Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/960 anonim ***** válasza:
100%
Mit tartasz a legfőbb törvénynek?
2020. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/960 anonim ***** válasza:
100%

Ha a próféták megmutatták volna, hogy hogy kell imádkozni, akkor lett volna egy olyan rész a Bibliában, hogy odamegy egy próféta valkihez vagy valakikhez és azt mondja nekik, hogy hé, ti rosszul imádkoztok, nem így kell. Ezékiel próféta parázna nőt vett magának feleségül Isten parancsára, akkor ez azt jelenti, hogy nekünk is parázna nőket kell elvennünk, mert a próféták megmutatták?


Csak azért, mert valami le van írva a Bibliában az nem azt jelenti, hogy a parancs. Egyértelmű az is, hogy a Biblia íróinak (és a prófétáknak) nem az volt a céljuk azzal, hogy leírták, hogy "XY arcra borult és imádkozott", hogy az embereknek bemutassák hogyan kell imádkozni, hanem például amikor 1Mózes 17:3-nál Ábrahám imádkozása egy történet része. Valóban ezekből a történetekből ki lehet következtetni hogyan imádkoztak az akkori emberek, és lehet nekünk is így lenne jobb, de ez inkább arra hajaz, hogy ez egy akkori szokás volt, nem pedig egy parancs. Ha parancs lett volna, akkor Mózes törvényei között szerepelt volna tisztán és világosan és nem csak innen-onnan lehetett volna rá következtetni.


2Mózes 4:31- ből kiderül (te is idézted), hogy egész Izrael földre borult, magyarul már tudták hogyan kell imádkozni, nem kellett nekik megmutatni. Valószínűleg ez a szokás nem változott meg, ezért is nem kellett a prófétáknak megmutatni hogyan kell imádkozni. Ha viszont ennek nem is szabadott megváltoznia, akkor benne lenne a Mózesi törvényekben.

Most megint azt mondhatod, hogy te idézted a Mózesi törvényekből, de nekem akkor megint azt kell mondanom, hogy az vers csak a kijelenés sátrára vonatkozott és a templomra (ha jól tudom), a rituálékat csak oda kellett elvégezni (ha jól tudom, ha nem, akkor idézz a Bibliából).


"Akkor helyesen tették mert mosdatlan kézzel tényleg nem szabad enni."


Ezzel ellent mondasz Jézusnak, mert Ő azt mondta, hogy nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a száján, hanem ami kijön.


"Megmondom őszintén, szerintem Jézus nem mondott ilyet. Egyrészt miért kér olyasmit amit nem ír a törvény? Ráadásul amit kér, teljesen logikátlan. Ha az illető szétosztja a teljes vagyonát, utána mi lesz? Ő maga is éhezni fog. Mások ellátására szorul. Ha pedig ezt tömegesen teszik ezt az emberek az komoly társadalmi problémát fog okozni. Az iszlám vallás egyik alaptanítása a rászorulók kötelező anyagi támogatása de úgy hogy az adakozó anyagi helyzetében ne okozzon nagy változást, a rászorulóknak mégis jelentősen javuljon a helyzete. Szerintem a történet vége hibásan lett lejegyezve vagy megváltoztatták. Jézus azt mondhatta a fiatalnak hogy adjon a vagyonából a szegényeknek, mert ilyen téren hiányosságai voltak. Így tudom elképzelni."


Ez azt mutatja, hogy nem bízol Istenben. Ha Isten azt mondja, hogy oszd szét minden vagyonodat és utána sem fogsz éhezni, akkor nem fogsz, még akkor sem, ha ez lehetetlennek tűnik. Mert a munkás méltó az ő bérére. Meg Ábrahám is kész volt feláldozni Izsákot, amikor tudta, hogy tőle fonak származni az utódai.

Másrészt ha erre azt mondod, hogy ez hamisítás, akkor ennyi erővel bármi hamisítás lehetne a Bibliában, ami nem téged igazol vissza. Meg mért pont ezt a rész hamisították volna meg?


"Pontosan ezt teszem. Megmutattam hogy a Biblia szerint így kell imádkozni. Azt is elmondtam hogy ma a muszlimok imádkoznak így és tartják be a Biblia parancsait. Ebben hol látsz gyűlöletet?"


