Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert mondjak hogy "Az iszlam...

Miert mondjak hogy "Az iszlam a beke vallasa"?

Figyelt kérdés

Ami erdekes szamomra hogy mennyi merenylet tortenik ennek a vallasnak a neveben.

Nem azt mondom hogy minden muszlim terrorista de a legelvetemultebbek gyakran azok. Ha tenyleg egy bekes vallas lenne akkor azok az emberek akik a legjobban kovetik nem artananak mas embereknek.


2021. júl. 25. 13:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/230 A kérdező kommentje:

Azt bizonyitottam hogy a draga vallasod kovetoi olyan torvenyeket hoznak hogy embereket azert vegezzenek ki mert otthagyjak a vallasukat.

Hogy a draga vallasod tagjai kikozositenek exmuszlimokat.

"Ne Youtube videokat linkelj"

Hogy bizonyitsam hogy mit csinalnak azokkal az emberekkel akik otthagyjak az iszlam vallast???

2021. júl. 25. 17:56
 32/230 anonim ***** válasza:
18%

A fő probléma az, amit már a legelső kommentemben is elmondtam: Egyes emberek cselekedetei nem minősítik az Iszlámot.


Tehát akármit is csinálnak xyz helyen az Iszlámra hivatkozva, nekünk azt kell megvizsgálnunk, hogy magából az Iszlámból következik-e az amit ők csinálnak ???


A "drága vallásom" egyes tagjai, akármit is csinálnak, nekünk azt kell megnéznünk, hogy mit mond az Iszlám.


A te drága vallásod (amennyiben keresztény vagy) tagjai, már két világháborút kirobbantottak, jelenleg is miattuk van gyermekmunka Kamerunban például ... és a végtelenségig sorolhatnám. A keresztények ebben a pillanatban is kifosztják az afrikai kontinenst, (a kínaiakkal együtt).


Ne mérj kettős mércével az csúnya dolog.


Abdullah

2021. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/230 A kérdező kommentje:
Ateista vagyok
2021. júl. 25. 18:41
 34/230 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem miert felenk az emberek otthagyni az iszlamot
2021. júl. 25. 18:42
 35/230 anonim ***** válasza:
18%

#34: Jó lenne, ha értelmeznéd azt amit már leírtam.


Én csak azt nem értem, miért kell 6-8 éves gyerekeknek évtizedek óta reggeltől estig szedniük a kakaó termést, azért, hogy a keresztények meg tudják venni a csoki adagjukat a szupermarketben.


Abdullah

2021. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/230 A kérdező kommentje:

Nem tudom miert jar halalbuntetes legalabb 10 orszagban ha valaki otthagyja az iszlamot. Biztos ezen orszagok vezetoi felre ertettek a Korant es olyan emberek mint te ertelmezik jol.

Mar mondtam hogy ateista vagyok igy az hogy mit kovetnek el a keresztenyek engem is felhaboritanak.

2021. júl. 25. 19:03
 37/230 anonim ***** válasza:
22%

#36:


Nem hinném, hogy túl gyakran élnek a halálbüntetés jogi lehetőségével ilyen esetben. Az, hogy a jogszabályok lehetővé teszik, az nem azt jelenti hogy gyakran alkalmazzák is. Mint írtam, eredendően is, a MINŐSÍTETT eseteknél alkalmazták.

Oké, hogy te megállapítottad, hogy van 10 olyan ország ahol a jog ezt lehetővé teszi, de ha jól láttam nincs statisztikád arra nézve, hogy milyen gyakran alkalmazzák.

A kérdés nem csupán Korán értelmezés kérdése, a hadíszok foglalkoznak inkább a dologgal, illetve a vallástudósok véleménye is fontos.


A magam részéről ennyit tudtam hozzáfűzni szerintem.


Abdullah

2021. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/230 A kérdező kommentje:

Azt hogy barmilyen korulmenyek kozott is halalbuntetes jar azert mert otthagyjak ezt a vallas az felhaborito!

Ott a video elkuldtem. Az exmuszlimok elveszitik a csaladjukat mert ok szamuzik oket, de nem baj

2021. júl. 25. 19:19
 39/230 anonim ***** válasza:
22%

#38:


Nem akarom védeni, ezeknek az országoknak a jogrendszerét, főleg mivel nem is ismerem őket.


Az Iszlám szempontjából hiába beszélek erről, mert úgy látom az nem érdekel.

Mint mondtam az Iszlám önmagában azért, mert szimplán elhagyod a vallást, nem is ad lehetőséget halálbüntetésre.


Abdullah

2021. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/230 anonim ***** válasza:
75%
Az egyébként jogos Abdullahtól, hogy ne az extremisták alapján akard minősíteni a teljes iszlám vallást, kérdező! Ha 99%-uk békésen él, akkor alapvetően nyilván nem mondható el hogy a vallás maga az erőszakos.
2021. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!