Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "istenkáromlás" miért...

Godaime kérdése:

Az "istenkáromlás" miért olyan nagy dolog vallásos emberkék körében?

Figyelt kérdés
Talán attól félnek nehogy a MINDEHATÓ istenük érzéseit megsértse holmi földi halandó? Miért érzik úgy, hogy az ők felelősségük megbüntetni az istenkáromlókat?

2021. szept. 14. 23:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
89%
Ugy tekintenek ra, mint egy neveloszulore. Neked se esne jol ha karomolnak a szuleid.
2021. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 A kérdező kommentje:
Rossz a hasonlat. Ha a szüleim képesek lennének pusztán egy szemrebbenéssel univerzumokat teremteni vagy elpusztítani, engem aztán nem érdekelne ha egy erőtlen halandó valami csúnya dolgot mond róluk. A szüleimet meg aztán még gondolom annyira se. Ha érdekelné őket simán elporlasztanák az őket megsértő egyént, nem várnák el, hogy más végezze el a piszkos munkát helyettük.
2021. szept. 15. 00:12
 3/100 molnarmarcell21 ***** válasza:
88%
Az istenkáromlás nem "csúnyát mondást" jelent, hanem az adott isten isteni mivoltának kétségbe vonását, így talán már érthető, miért olyan nagy dolog :)
2021. szept. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
78%
Minden sikeres ideológia védi magát. A vallásnak erre kiváló eszközei is vannak.
2021. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
83%

"Talán attól félnek nehogy a MINDEHATÓ istenük érzéseit megsértse holmi földi halandó?"

Nem. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogyha valaki mondjuk családtagomat vagy barátomat szidná. Nem elsősorban az ő érzéseit sérti (akár azt is), de főleg a miénket.

Lehet, hogy téged nem sértene, ha a szüleid mindenhatók lennének, de engem pl. akkor is sértene. Meg főleg az, hogyha hazugságokat terjesztenének róluk, mert az istenkáromlás hazugság is.

2021. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
94%
2021. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 ...Laci ***** válasza:
95%

A hívők úgy tartják, Isten az igéje által teremtette a világot. Az igének teremtő ereje van, csakúgy, mint a gondolatoknak. Ha még ki is mondunk valamit, azzal megerősítjük a gondolatot és visszahatunk magunkra.

Ha megdicsérsz mást, te is több leszel, ha káromkodsz, magadat húzod le.

2021. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
73%

Bár szerintem nem vársz választ, csak szeretsz megbántani vallásos embereket, naívan megelőlegezem neked, hogy őszintén érdekel a kérdésedre a választ.

Istennek nem árt ha szidod. Nekem viszont olyan, mint ha a szeretett szüleimet szidalmaznád. Nem Istennek rossz érzés, hanem a hívőnek, aki hallgatja, ahogy gyalázzák azt, akit a legjobban szeretnek.


Most ebből a szempontból lényegtelen, létezik-e Isten. A kultúrált viselkedés, hogy ha valaki valami beteges indittatás miatt rajong az élénkpiros gumicsizmákért, akkor nem szidom előtte a piros gumicsizmákat, az élénkpirosakat pedig pláne.

2021. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 A kérdező kommentje:

De elmondhatod a véleményed az élénkpiros csizmáról anélkül, hogy ezért valaki agyonverjen vagy egy megalomániás égi bolond a pokolra küldjön.

Ha istent szidod/ vagy akár csak egy negatív véleményt mondasz róla egy vallásos ember előtt, akkor bajban vagy. ( főleg ha egy muszlim teszi ezt más muszlimok előtt, a keresztények nem annyira vérszomjasak )

2021. szept. 15. 20:48
 10/100 anonim ***** válasza:
79%

Azért szerintem más az, ha azt mondod: "a piros gumicsizma nagyon rosszul néz ki" és mást, ha azt, hogy "undorító szemét mocsok a piros gumicsizma és idióta aki viseli".


A szándék a másik fontos. Én pl. nagyon szeretem a South Parkot és a Family Guyt is. Ezek egyike sem finomkodja el a valláskritikát, de nem érzem benne a bántás szándékát. Szórakoztatóan csinálják, de sosem azért, hogy ténylegesen megbántsanak. Fele olyan kritikára is reagálok rosszul, ha úgy vélem, hogy a célja, hogy bántson.

2021. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!