Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
 921/960 A kérdező kommentje:

"Nem, csak kicsit zavaró, hogy majd 1000 hozzászólás és képtelen voltál egyetlen konkrét forrást közölni ezekkel kapcsolatban. Mindig csak el kell hinni, hogy éppen te vagy Mohamed kiszoptátok az ujjatokból, mert semmi más forrás nincs semmi állításodra lényegében."


Konkrétan a Biblia a forrás amit mutattam ha még nem tűnt volna fel. Egyébként meg miért vagy még mindig itt 1000 hozzászólás után, ha úgy gondolod semmi forrást nem mutattam? :)



"Ott van pl Jézus esete. Teljesen mindegy, hogy egyszerű bölcs ember volt, próféta, vagy Isten egyszülött fia, akkor egyetlen korai forrás van haláláról, hogy kereszten kivégezték a rómaiak. Mutass egyetlen ezt cáfoló forrást, hogy bármi alapja legyen Mohamed képzelgésének."


Semmilyen korabeli forrás sincs ami azt írja hogy Jézus halt meg a kereszten. Még az Újszövetség is Jézus után több száz évvel később íródott.

2020. dec. 19. 20:13
 922/960 anonim ***** válasza:

" Egyébként meg miért vagy még mindig itt 1000 hozzászólás után, ha úgy gondolod semmi forrást nem mutattam? :)"

Várom a csodát, hogy hátha képes leszel mutatni forrást, hogy alátámaszd beteg agymenésedet :)


"Még az Újszövetség is Jézus után több száz évvel később íródott."

Ez hazugság, te linkelted a wiki oldalt, melyben alig néhány évtized szerepel. Erre a wiki oldalra hivatkoztál, tehát gondolom elfogadod te is az ott leírtakat. Az alapján kb 30 évvel halála után írták az egyes evangéliumokat.

2020. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 923/960 A kérdező kommentje:

"Hogyne volna bizonyíték? Csak nem az iszlám mellet, hanem a Biblia mellett, ami sokkal részletesebben ír róla, mint a Korán."


De Mohamed próféta mondhatta volna hogy a Jeruzsálemi templom nem szent hely és csak a a zsidók építették mint bármelyik másik templomot. Ehelyett viszont szent helynek nevezte meg és volt hogy muszlimok is a Jeruzsálemi templom felé imádkoztak. Egyébként a Bibliából is kiderül hogy más népekből is oda mentek egyistenhívő emberek imádkozni tehát a Kábához hasonlóan zarándokhely volt. Szóval ez is azt bizonyítja hogy Mohamed próféta nem támadta azokat az elemeket a zsidó és keresztény vallásokban amik eredetiek és igazak mint a jeruzsálemi templom de te ezt ugye nem viszed figyelembe.



"Ezeken kívül más bizonyítékkal nem olvastam még mellette."


Ahogy mondtam Mekka nem volt egy nagyobb birodalom területén sem korábban. Az arab félsziget értéktelen sivatagos terület volt, ezért érthető hogy nem számolnak be róla sokan, de az 6. században már fontos szerepe volt az egész régióban így egyértelmű hogy a múltban is jelentős kellett hogy legyen.


Érdekességképpen nézd meg ezt a videót de előtte olvasd el mi az az aranymetszés vagy aranyarány.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=loeFN3VHCWc


Lényeg az hogy a Föld aranymetszés pontja a Kába. Nyilván nem lehet véletlen.



"Az akszumi király megpróbálta meghódítani Mekkát? Ezt miből derül ki? És ez elvileg mikor történt? Erről semmit nem találtam."


Először Jement foglalták el majd 570 Mekkát is megtámadták.



"Nem arról van szó, hogy semmilyen történelmi bizonyíték nincs az egészre. Akik kritikusabb szemmel nézik a Bibliát sem azt gondolják, hogy teljesen alaptalan. Városokat, csatornákat, falakat, helyeket találtak meg ott és abból az időből ahova a Biblia teszi őket."


