Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus lehetséges hogy elmebete...

Jézus lehetséges hogy elmebeteg volt?Vagy tudatos manipulátor?

Figyelt kérdés
Én ugyan a létét nem zárom ki,viszont nekem van egy olyan érzésem a Biblia tartalmával kapcsolatban hogy Jézus egy naív elmebajos volt,és elég ijesztőnek tartom hogy az egész európai kultúrkör az ő imádatára épül,egy manipulatív adott esetben zavart elméjű ember hogy lehetséges hogy ilyen hatalmasra nőtte ki magát hogy a lábai előtt hever több mint 2 milliárd ember 2000 év után is?

2020. nov. 16. 16:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Elhintek némi magot a következő hasonló kérdéshez. :)

[link]

[link]

2020. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

Nem, de te az vagy, mindkettő egyszerre.

Jézus Krisztus pedig papkirály, Melkisedek rendje szerint.

De ezt a többieknek írtam, te nem fogod megérteni csak felfúvódsz pökhendi mivoltodban.Jobbulást!

2020. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12#

Köszi a semmit.

2020. nov. 16. 18:24
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább Mohamedre igaz.
2020. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Attól félsz, amit nem ismersz.
2020. nov. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Biblia tartalma? Ez számodra egy távoli érzésvilág, az biztos hogy nem olvastad.


Igen kívülről naivak tűnik, ez azért mondod mert földiesenen. tekintesz rá, nem Isten akaratát megértően.


Érdekes Krisztus a hozzád hasonló embereknek mondta ezt:


HA VALAKI ÉNUTÁNAM AKAR JÖNNI, TAGADJA MEG MAGÁT, VEGYE FEL AZ Ő KERESZTJÉT, ÉS ÚGY KÖVESSEN ENGEM. MERT AKI MEG AKARJA TARTANI AZ Ő ÉLETÉT, ELVESZÍTI AZT; AKI PEDIG ELVESZÍTI AZ Ő ÉLETÉT ÉNÉRETTEM ÉS AZ EVANGÉLIUMÉRT, MEGTALÁLJA AZT. MIT HASZNÁL AZ EMBERNEK , HA AZ EGÉSZ VILÁGOT MEGNYERI, DE LELKÉBEN KÁRT VALL? VAJON MIT ADHAT AZ EMBER VÁLTSÁGUL AZ Ő LELKÉÉRT? MERT HA VALAKI SZÉGYEL ENGEM ÉS AZ ÉN BESZÉDEIMET E PARÁZNA ÉS BŰNÖS NEMZEDÉKBEN, AZ EMBER FIA IS SZÉGYELNI FOGJA ŐT,

2020. nov. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

"Ezek nem zárják ki hogy mentálisan is sérült volt..."

De nem is bizonyítják ...

2020. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"... zavart elméjű ember hogy lehetséges hogy ilyen hatalmasra nőtte ki magát hogy a lábai előtt hever több mint 2 milliárd ember 2000 év után is?"


Ha elolvasod a négy evangéliumot, akkor nem neveznéd adott esetben zavart elméjűnek. Miért állítod ezt? Ha elolvastad és úgy mondod akkor vitapartner vagy. De nem olvastad mert mind akik olvasták nem mondják róla zavartan beszélt Krisztus.


Azt állítja van kiút a halálból mert lelkünk egy másik világba tovább élhet. Mi ebben a zavart?


Vagy szeresd felebarátaidat és ellenségeidet? Ez zavaros számodra? A legzseniálisabb megváltás. Megvált ellenségedtől és magad mellé állítja! Mivel? A TE szeretetteddel! Ez zavaros elmebajos dolog?


Vagy szerinted igazságosabb a szemet szemért ami erőszak erőszakot szűl, pofon után kés, kés után puska, puska után robbantás, robbantás után atombomba..? Mondd nem ez az emberek zavaros elmebaja?

2020. nov. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%
Személy szerint örülnék, ha találnák egy elmebajost, aki embereket támaszt fel...
2020. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert sok az elmebajos.
2021. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!