Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
 931/960 anonim ***** válasza:
94%

Vidiripi


"Honnan tudjam ha nem írtad le szerinted ki Jézus? Többször is kérdeztem de nem válaszoltál."


Leírtam többször is! Csak te nem tudod megjegyezni. A memória zavaraidon orvos esetleg tud segíteni én nem!


"Akkor most azt mondod Jézus nem isten hanem ember?"


Nem! Én azt állítottam hogy nem tudnál tőlem ilyesmit idézni!


"Próféta ahogy az iszlám vallás szerint ?"


Én nem vagyok muszlim! Ha eddig még nem tűnt volna fel! De Jézus többek között próféta is volt. Isten akaratát cselekedte és az Ő szavát mondta el az embereknek. János 5:30


"Mi az hogy nem mérvadó? Keresztények 99%-a szentháromság hívő."


Nem mérvadó mert nincs olyan írva a Bibliában hogy "háromság" és ki a fenét érdekel a 99%? Ja hogy téged érdekel! Akkor írj a pápának levelet! Nekem nem tekintély a pápa!


"Nyíltan nincs benne a Bibliában de vannak félreérthető versek és van hogy Istennek nevezik Jézust a Bibliában."


Az rituális imáról is ugyan ezt állítod! Most akkor mi a helyzet? Hiszen nyíltan az sincs benne a Bibliában!


"A Bibliában az szerepel hogy szüntelen imádkozzatok, de nem kötelező? :) Nem tűnik fel hogy ez egy ellentmondás?"


Csak számodra ellentmondás! Neked annak tűnik mert csak rituálékban tudsz gondolkodni nem pedig lelki értelemben!

János 4:24 Az Isten Lélek, és akik őt imádják, azoknak lélekben és igazságban kell őt imádniuk.

- Istennek ne lenne hatalma arra hogy minden ember imádja őt? De igen lenne rá hatalma. De ő nem gépeket teremtett! És akkor sem ha a Koránban ez áll!


"Azt mondtam Jézus is azt tanította mint a többi próféta így nem meglepő módon benne van az Ószövetségben is mert a korábbi próféták tanították a szülők tiszteletét ahogy Mohamed próféta is."


Biztos hogy nem Mithrásztól szedte Mohamed is? Találkozott a Mithrász kultusz tagjaival!


"Ha bálványimádó vagy és abban hiszel hogy Istennek emberáldozat kell, akkor lehet neked fontos de egyistenhívőknek nem fontos. Azt írod kifolyt vére és hogy ez lényeges, mint valami pogány emberáldozati szertartáson."


Igen fontos hogy Jézus vére kifolyt! Nem! Nem hiszek abban hogy a mennyei Atyának emberáldozat kell! Abban viszont hiszek hogy Istennek olyan kellett aki eltörli a bűnöket és ilyet csak az tehet meg aki nem bűnös! Az emberek mind bűnösek ,tehát közöttük nincs olyan aki erre alkalmas. És az emberek nem is képesek hogy teljes mértékben cselekedjék Isten akaratát pont a bűnös mivoltukból fakadóan!

- És fontos dolgokat kihagysz a történetből. Jézust nem a tanítványai ölték meg! A pogány szertartáson mindig az adott istenség hívei áldoztak. De ebben az esetben nem így történt! És nem szertartás volt nem is oltáron halt meg hanem úgy ahogyan a bűnözőket végzik ki. Példát statuálva másoknak!

Igen Jézus vére volt az ár a bűnbocsánat ára minden egyes embernek köztük neked is! Ez olyan ajándék amit csak el kell fogadni. Persze nem él vele mindenki de ez nem is vehető meg ez csak elfogadható. És Jézust nem tarthatta fogva a halál Jézus feltámadt és él ,Jézus él!

Amúgy meg nem nekem fontos! Nem én döntöttem el hogy ennek így kellett lennie! Vagy te eldöntheted hogy a te istened mit kell hogy fontosnak tartson?

Jézus esetében nincs csúsztatás ,trükk ,csere vagy bármi egyéb. Ő meghalt és feltámadott! 1Korinthus 15:3-4

A Koránban írnak a feltámadásról mint csodatételről? A Koránban mi a bizonyíték arra hogy tényleg feltudja támasztani az embert Isten? Van olyan történet a Koránban ahol feltámad egy halott ember?


"Ha megfigyeled azok a részek vannak benne amik tisztázzák a Biblia hazugságait. A Korán leírja az igazságot Jézusról."


Ha megfigyelem azt látom hogy te csak hajtogatod ezeket a dolgokat de nem tudsz semmit írni. Ami nem csoda hiszen nincs is mit. Mert nincs semmi a Koránban amit leírhatnál. Hiszen alig ír valamit Jézusról! Csak a Biblia ír Jézusról részletesen és ez nem vitatárgya hanem tény!


"Pont hogy a legfontosabb részek vannak leírva, mint az egyistenhit, hogy Jézus nem Isten, nem halt meg a kereszten, nincs megváltó halál, aztán néhány fontosabb tanítás, és leír egy csodát is amiben Jézus újszülöttként beszél és megvédi édesanyját."


Miért a Bibliában hol van az leírva hogy Jézus Isten? A Bibliában egyistenhit van leírva! Az hogy Jézus kereszten halt meg vagy sem teljesen mindegy! Jézus meghalt de ami valóban lényeges az hogy a vére kifolyt és hogy feltámadt. Bizonyítva azt hogy Jézust nem tarthatta fogva a halál. Szerintem Mohamed ezt értette félre és ezért írta azt hogy Jézus nem halt meg! De Jézus meghalt de fel is támadt mert Őt a halál nem tarthatta fogva!

Milyen fontosabb tanítás? Az ima és az alamizsna? Ez egyik sem tanítás hiszen nem fejti ki egyik sem Jézus! Csak annyi hogy el van rendelve neki hogy ezeket tegye! Jézus nem tesz olyan csodákat amiben betegségeket gyógyít vagy halottat támaszt fel! Nincs benne olyan csodatétel ami más embereknek valóban jelentős lenne! Jézus leprásokat gyógyított meg!


"Igen a próféták egész élete tanítás de rád Mohamed próféta tanítása vonatkozik."


De én nem vagyok muszlim! És ha Isten tudta hogy milyen következményei lesznek annak ha Jézust küldi el akkor azt is tudnia kellett hogy lesznek Jézus követők! De hagyta hogy így legyen tehát az akarata szerint történtek a dolgok. És ezért vannak Jézus követők!


"Nem Jézus idején élsz hanem ma élsz, ma pedig minden emberre a Mohamed próféta által közvetített üzenet érvényes. Egyébként pedig Jézus ugyanazt az alaptanítást adta át mint Mohamed próféta. Ebben em volt különbség a próféták között."


Tényleg? Hát nem is Mohamed idejében vagyunk. De ha abból indulok ki hogy Jézust a halál nem tarthatta fogva és feltámadt akkor bizony én Jézus idejében élek de te a halálban vagy mert Mohamedről nem olvasod hogy feltámadt volna! Tehát te halott vagy mert egy halott prófétát követsz!


"A Biblia tele van hamis pogány tanítással. Miért jó ez neked?"