Alapból úgy tetted fel a kérdést, hogy a keresztényeket megszólítottad és szinte számon kérted őket, hogy mért csinálják rosszul. Persze ez nem szándékos és nem tudatos gyűlölet. Ez a katolikusokban, reformátusokban, bennem is megvan, akkor amikor például te látod, hogy a kersztények nem úgy imádkoznak ahogy kellene, vagy amikor én azt látom, hogy te túlerőlteted a testi parancsokat. Ezen nehéz változtatni, de attól még ez nem jó.

2020. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/960 A kérdező kommentje:

78,


"Azt kérdeztem, hogy a te hited szerinted a keresztények imái nem hallgattatnak meg?"


Én pedig válaszoltam, hogy Isten dönti el, kinek az imáját fogadja el és kinek nem, de ha Isten elmondta hogyan imádkozz de te nem úgy végzed akkor benne van az is hogy nem fogadja el imaként, esetleg fohászként igen.



"Csakhogy az én hitem szerint, nem mondta el, hogy milyen pózban kell imádkozni. Főleg maga Isten!"


Csakhogy ez nem hit kérdése. Isten a prófétákon keresztül tudatta a törvényeit az emberekkel. Ha a próféták így imádkoztak, és a zsidó nép is akkor neked is így kell.



"Ez azt feltételezné, hogy van valahol egy parancsolat, ami leírja, hogy "És mondá az Úr: Mikor imádkozol...". Erre te sem tudtál példát hozni, de még hasonlót sem"


Nem minden parancs kezdődik hogy mondá az Úr. Példát pedig hoztam. A próféták mutatták meg. Amit a próféta mondott és tett ugyanúgy parancs.



"Így ez az én szempontomból, ha előakarod írni nekem, hogy hogyan imádkozzak, akkor csak egy külsőséget, a saját világképedet akarod rám erőltetni."


A Biblia szerint Jézus arccal a földre borulva imádkozott. Ábrahám, Mózes és a többi próféta szintén és a zsidó nép is. Egyes keresztények ma is így imádkoznak. Erre az a reakciód hogy én akarom előírni ezt neked? :) Ez komoly? :)



"Imádkoztam már teljesen leborulva és imádkoztam már állva is, ülve is, térdelve is és az imáim megvoltak hallgatva."


Az igen. Honnan tudod hogy meg voltak hallgatva? Isten mondta neked?



"Az általad idézet részt a Korán szerint elvileg ki sem ejthette a száján, mivel itt a haláláról beszél, ez még tartalmilag sem lehetett a Korán recitálása, nem azonos az üzenet."


Nem tudom miről beszélsz. Igy szól a vers: Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te." Ebben hol a halál és ez a vers miért ellentétes a Koránnal?

2020. okt. 6. 20:48
 84/960 A kérdező kommentje:

"Kérdező: Egyértelmű, hogy az állításod hazugság, Isten nem parancsolta meg, hogy földre borulva kell hozzá imádkozni. Nincs ilyen parancs a Bibliában."


Akkor a következő kérdésekre kellene értelmes választ adnod. Jézus miért imádkozott arccal a földre borulva? Ábrahám Mózes és a többi próféta miért imádkozott arccal a földre borulva? A zsidó nép miért imádkozott arccal a földre borulva? Egyes keresztények miért imádkoznak ma is arccal a földre borulva? Muszlimok miért imádkoztak mindig is arccal a földre borulva ahogy a Biblia írja?

2020. okt. 6. 20:52
 85/960 A kérdező kommentje:

"Csak a válaszolókat kérdezem, hogy a kérdező reflekált már azon bibliai igékre, amik cáfolják a vádját? Mert olyan bőbeszédű szerencsétlen, csak hogy védje az elgondolását, hogy ezt képtelenség elolvasni."


Nem cáfolta meg senki, de te nyugodtan megpróbálhatod.

2020. okt. 6. 20:52
 86/960 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a következő kérdésekre kellene értelmes választ adnod"

Neked arra kéne válaszolnod, hogy hol van megparancsolva, mert eddig egyetlen egy erre vonatkozó parancsot se idéztél. Ellenben állítod, hogy van erre parancs. Pedig számtalan dologra van parancs, talán még arra is, hogy miként kell és hova piszkítani. Talán ha ennyire lényeges, mint véled, akkor erre is találsz.

2020. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/960 A kérdező kommentje:

"Mit tartasz a legfőbb törvénynek?"


Ha létezik ilyen hogy a legfőbb törvény akkor én az egyistenhitre vonatkozó törvényt mondanám.



