Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miből gondolják...

Keresztények miből gondolják hogy Jézus hozzájuk fog visszatérni?

Figyelt kérdés

Keresztények szerint Jézus Isten, aki majd vissza fog térni a Földre. Az iszlám vallásban is szerep Jézus, de mint próféta és egyes muszlim források szerint szintén visszatér.

Ha valóban visszatér Jézus, kihez megy majd? Keresztényekhez vagy muszlimokhoz?

Összegyűjtöttem néhány fontosabb szempontot ami alapján el tudjuk dönteni:


1,

Ha Jézus visszatér, az első hogy köszöntjük. Biblia szerint Jézus így köszönt: "Békesség néktek!"(János 20:26). Keresztények viszont nem így köszönnek, hanem: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak.

Arámi nyelven ami Jézus anyanyelve a "békesség néktek" úgy hangzik hogy Shlama allawkhon. A muszlim köszönés: Salamu alaikum. Tehát egyértelmű hogy muszlimok úgy köszönnek ahogy Jézus, keresztények viszont nem. Ha Jézus meghallja a keresztény köszöntést, nem fogja érteni, de ha a muszlim köszöntést hallja, egyből tudni fogja hogy jó helyen jár mert ez az Isten által elvárt köszöntés.


2,

Kérdés hogy ki mivel kínálná Jézust? Tudjuk hogy Jézus csak kóser ételeket fogyasztotta. Nem evett sem disznót sem vért, de keresztények megeszik ezeket és nem érdekli őket a kóser törvény. Az iszlámban a kóser megfelelője a halal, így Jézus gond nélkül fogyaszthatná a muszlimok ételeit, de ha a keresztények disznóval kínálnák, biztosan visszautasítaná, nem értené keresztények miért eszik meg és lehet felfordulna a gyomra.


3,

Isten neve. Keresztények God-nak vagy egyszerűen Istennek szólítják a Teremtőt, de Jézus nem. Anyanyelvén Jézus Elah-nak szólította Istent muszlimok pedig Allah-nak. Tehát ha muszlimok azt mondják Jézusnak hogy Allahban hisznek, Jézus tudni fogja hogy ugyanabban hisznek mint ő. De ha keresztények mondják hogy Istenben hisznek, Jézus nem fogja ebből tudni kit is imádnak a keresztények.



4,

Jézus neve. Keresztények Jézusnak, vagy Jesusnak nevezik, de nem ez a valódi neve. Utánanéztem és arámi nyelven, ami Jézus anyanyelve, Eesho vagy Ísho. Az iszlám szerint pedig Jézus neve Ísa.

Tehát keresztények nem ismerik a valódi nevét. Ha Jézusnak szólítanák, lehet fel sem ismerné, de ha muszlimok szólítanák tudná hogy róla van szó.



5, Következő fontos kérdés hogy Jézus templomban vagy mecsetben imádkozna. Egy keresztény templom tele van szentnek nevezett emberek képeivel, szobraival akikhez keresztények imádkoznak, és mégtöbb esetben Jézus képeihez, szobraihoz imádkoznak. Ez a Biblia szerint is bálványimádás.

Egy mecsetben viszont nincsenek képek vagy szobrok. Muszlimok csakis Allah-hoz imádkoznak, tehát Jézus szívesen bemenne egy mecsetbe imádkozni, de keresztény templomba be nem tenné a lábát vagy ha igen, Jézus saját kezűleg dobálná ki a képeket, szobrokat és a többi bálványt.

Azt is tudjuk a Bibliából hogy Jézus arccal a földre borulva imádkozott (Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott), de keresztény nem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak így.



6,

Másik fontos kérdés a böjt. Muszlimoknak egy hónapos böjtöt kell tartaniuk ami alatt hajnalhasadástól naplementéig tartózkodniuk kell az evéstől és ivástól. Biblia szerint Jézus 40 napig böjtölt és keresztény források szerint eredetileg a keresztények is naplementéig nem ettek és nem ittak. Ma már viszont csak annyiból áll a keresztény böjt hogy egy két napig nem esznek húst.



Ezek alapján szerint egyértelmű hogy ha Jézus visszatér a Földre, muszlimokhoz menne és jól érezné magát. Keresztények között viszont kifejezetten rosszul érezné magát, így szerintem eszébe nem jutna hogy keresztényekhez menjen.



2020. nov. 24. 08:55
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/309 anonim ***** válasza:
100%
Jézus arab neve nem Isa már mondtuk, Jézus neve arámiul Yešū‘, arabul pedig Yasū‘, megadtam neked olyan bibliai idézetet is ahonnan tudjuk, hogy Jézus máshogy is imádkozott nem csak leboruldva. Pál pedig látta Jézust az úton Damaszkuszba.
2020. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/309 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy például mik a pogány elemek az iszlám vallásban?"