Akiket felsoroltál zsidó királyok. Róluk lehet van más forrás is. Az is teljesen természetes hogy Poncius Pilátusról is van más forrás hiszen a római birodalom helytartója volt. De mondjuk milyen más korabeli forrás van Mózesről? Vagy Noéról? Ábrahámot említetted hogy miért nincs arról forrás hogy ő építette a Kábát. Mert a Bibliai Ábrahámról beszél más forrás? Nagyonsok Bibliai szereplőről semmilyen más korabeli forrás nem ír, tehát olyasmit hiányolsz a Korán esetében ami a Biblia esetében is hiányzik. Meg hát ezek a személyek 3-4 ezer éve éltek és nem voltak uralkodók sem, tehát nem csoda hogy más nem számol be róluk.



"Igazából én ezt hiányolom, a konkrétumot, amire lehet hivatkozni. Te arra hivatkozol, hogy a Korán változatlan és a Bibliai kéziratokban vannak kisebb eltérések. Csakhogy ez nekem nem számít, mivel az egész Bibliára nem úgy gondolok, mint te a Koránra."


Kisebb eltérések? Nincs olyan a Biblia. Minden irányzat más más könyveket fogad el. Akár többszáz oldal eltérés is lehet az egyes irányzatok bibliái között. A kéziratok között pedig többszázezer eltérést találtak és ez csak az Újszövetség. Ezekkel nincs problémád de kifogásolod hogy a Korán esetében többféle olvasási mód is elfogadott a nyelvjárások miatt? :)



"Szerintem meg a Bibliát emberek írták és gyűjtötték össze, ihletett mű, amit úgy értek, hogy a megírását, összeállását, fennmaradását, mondjuk úgy Isten gondviselése felügyelte, hogy az üzenet az emberiségnek fennmaradjon. De ez nem jelenti azt, pl. hogy ne lehetnének benne másolási hibák vagy helyesírási hibák, sőt mondjuk az Ószövetség esetében, hogy ne szerkezthették volna."


De ilyen nincs mert ez egy ellentmondás. Ha Isten gondviselése felügyelte a Biblia megírását, összeállását, fennmaradását, akkor nem lehetne benne hiba, márpedig a Biblia tele van hibával, ellentmondással. Keresztények általánosságban azt mondják a Biblia Isten szava és hinned kell benne, de ha megmutatom a hibákat akkor jön a magyarázat hogy emberek írták ezért lehet benne hiba. Ez az "ihletettség" is minden kereszténynél mást jelent. Van aki szerint a szentlélek szállta meg a Biblia íróit, és így írtak, más szerint meg az írok maguktól írtak bármiféle Isteni segítség nélkül.



"A próféciák, az ígéretek, a várakozások Jézusban teljesednek be."


Kapásból mutattam két próféciát is a Bibliából ami nem illik Jézusra de Mohamed prófétára pontosan illik. Emlékszel?



"Sajnálom, hogy ezt mondom, és ez nem sértés akar lenni, de keresztény szempontból Mohamednek már nincs hely. Nincs hova beilleszteni őt és a könyvét."


Szerintem te nem látod a fától az erdőt. Ti keresztények lógtok ki a sorból. Az istenség Jézus nem illik a Bibilába. Kilóg abból. A próféta Jézus viszont illik a próféták sorába. A keresztény istenkép a szentháromsággal is kilóg a sorból, a zsidó és iszlám istenkép viszont megegyezik.


"Ha egy egyszerű prófétának mondta volna magát, aki egyistenhitet terjeszt, de kifejezetten nem támad fontos elemeket a kereszténységből, még azt mondanám, hogy egy pogány próféta volt, de így nem lehet."


Mohamed próféta a pogány hamisításokat támadta a keresztény vallásban és megerősítette azokat az elemeket amik az eredeti üzenet része, mert ez a próféták feladata. Ezt tette Jézus is. A pogány hamisításokat támadta a zsidó vallásban, ezért akarták a zsidók megölni, nem azért mert istennek mondta volna magát.



"Magát megjövendölt embernek állítja be, aki felülírja Jézus tanítását. Ez összeegyeztethetetlenné teszi a két vallást."


