Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kezdték el kiárusitani...

Miért kezdték el kiárusitani a királyság termeket? Megszűnik a jehova tanui szervezet?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 21:15
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/144 anonim ***** válasza:
100%
#50 köszi. tipikus szektás nevelés, hogy aki nem veled van az ellened van. nincsenek árnyalatok, csak fekete és fehér létezik. aki tőlük kilép az csakis bomlott elméjű lehet, nem szabad hallgatni rá, az ördög beszél belőle. közbe meg lehet hogy egy vén kefélgette egész gyerekkorán keresztül de senki nem segített neki, mert akkor kiderült volna hogy egy vén is lehet tökéletlen és az rossz pr a szektának.
2020. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/144 anonim ***** válasza:
0%

48

Nem így van. Ha te így látod, akkor ez van. Ettől még nem lesz igaz állításod.


49

Nem. Az a gyűlölködő, aki gyűlölködik. Pl vannak református vagy katolikus munkatársaim, akik bár nem értenek egyet Jehova tanúi tantételeivel, nem gyűlölik őket, nincs velük semmi bajuk. Ezt jelenti, hogy nem gyűlölködsz. Én sem értek egyet a katolikus egyház tanításaival, mégsem gyűlölöm őket, mert nincs miért. A tanítást lehet, de a katolikusokat? Miért? Ugyanolyan emebrek, mint én vagy te.


Márészt marhaságokat beszélsz, szállj le a földre és fejezd be a vádaskodást. Érint téged a téma? Nem. Akkor hagyj békén másokat.

2020. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/144 anonim ***** válasza:
0%

51

Te is ostobaságokat beszélsz. Egyrészt szó sincs szektáról, másrészt már leírtam, hogy ez nincs így, hogy aki nem veled van az ellened.

Azért mert valaki nincs veled, még meglehet a kölcsönös tisztelet. Itt hitről beszélünk emebr, és ha jól tudom egy jó ideje kihírdették a vallásszabadságot. Akkor minek érdekel, hogy a szomszédod Istenhez, a Sátánhoz vagy Buddhához imádkozik?


Amúgy meg:"egy vén is lehet tökéletlen"

Innen látszik a tudatlanságod "egy vén is lehet tökéletlen". Tisztában sem vagy azzal, hogy ki vagy mi egy vén. Egy vén tökéletlen. Minden ember tökéletlen. Az, hogy valaki vén, nem jelenti hogy tökéletes vagy hogy nagyobb értéke van bárkinél is.

Vén az, akinek előrehaladott a bibliaismerete és elegendő bibliai tapasztalata van.

De látszik, hogy nem is tudod mit jelent, csak locsogsz.


Ami pedig a pedofíliát illeti, ezt csak azok terjesztik, akik le akarják járatni a szervezetet. Mint a katolikusoknál. Nyilván van esélye annak, hogy történt ilyen, hisz attól, hogy valaki tanú, még nem biztos hogy gyakorolja is a hitét, s attól, hogy valaki felszentelt katolikus pap, még azt tehet a szobájában, amit csak akar. De ezért nem kell megbélyegeznie gy tanút vagy katolikus papot, vagy stb-t sem.

A rémtörténeteket csak a rosszakarók terjesztik nagy számban.


Ami pedig az esetleges elkövetett bűnöket illeti, ilyenkor azonnali kiközösítéssel büntetik. Volt rá példa szép számmal, nagyobb beosztású tanúknál is (megverte a feleségét, lopott, sikkasztott, stb). Ez azonnali kiközösítést von maga után.

2020. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/144 A kérdező kommentje:
a véneket ajaj hagyjuk a legnagyobb gazemberek,még a törvény elöl is eltusolnak sok sok dolgot,ajaj de a vének könyve sem kutyafüle,amióta elolvastam azóta mégjobban lebőgött a szervezet elöttem.
2020. okt. 13. 19:07
 55/144 anonim ***** válasza:

"Ami pedig a pedofíliát illeti, ezt csak azok terjesztik, akik le akarják járatni a szervezetet. "

tessék, zsigerből elutasítod. el se gondolkodsz, hogy ESETLEG megtörtént. semmi esélye, a ti szent és sérthetetlen szektátokban ilyen rolott emberek egyszerűen nem léteznek.