"Ha a próféták megmutatták volna, hogy hogy kell imádkozni, akkor lett volna egy olyan rész a Bibliában, hogy odamegy egy próféta valkihez vagy valakikhez és azt mondja nekik, hogy hé, ti rosszul imádkoztok, nem így kell."


Miért kell hogy legyen ilyen? A Bibliában minden törvény úgy van leírva hogy valaki megsérti, a próféta meg kijavítja?



"Ezékiel próféta parázna nőt vett magának feleségül Isten parancsára, akkor ez azt jelenti, hogy nekünk is parázna nőket kell elvennünk, mert a próféták megmutatták?"


A próféta megmutatta hogy parázna nőt is elvehetsz. Igen.



"Egyértelmű az is, hogy a Biblia íróinak (és a prófétáknak) nem az volt a céljuk azzal, hogy leírták, hogy "XY arcra borult és imádkozott", hogy az embereknek bemutassák hogyan kell imádkozni, hanem például amikor 1Mózes 17:3-nál Ábrahám imádkozása egy történet része."


A Bibliából kiderül hogy mindenki így imádkozott, szóval ez nem opcionális.



"de ez inkább arra hajaz, hogy ez egy akkori szokás volt, nem pedig egy parancs."


Tehát te úgy gondolod hogy a Biblia az ókorban élt emberek szokásainak a gyűjteménye?



"Ha parancs lett volna, akkor Mózes törvényei között szerepelt volna tisztán és világosan és nem csak innen-onnan lehetett volna rá következtetni."


Ha a próféták így imádkoztak akkor ez egy törvény. Nem viccből imádkoztak így hanem okkal, szerintem ezt könnyen beláthatod.



"2Mózes 4:31- ből kiderül (te is idézted), hogy egész Izrael földre borult, magyarul már tudták hogyan kell imádkozni, nem kellett nekik megmutatni. Valószínűleg ez a szokás nem változott meg, ezért is nem kellett a prófétáknak megmutatni hogyan kell imádkozni"


És honnan tudták hogyan kell imádkozni egymástól földrajzilag és időben is távolt élt emberek és próféták? Onnan hogy minden próféta ezt tanította.



"Most megint azt mondhatod, hogy te idézted a Mózesi törvényekből, de nekem akkor megint azt kell mondanom, hogy az vers csak a kijelenés sátrára vonatkozott és a templomra (ha jól tudom), a rituálékat csak oda kellett elvégezni (ha jól tudom, ha nem, akkor idézz a Bibliából)."


Irtam már hogy rosszul tudod. Ortodox zsidók ma is így imádkoznak és rituális mosakodást végeznek előtte pedig mát nem létezik a templom.



"Ezzel ellent mondasz Jézusnak, mert Ő azt mondta, hogy nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a száján, hanem ami kijön."


Jézus ilyet biztosan nem mondott. Ez egy későbbi betoldás az Újszövetségben. Jézus nem evett disznót, nem evett vért, betartotta a kóser szabályt ami eléggé szigorú. Isten meghatározta mi tiszta és mi tisztátalan. A zsidók ezt a mai napig betartják, de a keresztények nem.



"Ez azt mutatja, hogy nem bízol Istenben. Ha Isten azt mondja, hogy oszd szét minden vagyonodat és utána sem fogsz éhezni, akkor nem fogsz, még akkor sem, ha ez lehetetlennek tűnik. Mert a munkás méltó az ő bérére."


Nyilván ha Isten mondja akkor igen, de kérdés hogy ebben a versben tényleg Isten mondja-e. A fiú megkérdezi Jézust hogyan érdemelheti ki a mennyországot. Jézus azt mondja be kell tartani a törvényt és elkezdi sorolni néhányat. Ideáig teljesen rendben is van. Aztán azt mondja oszd szét a vagyonod meg hogy a gazdag embernek szinte lehet kiérdemelnie a mennyországot. Ezzel sehogy sem tudok egyetérteni. Ha szétosztja mindenét akkor ő lesz rászoruló. A gazdag ember pedig miért ne juthatna a mennyországba ha becsületes munkával szerezte a vagyonát és adott abból a rászorulóknak. Tehát a történet vége erősen sántít. Kizártnak tartom hogy Jézus ezt mondta vagy legalább is nem így.



"Meg Ábrahám is kész volt feláldozni Izsákot, amikor tudta, hogy tőle fonak származni az utódai."


Teljesen más történet. Ábrahám próféta akihez Isten közvetlenül szólt, a fiú pedig egy hétköznapi ember. Aztán Isten megállította Ábrahámot, nem kellet megtennie végül amit Isten kért, Jézus viszont a történet szerint komolyan gondolta hogy oszd szét minden vagyonod.



