Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki az az isten? Plusz némi...

Ki az az isten? Plusz némi blabla hogy elég hosszú legyen a kérdés.

Figyelt kérdés

Én nem hiszek istenben (igen, direkt kisbetűvel írom, mert számomra ennyit jelent), de van pár érdekes dolog. Először is az, amikor meghalunk. Két véglet van, a reinkarnáció, és az, hogy a világmindenségig isten mellett leszünk fent a mennyben (vagy a pokolban). A reinkarnáció érdekes dolog. Nem hiszek istenben, mégis jól érzem magam a bőrömben, és boldog vagyok. Miért nem szenvedek? Miért szenvednek azok, akik vallásosak? Legyél jó, de szenvedj, hogy a következő életed jó legyen. Jó lesz, de ismét szenvedsz. Ez így nem lenne fifty-fifty, nem éri meg. De tegyük fel, a mennybe kerülünk, és ott éljük le az "életünket". De miért kell ehhez élni? Akkor mi értelme az életnek? Mert van egy küldetésünk? De ha isten mindenható, csettintésre megcsinálhatná. De tegyük fel azt, hogy ez olyan, mint egy iskola. Ha jól szerepelsz a mennybe kerülsz, ha nem, akkor a pokolba. Viszont isten alkotott mindent, ezek szerint látnia kell a múltat, a jelent, és a jövőt. Volt egy tudós, nem is tudom ki, de olyasmit mondott, hogy ha ismernénk minden atom pontos méretét, helyzetét, irányát, és sebességét, előre meg tudnánk mondani a jövőt, és a múltat is ismernénk teljesen, és ez szerintem logikus (érdemes olvasni a determinizmusról, ami lényegében ezt vezeti le logikusan, hogy minden egy láncreakció része, és nincs szabad akarat). Végül is az, hogy megjósolják az időt különféle összefüggésekből tevődik össze. Ha ismerünk minden összefüggést, mindent ismerünk. Szóval ezeket isten teremtette, és irányítja, így nem látom értelmét, ha látja a jövőt. Ha szimplán csak szopatni akar minket, akkor nem hogy nem hiszek benne, de menjen a pics.ba, már elnézést.


De a kérdésem igazából az, hogy ki az az isten? Annyiféle istenkép van, de miért ragaszkodtok ehhez? Miért nem hisztek egy hatalmas égi processzorban, ami irányítja a folyamatokat? Vagy hogy egy majom ül fent az égi trónban. Nem értem miért kell az embernek annyit tulajdonítani. Az állatok is hús, vér, csont, és a többi. De nézzük a processzort: egy szerkezet, ami az aritmetikai és logikai feladatok elvégzésére van szánva, lényegében a számítógép agya. Mi nem vagyunk ugyanúgy "gépek"? Kell szív, hogy pumpálja a vért, hogy az szállítsa az oxigént, és a többi. Mégis ott van az, hogy létezik lélek. Egy léleknek miért kellenek ilyen szerkezetek? Visszakanyarodva az elejére, miért is élünk? Mert szerintem istenért biztos hogy nem. Kíméljetek kérlek a közhelyektől.


2010. aug. 9. 16:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
lol kérdező ne higgy nekik mindenféle marhaságot írnak és ijesztgetnek mert nem az ő szektájukba tartozol...isten nem létezik!
2010. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!