Mert miért jó az hogy létezik a buddhizmus vagy a hinduizmus?

Csak te állítod azt hogy a Biblia tele van pogány tanításokkal! De érdekes azt is állítod hogy nem minden az ami a Bibliában van!

És neked nem tűnik fel hogy hiába erőlködsz még sem hiszünk neked? Nem csak engem hanem másokat is sértegetsz mivel is vagy akkor te különb a keresztényeknél? Semmivel nem vagy különb és az iszlám sem különb! Hiszen te is ugyan úgy viselkedsz! És te akarod megmondani hogy hogyan kellene. Na ne viccelj már. A viselkedésed eleve hiteltelenné teszi. Nincs benned békesség hiszen hányszor leírod hogy iszlám ellenes gyűlöletkeltés folyik. Nincs békességed mert nem tudod elengedni ezt a dolgot. Nem tudod letenni az istened kezébe hogy ő majd elrendezi. Akkor mire jó a te hited? Semmire! Hiszen nem ad neked békességet! De én békességet találok a hitemben! Békességem van az Isteneben az élő Istenben aki mindennek teremtője menynek és földnek egyaránt! Aki elküldte a Fiát hogy megmentése legyen az embereknek a bűnből és halálból!


"Nálad nem Isten van a középpontban és Isten üzenete, hanem Jézus bálványként imádata. Neked az összes prófétát tisztelned kell és betartani amit tanítottak de tilos bálványozni és Istenként imádni őket."


Ezt hiába írod le milliószor is a tényen nem változtat. Ha megakarod ismerni Jézus tanítását a Bibliát kell olvasnod és ha megakarod ismerni Jézus életét akkor is a Bibliát kell olvasnod mert a Korán nem írja le! Ennyi! Jézus egész élete tanítás és az életet a Bibliában van leírva! Ezt nem tudod semmissé tenni. A római császárok is próbálkoztak de nem jött össze nekik sem de a történelem folyamán még számos hatalmasság próbálta de ők is mind elbuktak. Te is elbuksz a Mindenható Isten gondoskodik róla hogy fent maradjon az Írás amíg szükséges és ez így is lesz! Senki nem tudja ezt megakadályozni! És ha neki az akarat az hogy Jézus életéről olvasni lehessen akkor bizony olvasni is lehet róla aki keresi azt! Mert Jézus az út a mennyei Atyához nincs másik út amely hozzá vezetne csak is Jézus Krisztuson keresztül vezet az út! Mert ez az Atya akarata és ez így is van az akarata szerint! Ez nem bálvány imádás hanem Isten akarat. Egyébként a Jelenések könyvében olvashatsz még valamit!


"Ez neked bizonyíték? :) Ezt csak a Biblia írja. És honnan tudod hogy akit a katona megbökött az Jézus volt a kereszten? Lehet hogy az áruló Júdás volt a kereszten."


Tehát a saját tanítványai és a saját anyja nem ismerte fel Jézust! Vagy az a tanítvány aki kikérte Jézus holttestét? Hm...nem semmi lenne! És aztán meg a tanítványok a saját életüket adták egy hazugságért? Hát persze ez tényleg hihető! Mert ha valakit becsapnak az még érthető hiszen nem tudta! De ha látja akkor nem tudod becsapni! A bűvész trükkök is ilyenek. Azért tudnak becsapni mert nem látod hogy mit csinálnak.

- Egyébként neked Júdás a bálványod. Nincs semmi de semmi bizonyítékod erre a dologra de mindig ezzel jössz!

Nézzük már meg ezt logikusan. Mikor is halt meg Júdás? Jóval az előtt hogy Jézust megfeszítették. Az embereknek nem tűnt volna fel egy hulla a kereszten? Főleg a tanítványoknak akik nagyon is jól ismerték Júdást és azt hiszed hogy nem tudták volna azonosítani? Ember hát gondolkozz már? Ez szerinted mennyire logikus észerű vagy életszerű?

Te elhiszed mert belese gondoltál csak elfogadtad ezt a magyarázatot!


"Például a szentháromság tana rengeteg pogány vallásban megjelenik..."


És hol jelenik meg a Bibliában? Ez nulla! Ez semmi! Ilyen nincs a Bibliában!


"Akár az ókori görög akár a római vallást nézed, azt fogod látni hogy nagyon hasonlóak az elemek mint a keresztény tanítás."


Megakarsz győzni az iszlámról úgy hogy hazudsz össze-vissza! És felhozod azt hogy a Bibliát meghamisították majd azt írod hogy keresztény tanítás! Na már most ha a Bibliát hamisították meg akkor olyan dolgot kellene írnod ami a Bibliában van benne és nem a keresztény tanításban!

Kinek van igaza a Korán szerint szunnitáknak vagy a síitáknak? Mert ez kb. ilyen dolog! Még csak a logikával sem tudod magyarázni ez egy teljes félre vezetés akart lenni. De ez akkor bukás volt mint az ezeréves birodalom ami soha nem is létezett csak egy álomkép volt! Neked is ilyen álomképeid vannak! De ezek sorra buknak el!

Egy kicsit tanulmányozhatnád azt hogy Jézus hogyan is tanított. Persze tudnád ha a Koránban lenne tanítása de nincs. Így csak a Bibliára tudsz támaszkodni a módszert illetően!


"Emberekkel hálnak az istenségek és félig ember féli istenség gyerek születik mint Héraklész története aki segíti az emberiséget."


Csakhogy Máriával nem hált senki Jézus születése előtt! Ez is bukta de hatalmas!


"Aztán ez a cikk azt írja Mithrász történetéről másolták az istenség Jézus alakját egy az egyben"


És hogyan lehetséges hogy akkor a Mithrász kultusz elbukott? Ha másolták akkor miért váltottak az emberek? Hiszen ha szinte ugyan az akkor nem újdonság de a Mitrász kultusz napjainkra eltűnt! De miért? Hiszen a római birodalom állami szinten támogatta és még sem volt képes fent maradni! Tehát mi volt az oka ez elbukásának?

- Egyébként ez sem bizonyíték arra hogy a Bibliát meghamisították!

Hol szerepel a Bibliában december 25? Ez is bukta! Ja igen és tényleg december 25-én született ,mi erre a bizonyíték?

Mitrász születésére két történet is van! Az egyik az hogy szűztől született a másik az hogy egy sziklából és a sziklából való születést bizony ábrázolják is szobrokon. Vajon miért pont ennek az ábrázolását választották? És még egy érdekesség. Felnőttként van ábrázolva a szobrokon és nem csecsemőként! Egyébként emlékeztetlek hogy a Korán is megerősíti hogy Jézus nem felnőttként jött a világra! Sőt a sziklát nem nevezheti senki jászolnak! És Mitrász anyjáról semmit nem lehet tudni!

És hogyan is halt meg Mitrász? Milyen halált halt mik voltak a körülmények? Mivel ha nem halt meg akkor nem lehetett pl. utolsó vacsorája de feltámadása sem. Ezeket azért kérdezem mert én nem találtam ezekre a kérdésekre válaszokat! De egy koppintásnál bizony nagyon is lényegesek ezek a dolgok!


