Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert mondjak hogy "Az iszlam...

Miert mondjak hogy "Az iszlam a beke vallasa"?

Figyelt kérdés

Ami erdekes szamomra hogy mennyi merenylet tortenik ennek a vallasnak a neveben.

Nem azt mondom hogy minden muszlim terrorista de a legelvetemultebbek gyakran azok. Ha tenyleg egy bekes vallas lenne akkor azok az emberek akik a legjobban kovetik nem artananak mas embereknek.


2021. júl. 25. 13:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/230 anonim ***** válasza:
96%

"Nézd, mondok egy példát, vannak vallástudósok, akik azt gondolják hogy valójában Buddha is Allah egyik küldötte volt, és szerepel a Koránban is egy próféta, akivel azonosítani szokták."

Kik ezek a vallástudósok? Csak nem muszlim teológusok? A kettőt ne keverjük, mert a vallástudós a tényeket vizsgálja, a muszlim teológus pedig a Korán és saját vallásának dogmái szerint fog nyilatkozni.

2021. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/230 anonim ***** válasza:
18%

#51: Az Iszlàmban csak vallàstudósok vannak.

Őszintén nem tudom őket névszerint.


Abdullah

2021. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/230 anonim ***** válasza:
88%

#52

Ilyen továbbra sincs, ők muszlim teológusok, mivel nem objektíven vizsgálják a vallást, hanem szubjektív, dogmatikus szempontok szerint. Ők teológusok legfeljebb.


A vallástudomány egy objektív tudomány:

"Az ilyen értelemben vett vallást tárgyának tekintő, a vallási jelenségek sokféleségét komplex módon vizsgáló – a hit előfeltevéseit és a teológia megfontolásait mellőző – tudomány. "


Egy vallástudós soha az életben nem állít olyan hülyeséget, amit írtál. Már csak azért sem, mert Buddha az iszlám vallás alapítása előtt egy jó évezreddel élt.

2021. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/230 anonim ***** válasza:
10%

#53: Az Iszlàmban vallàstudósok vannak, ők az Ulema. Vallàstudósoknak hívjàk őket, nem vagyok hajlandó keresztény fogalmakat hasznàlni.


Lehetséges hogy a muszlim vallàstudósok a keresztény teológusok muszlim megfelelői.


Abdullah

2021. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/230 anonim ***** válasza:
25%

"Már csak azért sem, mert Buddha az iszlám vallás alapítása előtt egy jó évezreddel élt."


Allah mindig is létezett. A Hatalmas Allah nem az Iszlám vallàs megjelenése óta létezik. És a küldöttei màr jóval Mohammed (béke legyen vele) élete előtt is adtak àt kinyilatkoztatàsokat az embereknek.


Erről beszélt a Testvérem és a Kegyes Koràn is.


Abdullah

2021. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/230 anonim ***** válasza:
95%

#54

Azért már ez is egy magas szintje a fanatizmusnak, még a keresztény fogalmaktól is félsz, mint ördög a szentelt víztől :D


Amúgy a vallástudós nem keresztény fogalom, a "keresztény szótárban" nincs vallástudós, tehát nem kell beszarni. Vallástudósoknak azokat nevezik, akik tudományos szempontok alapján, objektíven foglalkoznak különböző vallásokkal. Egy ulema lehet sok minden, de ilyen biztos nem.

2021. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/230 anonim ***** válasza:
9%

#56: Nem vagyok hajlandó màsképpen nevezni a dolgokat mint amik, csak azért hogy az európai-keresztény terminológiànak megfeleljek.


Abdullah

2021. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/230 anonim ***** válasza:
96%

Mint írtam korábban is, nem keresztény terminológia, tehát ne hazudj. Vagy akkor fogalmazz úgy, hogy "iszlám vallástudósok", mert bár így is félrevezető kicsit, mert semmi közük tudományosan a vallásokhoz, de kevésbé, mint eredeti verziód.

Így legalább tudjuk, hogy nem vallástudósok gondolják így, hanem iszlám hívők.

2021. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/230 anonim ***** válasza:
9%

#58: A "nyugati világ" terminológiàja, amit én kereszténynek hívok.


Nem hazudok, te vagy tudatlan.


Abdullah

2021. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/230 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy valami nyugati, még nem feltétlenül keresztény. Nem vagyok tudatlan, de te sokkal inkább vagy hazug.


"A "nyugati világ" terminológiàja, amit én kereszténynek hívok."

Vicc, hogy azért vagyok tudatlan, mert te helytelenül használsz kifejezéseket, összemosol szándékosan dolgokat és én ezt szóvá teszem. Mily hatalmas tudatlanság ez részemről o.O

2021. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!