Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyan vélekedn...

A keresztények hogyan vélekednek azokról az ateistáknak a sorsáról, akik már nem élnek?

Figyelt kérdés

Például Christopher Hitchens, ő már nem is ateista, hanem antiteista volt.


Friedrich Nietzsche. Ő hasonló volt Hitchens-hez, hevesen bírálta a kereszténységet.


Stephen Hawking, aki nem volt ellenséges a vallással, de ő is ateista volt.


Ezek az emberek feltehetően ateistként haltak meg. Ami azt jelenti, hogy a keresztény hit szerint a büntetést kaptak?


2021. szept. 13. 19:05
1 2 3
 11/26 munyamunya ***** válasza:
12%

Kérdező,

a Jelenések általad idézett versében nem a szimpla, hit nélkül élő emberekről van szó, ahogyan nem a világ szerint gyávákról, sem a hétköznapi hazudós személyekről nem beszél itt a szöveg. A látomás a "győztes" azaz a végsőkig kitartó, hűséges hívőket állítja szembe azokkal, akik megfutamodva megtagadták MEGLÉVŐ hitüket, hazudtak arról, hogy Istenhez tartoznak, és ellenkeztek az igaz tanítással. Semmiképpen nem a hitet nem kapott tömegekről van szó, hogy mindazoknak a második halált kellene elszenvedniük. Távol legyen.

2021. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

#11


Tehát a te értelmezésed szerint most ott kiről is van szó?


1. A hamis keresztényekről, akik hívőnek mutatják magukat, de nem úgy élnek, és időnként meg is tagadják a hitüket.


2. A kitértekről: akik egykor hívők voltak, de már nem azok, otthagyták a keresztény vallást, és nem követik JHVH-t már.


Vagy a látomás szerint mindkettőről szó van, így érted?

2021. szept. 14. 13:18
 13/26 munyamunya ***** válasza:
29%

Kicsit nehéz erre válaszolni, mert nem mindenki gondolkodik abban a koordináta-rendszerben, amit én igaznak tartok. Ha elfogadjuk, hogy a teremtésben nincs sem véletlen, sem saját döntési/választási lehetőség, akkor a válaszom ez:

Valójában csak egy csoport létezik az emberek köréből, akiknek sorsa a második halál lesz; mindazok, akik erre adattak. Ezért bárki, aki hívőnek látszik, de halálát megelőzően valami módon mégis elhagyja az Istent, az sosem volt valójában választott szent. Így a fenti két típus igazából egy.

2021. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
6%

"Mert míg élőbbi egy vallási fanatikus, addig útbbi egy normális hívő ember. Bár ilyen lenne a keresztények többsége."



A 8-as a kemény igazság, a 9-es kegyes hazugság (már elnézést a 9-estől). Aki nem tér meg, az elkárhozik. Bármennyire kemény, de ez ment meg életeket. Felesleges azt mondani, hogy nem kell megtérni, ráér mindenki a halálos ágyán, vagy elég, ha szenved. Ez a kárhozatba vezet. Az igazság fanatizmusnak számít? Mindenki ítélje meg saját maga.


Te is kérdező, ha nem térsz meg, mint minden átlagemberből lett hívő, akkor elkárhozol. Halálos ágyán nem igazán térnek meg a nagy istengyűlölők. Igaz, hogy Isten közel van a szenvedőkhöz, de csak azokhoz, akik a segítségét kérik.


"Nietzschénél pl. különösen nem tudjuk, hogy élete utolsó éveiben hogyan halt meg. Súlyos beteg volt, teljesen összeomlott szellemileg és idegileg."

Ide vezet az istentelenség. Az istentelenség annyira leépíti idővel az ember elméjét, hogy már nem fog megtérni

2021. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor én sosem voltam szent, mert én a 2. csoportba tartozom, azok közül, akikről a 12-es kommentben beszéltem, kitért vagyok. :-)


És mi van akkor, ha valaki gyerekként hívő volt, de felnőtt korára harcos ateista lett, mint pl. Richard Dawkins?


Vagy a már fent említett Christopher Hitchens. Ő nagyon erősen vallásellenes volt (nem tudom, hogy valaha volt-e hívő).


Itt pl. azt fejti ki, hogy miért káros a kereszténység:


[link]


Vele mi történt szerinted a halála után?

2021. szept. 14. 13:35
 16/26 A kérdező kommentje:

A 15-ös kommentemben szóló kérdések munyamunya-hoz szólnak.


És még valami: a kérdéseim pusztán a teológiai ismereteim növelése céljából valók ismeretszerzésként.


Nem kívánok visszatérni a kereszténységbe, nem is hiszek benne, és a kárhozat sem érdekel.


Ennek függvényében várom a válaszaidat. Köszönöm.

2021. szept. 14. 13:39
 17/26 munyamunya ***** válasza:

Gyerekként nem tartom valószínűnek, hogy valódi, értelmes, kutatáson alapuló és kipróbált hite lenne bárkinek is. Lehet, hogy vágyakozott valami természetfelettire, de szinte biztosan nem az Örökkévaló Egy Igaz Istent találta meg. Ilyen értelemben olyan, mint egy sima hitetlen.

Halálunk után mindenkivel ugyanaz történik: a test megy a sírba, a földbe, a szellem pihen/alszik az erre kijelölt tárhelyek egyikében. Ha a feltámadásre gondolsz, abból kettő darab lesz, épp a Jelenések is beszél erről. Az első az elsőszülötteké (mind az igazak, mind a gonoszok közül), a második mindenki másé. Az emberiség hatalmas többsége ez utóbbiban részesül majd, ahol "lesz sírás, fogcsikorgatás", vagyis megbánás és megtérés, amikor mindenki elutasíthatatlanul szembesül a valósággal, a Teremtővel.

2021. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%

"A 8-as a kemény igazság, a 9-es kegyes hazugság (már elnézést a 9-estől). Aki nem tér meg, az elkárhozik."

Elnézem. :))

Ez így van: aki nem hisz, nem tér meg az elkárhozik. Viszont láttál már haldoklót? Van egy olyan állapot, mikor már nem reagál a környezetére, de még él. Tudod, ilyenkor mi zajlik benne? Valójában nem tudjuk, azt viszont igen a Szentírásból, hogy a haldokló jobb latornak Krisztus megígérte az örök üdvösséget. Erre alapozva mondhatjuk, hogy a halálig van lehetőség megtérni.

"Halálos ágyán nem igazán térnek meg a nagy istengyűlölők"

Ez konkrétan nem igaz. Kórházlelkészek tudnának mesélni... Továbbá szerintem az ítélkezés még mindig Isten dolga, aki a szívek vizsgálója - ellentétben velünk emberekkel.

2021. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 munyamunya ***** válasza:
68%

Kérdező,

én sem térítgetés céljából vagyok itt, részemről elmondom, amit igaznak tudok, és megyek tovább.

2021. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

#munyamunya


Rendben, köszönöm válaszod.


Nem gondoltam, hogy te téríteni akarsz. Csak a 14-es fanatikus válaszolóra reagáltam burkoltan, hogy nem érdelel a hittérítés.

2021. szept. 14. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!