- Miért is lényeges? Te állítod azt hogy az emberáldozat a pogány vallásokból származik! Ja és az is bukta hogy Mitrász nem ember volt hanem istennek tartották sőt főistennek tartották. Így igen csak nehéz emberként feláldozni!


De tételezzük fel hogy mind ez lehetséges! Honnét vették a tanításokat azokat honnét koppintották? Melyik pogány vallásból? Nem akar összeállni ez a kép. De lehet hogy te majd felvilágosítasz!

- De jelenéeg ez több sebből vérzik mint az az elképzelésed hogy a keresztényeknek rituális imát kell végezniük. Még az is hihetőbb mint ez a katyvasz amit idehoztál.


"Teljesen egyértelmű hogy az istenség Jézus egy pogány hamisítás."


Számodra esetleg mivel nagyon felületes vagy így persze rávágod hogy az. De ha megvizsgáljuk akkor már más a helyzet! Tudod a Bibliában benne van az is hogy elmélkedjünk! Talán meg kellene fogadnod ezt a dolgot és elgondolkozni. Megvizsgálni a részleteket és elgondolkodni.


Én kezdem azt látni hogy: [link]

2020. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 932/960 anonim ***** válasza:
78%

Na jó, erre még válaszolok. De, attól a videótól végleg elment a kedvem ettől a beszélgetéstől.


"Ehelyett viszont szent helynek nevezte meg és volt hogy muszlimok is a Jeruzsálemi templom felé imádkoztak."

Azután gondoltak egyet és elkezdtek másfele imádkozni. Ez nagyon meggyőző. Szóval, azért volt próféta mert nem tagadta, hogy Jeruzsálemben állt egy egyistenhívő templom? A zsidó törzsek szövetkeztek volna vele, ha tagadja a templom létezését? Egy gyökértelen vallás, ami elvileg a zsidó és keresztény vallást jött kijavítani, hát mindent csak nem tagadhat belőlük!

"tehát a Kábához hasonlóan zarándokhely volt" Már eleve nem lehetett a Kábához hasonló, ugyanis a templomot ismerték, többször is lerombolták, újjá építették, lerombolták... van múltja. Először még a muszlimok is efelé fordultak. Ezzel szemben, ahogy írod Mekka nem volt egy nagyobb birodalom része soha. Ennyire nem érdekelt senkit. Még a muszlimoknak is csak a "B" variáció volt az imairányra.


"Lényeg az hogy a Föld aranymetszés pontja a Kába. Nyilván nem lehet véletlen." Ez a videó nagyon bárgyú, de válaszolok, mert hátha valakit magával ragad és nem látja rögtön a ferdítést. Kérdező, javaslom ezen gondolkozz el! 1. Tegyük fel, hogy a számok helyesek és az északi és a déli sarktól aranyarányban van Mekka. Ez egyben azt is jelenti, hogy minden, ami azon a szélességik fokon van, ahol Mekka áll, az aranyarányban van körbe az egész bolygón az Északi és a Déli sarkhoz képest. Afrikában, Indiában, Kínában, Mexikóban stb. is lehet találni ilyen településeket. 2. A vízszintesen meg az átlósan való számítgatás, jobb szavam nincs rá: teljes hülyeség. Jól hangzik, de a videó készítője tisztában van vele, hogy a Föld nem lapos, nincs széle és több nézőpontja is van? Fogott egy térképet és lemérte a széleit, meg az átlóját? Kezdjük ott, hogy mit csinálna más térképekkel, pl. egy ázsiai térképpel, ahol a Csendes-óceán van középen és Amerika jobbra van ábrázolva, Európa meg balra és teljesen mások az arányok? Másodszor pedig a Föld geoid, gömbszerű alakzat, nincs széle, amihez viszonyítani lehet. Ha húzok egy vízszintes vonalat Mekkától, akkor visszaérek Mekkához. Nincs mit mihez viszonyítani.


"Először Jement foglalták el majd 570 Mekkát is megtámadták."

Mivel nem írtad a hivatkozást, gondolom erről az iszlám történetíróitól tudunk. Mindegy is. Ez csak annyit bizonyít, hogy amikor Mohamed megszületett a 6. században, Mekka létezett és volt iránta érdeklődés. Ezzel teljesítette a minimumot. Legalább már akkor létezett, amikor Mohamed élt. Ez igazolja, hogy több ezer éves? Nem. Megdöntötte a régészek véleményét? Nem. Ez inkább azt igazolja, hogy a 6. században kezdtek el egyáltalán érdeklődni iránta, kb. abban az időszakban, amikor Mohamed feltűnt, akkor tájt lett jelentősége a helynek.

Az, hogy Mohamed megnevezi Jeruzsálemet, amit mindenki ismert már több, mint ezer éve, nem bizonyít semmit. Épp a különbségekkel tudná bizonyítani, hogy próféta, hogy van alapja annak, amit mond. Az szólna mellette, ha Mekka tényleg egy ősi város lenne. Az a szentély elvileg idősebb, mint a Jeruzsálemi templom, idősebb, mint a piramisok. Ha erre lenne bizonyíték, na az jelentene valamit.


"Akiket felsoroltál zsidó királyok." Akiket a Korán meg sem említ. Ézsaiás prófétát sem említi. Pedig Ezékiás király elég jelentős. Ézsaiás meg főleg. Az egyik leghosszabb könyv a Bibliában az övé és az Újszövetség rengeteget idéz tőle. A Korán meg még csak említésre sem méltatja, még csak fel sincs sorolva a próféták között.

"Nagyonsok Bibliai szereplőről semmilyen más korabeli forrás nem ír, tehát olyasmit hiányolsz a Korán esetében ami a Biblia esetében is hiányzik." Csak tudod én tudtam neked olyan személyt írni, akit a Korán nem említ viszont létezett és a Bibliába szerepel. Te viszont nem tudsz olyan bizonyítékot hozni, ami a Koránt támasztaná alá, viszont a Bibliában nincs benne.


"Nincs olyan a Biblia. Minden irányzat más más könyveket fogad el" Ne túlozzunk. "A minden irányzat más könyvet..." Leginkább van a protestáns kánon, ami a Tanakh+Újszövetség és van a katolikus kánon, ami Tanakh+másodkanonizált könyvek+Újszövetség, meg ezek kombinációja egy-két helyen. Ami még érdekes az az etióp kánon, akik elzártan éltek, így ők saját maguk, az Ószövetséghez három apokrifot is olvasásra ajánlott műként beletettek.

Az Újszövetség mindenhol ugyan az. Az Ószövetség kánonjában vannak eltérések, mert vannak, akik a korábbi zsidó kánonon felül más zsidó könyveket is mértékadó írásnak tekintenek. Ennyi. A Biblia nem egy db. könyv, inkább egy kis könyvtár. Nem olyan mint a Korán, ami egyszerre nyilatkoztatott ki valakinek.

A plusz könyvek, nagy különbségeket nem okoznak. Bölcsesség irodalom, háborús leírás ilyesmik, de én elsősorban protestáns Bibliát használok. A Ószövetség tekintetében a Tanakh-ot veszem elsősorban figyelembe, a zsidó Bibliát. De, ettől függetlenül olvastam már, még Énokh könyvét és a Jubileumok könyvét is.


