Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek melyik a legnagyob...

Szerintetek melyik a legnagyobb tévhit a Jehova tanúi tanításban?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
0%

39

Milyen jó, hogy neked az értelem az erősséged ☺️ kellenek ilyen emebrek is, mint te...

40

Jaj,tehát szerinted Isten szült? Aha... Mesélj még, ez nagyon érdekes 😂😂

2020. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
76%

#38

Akkor te Istennel és az Ő szavával mész szembe. A Biblia szerint Krisztus az Atya egyszülöttje, te ezt tagadod.


"Azért kérdeztem, te ezt így képzeled el? Mint az embereknél?"

Ennyire ostoba tényleg csak egy jehovás lehet. Ráadásul materialista is vagy. Miért kéne úgy elképzelnem, mint az embereknél? Isten nem ember, hanem Lélek, ahogy a Szentírás is mondja. Jézus nyilván nem egy petesejt megtermékenyülése által született az Atyától, mivel Isten továbbra is Lélek, nem ember. De a szent írók mégis fontosnak tartották, hogy a születéssel adják vissza ezt. A ti antikrisztusi szektátok mégis azt hazudja, hogy az Atya teremtette Jézust. Pedig ilyet sehol nem ír a Biblia.

2020. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
18%

42

Nem én nem tagadom. Én azt tagadom, hogy 2 isten létezik. Nekem csak egy istenem van.


Na látod, tudod te az elméletet. Isten valóban lélek és nem egy megtermékenyülés eredménye lett. De te mégis úgy beszélsz róla, mint egy hús-vér gyermekről.

Ha tr nem hiszed azt, hogy Jézus nem csak úgy lett, akkor ne hidd. De ne nevezz senkit antikrisztusnak vagy ne ócsárolj senkit. Neked ez, nekem az. Neked Jezus egyenlő Istennel, nekem nem. Neked ő csak úgy lett és puff, nekem pedig az Atya leghatalmasabb angyala és legtökéletesebb teremtménye, Isten kinevezett királya.

2020. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%

"Neked ő csak úgy lett és puff"

Nem csak úgy lett, a Biblia szerint az Atya szülte, az Ő egyszülött Fia.


"legtökéletesebb teremtménye"

Idézd a Bibliából, ahol szó szerint ezt írja, illetve azt, hogy az Atya teremtette.

2020. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
0%

Atya szülte? Ez beteges...

Azt hiszel amit akarsz. A te bajod.

2020. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
68%

A beteges inkább az, ahogy próbáljátok tagadni a Szentírást.

"Vajon melyik angyalnak mondta valaha: „A fiam vagy, ma szültelek?” Vagy: „Én atyja leszek, ő meg a fiam.”"


Vagy ha már úgy is a Károlyi fordításra hivatkoztál, hogy te azt használod:

"Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?"


Persze azt hiszel amit akarsz, csak Isten szavát ne hazudtold meg. Mert amit rágalomnak véltél, igaznak bizonyul.

2020. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
34%
Hidd azt akkor, hogy két isten van.
2020. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
68%
Látom szégyenedbe már hallucinálsz :) Sehol nem beszéltem két istenről. Csak rávilágítottam a szánalmas hazugságaidra. S a Bibliát idézve igazoltam, hogy hazug vagy.
2020. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
81%
Ne erölködj velük! Nem keresztények! Russel hivők! Lennie kell tévelygőknek is ez az utobbi időkre érvényes sok lesz a hamis vallás. Valakinek kell a létszámot fenntartani.Had jehovázzanak éjjel-és nappal,semmit nem érnek vele.
2020. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
75%
Majdnem az egész tanításuk téves.
2020. nov. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!