Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyan vélekedn...

A keresztények hogyan vélekednek azokról az ateistáknak a sorsáról, akik már nem élnek?

Figyelt kérdés

Például Christopher Hitchens, ő már nem is ateista, hanem antiteista volt.


Friedrich Nietzsche. Ő hasonló volt Hitchens-hez, hevesen bírálta a kereszténységet.


Stephen Hawking, aki nem volt ellenséges a vallással, de ő is ateista volt.


Ezek az emberek feltehetően ateistként haltak meg. Ami azt jelenti, hogy a keresztény hit szerint a büntetést kaptak?


2021. szept. 13. 19:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nekünk azt tanították, hogy ők mennek a tisztítótűzbe, ahol megbánást tanusíthatnak és utána Isten színe elé kerülnek, aki ítél felettük, hogy érdemesek-e a mennyországra. Egyébként pedig attól, hogy valaki híres és meghatározó tudományos munkát végzett a földi életében, még nem biztos, hogy a mennyországba kerül. Nem ezen múlik.
2021. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
66%
Mostoha anyám áttétes rákba halt meg ami ráment szinte minden belső szervére. Elmentem apámmal meglátogatni, úgy emlékszem még szabit is vettem ki, mert apám mondta, hogy már nagyon rosszul van. Szóval elmentem, és megkértem, hogy imádkozzunk, de halkan azt mondta, annyira fáj mindene és olyan gyenge, hogy nem tud beszélni. Én mondtam el helyette ott mindenki előtt egy Istenhez forduló imát és kértem, hogy mondja magába utánam. Másnap hajnalba már nem ébredt fel. Ki tudja, hogy találkozunk-e még? Csak Isten. Mi tudjuk mi van az emberek szivébe. Hozzáállás kérdése. Szinleg vagy őszintén térnek-e meg azt csak Isten tudja. Egy kőkemény ateista is Isten felé fordulhat, és egy kitért keresztény is Istent átkozva halhat meg.
2021. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
66%
* mi NEM tudjuk mi van az emberek szivébe.
2021. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Darkmoon80 ***** válasza:
Persze lehet, éppúgy mint ahogy a mélyen hívő, de meg nem segített beteg is felmérheti, hogy mennyire semmit értelme a hitnek.
2021. szept. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Darkmoon80 ***** válasza:
75%

Tudod, hívők szoktak azzal érvelni, hogy a zuhanó repülőn nincs ateista.

Erre mindig azt szoktam írni, hogy ez esetben a légi balesetek megelőzésének legbiztosabb módja, ha minden repülőre felültetnek egy meggyőződéses ateistát.

2021. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Darkmoon80 ***** válasza:
(mellesleg nem kitolás a hívekkel, ha mindig csak ők zuhannak le? Én meggondolnám, hogy tényleg érdemes-e hívőnek lenni?)
2021. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!