"Ezekkel nincs problémád de kifogásolod hogy a Korán esetében többféle olvasási mód is elfogadott a nyelvjárások miatt? :)" Nincs, mivel nem gondolom azt a Bibliáról, amit te gondolsz a Koránról és amit nekem be akarsz mesélni róla. A Korán többféle olvasta, konkrétan több ezer különbséget jelent egymáshoz képest, leírva. Akár konkrétan más szó is állhat ugyan azon a helyen. Múlt idő, jelen idő különbségek, egyes szám, többes számban eltérések. Az lehet, hogy nincsenek nagy különbségek és a értelmét gyökeresen nem változtatják meg, de egyértelműen nem teljesen egyezik a szöveg. Ha veszel egy Hafs Koránt és egy Warsh Koránt és összehasonlítod, akkor van, ahol nem ugyan az a szó áll egyik helyen, mint a másikon, pedig mindkettő arabúl van írva.

"Miért ne tudnák pontosan?" Az írásodból én kezdek arra következtetni, hogy te nem vagy tisztában azzal, hogy mi az a Qiraat. Az konkrétan írásbeli eltérés, a leírt szövegben. Nem pusztán ugyan annak az arab szövegnek a másféle kiejtése. Különben hogyan jelenhetne meg nyomtatásban? Hogy lehetne pl. Warsh Koránt is vásárolni? 1924-ben kiválasztották Egyiptomban a Hafs-ot és azóta az lett az elterjedt és többnyire azt használják fel a fordításokhoz, de van több is. Ez nem úgy "olvasat", hogy a legtöbb Koránnak alapjául szolgáló, 1924-es egyiptomi Hafs Koránnak egy más kiejtéssel való olvasata. Ez úgy olvasat, hogy a 8-10. század között a Koránnak több olvasási variációja alakult ki. A Hafs, amit ma a legtöbben használnak, még csak nem is mekkai.

"Egyedül csak az eredeti arab szöveg tekinthető Koránnak." Melyik? A 30-ból melyik? Ráadásul, még az régi szövegek sem mutatnak egyezést. Ugyan úgy van egy csomó eltérés, meg javítgatás, mint az újszövetség kéziratai között. Nincs eredeti Korán. A legrégebbiek, pedig nem egyeznek teljesen a ma használt Hafs Koránokkal, vagy bele van javítgatva. 2019-ben jelent meg egy könyv dr Daniel Alan Brubaker-től. Tessék a csatornája: https://www.youtube.com/channel/UCP-g6LEOwXpMwu5PhMCIxhw/vid..

Különböző kéziratokat hasonlít össze, ő nem támadja az iszlámot, ő egy tudós. Több ezer eltérés, variáció van a kéziratokban.


"Egyébként sokat írtál de nem válaszoltál arra a kérdésre hogy miért is tartod igaznak a keresztény vallást szemben az iszlámmal?" "Az iszlámmal szemben," arra már válaszoltam, bőségesen. Én magát az iszlámot nem olyannak látom, mint te. Egy gyökértelen vallás, ami egy hadvezér köré épül és más korábbi vallásokból kölcsönöz elemeket. Miért kövessem? Nincs rá okom és ennél van jobb alternatívám, ami minden jel szerint, még a puszta tényeket nézve is közelebb áll az igazsághoz, mint ez. Amit te írsz, az vonzó abból a szempontból, hogy elég egyszerű, de egyúttal elég felszínes is. pl. A Koránban az emberek, mind erkölcsösek. Mert az emberek mind erkölcsösek? De, egyáltalán igaz ez? Mohamed az erkölcs mintapéldája, de a 111. szúrában szabályosan pokolba átkozza a nagybátyát és annak a feleségét. Á, tudom, ez isteni kinyilatkoztatás, ami már a világ teremtése előtt, öröktől fogva létezett. De, vessük össze a két kulcsfigurát Jézust és Mohamedet. Egyértelmű a különbség. Jézus egy békés, elképesztően bölcs tanító volt, aki az életét is hajlandó volt feláldozni másokért. Mohamed ehhez a szinthez képest egy hadakozó barbár. Előre lépés a tanítása a saját környezetében, de erkölcsileg alatta van Jézus tanításához képest. A szeresd ellenségedet, vess véget a gyűlölet láncnak, az Mohamed életében hol érvényesült? Ott, amikor leigázták a környező országokat, mert megölték a követüket?

Én is hiszek Isten létezésében és szerintem a Biblia sokkal mélyebb, sokkal összetettebb, sokkal több bölcsességet tartalmaz, mint a Korán. Jézus élete és tanítása, felette van minden egyéb vallásnak, amit ismerek. Maga a szeretet üzenete, egyedüli. Vannak máshol is hasonló előírások, de más a motiváció, más a világkép, más a cél. Igazából, minden, amit leírtál megtalálható a kereszténységben is. "A természet megfigyeléséből megláthatjuk Istent..." Ez benne van a Bibliában. A szeretet, a tisztelet, az erkölcsös életmód, a szegények megsegítése... Ezekkel Mohamed semmi újat nem mondott. Komolyan mondom, olvasd el, hogy Jézus, mit tanított! Olvasd el legalább a 4 evangéliumot, ami az életéről szól. Én a háromságban sokáig nem hittem, de hittem a kereszténységben és Jézus tanításában és feltámadásában. Most már a háromsággal sem állok annyira hadilábon, mert már sokkal jobban értem. Az, hogy ez egy pogány hamisítás...ez meg egyszerűen nem igaz. Visszakanyarodva az eredeti témához, mint már mondtam, én nem egyszer tapasztaltam, hogy az imáim meghallgattattak. Tudom, hogy létezik a természetfeletti, de én hiszek Isten jóságában és szeretettében és gondviselésében, ezért nem ezoterikus tanokkal fogok foglalkozni, de nem is fogok egykönnyen elhinni más vallást, ami ennek ellent mond. Isten nem hallgatja meg az imákat, ha nem úgy végzed mint a muszlimok, csak fohász stb... ezt nekem nem fogod egykönnyen bemagyarázni. A bizonyítékaid nem voltak jól felépítettek. A kereszténység a szeretet, a béke és a szabadság vallása. Az, hogy ezt nem mindenki érti és a gyakorlói nem mindig mutatják be jól, az nem a vallás hibája, hanem az embereké. Az iszlámmal az a bajom, hogy bár itt nyugaton az emberek lelkesedése miatt, elhivatottsága miatt ez a vallás tényleg igen szép is tud lenni, megkapó a közösség és az, hogy mennyire komolyan veszik az emberek az előírásaikat stb., de maga a vallás és annak a tanítása, számomra problémás. Sok mindennel nem értek egyet. pl. Mohamed személyével, a Biblia felülírásával, a Korán örök voltával, az imádkozással, Mekka kiemelt szerepével stb. pl. Minek kötelező imairány? A zsidók csak tiszteletből imádkoznak Jeruzsálem felé.

2020. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 933/960 A kérdező kommentje:

"Nagyjából? Idéznéd esetleg a Koránból a 10 parancsot, amit Mózes a Sinai hegynél hirdetett ki? Nem ismerem a Koránt, de szívesen megnézem, hogy mennyire egyezik meg."