A keresztény vallás az ami összeegyeztethetetlen az egyistenhittel. Jézus nem mondta magát Istennek és szentháromságot sem hirdetett sem azt hogy megváltani jött az emberek bűnét. Ezek hamisítások és ezeket támadta Mohamed próféta. Egyébként a zsidók is támadják ezeket a tanítások és ők is pogány hamisításnak tartják ezeket. Amúgy a zsidóknak nincs problémájuk a Korán tanításával. Annyi a problémájuk hogy Mohamed nem zsidó. Csak ezért nem fogadták el.



"Amire pedig senki nem is számított, egyszer csak, olyan kéziratokat találtak, amik bizonyíthatóan több, mint 1000 évvel datálták vissza az Ószövetség ismert kéziratait, még a Krisztus előtti időkre."


A Holt-tengeri tekercsek Jézus előtt 100-200 évvel korábbiak, de az Ószövetség könyveinek keletkezése ennél sokkal régebbi. Mózes könyvei például Jézus előtt 1500 évvel korábbi, tehát legalább 1300 év elértés van a keletkezés ideje és a legkorábbi szövegtöredékek között szóval nem sokat javít a dolgon.



"Oszmán megtartotta a quraysh-i dialektust, majd annak lett 10+ olvasata. Szóval tulajdonképpen az eredeti Korán az az, amit 30 féleképpen lehet olvasni, ahol nincsenek se pontok, se semmik és nem is tudjuk pontosan, hogyan kellett kiolvasni."


Miért ne tudnák pontosan? Pont ez volt a célja a kalifának, hogy a Mohamed próféta által beszélt nyelvjárásban egységesítik a kiejtést. De írtam már hogy ettől még a nyelvjárások megmaradtak. Ha odaadsz egy akadémia által írt magyar szöveget a mondjuk egy csángó magyarnak, akkor is a saját nyelvjárásában fogja kiejteni. Egyébként az araboknak nem kell írásjel ahhoz hogy elolvassák pontosan mert tudják a szavak jelentést. Ha megnézel bármilyen arab oldalt a neten ott sem lesz írásjel, de aki nem tud arabul az csak írásjelekkel tudja elolvasni.



"De, ez nekik nem probléma és érvelnek a tökéletes megörződés mellett, holott konkrétan nem tudják rendesen elolvasni a saját szövegeiket, ezért van 30 féle elfogadott variáció, tipp arra, hogy pontosan mi van leírva. Ez olyan fél megoldásnak tűnik nekem, a szöveg fenn maradt, csak a pontos olvasat veszett el. Így hogy beszélhetünk 100%-os megörződésről és változatlanságról? Ha szerinted nem jól értem nyugodtan írd meg, lehet hogy valamit félreértek."


Ezt már leírtam. A kiejtési eltérések nem jelentenek jelentésbeli eltérést. Mondtam erre példát is hogy egy olyan kis országban is mint Magyarország, az egyes régiókban eltérően fogják kiejteni ugyanazt a szöveget, de ettől még a szöveg ugyanaz marad és nem változik a jelentése sem. A Biblia esetében ugye azért nem jön ez elő mert a keresztények minden fordítást egyenértékűnek tekintenek az eredeti héber vagy görög szöveggel. Ha én írnék egy Biblia fordítás, keresztények számára az is Biblia lenne. Egy keresztényt sem érdekel hogyan kell kiejteni helyesen a héber arámi vagy görög szövegeket. A Korán esetében viszont a fordítások csak Korán értelmezésnek. Egyedül csak az eredeti arab szöveg tekinthető Koránnak.


Tehát igazából ez nem valódi probléma a Korán esetében. Ennél milliószor súlyosabb problémák tökelege van a Biblia esetében amiket viszont figyelmen kívül hagysz.


