Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám mivel magyarázza...

Az iszlám mivel magyarázza azt, hogy a nőknek nem lehet több férje?

Figyelt kérdés
2021. szept. 5. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/147 anonim ***** válasza:
56%
Az hogy te kiragadsz egy mai területet és az alapján vonsz le következtetést az elmúlt 1400 évre vicc kategória és persze hazugság.
2021. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/147 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem egy területet ragadtam ki, másrészt nem vontam le következtetést semmilyen 1400 évre. Csak bebizonyítottam, hogy ha igazat mondtál, és az iszlám többnejűségnél szempont hogy az idősebb nőknek van leginkább szüksége segítségre, akkor MA a muszlimok többsége nagyon álszent, hisz MA a többnejű házasságok többsége jóval fiatalabb nőkkel köttetik.
2021. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/147 anonim ***** válasza:

Az általad idézett cikk nem az egész iszlám világra vonatkozik hanem a szubszaharai övezetre. Te mégis megpróbáltad behazudni hogy ez általánosságban igaz minden muszlimra.

Egyébként sincs benne semmi álszentség mert megengedett fiatalabb nők esetében is a házasság ha minden fél beleegyezik és az első feleség is.

2021. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/147 anonim ***** válasza:

Az általam idézett mondatok igazak általánosságban a monogám-poligám kapcsolatok ellentéteire.


"Egyébként sincs benne semmi álszentség"

Dehogynem. Ha pozitív reklámként feltüntetsz valamit, ami a gyakorlatban legfeljebb elvétve fordul elő, az igencsak álszent dolog. Vagy úgy is mondhatnám, hamis propaganda.

2021. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/147 A kérdező kommentje:

A magam részéről botrányosnak gondolom azt, ami a muszlimoknál megy. Alapvetően ellenszenvesnek találom az összes ábrahámita vallást, mert szerintem sok roszat okoztak/okoznak az emberiségnek.


De a házasság tekintetében a keresztények valamivel előrébb tartanak. Ők már elhagyták az ótestamentumi többnejűséget. Magyarországon, amelyben jelen van a keresztény kultúra a bigámia bűncselekménynek számít. Sajnálom azokat a muszlim kislányokat, akiknek az ültetik a fejébe, hogy ha egyszer a férje hoz egy másik feleséget az oké, de ellenkező esetben meg nem.

2021. szept. 6. 16:47
 26/147 anonim ***** válasza:
52%

Én pedig téged sajnàllak kérdező, amiért ilyen gyermeki egyszerűséggel tudsz csak gondolkodni erről a kérdésről. Arról ne is beszéljünk hogy ahogyan az előttem lévők is mondtàk, a többnejűség jelenleg nem àltalànos a muszlim tàrsadalmakban.


Abdullah

2021. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/147 anonim ***** válasza:
5%

"Dehogynem. Ha pozitív reklámként feltüntetsz valamit, ami a gyakorlatban legfeljebb elvétve fordul elő, az igencsak álszent dolog. Vagy úgy is mondhatnám, hamis propaganda."


Tudod mi az álszent szó jelentése? Ha például arról papolsz hogy lopni rossz közben meg össze vissza lopsz mindent. Én felvázoltam neked hogy az iszlámban a többnejűség elsősorban az özvegyek megsegítését szolgálja vagy ha a társadalomban valamiért jóval több a nő mint férfi. Ez nem tiltja hogy valaki fiatalabb nőt vegyen feleségül, tehát nincs benne álszentség.

2021. szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/147 anonim ***** válasza:
4%

"De a házasság tekintetében a keresztények valamivel előrébb tartanak. Ők már elhagyták az ótestamentumi többnejűséget."


A Biblia nem tiltja a többnejűséget csak a keresztények ami ellentétes a Bibliával. Persze más megoldást nem tudnak az özvegyek vagy a nőtöbblet problémájára. A többnejűség a legemberségesebb megoldás.



"Sajnálom azokat a muszlim kislányokat, akiknek az ültetik a fejébe, hogy ha egyszer a férje hoz egy másik feleséget az oké, de ellenkező esetben meg nem. "


Hogy jön ide egy kislány? Az hogy te a fejedben így képzeled egy dolog de köze nincs a valósághoz. Az iszlám nem is engedi kislányok házasságkötését.

2021. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/147 anonim ***** válasza:
84%

" Én felvázoltam neked hogy az iszlámban a többnejűség elsősorban az özvegyek megsegítését szolgálja vagy ha a társadalomban valamiért jóval több a nő mint férfi"

Én pedig rámutattam, hogy hiába hangzik ez így jól, ha a gyakorlatban pont nem így működik a dolog. Na ezért álszent ez a vallás...

2021. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/147 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, semmi baj nincs azzal, ha egy pasinak több barátnője van, és időnként hármasban is szexelnek, vagy felváltja csinálja a nőkkel hetente, ha az mindegyik félnek jó. Azzal viszont már baj van, amikor ugyanezt a gyakorlatot dogmakent adják el a vallás és a házasság leple alatt, és arra nevelik a kislányokat, hogy ez a jog a férfiakat illeti meg.


"A többnejűség a legemberségesebb megoldás."


A muszlim társadalomban igen, de egyébként nem. Az özvegyeket több módon lehet segíteni, de had mondjak valamit:


Manapság már nem igen kell őket segíteni. Vannak, akiknek van elegendő diplomája, hogy el tudják tartani magukat. Pasit is találhatnak, akkk CSAK RÁJUK figyelnek, és nincs ott egy másik nő.


Tehát az iszlám vallási dogmájára max annak van szüksége, aki egy elavult muszlim országban él, ahol teljes mértékben függ a férjétől és a vallásától.

2021. szept. 6. 18:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!