"Másrészt ha erre azt mondod, hogy ez hamisítás, akkor ennyi erővel bármi hamisítás lehetne a Bibliában, ami nem téged igazol vissza. Meg mért pont ezt a rész hamisították volna meg?"


Azért mert ez a rész logikátlan és igazságtalan. Ha szétosztod minden vagyonod és sokan ezt teszik, nagy társadalmi problémát okoz. Az pedig igazságtalan hogy a gazdag ember nem mehet a mennyországba. Egész életemben becsületes dolgozok és nem mehettek ezért a mennyországba? Ugyan már. Ezek nem Jézus szavai.



"Alapból úgy tetted fel a kérdést, hogy a keresztényeket megszólítottad és szinte számon kérted őket, hogy mért csinálják rosszul."


Nem kértem számon semmit. Egy kérdést tettem fel. Majd Isten fog számon kérni mindenkit. És mivel a Biblia a keresztények szent könyve, keresztényekhez címeztem a kérdést.



"vagy amikor én azt látom, hogy te túlerőlteted a testi parancsokat."


Nem erőltetek túl semmit. A Biblia írja.

2020. okt. 6. 21:52
 88/960 A kérdező kommentje:

"Neked arra kéne válaszolnod, hogy hol van megparancsolva, mert eddig egyetlen egy erre vonatkozó parancsot se idéztél. Ellenben állítod, hogy van erre parancs. Pedig számtalan dologra van parancs, talán még arra is, hogy miként kell és hova piszkítani. Talán ha ennyire lényeges, mint véled, akkor erre is találsz."


Feltettem egy kérdést. Meg tudod válaszolni vagy nem?

2020. okt. 6. 21:53
 89/960 anonim ***** válasza:
100%

Te nem kérdést tettél fel, hanem egy állítást írtál kérdésnek álcázva. Egy olyan állítást, ami mellesleg nem igaz. Jézus tanított imát, amit a keresztények rendszeresen imádkoznak, de sose beszélt arról, hogy milyen testtartás mellett kell mondani.


Ennyit mondott:

"Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged."


Bár ezt is mondta:

"Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek."

Mennyi sokan vannak, akik akár az utcán is leterítenek egy szőnyeget, s úgy imádkoznak, mint a farizeusok, hogy lássák őket. "Bizony mondom nektek: megkapják jutalmukat."

2020. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/960 A kérdező kommentje:

"Te nem kérdést tettél fel, hanem egy állítást írtál kérdésnek álcázva. Egy olyan állítást, ami mellesleg nem igaz."


Akkor a következő kérdésekre kellene értelmes választ adnod. Jézus miért imádkozott arccal a földre borulva? Ábrahám Mózes és a többi próféta miért imádkozott arccal a földre borulva? A zsidó nép miért imádkozott arccal a földre borulva? Egyes keresztények miért imádkoznak ma is arccal a földre borulva? Muszlimok miért imádkoztak mindig is arccal a földre borulva ahogy a Biblia írja?



"Egy olyan állítást, ami mellesleg nem igaz. Jézus tanított imát, amit a keresztények rendszeresen imádkoznak, de sose beszélt arról, hogy milyen testtartás mellett kell mondani."


A Biblia szerint Jézus megmutatta. Egyébként biztosan beszélt is róla. Keresztények soha életükben nem imádkoztak mert amit csinálnak nem ima. Legalább is a mai keresztények. Jézus idejében élt keresztények valóban imádkoztak.



"Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged."


És hol írja ebben a versben hogy nem rituálé szerint arccal a földre borulva kell imádkoznod a szobában?



"Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek."



És hol írja ebben a versben hogy nem rituálé szerint arccal a földre borulva kell imádkoznod? Egyébként a Korán is azt írja a képmutatás kerülendő:


107/5-6 Jaj az imádkozóknak, akik elhanyagolják az imájukat, akik gyakorolják a képmutatást.



"Mennyi sokan vannak, akik akár az utcán is leterítenek egy szőnyeget, s úgy imádkoznak, mint a farizeusok, hogy lássák őket."


A muszlimok otthon imádkoznak vagy mecsetben. Legfeljebb akkor imádkoznak az utcán ha nincs máshol erre lehetőség. Szóval nem azért hogy mindenki lássa őket.

2020. okt. 6. 22:53
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!