Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert mondjak hogy "Az iszlam...

Miert mondjak hogy "Az iszlam a beke vallasa"?

Figyelt kérdés

Ami erdekes szamomra hogy mennyi merenylet tortenik ennek a vallasnak a neveben.

Nem azt mondom hogy minden muszlim terrorista de a legelvetemultebbek gyakran azok. Ha tenyleg egy bekes vallas lenne akkor azok az emberek akik a legjobban kovetik nem artananak mas embereknek.


2021. júl. 25. 13:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/230 anonim ***** válasza:
23%

"Azzal nincs is baj, amíg ezt valaki tényleg úgy is kezeli, hogy ez az iszlám tanítása. Mert ez egy szimpla hitkérdés, vagy hiszel benne, vagy nem.


Csak ugye a testvéred a saját hitét ebben is, meg más kérdésekben is megpróbálja ténynek hazudni."


Nézd, mondok egy példát, vannak vallástudósok, akik azt gondolják hogy valójában Buddha is Allah egyik küldötte volt, és szerepel a Koránban is egy próféta, akivel azonosítani szokták.


De ez például egy olyan dolog, ami tényleg vitatható szerintem. Mert nyílván lehetséges, hogy a buddhizmusnak, sohasem volt semmi köze az Egyetlen Isten kinyilatkoztatásaihoz.


Abdullah

2021. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/230 A kérdező kommentje:
Az nem baj hogy egyes muszlim orszagokban halalbuntetes jar ha valaki felhagy a vallassal...
2021. júl. 25. 17:20
 23/230 anonim ***** válasza:
28%

#20: Hitehagyásért, a kalifátus idején is, csak rendkívül minősített esetben volt halálbüntetés tudomásom szerint.


Többször alkalmazták a száműzést mint büntetést. Illetve sok esetben csak hagyták, hogy éljen az illető az umma mellett tovább.


Hozzáteszem egyáltalán nem vagyok a téma szakértője !


Jelenleg nincs egyetlen olyan ország sem a Földön ahol csak az Iszlám törvényeit alkalmaznák. Tehát a jelenlegi joggyakorlatuk, lehet hogy korántsincs összhangban a Shariával.


Abdullah

2021. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/230 A kérdező kommentje:

23-as

[link]

Nezd vegig sztem

2021. júl. 25. 17:31
 25/230 anonim ***** válasza:
24%

Az a lényeg, hogy a kalifátus idején, az Iszlám összekapcsolódott az állammal. Szóval ha valaki kilépett az Iszlámból, akkor meg kellett vizsgálni, hogy ez nem járt-e esetleg hazaárulással például. Amennyiben ez a közösség elárulásával is együttjárt, az már durvább esetnek minősült adott esetben.


Én így tudom, de mégegyszer nem vagyok szakértő. Hatáskeltő és iszlámellenes propaganda videókra nincs időm.


Abdullah

2021. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/230 anonim ***** válasza:
97%

Békét hirdetnek azoknak akik megtérnek az iszlmámra.


Akik meg nem azoknak meg levágják a fejét és karóra tűzik.

2021. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/230 anonim ***** válasza:
18%

#26: Ehhez hasonló légből kapott hülyeségekkel sem szeretnék foglalkozni.


Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy a szilvafád körtét termett. Körülbelül ennyi az értelme a mondandódnak.


Abdullah

2021. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/230 anonim ***** válasza:
96%
Akkor ne foglalkozz szia. Éld tovább az életed a kis alternatv valóságodbam.
2021. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/230 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egyes emberek felresoprik a bizonyitekokat ahelyett hogy meg tudnak cafolni.
2021. júl. 25. 17:44
 30/230 anonim ***** válasza:
13%

#29: Meg tudod fogalmazni, hogy mit bizonyítottál ? Fogalmazz meg egy állítást legalább, és ne youtube videókat linkelj.


Abdullah

2021. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!