Akkor sorolom. Először a tízparancsolat egyes pontjait írom le, utána a Korán verset. Van hogy több Korán verseben is szerepel, de minden verset nem írok le.


1, Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyen más istened!


2/163 A ti istenetek egyedüli isten. Nincs isten, csak Ő, a Könyörületes, és az Irgalmas.



2, Ne legyenek neked idegen isteneid színem előtt. 4 Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van


28/88 Ne fohászkodj Allah mellett más istenhez! Nincs más isten rajta kívül!


4/36 Szolgáljátok Allahot és ne állítsatok mellé semmit társként!



3,Ne vedd az Örökkévalónak, a te Istenednek Nevét álságra, mert nem hagyja büntetlenül az Örökkévaló azt,



7/180 Allahot illetik meg a legjobb nevek. Fohászkodjatok hozzá ezekkel és hagyjátok azokat, akik istenkáromlást követnek el az Ő neveivel!



4,Emlékezzél meg a szombat napjáról, hogy megszenteljed.


62/9 Ti hívők! Ha elhangzik a hívás a pénteki imádságra, akkor igyekezzetek Allah megemlékezésére



5, Tiszteld atyádat és anyádat


4/36 Legyetek jók a szülőkhöz



6, Ne gyilkolj.


5/32 Aki egyetlen olyan lelket megöl, aki se nem gyilkolt, se romlást nem okozott a Földön, az olyan, mintha az összes embert megölné. Aki viszont életben tartja, az olyan, mintha az összeset életben tartaná.



7, Ne paráználkodj.


17/32 És tartsátok távol magatokat a paráználkodástól! Szégyenletes dolog az!



8, Ne lopj.


26 188 Ne habzsoljátok föl egymás között javaitokat igazságtalanul, és ne vesztegessétek meg vele a bírákat, hogy fölfaljátok ezáltal bűnös módon az emberek javainak egy részét



9, Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúságot.



25/ 71-72 És aki megbánást tanúsít és jóravalóan cselekszik - az mély megbánással fordul Allah felé, és akik nem tesznek hamis tanúságot



10, Ne kívánd felebarátod házát. Ne kívánd felebarátod feleségét, szolgáját, szolgálónőjét, sem ökrét, sem szamarát, semmit, ami felebarátodé!



4/ 53-54 Vagy van nekik netalán az uralomból egy részük? Feltéve, ha így lenne, akkor sem adnának az embereknek még annyit sem, mint egy rovátka a datolyamagon. {54} Vagy irigykednek az emberekre amiatt, amit Allah az Ő kegyéből adott az embereknek?



"Ugye itt fontos a teljes egyezés, mert elvileg azt Isten saját ujjával írta a kőtáblára. Ha nem egyezik, az egyértelműen és 100%-osan bizonyítja, hogy a Korán hamis."


Te miről beszélsz? :) A Bibliát össze vissza hamisították. Egyébként nem csak a Tízparancsolat Isten szava hanem a Tóra, Zsoltárok és Evangélium is. Szóval azt fejtsd el hogy ha valami eltér a Bibliától az hamis. De amint látod megvan mint a 10 parancsolat megfelelője a Koránban.



"A zsidó vallás is elismeri az arab Mohamed prófétát? Mert ha nem, akkor ez eléggé egyoldalú dolog."


Pont ezt mondtam hogy csak azért nem fogadják el Mohamed prófétát mert nem zsidó. Nem a tanítással volt problémájuk. Nem akarják elfogadni hogy az utolsó próféta nem zsidó.



"Továbbra se történt meg. Jézus halálát illetően egyetlen forrást sem mutattál például."


Te milyen forrást mutattál Jézus halálát illetően? A Bibliát? :)



"Értem, tehát néhány évtized és nem több száz év, mint azt hazudtad és amire reagáltam."


A néhány évtized az a feltételezés. Amire tárgyi bizonyíték van az többszáz év.



"Ebben hogy leet átlagot számolni? :D idióta..."


Megnézed minden egyes könyv esetében a legkorábbi előkerült szöveg keletkezésének dátumát és átlagolod te idióta. Általános iskola harmadik osztályban tanítják.



"Egyébként a legkorábbi töredék János apostol által írt evangéliumból való a 2. század elejéről. Talán isteni csoda, hogy fennmaradt, az ilyen hazugok ellen, mint te. Egyébként akárhogy is számolom, ez nincs 100 év sem."


Átlagról beszélek te észlény. Ez az amire azt mondtad János írta 90 éves korában igaz? :)



"Újabb hazugság. A Vatikáni Kódex például a 4. század elejéről származik, tehát kb 300 évvel Jézus utáni. Ráadásul nem csak az Új, de az Ószövetség jelentős részét is tartalmazza."


Én úgy tudtam 4. század vége, de legyen. És ez mennyivel jobb? :) A legkorábbi teljes Újszövetség Jézus után 300 évvel későbbi. Ez szerinted nem probléma?



"Úgy tűnik, te olyan mohamedán vagy, aki szerint keresztényeknek hazudni nem bűn. Pedig elárulom neked, a hazugság bűn."


Ti keresztények úgy hazudtatok eddig mint a vízfolyás, szóval úgy tűnik te képzeled azt hogy más vallásuaknak hazudhatsz.

2020. dec. 21. 00:28
 934/960 anonim ***** válasza:

Te most össze-vissza idézgettél verseket a Koránból, melyekről úgy gondoltad, hogy hellyel közzel megfelelnek a tíz parancsolat adott pontjának. Ráadásul szombatot péntekre hamisították benne. Ez elég egyértelműen mutatja, hogy a Korán hamisítás.


"Egyébként nem csak a Tízparancsolat Isten szava hanem a Tóra, Zsoltárok és Evangélium is."

Nem, ez nem igaz. A tíz parancsolat konkrétan Isten szava, amit Ő maga vésett ujjával a kőtáblákra. Ezt hosszú évszázadokon át őrizték a zsidók. Ezzel szemben a Bibliát se a zsidók, se a keresztények nem tartják diktál műnek. Ugyan néha megszólal benne Isten, de a többsége ezen műveknek csak sugallt.


"Nem a tanítással volt problémájuk."

Ezt melyik youtuber rabbitól hallottad, hogy nincs bajuk a zsidóknak azzal, hogy Mohamed meghamisította a Tórát?


"Te milyen forrást mutattál Jézus halálát illetően? A Bibliát? :)"

Igen, a Bibliát. Ezen felül minden későbbi római és zsidó forrás is erről ír. Mohamed képzelgése egyedül a Koránban olvasható.


"A néhány évtized az a feltételezés. Amire tárgyi bizonyíték van az többszáz év."

Az nem feltételezés, hanem történészek állítása. Ráadásul János evangéliumából való töredék a 2. század elejéről való, tehát még tárgyi bizonyítékkal sincs 100 év. Amúgy milyen tárgyi bizonyítékok is vannak Jézus Mohamed által hallucinált halálának módjára?


"Megnézed minden egyes könyv esetében a legkorábbi előkerült szöveg keletkezésének dátumát és átlagolod te idióta."

Te félkegyelmű idióta, sajnos általános iskolán nem jutottál túl. Ugyanis ilyen esetben semmi értelme átlagot venni.