Egyébként sokat írtál de nem válaszoltál arra a kérdésre hogy miért is tartod igaznak a keresztény vallást szemben az iszlámmal? Mert bármilyen kritikát is fogalmazol meg az iszlámmal szemben, egyrészt ezek alaptalanok, másrészt ugyanez a kritika milliószor súlyosabban igaz a Bibliára. Az baj én nem látom miért vagy keresztény. Te mit tekintesz bizonyítéknak? Én leírtam miért vagyok muszlim. Valami ilyesmi válaszra gondolok, ami kézzel fogható: Ha engem kérdezel én azért hiszem el hogy a Korán igaz mert tiszta egyistenhitet hírdet. Ha van teremtő akkor az nem fogható a teremtményekhez. Nincs semmi több személyiséggel rendelkező, emberek között járkáló félig ember istenség az iszlámban. Semmi ami a politeista bálványimádó vallásokban megtalálható. A tanítások, kötelezettségek, tiltások logikusak. Erkölcsös becsületes életmódot hirdet ami a szertetten és tisztelten alapul. A próféták erkölcsös példamutató emberek. A kételkedőknek akik nem hisznek Istenben pedig számtalanszor azt mondja a Korán, hogy ha bizonyíték kell, tanulmányozzák a természeti jelenségeket, élőlényeket és önmagukat, ami teljesen logikus hiszen ha létezik teremtő akkor a teremtményekben ott van a bizonyíték a teremtő létezésére és hát ott is van. Röviden ennyi. Ezért vagyok muszlim.

2020. dec. 19. 21:53
 924/960 anonim ***** válasza:

"Amúgy a zsidóknak nincs problémájuk a Korán tanításával."

Ezt melyik zsidó mondta egyébként? Mert azért a Korán és a Tóra, nem beszélve a zsidók többi szent könyvéről, elég sok dologban eltér. Mohamed alaposan átírta a Tórát saját kedvére, kétlem, hogy a hithű zsidók ennek nagyon örültek volna. Ellenben a keresztények egy betűt se változtattak meg a Tórában, egy zsidó ugyanúgy olvashatja a keresztény Biblia Ószövetségét, mintha saját szent könyveit olvasná.

2020. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 925/960 A kérdező kommentje:
Mivel az alaptanításban nincs lényegi különbség. Az iszlám istenkép megegyezik a zsidó vallás istenképével és a tízparancsolat pontjai is megtalálhatóak a Koránban nagyjából. A zsidó prófétákat is elismeri az iszlám vallás. Nyilván vannak eltérések, de az alaptanítások egyeznek. Ellenben a zsidók egyértelműen elutasítják a keresztény vallás alaptanításait, mint a szentháromság, Jézus istensége és a megváltó halála.
2020. dec. 20. 14:05
 926/960 A kérdező kommentje:

"Várom a csodát, hogy hátha képes leszel mutatni forrást, hogy alátámaszd beteg agymenésedet"


Ez már rég megtörtént. Fáj az igazság, ezért vagy még itt. Ha elmennél így, az olyan volna mintha elfogadnád hogy buktad a vitát, ezért erőlteted a marhaságaid, de hiába mert ezek semmit nem változtatnak.



"Ez hazugság, te linkelted a wiki oldalt, melyben alig néhány évtized szerepel. Erre a wiki oldalra hivatkoztál, tehát gondolom elfogadod te is az ott leírtakat. Az alapján kb 30 évvel halála után írták az egyes evangéliumokat."


Ez a keresztény hagyomány. És van egy felételezett becslés ami szerint Jézus után 30-40 de van hogy 50-60 évvel utánra teszik. De ezek esetében nem tudhatjuk hogy ugyanaz-e mint amit ma olvasunk. A legkorábbi töredéke is átlag Jézus után többszáz évvel későbbiek, teljes Újszövetség pedig Jézus után 400 évvel későbbi.

2020. dec. 20. 14:12
 927/960 anonim ***** válasza:

"a tízparancsolat pontjai is megtalálhatóak a Koránban nagyjából"

Nagyjából? Idéznéd esetleg a Koránból a 10 parancsot, amit Mózes a Sinai hegynél hirdetett ki? Nem ismerem a Koránt, de szívesen megnézem, hogy mennyire egyezik meg.

Ugye itt fontos a teljes egyezés, mert elvileg azt Isten saját ujjával írta a kőtáblára. Ha nem egyezik, az egyértelműen és 100%-osan bizonyítja, hogy a Korán hamis.


"A zsidó prófétákat is elismeri az iszlám vallás."

A zsidó vallás is elismeri az arab Mohamed prófétát? Mert ha nem, akkor ez eléggé egyoldalú dolog.


