Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak keresztények ha...

Miért vannak keresztények ha megvan cáfolva isten létezése? Az evolúció megcáfolta a bűnbeesést, így nincs megváltás! Ezt hogy fogjátok kimagyarázni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kell, hogy ne legyen vallás, remény hit szerintetek?
2021. máj. 24. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
31%

Na már most azt szögezzük le hogy nem szabadna elítélni senkit az alapján hogy miben hisz és miben nem. Én vallásos családban születtem ezért kiskorom óta a Bibliai teremtés történetét előrébb tudom helyezni az evoluciónál, de mindenki döntse el magának a sorrendet.


Viszont azt is hozzá kell tenni hogy az ember érző lény, és az érzések mindig befolyásolják a döntéseinket. Önnmagában az "érző agy" nem tud jól döntést hozni, ezért kell neki egyfajta "útmutatás", "irányelv" ami alapján ítélkezik. Sokaknak a vallás az ami egyfajta iránytűként funkcionál, másoknak a tudomány jut, valaki egy hajléktalan "útmutatása" is tökéletes lenne.

2021. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
31%

Nem mítosz, hanem tény. Hiszen a saját bőrödön tapasztalod, hogy itt vagy.

Ha mítosz lennél, akkor soha nem lennél élő létező személy.


Mert ezek a zsidók, nem csak a szépet, és a jót írták le magukról, hanem a hibáikat, büntetésüket, és helytelenségeiket is. Soha nem színezték ki az életüket, míg más népeknél ez jobban előfordult.

Mózes bevallotta, hogy embert ölt, Dávid bevallotta, hogy paráználkodott, és megölte az asszony férjét. Stb.

ezenkívül a történelmi tények rávilágítanak, hogy minden úgy zajlik, ahogy Isten előre megmondta.

Az élet túl bonyolult ahhoz, hogy csak úgy véletlenül így alakuljon.

Túl sok a véletlen.

Véletlen létrejött egy bolygó azért, hogy azon véletlenül kialakuljon egy élet forma. Véletlenül van a nap a Földtől megfelelő távolságra, a holddal együtt, ami szabályozza az árapály törvényeit. ahol pedig Törvények vannak, ott törvényt hozó is.

2021. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Igen. gondolkodom, tehát vagyok. De attól, hogy itt vagyok, még nem igaz a kereszténység. Mítosz? mi van pl. azzal amikor Darwin azt állította, hogy a majmoktól származunk? Ez annyira mítosz, mint a Biblia. Darwin sohasem mondta, hogy a majmoktól származunk, hanem csak egy hívő mondta ezt. Tehát annyira mítosz a Biblia, mint ez. Nem véletlen az egész, a világegyetem örökkévaló és öntervező, majd az összes csillag közül csak itt alakult ki élet. Logikaaaa.
2021. máj. 24. 17:11
 14/62 anonim ***** válasza:
62%
Ahogy gondolod.
2021. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 Demion ***** válasza:
85%

"Önnmagában az "érző agy" nem tud jól döntést hozni, ezért kell neki egyfajta "útmutatás", "irányelv" ami alapján ítélkezik. Sokaknak a vallás az ami egyfajta iránytűként funkcionál, másoknak a tudomány jut"


Csakhogy míg a vallások találgatnak, addig a tudomány ellenőrizhető tényekkel dolgozik, és szüntelenül felülvizsgálja önmagát és, ha tévedett, akkor beismeri a tévedést és korrigálja magát. Ezt melyik vallás csinálja még?

2021. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim válasza:
72%

És ki cáfolta meg, te a 2-es IQ-ddal?

"megvan cáfolva"

Előbb végezd el az általános iskola alsó tagozatát, tanulj meg írni, utána lehet majd okoskodni.

2021. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon szerencsés ember lehetsz. Ha nincs nagyobb gondod, mint az, hogy még mindig vannak keresztények, igazán sok ember irigy lehet rád. Isten áljdon.
2021. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:
Pedig Hawking már megmondta az igazat! Nézd vissza.
2021. máj. 24. 17:28
 19/62 anonim ***** válasza:
85%

Stephen Hawking? Imádom, ahogy folyton rá vagy Richard Dawkinsra hivatkoztok. Bár csak Hawking vagy Dawkins jó modora is meglenne bennetek.


Ja, amúgy meg ez nem érv. [link]

2021. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
Imádni csak istent lehet, így vétkes vagy.
2021. máj. 24. 17:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!