"Én úgy tudtam 4. század vége, de legyen. "

Te idióta, ha a 4. század vége lenne, ami hazugság volt részedről, akkor se jönne ki az általad írt időintervallum. Legfeljebb 5. század végével.


"Ez szerinted nem probléma?"

Tekintve, hogy a papír és pergamen nem a legidőtállóbb hordozó, nem nagyon probléma. Igazából az is csoda, hogy maradt fenn néhány régebbi. Tudom, hogy csekélyebb értelmi képességű embereknek, mint te, ezt nehéz felfogni, de gondolj bele. Például a híres holt-tengeri tekercsek csak azért maradhattak fenn abból a korból, mert barlangok mélyén, légmentesen zárt edényekben voltak elzárva. Sok már így is szétmálló állapotban volt.

Sajnos te is egy IQ ninja vagy, akinél a macskánk is okosabb, de nekünk egyetemen volt pl anyagtechnológia, ahol tanítottak anyagok öregedéséről is. Sokszor a néhány száz éves könyvek is öregedés következtében elkezdenek mállani, itt pedig 2000 évről van szó.


Szóval egyáltalán nem probléma, hogy csak másolatok maradtak fenn. Egyébként az ókori művek 99%-a másolatokon maradt fenn, kivéve amiket kűbe véstek vagy piramisok belső falaira festettek.


Ha már ez feljött, akkor megmutatnád nekem az eredeti Koránt? Tehát a teljes Koránt, amit Mohamed idejében írtak le. Az bő 600 évvel későbbi történet. Kíváncsian várom.


"Ti keresztények úgy hazudtatok eddig mint a vízfolyás..."

Érdekes, hogy eddig csak nálad találtunk hazugságot, nem is keveset. Hol elismered ezt a hazugságot kelletlenül, pl Vatikáni Kódex, hol tovább tagadod.

2020. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 935/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Tisztáznunk kellene a félreértéseidet! Várom a válaszaidat muszlim barátom ,Mitrászal kapcsolatban! Vagy rádöbbentél hogy nem néztél utána a részleteknek és most bukta van?

2020. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 936/960 A kérdező kommentje:

Én félreértéseimet? :)

Mostanában nincs időm a kilóméteres írásaitokra válaszolni. Talán ma este.

2020. dec. 22. 13:23
 937/960 anonim ***** válasza:
Nincs szó semmiféle félreértésről, szimpla hazugságok végeláthatatlan sora.
2020. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 938/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Én félreértéseimet?"


Bocsánat akkor az elbukásaidat! Nincs időd? Készülsz a karácsonyra?

- Tudod amiket írsz azokra bőven lehet reagálni és bizony hosszan ez igaz!

2020. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 939/960 A kérdező kommentje:

"Én nem vagyok muszlim! Ha eddig még nem tűnt volna fel! De Jézus többek között próféta is volt. Isten akaratát cselekedte és az Ő szavát mondta el az embereknek. János 5:30"


Most sem válaszoltál. Arra sem vagy képes hogy leírd, szerint ki Jézus, és így akarsz vitázni? Te magad sem tudod hogy miben hiszel.



"Nem mérvadó mert nincs olyan írva a Bibliában hogy "háromság" és ki a fenét érdekel a 99%? Ja hogy téged érdekel! Akkor írj a pápának levelet! Nekem nem tekintély a pápa!"


Nekem szentháromsághívőnek tűnsz. Akkor most tagadod?



"Az rituális imáról is ugyan ezt állítod! Most akkor mi a helyzet? Hiszen nyíltan az sincs benne a Bibliában!"


A rituális ima 80-90%-ban bizonyítható a Biblia alapján, Jézus Istensége viszont semennyire sem. Vannak félreérthető versek és van hogy Istennek nevezik Jézust a Bibliában de ezek ellentmondanak sok más versnek.



"Csak számodra ellentmondás! Neked annak tűnik mert csak rituálékban tudsz gondolkodni nem pedig lelki értelemben!"


Mondja ezt a keresztény. Te naponta hány percet töltesz imával? Vagy inkább kérdezzem úgy hogy havonta?



"Istennek ne lenne hatalma arra hogy minden ember imádja őt? De igen lenne rá hatalma. De ő nem gépeket teremtett! És akkor sem ha a Koránban ez áll!"


Megint mint hordasz itt össze? Ha valami kötelező akkor Isten robotokat teremt? A Bibliában is vannak kötelező parancsok? Akkor a Biblia szerint Isten robotokat teremtett?



"Biztos hogy nem Mithrásztól szedte Mohamed is? Találkozott a Mithrász kultusz tagjaival!"


Mithrászról nem ír a Korán, de zsidókról, keresztényekről, Tóráról meg Evangéliumról viszont ír.



"Igen fontos hogy Jézus vére kifolyt! Nem! Nem hiszek abban hogy a mennyei Atyának emberáldozat kell! Abban viszont hiszek hogy Istennek olyan kellett aki eltörli a bűnöket és ilyet csak az tehet meg aki nem bűnös! Az emberek mind bűnösek ,tehát közöttük nincs olyan aki erre alkalmas. És az emberek nem is képesek hogy teljes mértékben cselekedjék Isten akaratát pont a bűnös mivoltukból fakadóan!"


Mi az hogy Istennek olyan kellett aki eltörli a bűnöket? Meg kell valakinek halnia hogy Isten eltörölje a bűneidet? Ebben hiszel?



"És fontos dolgokat kihagysz a történetből. Jézust nem a tanítványai ölték meg! A pogány szertartáson mindig az adott istenség hívei áldoztak. De ebben az esetben nem így történt! És nem szertartás volt nem is oltáron halt meg hanem úgy ahogyan a bűnözőket végzik ki. Példát statuálva másoknak!"


Keresztények szerint Jézus és Isten terve ez volt. Előre eltervezték hogy Jézus meghal a kereszten és a tanítványok is tudták. Nem ők áldoztak, de részt vetek benne. Nem egyszerűen megölték Jézust. Először megkínozták Jézust aztán lassan rendkívül véres és fájdalmas módon meghalt. Tehát ez egy emberáldozati szertartás.



"Igen Jézus vére volt az ár a bűnbocsánat ára minden egyes embernek köztük neked is! Ez olyan ajándék amit csak el kell fogadni. Persze nem él vele mindenki de ez nem is vehető meg ez csak elfogadható. És Jézust nem tarthatta fogva a halál Jézus feltámadt és él ,Jézus él!"


Senkinek a vére nem kell ahhoz hogy Isten megbocsásson. Ha ez nem vagy képes felfogni, a te bajod. Ha valakinek annyi esze van hogy Istent vérszomjas lényként képzeli el aki csak akkor tud megbocsátani ha vér folyik, akkor ott nagyon komoly gondok vannak. Arról nem is beszélve hogy azt hiszed ennyivel megúszod? Te össze-vissza bűnözöl, más meg szenved és meghal amivel átvállalja a bűneidet? Ezt mégis hogyan képzeled. Ott fogsz állni Isten előtt, Isten pedig számon fogja kérni a bűneid ahogy minden emberét, ebben biztos lehetsz. Ne is álmodj arról hogy Jézus átvállalja minden bűnöd te pedig besétálsz a Mennyországba. Ilyen a mesékben sincs.



