Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus lehetséges hogy elmebete...

Jézus lehetséges hogy elmebeteg volt?Vagy tudatos manipulátor?

Figyelt kérdés
Én ugyan a létét nem zárom ki,viszont nekem van egy olyan érzésem a Biblia tartalmával kapcsolatban hogy Jézus egy naív elmebajos volt,és elég ijesztőnek tartom hogy az egész európai kultúrkör az ő imádatára épül,egy manipulatív adott esetben zavart elméjű ember hogy lehetséges hogy ilyen hatalmasra nőtte ki magát hogy a lábai előtt hever több mint 2 milliárd ember 2000 év után is?

2020. nov. 16. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

Ilyesztő éenne, ha nem lenne erős erkölcsösség a tanításai mögött.

Ezek után mem izgat, hogy elmebeteg, manipulátor, vagy isten fia volt e.

2020. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
A kérdésből nekem nem jön le, hogy pontosan miért is lett volna elmebajos. A meggyőző és karizmatikus nem azonos a manipulatívval.
2020. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2#

Ezek nem zárják ki hogy mentálisan is sérült volt...

2020. nov. 16. 16:52
 4/20 anonim válasza:
39%
Miért lett volna mentálisan sérült? Olyanokat mondott amit meg se tudsz érteni.
2020. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

"Ezek nem zárják ki hogy mentálisan is sérült volt"

Ööö... Meg azt sem zárják ki, hogy kopoltyúja volt.

2020. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Velociraptor volt,az előző civilizáció tudásával rendelkezett.
2020. nov. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4#

Mondj egy ilyet.

2020. nov. 16. 17:13
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"a Biblia tartalmával kapcsolatban"

Kicsit konkrétabban?

2020. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6#

Még az is reálisabb az isten fia koncepciónál,ha én állítom ugyanezt,vagy mondjuk azt hogy ő egy hamis próféta volt,és én vagyok isten fia(mert hát állítani bármit lehet)akkor vagy a diliházba vágnak,vagy lesz egy pár száz fős szektám(ha jól eltudom magam adni)neki viszont milliárdok hisznek,mert kijelentészserűen adta elő a meséit amit összemosott valós bölcsességekkel,ha Tolkien kijelentészserűen leírta volna hogy a gyűrűk ura valós eseményeket mutat be,annak is lennének követői,és miért lenne az kevésbé hiteles mint a Biblia?Csak azért mert kevesebb a követője?

2020. nov. 16. 17:19
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

"diliházba vágnak"

Jól járnál, őt konkrétan megkínozták és megölték.


"neki viszont milliárdok hisznek"

Az életében ez nem így volt. Neki is konkrétan egy kis szektája volt, és nem ő volt az egyetlen. Jézus egy volt a sok önjelölt messiás közül, és nem is a legnagyobb "rajongótáborral". Még sok száz évvel később sem volt milliárdos tábora. (Talán nem is volt annyi ember a földön.)

Hogy később miért lett ilyen sikeres, az más kérdés. Valószínűleg közrejátszott a római birodalomban élő keresztények önfeláldozása és erős hite. Nem csoda, hogy Róma egy idő után valós fenyegetést látott, mármint az első keresztény császárig.


De megnézheted a gyk kérdéseit is: Honnan lehet varázspálcát rendelni, hogyan válhatok valódi Jedi lovaggá, Magyarország tényleg jobban teljesít... ? Nagyon sok tényszerűen közölt információ árad felénk, és igazából bármelyikből lehetne akár vallás is. (Hubbard is erre alapozott.)

A különbség, hogy Jézus tanításai reményt adtak, segítettek, valami pluszt jelentettek. Főleg az akkori római elnyomás idején ez nagyon erős üzenet volt, nagyon vágytak rá az emberek. Valószínűleg épp a római nyomás segített, hogy futótűzként terjedjen a kereszténység.

Aztán hogy az egyház, mint intézmény miként ténykedett, az egy teljesen más történet.


A lényeg, hogy ha a kereszténység térhódításának okait eresed, akkor ennél jobban nem is lőhettél volna mellé. :)

2020. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!