"Ez már rég megtörtént."

Továbbra se történt meg. Jézus halálát illetően egyetlen forrást sem mutattál például.


"És van egy felételezett becslés ami szerint Jézus után 30-40 de van hogy 50-60 évvel utánra teszik."

Értem, tehát néhány évtized és nem több száz év, mint azt hazudtad és amire reagáltam.


"A legkorábbi töredéke is átlag Jézus után többszáz évvel későbbiek"

Ebben hogy leet átlagot számolni? :D idióta...

Egyébként a legkorábbi töredék János apostol által írt evangéliumból való a 2. század elejéről. Talán isteni csoda, hogy fennmaradt, az ilyen hazugok ellen, mint te. Egyébként akárhogy is számolom, ez nincs 100 év sem.


"teljes Újszövetség pedig Jézus után 400 évvel későbbi"

Újabb hazugság. A Vatikáni Kódex például a 4. század elejéről származik, tehát kb 300 évvel Jézus utáni. Ráadásul nem csak az Új, de az Ószövetség jelentős részét is tartalmazza.


De ha egyetlen ilyen se maradt volna fenn, az apostoli egy egyházatyák idézetei alapján akkor is ismernénk a teljes Újszövetséget.


Úgy tűnik, te olyan mohamedán vagy, aki szerint keresztényeknek hazudni nem bűn. Pedig elárulom neked, a hazugság bűn.

2020. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 928/960 A kérdező kommentje:

"Én soha nem írtam azt hogy Jézus Isten lenne! Ilyet nem is tudnál tőlem idézni még akkor sem ha visszanéznéd az összes válaszomat amit az elmúlt kb. 10 évben írtam itt az oldalon! A Biblia nem írja azt hogy Jézus Isten!"


Honnan tudjam ha nem írtad le szerinted ki Jézus? Többször is kérdeztem de nem válaszoltál. Akkor most azt mondod Jézus nem isten hanem ember? Próféta ahogy az iszlám vallás szerint ?



"A szentháromság nem mérvadó hiszen a Bibliában sem szerepel és persze a Koránban sem! És ez egy tanítás és nem Jézus életével cselekedeteivel vagy épp a tanításával kapcsolatos. Ez egy irreleváns információ!"


Mi az hogy nem mérvadó? Keresztények 99%-a szentháromság hívő. Nyíltan nincs benne a Bibliában de vannak félreérthető versek és van hogy Istennek nevezik Jézust a Bibliában.



"Az ima! De Jézus nem beszél arról hogy hogyan kell imádkozni ,miért kell imádkozni stb. Annyi hogy kötelező imádkozni a Bibliában meg az szerepel hogy szüntelen imádkozzatok. Nem azt írja hogy kötelező de felszólít rá!"


A Bibliában az szerepel hogy szüntelen imádkozzatok, de nem kötelező? :) Nem tűnik fel hogy ez egy ellentmondás?



"Igen Jézus beszél arról hogy a szegények mindig velünk lesznek ez igaz tényleg így van! És a Bibliában ott van hogy tiszteld az apádat és az anyádat is! De ez kifejezetten Jézustól van hiszen már az Ószövetségben is meg van írva!"


Nem figyelsz? Azt mondtam Jézus is azt tanította mint a többi próféta így nem meglepő módon benne van az Ószövetségben is mert a korábbi próféták tanították a szülők tiszteletét ahogy Mohamed próféta is.



"Igen az már valóban egy jelentőség teljes eltérés és nagyon is lényeges hogy Jézus meghalt vagy sem! Az hogy kereszten halt meg vagy sem az nem lényeges. A lényeg az hogy meghalt és Jézus drága vére kifolyt ,ez lényeges!"


Ha bálványimádó vagy és abban hiszel hogy Istennek emberáldozat kell, akkor lehet neked fontos de egyistenhívőknek nem fontos. Azt írod kifolyt vére és hogy ez lényeges, mint valami pogány emberáldozati szertartáson.



"De összefoglalva Jézus fogantatása és életének utolsó szakasza a Földön ennyi van a Koránban. De a kettő között szinte semmi."