"A Koránban írnak a feltámadásról mint csodatételről? A Koránban mi a bizonyíték arra hogy tényleg feltudja támasztani az embert Isten? Van olyan történet a Koránban ahol feltámad egy halott ember?"


A Koránban maga Jézus mondja hogy feltámasztja a halottakat Allah engedélyével és még több más csodát:



3/49 És Allah elküldi őt küldött gyanánt Izrael fiaihoz, akikhez eképpen szól: "Jellel jöttem hozzátok a ti Uratoktól: teremtek nektek agyagból, ami madár alakjában van formázva, aztán életet lehelek belé, s -Allah engedelmével- igazi élő madár lesz. Meggyógyítom - Allah engedélyével - azt, aki születésétől fogva vak, s meggyógyítom a leprást. És föltámasztom a halottakat -Allah engedelmével-. Hírül adom nektek, hogy mit esztek, és mit tároltok házaitokban. Mindebben jel van a számotokra, ha különben hívők vagytok.



"Ha megfigyelem azt látom hogy te csak hajtogatod ezeket a dolgokat de nem tudsz semmit írni. Ami nem csoda hiszen nincs is mit. Mert nincs semmi a Koránban amit leírhatnál. Hiszen alig ír valamit Jézusról! Csak a Biblia ír Jézusról részletesen és ez nem vitatárgya hanem tény!"


A hazudozást befejezheted. Mi az hogy semmit? Sok mindent írt. Ha neked ez nem felel meg, akkor ír azt hogy te nem hiszel a próféta Jézusban, hanem az istenség Jézus hiszel mert bálványimádó vagy. De ha azt írnod nem ír semmit az hazugság. Most is mutattam egy verset ami leírja Jézus milyen csodákat tett.



"Miért a Bibliában hol van az leírva hogy Jézus Isten? A Bibliában egyistenhit van leírva! Az hogy Jézus kereszten halt meg vagy sem teljesen mindegy! Jézus meghalt de ami valóban lényeges az hogy a vére kifolyt és hogy feltámadt. Bizonyítva azt hogy Jézust nem tarthatta fogva a halál. Szerintem Mohamed ezt értette félre és ezért írta azt hogy Jézus nem halt meg! De Jézus meghalt de fel is támadt mert Őt a halál nem tarthatta fogva!"


Látom nem tudsz elszakadni a véres pogány szertartástól. Neked ez fontos? Neked halvány lila gőzöd nincs mit tanított Jézus valójában.



"Milyen fontosabb tanítás? Az ima és az alamizsna? Ez egyik sem tanítás hiszen nem fejti ki egyik sem Jézus! Csak annyi hogy el van rendelve neki hogy ezeket tegye!"


Az egyistenhit a legfontosabb tanítás amit te nem vagy képes megérteni. Az ima és az alamizsna, a szülők szeretete szintén fontos tanítások. Az hogy el van rendelve neki azt jelenti hogy tanította is ezeket.



"Jézus nem tesz olyan csodákat amiben betegségeket gyógyít vagy halottat támaszt fel! Nincs benne olyan csodatétel ami más embereknek valóban jelentős lenne! Jézus leprásokat gyógyított meg!"


Akkor mégegyszer a Korán vers ami leírja Jézus csodatetteit:



3/49 És Allah elküldi őt küldött gyanánt Izrael fiaihoz, akikhez eképpen szól: "Jellel jöttem hozzátok a ti Uratoktól: teremtek nektek agyagból, ami madár alakjában van formázva, aztán életet lehelek belé, s -Allah engedelmével- igazi élő madár lesz. Meggyógyítom - Allah engedélyével - azt, aki születésétől fogva vak, s meggyógyítom a leprást. És föltámasztom a halottakat -Allah engedelmével-. Hírül adom nektek, hogy mit esztek, és mit tároltok házaitokban. Mindebben jel van a számotokra, ha különben hívők vagytok.


Ezek a csodák: életet lehelt az agyagmadárba ami így igazi élő madár lett, meggyógyította a leprásokat és vakokat, föltámasztotta a halottakat és tudta az emberek mit tárolnak otthon, korábban pedig említettem hogy újszölöttként beszélt. Ezek benne vannak mind a Bibliában? Most hogy látod továbbra is azt hazudod a Korán nem ír semmit Jézusról?



"De én nem vagyok muszlim! És ha Isten tudta hogy milyen következményei lesznek annak ha Jézust küldi el akkor azt is tudnia kellett hogy lesznek Jézus követők! De hagyta hogy így legyen tehát az akarata szerint történtek a dolgok. És ezért vannak Jézus követők!"


Saját akaratodból nem vagy muszlim. Ez a te döntésed. Ettől még rád is kötelező az iszlám tanítása. Mindenképpen számon lesz rajtad kérve. Azt pedig hogy képzeled hogy ezért Istent hibáztatod? Nem Isten mondta neked hogy legyél bálványimádó. Ez a te döntésed. Szabad akaratod van. Agyhalott ateisták jönnek ezzel a marhasággal.



"Tényleg? Hát nem is Mohamed idejében vagyunk. De ha abból indulok ki hogy Jézust a halál nem tarthatta fogva és feltámadt akkor bizony én Jézus idejében élek de te a halálban vagy mert Mohamedről nem olvasod hogy feltámadt volna! Tehát te halott vagy mert egy halott prófétát követsz!"


Te beteg vagy :) Mohamed az utolsó próféta a Korán pedig az utolsó kinyilatkoztatás. Rád ez vonatkozik. Jézus a zsidó néphez érkezett abban az időben, így rád nem az ő tanítása vonatkozik. De te még csak nem is abban hiszel amit Jézus tanított hanem valamiféle véres pogány vallásban aminek semmi köze Jézushoz, azon kívül hogy felhasználják Jézus nevét.



"Mert miért jó az hogy létezik a buddhizmus vagy a hinduizmus?"


Egyáltalán nem jó. Ezek hamis vagy hamisított vallások. Korábban utánaolvastam és szerintem eléggé valószínű hogy a buddhizmus és a hinduizmus is eredetileg ugyanaz volt mint az iszlám, csak emberek megváltoztatták mint történt az a keresztény vallással.



"Nem csak engem hanem másokat is sértegetsz mivel is vagy akkor te különb a keresztényeknél? Semmivel nem vagy különb és az iszlám sem különb! Hiszen te is ugyan úgy viselkedsz!"


Azért nem kell túlozni. Volt egy két megjegyzés de ez semmi ahhoz képest amit én kaptam tőletek. Veled pedig iszonyat fárasztó vitázni. Folyton mellébeszélsz, nem a kérdésre válaszolsz, nem is érted amit írok, de szerintem nem is akarod, aztán ha azt mondom olyan mintha egy 8 éves gyerekkel vitáznék még meg is sértődsz.



"Nem tudod letenni az istened kezébe hogy ő majd elrendezi. Akkor mire jó a te hited?"


Isten jogot adott az önvédelemre. Én azzal válaszolok az iszlámellenes gyűlöletkeltésre hogy szebesítem a keresztényeket az igazsággal. Megmutatom hogy a Biblia igazolja azz hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás.



