Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kezdték el kiárusitani...

Miért kezdték el kiárusitani a királyság termeket? Megszűnik a jehova tanui szervezet?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 21:15
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/144 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok vér és verejték folyt azért, hogy szabad vallásgyakorlás legyen."

és hogy szabad vallásnemgyakorlás IS legyen.


"Szerintem azok, akik elvből elutasítják eleve a hitet, lelkileg szegények"

mert ezt ennyiből csak így meg lehet állapítani


"és valamilyen szinten nem is értékelik a múltat"

tehát legyenek vallásosak, mert régen voltak vallásos emberek. aha. az biztos őszinte hit lenne

2020. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/144 anonim ***** válasza:

141

Nem,nem lehet ennyiből megállapítani. De én, az én személyes véleményem alapján annak gondolom azokat, akik csak azért nem hajlandók hinni, mert az "ciki". Az ilyen szerintem inkább bárány, aki a csordával együtt megy és meg akar felelni a "menő" gyerekeknek. Nincs egyénisége. (szerinrem)


Nem, ne azért legyenek vallásosak, mert régen voltak. Az, hogy valaki vallásos legyen, csak személyes meggyőződésen szabad alapuljon.

Én azt mondtam, hogyha valakinek az a menő, hogy ateista és lenézi azokat akik hívők, azok tulajdonképpen azokat a felmenőiket is lenézik, akik lehetővé tették nekik, hogy büntetlenül ki merjék gondolni amit mondanak.


Egy ateista is tisztelheti a hívőket és egy hívő is tisztelheti (szerintem kell is tisztelje) az ateistákat, ameddig mindkettő nem a gyűlöletre épít és ameddig a józanság keretein belül van.

2020. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/144 anonim ***** válasza:
#142 nem értek egyet a divatateistákkal, se a divathívőkkel, mert nem őszinték. "Szerintem azok, akik elvből elutasítják eleve a hitet" ezt nem értem. hogy máshogy elfogadható szerinted a hit elutasítása?
2020. okt. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/144 anonim ***** válasza:

143

Ha azért utasítja el, mert meggyőződéses ateista, akkor nyilván elfogadom és tiszteletben tartom, mert ez a "hite", ő neki ez az igazság. Pl van aki azért meggyőződéses ateista, mert természettudományokkal foglalkozik, tudós vagy szkeptikus olyan dolgokkal szemben, amikre nincs magyarázat. De a divatateisták vagy divathívők szerintem a legkiábrándítóbbak

2020. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!