Ha megfigyeled azok a részek vannak benne amik tisztázzák a Biblia hazugságait. A Korán leírja az igazságot Jézusról.



"Tehát nincs leírva Jézus élete és főleg a szolgálatáról na meg persze a tanításáról nincs semmi. Pont a legfontosabb részek kimaradtak! Semmi egyetlen tanítása vagy csodatételen vagy egyéb esemény az életéből nincs megírva a Koránban! Pedig állítólag egy próféta egész élete tanítás."


Pont hogy a legfontosabb részek vannak leírva, mint az egyistenhit, hogy Jézus nem Isten, nem halt meg a kereszten, nincs megváltó halál, aztán néhány fontosabb tanítás, és leír egy csodát is amiben Jézus újszülöttként beszél és megvédi édesanyját. Igen a próféták egész élete tanítás de rád Mohamed próféta tanítása vonatkozik. Nem Jézus idején élsz hanem ma élsz, ma pedig minden emberre a Mohamed próféta által közvetített üzenet érvényes. Egyébként pedig Jézus ugyanazt az alaptanítást adta át mint Mohamed próféta. Ebben em volt különbség a próféták között.



"De igen ez minden! Nincs több ez a kevés infó. Tehát ha tényleg megakarsz tudni dolgokat Jézusról egyetlen dolgot tehetsz csak! Elolvasod a Bibliában mert a Koránban hiába is keresnéd alig találsz valamit!"


A Biblia tele van hamis pogány tanítással. Miért jó ez neked?



"Ez egy ésszerűtlen érvelés hogy "keresztény logika"! Ez józan paraszti ész! Többet akarok tudni egy bizonyos témáról akkor olyan írásokat olvasok amiben több információt írnak az adott témáról vagy épp személyről."


Az a baj hogy nem tudsz elszakadni a bálványimádástól. Nálad nem Isten van a középpontban és Isten üzenete, hanem Jézus bálványként imádata. Neked az összes prófétát tisztelned kell és betartani amit tanítottak de tilos bálványozni és Istenként imádni őket.



"A logikus Korán! Mohamedet be lehetett csapni simán ,hiszen elhitte hogy Jézus nem halt meg ,pedig meg van írva hogy amikor a katona a lándzsájával oldalba döfte Jézust ,akkor vér és víz folyt ki a testéből!

- Tudod hogy ez mit jelent?"


Ez neked bizonyíték? :) Ezt csak a Biblia írja. És honnan tudod hogy akit a katona megbökött az Jézus volt a kereszten? Lehet hogy az áruló Júdás volt a kereszten.



"Te még sem tudtál egyet sem mutatni a "bármelyik" közül! De ne kicsinyeskedj sorolj fel 4-5 ezek közül! Legyen ütős nagyot szóljon! Hiszen olyan sok van válaszd ki a legismertebbeket és had jöjjön aminek jönnie kell!"


Például a szentháromság tana rengeteg pogány vallásban megjelenik:


[link]


Akár az ókori görög akár a római vallást nézed, azt fogod látni hogy nagyon hasonlóak az elemek mint a keresztény tanítás. Emberekkel hálnak az istenségek és félig ember féli istenség gyerek születik mint Héraklész története aki segíti az emberiséget.


Aztán ez a cikk azt írja Mithrász történetéről másolták az istenség Jézus alakját egy az egyben:


[link]



Ennyi bőven elég. Teljesen egyértelmű hogy az istenség Jézus egy pogány hamisítás.

2020. dec. 20. 14:47
 929/960 anonim ***** válasza:
100%

"Nyíltan nincs benne a Bibliában de vannak félreérthető versek és van hogy Istennek nevezik Jézust a Bibliában."

Múltkor azt mondtad, hogy ilyen nincs benne csak keresztény hazugság. Azóta lett benne ilyen is?

2020. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 930/960 A kérdező kommentje:

"Múltkor azt mondtad, hogy ilyen nincs benne csak keresztény hazugság. Azóta lett benne ilyen is?"


Azt írtam, Jézus nem mondta magáról, hogy ő Isten vagy hogy imádni kellene. Ilyen vers továbbra sincs a Bibliában.

2020. dec. 20. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!