"Hiszen nem ad neked békességet! De én békességet találok a hitemben! Békességem van az Isteneben az élő Istenben aki mindennek teremtője menynek és földnek egyaránt! Aki elküldte a Fiát hogy megmentése legyen az embereknek a bűnből és halálból!"


Ez nem igazi békesség. Ha te egy hamisított vallásban hiszel, akkor az egy látszat békesség.

2020. dec. 22. 23:41
 940/960 A kérdező kommentje:

"És ha neki az akarat az hogy Jézus életéről olvasni lehessen akkor bizony olvasni is lehet róla aki keresi azt! Mert Jézus az út a mennyei Atyához nincs másik út amely hozzá vezetne csak is Jézus Krisztuson keresztül vezet az út! Mert ez az Atya akarata és ez így is van az akarata szerint! Ez nem bálvány imádás hanem Isten akarat."


Te akkora bálványimádó vagy mint a ház. Ha ennyire fontos neked Jézus személye akkor olvasd el a Bibliából és a Koránból. A Bibliából válogasd ki azokat amik beleférnek az egyistenhitbe. A pogány hamisításokat pedig felejtsd el.



"Tehát a saját tanítványai és a saját anyja nem ismerte fel Jézust! Vagy az a tanítvány aki kikérte Jézus holttestét? Hm...nem semmi lenne! És aztán meg a tanítványok a saját életüket adták egy hazugságért? Hát persze ez tényleg hihető! Mert ha valakit becsapnak az még érthető hiszen nem tudta! De ha látja akkor nem tudod becsapni! A bűvész trükkök is ilyenek. Azért tudnak becsapni mert nem látod hogy mit csinálnak."


De ezt megint csak a Biblia írj, amit többszáz évvel Jézus után írtak. Saját tanítványai és a saját anyja nyilván tudták hogy nem Jézus halt meg a kereszten, de őket is üldözték. Az üldözők pedig azt terjesztették hogy megölték Jézust. És itt jön a lényeg. Nagyon figyelj. Akik megölték Jézust, felvették a keresztény vallást és átalakították saját kedvük szerint. Te abban a keresztény vallásban hiszel amit Jézus gyilkosai hoztak létre. Pontosabban nem gyilkosai mert nem ölték meg hanem az életére törtek.



"Egyébként neked Júdás a bálványod. Nincs semmi de semmi bizonyítékod erre a dologra de mindig ezzel jössz!

Nézzük már meg ezt logikusan. Mikor is halt meg Júdás? Jóval az előtt hogy Jézust megfeszítették. Az embereknek nem tűnt volna fel egy hulla a kereszten? Főleg a tanítványoknak akik nagyon is jól ismerték Júdást és azt hiszed hogy nem tudták volna azonosítani? Ember hát gondolkozz már? Ez szerinted mennyire logikus észerű vagy életszerű?"


Először is teljesen logikus hogy az árulásáért ezt kapja Júdás büntetésül. Azt kapta amit Jézusnak szánt. A kereszten az illető azt mondta Istenem miért hagytál el ami Júdásnál logikus, Jézusnál nem. Hogy mit ír a Biblia Júdás haláláról nem érdekes. Azt pedig mondtam hogy a tanítványok tudták hogy Jézus nem halt meg.



"És hol jelenik meg a Bibliában? Ez nulla! Ez semmi! Ilyen nincs a Bibliában!"


Nézd meg mire hivatkoznak a szentháromsághívő keresztények. A keresztény vallásban pedig benne van a szentháromság. Amúgy ha a szentháromságot elutasítod egy ember Jézusban kellene hinned amit az iszlám is tanít. Akkor mit is vitatsz pontosan?



"Megakarsz győzni az iszlámról úgy hogy hazudsz össze-vissza! És felhozod azt hogy a Bibliát meghamisították majd azt írod hogy keresztény tanítás! Na már most ha a Bibliát hamisították meg akkor olyan dolgot kellene írnod ami a Bibliában van benne és nem a keresztény tanításban!"


Vannak pogány hamitások a Bibliában és vannak pogány hamisítások a keresztény vallásban amik nem kerültek a Bibliába de a keresztény vallás tanítja. Ezen mit nem értesz?



"Kinek van igaza a Korán szerint szunnitáknak vagy a síitáknak?"


A szunnita síita ellentét alapja az volt hogyan válasszák meg a vezető. A síiták szerint Mohamed próféta leszármazottainak kell vezetőknek lenniük, de a Korán nem ír ilyet és Mohamed próféta sem mondta, így a síiták tévednek.



"Egy kicsit tanulmányozhatnád azt hogy Jézus hogyan is tanított. Persze tudnád ha a Koránban lenne tanítása de nincs. Így csak a Bibliára tudsz támaszkodni a módszert illetően!"


Jézus azt tanította amit az iszlám tanít. Ez biztos. Nem azt a véres pogány mesét amit te vallasz.



"Csakhogy Máriával nem hált senki Jézus születése előtt! Ez is bukta de hatalmas!"


Dehogynem. Keresztény tanítás szerint a szentlélek megszállta Máriát, így esett teherbe. A Korán viszont azt írja Allah annyit mondott legyen és az lesz.



"És hogyan lehetséges hogy akkor a Mithrász kultusz elbukott? Ha másolták akkor miért váltottak az emberek? Hiszen ha szinte ugyan az akkor nem újdonság de a Mitrász kultusz napjainkra eltűnt! De miért? Hiszen a római birodalom állami szinten támogatta és még sem volt képes fent maradni! Tehát mi volt az oka ez elbukásának?"


Mert a keresztény vallás és a Biblia is tartalmaz igazságokat annak ellenére hogy meghamisították. Azt sosem mondtam hogy minden hamis a Bibliában.



"És hogyan is halt meg Mitrász? Milyen halált halt mik voltak a körülmények? Mivel ha nem halt meg akkor nem lehetett pl. utolsó vacsorája de feltámadása sem. Ezeket azért kérdezem mert én nem találtam ezekre a kérdésekre válaszokat! De egy koppintásnál bizony nagyon is lényegesek ezek a dolgok!"


Nem lényegesek. Lényeg az hogy egyértelmű a párhuzam és így a hamisítás is. Te pedig ebben hiszel. Egy pogány hamisításban amit azok hamisítottak bele akik meg akarták ölni Jézust. Mondhatjuk úgy is hogy te nem Jézust követed hanem azokat akik meg akarták ölni Jézust.


"De jelenéeg ez több sebből vérzik mint az az elképzelésed hogy a keresztényeknek rituális imát kell végezniük. Még az is hihetőbb mint ez a katyvasz amit idehoztál."


Mindkettő teljesen egyértelmű. Ha tagadod mire mész? Te követsz el bálványimádást nem én. Te tagadod meg Isten szavát, nem én.



"Tudod a Bibliában benne van az is hogy elmélkedjünk! Talán meg kellene fogadnod ezt a dolgot és elgondolkozni. Megvizsgálni a részleteket és elgondolkodni."


Te mondod nekem? :) Nálad ez nyomokban sem látszik.

2020. dec. 23. 00:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!