"A rémtörténeteket csak a rosszakarók terjesztik nagy számban."

persze, ilyen a valóságban ugye nem történik. ja és mielőtt azzal érvelnél, hogy ilyenekből sosincs bírósági ügy, megsúgom azért nincs (vagy csak nagyon ritkán), mert egyrészt van ez a két tanú dolog nálatok. ha egy darab felnőtt megront egy darab gyereket, akkor az egy tanú a felnőtt mellett, mert a felnőtt ugye nem hülye hogy bevallja. ha mégis valahonnan sikerül előszedni egy második tanút, akkor belekerül a nyilvántartásba, amit a szervezet nagyon segítőkészen nem ad át a rendőrségnek. honnan tudjuk ezt? azoktól akiknek nem volt gyomruk emögé az undorító gyakorlat mögé beállni, és otthagyták a szektát. pl Lloyd Evans

2020. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/144 anonim ***** válasza:
felnőtt ellen*
2020. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/144 anonim ***** válasza:
48%

54

Legnagyobb gazemberek? Azt kérded, miért mondanak gyűlölködőnek. Egy nagyon negatív jelzővel illetsz számodra ismeretlen embereket, emberek tízezreit. Szóval előtted minden vén gazember? Mit ártott akár csak egy is neked, ha szabad tudnom?

Ki vagy te, hogy eldöntsd, ki gazember és ki nem?


55

Látom szelektíven olvasol. Nagyon is belegondoltam, ha jobban elolvasod a teljes szöveget, hogy igenis megtörténhet és csekély az esélye, hogy nem törtent egy ilyen eset sem az idők során.

Nem vagyunk sem szentek, sem sérthetetlenek, és de, sajnos sok rossz ember vegyült be a szervezetbe.

Amit leírsz a megrontásról, megint csak a tudatlanságodat tükrözi. Egyrészt gőzöd sincs a szervezetről, másrészt a bűntetőjoghoz sem nagyon értesz. (de azért beszélsz)


Nincs szó ilyen nyilvántartásról mint azt már leírtam, minden ilyen ügy után azonnali kiközösítés jár. És nem, nem kivételeznek. Körzetfelvigyázót közösítettek ki, mert házasság előtt élt szexuális életet egy nővel (a nőt is kiközösítették).

Nincs semmi eltussolás, mi nem pártoljuk a bűnt.

Ami a jogi részét illeti, ha valakit megvádolnak kiskorú megrontásával, akkor tudod az nem úgy megy, hogy megkérdezik az illetőr, hogy "-Megerőszakoltad? - Nem. - Jó, akkor nem vagy bűnös."

Ezt egy nagyon körülfogó nyomozás keretein belül vizsgálják ki és bizonyítékokat gyűjtenek (DNS, ujjlenyomat, sebek, bántalmazásra utaló nyomok, alibi, stb), ugyanis nem a középkorban élünk

2020. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/144 anonim ***** válasza:

"Nincs szó ilyen nyilvántartásról mint azt már leírtam"

de van. TUDJUK. bizonyítékok vannak a létezésére.

"minden ilyen ügy után azonnali kiközösítés jár. És nem, nem kivételeznek. "

de, a példámban pl kivételeztek, eltussolták, nem közösítették ki a vént. aki amúgy kíváncsi, Bravely You/Taylor Bjorndahl esetéről beszélek. #57 ha bátor vagy utánanézel. meg Lloyd Evansnek is, aki vén volt amúgy.

2020. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/144 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt egy nagyon körülfogó nyomozás keretein belül vizsgálják ki és bizonyítékokat gyűjtenek (DNS, ujjlenyomat, sebek, bántalmazásra utaló nyomok, alibi, stb), ugyanis nem a középkorban élünk"

mutass már csak egy darab tízéves gyereket aki elsétál a rendőrségre feljelentést tenni egy vezető figura ellen. jó eséllyel fel se fogja, mi történik, hogy ez nem oké és ezt valaki KOMPETENSNEK el kell mondani. később, érettebb fejjel persze tudja hogy mi történt, tudja hogy egy bűncselekmény. úgyhogy megkockáztathatja hogy mindenki akit szeret elveszít.

2020. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/144 anonim ***** válasza:
0%

58

Szóval letezik, mert te tudod. Ok, ez aztán érv. Mutasd meg és elhiszem. Ja és magyarázd meg, hogy akkor miért közösítettek mégis ki annyi embert az elkövetett bűneik miatt, ha olyan könnyű ezt elsímítani szerinted?


59

Jaj, tehát értsem úgy hogy árva vagy? (ha igen, akkor őszintén sajnálom) Vagy nem kommunikáltál gyerekkorodban a szüleiddel? Mert tudod, ha engem valaki megbántott, megsértett, azonnal elmondtam nekik és ők megtették a szükseges lépéseket.

Vagy szerinted egy gyermek kéne a rendőrségre menjen?

Badarságot mondasz megint.

Vagy azt akarod mondani, hogy egy 10 éves gyermek csak állna és nem erezné, hogy megerőszakolják? Olyan mindennapi dolog lenne ez, hogy nem hagyna nyomot rajta vagy nem beszélne a szüleinek róla? Egyáltalán honnan jutnak eszedbe ezek a feltevések? Xd

2020. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!