Például a dzsinnek, ezeket Mohamed az arab mondavilágból, pogány vallásukból vette át. Elég egyértelmű.

2020. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/309 tgt ***** válasza:
96%

Kérdező:

Azt írod:

„Allah jelentése pedig az Egyetlen Isten ami magába foglalja az összes nevet. Tehát ez Isten neve, ezt nyilatkozta ki magáról és Jézus is Allah-nak szólította, anyanyelvén Elah.”


Értem én, hogy a muszlimok Allahnak szólítják az istenüket, nincs ezzel gond, minden vallás úgy nevezi el az istenét, ahogy akarja. A Bibliában szereplő Istent azonban nem így hívják.

Mint már írtam, Isten nevét nem ismerjük, csak a tulajdonságai alapján tudjuk őt megszólítani. Bizonyára az Elohim szó egyes számú alakjából, az Eloah-ból találta ki Mohamed az Allah nevet, de az teljes tévedés, hogy az Elohim vagy Eloah magában foglalná Isten összes nevét. A Biblia az Elohim szóval Istennek azt a tulajdonságát jelöli, hogy törvényeket alkot, és azokat betartatja minden teremtettel, míg például a JHVH inkább Istennek a gondviselő, szerető, megbocsátó tulajdonságait hangsúlyozza, a Sadáj pedig azt, hogy Isten mindenható és képes megvédelmezni a hozzá fordulókat. De ezek nem Isten nevei, hanem a tulajdonságai.

Jézus pedig leginkább Atyának szólította Istent. Javaslom az evangéliumok tanulmányozását.


Azt írod:

„De Jézus jelen volt te meg azt állítod nem lehetett böjtölni Jézus jelenlétében. Jézus mégsem mondta neki hogy ne böjtölj mert itt vagyok :) Ennyit a szövegértelmezésedről.”


Pontosan beidéztem neked az evangéliumi részt. Sajnálom, ha nem értetted meg.


Azt írod:

„Tehát szerint Jézus egy kereszténynek megengedné hogy megegye a tisztátalan ételt? :))) Elképesztő hogy inkább bevállalsz ilyen marhaságokat csak hogy ne kelljen igazt adnod a muszlimoknak.”


Mint már többször is írtam, az étkezési törvényeket Isten a zsidóknak adta, azok betartása csak a zsidóknak kötelező. Az ókori Izraelben sem várták el a jövevényektől, vagyis a nem zsidóktól az étkezési törvények betartását, ugyanis az rájuk nem vonatkozott.


Azt írod:

„Áruld már el hogy Isten miért engedélyezné az alkoholfogyasztást? Ilyen alapon akkor a kábítószer fogyasztása is szabad kellene hogy legyen keresztényeknél. Józan ész kérdése. Tudom hogy a Biblia írja de a józan ész kizárja hogy Isten engedné egy ilyen erősen függőséget okozó, egészségkárosító, tudatmódosító veszelyes anyag fogyasztását.”


A Biblia elítéli a részegeskedést és az alkoholizmust, de megengedi a mértékletes alkoholfogyasztás, számtalan helyen ír pozitívan a borról, azt pedig tudjuk az evangéliumokból, hogy Jézus is fogyasztotta. Nem véletlen, hogy sok keresztény felekezet szertartásaiban szerepel a bor. Nem kötelező alkoholt inni természetesen sem a zsidóknak, sem a keresztényeknek, de az, hogy Isten megtiltotta volna a fogyasztását, egyszerűen hazugság.


Azt írod:

„Az iszlám Ádámmal kezdődött és folyamatosan voltak próféták. Jézus is egy próféta a asok közül ahogy Mohamed is. Ez így teljesen logikus. A keresztény vallás viszont nem foglalkozik a Jézus előtt élt nem zsidó emberekkel.”


A Biblia a teremtéssel kezdődik, és sok prófétáról ír. Mohamed viszont hamis próféta, mivel mást hirdetett, mint amit a Bibliában Isten kinyilatkoztatott. A keresztény vallás pedig foglalkozik a Jézus előtt élt nem zsidó emberekkel is: Ádám és Éva nem voltak zsidók, Noé és fiai sem voltak zsidók, Jób és családja sem, Ruth pedig moabita volt.

2020. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/309 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy nem része az iszlám vallásnak? Az megvan, hogy a Hajj során minden évben sok millió muszlim csókolgatja a fekete követ a Kábán?"


Ezen mit nem értesz? Az a kő nem része az iszlám tanításnak sem a zarándoklat menetének. Az hogy vannak akik csókolgatják az az illető egyéni döntése ami téves. Ez olyan mintha a sok pedofil pap alapján azt mondanánk a pedofília a keresztény vallás része.

