához lépett, az ég felé tárta kezét, és így szólt: „Urunk, Izraelnek Istene, nincs hozzád hasonló isten se fönn az égben, se lenn a földön. Megtartod szövetségedet és irgalmas vagy szolgáidhoz, akik szívük mélyéből színed előtt járnak." 1Kir 8:22-23 Ez egy hosszú ima eleje."


Ez nagyjából így nézhetett ki és fohászkodtak ahogy a képen látható muszlimok is:


[link]



"Valamint itt van Jézus példázata. Mindkét szereplő áll benne:"


És mindkettő szereplő fohászkodik. Az ima alatt nem verheted a melled. Szigorúan úgy kell elvégezned ahogy azt Isten pancsolta. Semmi olyat nem tehetsz ima alatt ami nem részre annak. Még csak nem is nézelődhetsz jobbra balra. Figyeld meg hogy imádkoznak a videóban. Szigorúan maguk elé néznek és az imára koncentrálnak. Ilyen hogy a melledet vered ima alatt kizárt. Ezzel érvénytelenné is válna az imád.

2020. okt. 5. 21:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!