2020. nov. 26. 13:12
 95/309 A kérdező kommentje:

"Jézus arab neve nem Isa már mondtuk, Jézus neve arámiul Yešū‘, arabul pedig Yasū‘, megadtam neked olyan bibliai idézetet is ahonnan tudjuk, hogy Jézus máshogy is imádkozott nem csak leboruldva. Pál pedig látta Jézust az úton Damaszkuszba."


Mondta te nem érted a magyar nyelvet? Nm azt mondtam hogy Jézus arab

neve Isa hanem az arámi nyelven ami Jézus anyanyelve. A Yešū héberül van, nem arámiul. Jézus egyféleképpen imádkozott és fohászkodott. Pál meséje pedig kicsit sem hihető. Nem látta Jézust.

2020. nov. 26. 13:14
 96/309 A kérdező kommentje:

"Például a dzsinnek, ezeket Mohamed az arab mondavilágból, pogány vallásukból vette át. Elég egyértelmű."


Akkor ilyen alapon a Sátán és az angyalok a pogány zsidó mitológiából kerültek a keresztény vallásba. Ami nem igaz de a logikád alapján ez következik. Amúgy pedig sokkal logikusabb hogy a Sátán egy másféle teremtmény mint az angyalok mert ha angyal akkor azt jelentené hogy bármikor bármelyik angyal fellázadhatna Isten ellen ami marhaság.

2020. nov. 26. 13:17
 97/309 anonim ***** válasza:
100%

"a Sátán és az angyalok a pogány zsidó mitológiából kerültek a keresztény vallásba"

A zsidó hagyomány a keresztény vallás része. Ha nem vennéd észre, a Biblia jelentős részét ez teszi ki. Teljesen más eset. De esetleg ha az arab mitológia az iszlám alapja, teljesen igazad van. Céloztam is rá.


"Amúgy pedig sokkal logikusabb"

Szerinted, szerintem és a többség szerint meg nem. Szerintem Isten nem teremt eleve gonosz lényeket és bábokat se. Az angyalok szabad akarattal rendelkeznek, Isten nem bábokat teremtett, hanem olyan gondolkodó lényeket, akik dönthettek így is úgy is.

2020. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/309 A kérdező kommentje:

"A zsidó hagyomány a keresztény vallás része. Ha nem vennéd észre, a Biblia jelentős részét ez teszi ki. Teljesen más eset. De esetleg ha az arab mitológia az iszlám alapja, teljesen igazad van. Céloztam is rá."


Nem zsidó hagyományról beszélek hanem mitológiáról. A kettő teljesen más.



"Szerinted, szerintem és a többség szerint meg nem. Szerintem Isten nem teremt eleve gonosz lényeket és bábokat se. Az angyalok szabad akarattal rendelkeznek, Isten nem bábokat teremtett, hanem olyan gondolkodó lényeket, akik dönthettek így is úgy is."


Ki eleve gonosz te szerencsétlen? Azt sem tudod miről beszélsz. A dzsinnek az emberekhez hasonlóan szabad akarattal rendelkeznek így van közöttük hívő és hitetlen is. A Sátán korábban hívő volt. Az angyaloknak is van szabad akarata de nem hajlamosak bűn elkövetésére. Ha hajlamosak lennének bűn elkövetésére azt jelentené hogy olyanok mint az emberek és mindegyik angyal kisebb nagyobb bűnöket követne el, így nem hajtanák végre Isten parancsit sem. Szóval a keresztény változat megint elhasalhat.

2020. nov. 26. 13:37
 99/309 anonim ***** válasza:
100%

"Nem zsidó hagyományról beszélek hanem mitológiáról. A kettő teljesen más."

Mi ez a zsidó mitológia, hol vannak ezek írásai?


"Azt sem tudod miről beszélsz."

Általában te sem, ami a Bibliát illeti.


"Az angyaloknak is van szabad akarata de nem hajlamosak bűn elkövetésére."

Akkor követhetnek el bűnt, vagy nem? Ha nem, akkor bábok. Ha igen, akkor ott tartunk, amit a kereszténység és zsidó vallás is mond.

2020. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/309 A kérdező kommentje:

"Mi ez a zsidó mitológia, hol vannak ezek írásai?"


Biztosan vannak, de engem ez hol érdekel szerinted? Én csak reagáltam a marhaságodra.



"Általában te sem, ami a Bibliát illeti."


Nálad azért jobban ismerem a Bibliát, meg úgy a keresztények 80-90%-ánál.



"Akkor követhetnek el bűnt, vagy nem? Ha nem, akkor bábok. Ha igen, akkor ott tartunk, amit a kereszténység és zsidó vallás is mond."


Nem követhetnek el bűnt. Ezt jelenti hogy nem hajlamosak bűn elkövetésére, de ettől még van szabad akaratuk. Meg akkor a te gagyi logikád alapján akkor az emberek is bábok lesznek a Mennyországban mert ugye ott nem lesz bűnre való hajlam.

2020. nov. 26. 14:03
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!