Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "istenkáromlás" miért...

Godaime kérdése:

Az "istenkáromlás" miért olyan nagy dolog vallásos emberkék körében?

Figyelt kérdés
Talán attól félnek nehogy a MINDEHATÓ istenük érzéseit megsértse holmi földi halandó? Miért érzik úgy, hogy az ők felelősségük megbüntetni az istenkáromlókat?

2021. szept. 14. 23:22
 11/100 anonim ***** válasza:
100%

"a keresztények nem annyira vérszomjasak"

Azért ez inkább csak mostanában lett így, és inkább nyugaton.

Pár 100 éve még elég rosszul jártál volna ezzel is.

A különbség az, hogy rendes bíróság elé kerültél volna, és korrekt ítélet születik.

Bár ezt az araboknál is eljátszhatod mostanában, csak akkor oda kell menni hozzájuk.

2021. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 A kérdező kommentje:

10/


Az, hogy ki mitől bántódik meg emberfüggő. Senkinek nincs a homlokára írva tűréshatára. Lehet te attól nem bántódsz meg ha valaki viccet csinál az amúgy is nevetséges vallásodból, de pl. Mariska néni a szomszédban igen.

2021. szept. 15. 21:53
 13/100 anonim ***** válasza:
65%

Pl. ez most bántó volt, de felfogom az egyszerű ember egyszerű örömének :) Na, ez is bántó volt, de gondolom azért fogalmaztál tahó mód, mert szereted ha veled is így beszélnek. (álnaív mode on)


Egyébként miért fáj ennyire az, ha NEM rugunk bele más hitébe és érzékenységébe? Ha nem tudod belőni, mást mennyire bántasz egy visszafogott kritikával... ne mondj visszafogott kritikát se. Nem olyan nagy kaland ez.

2021. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 A kérdező kommentje:
Bocs de nem érdekelnek mások érzései ha kitalált dolgokról van szó. Más mód nincs rá, hogy rávilágítsak mennyire alaptalanok és nevetségesek a képzelgéseik. A vallásos emberek általában hülyének tettetik magukat ha racionális érvekkel jövök, így marad a gúnyolódás. Ha ettől rosszul érzed magad az már egy jó jel. Ha biztos lennél a hitedben csak nevetnél a dolgon, ahogy a többi vallásos emberke is.
2021. szept. 16. 08:44
 15/100 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez nem a legjobb módszer, kérdező.

Értem a koncepciódat - csakhogy a másik embert ettől még nem szabad megbántani.

Tehát a kettő (a normális tájékoztatás és a kímélet) között kellene valahogy megtalálnod az összhangot.

Amúgy az sem 100%, hogy neked van igazad.

2021. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 A kérdező kommentje:
Nem az embert bántom, hanem a vallásukat teszem nevetségessé. A kettő között igen nagy a különbség. Ha ettől ők megbántódnak, az már nem az én bajom és nem is érdekel egyáltalán.
2021. szept. 16. 09:07
 17/100 A kérdező kommentje:
Amúgy abban igazad van, nem tudhatom biztosra létezik-e valamilyen isten vagy sem. Ebből a szempontból én is agnosztikus vagyok. De a keresztény isten az biztosan nem létezhet, legalább is akkor ha elfogadod azt a tényt, hogy mindent amit a Biblia ír róla igaz. Ez vonatkozik a többi szervezett vallás isteneire is. A valóság egyszerűen szöges ellentétben áll ezen vallások állításaival.
2021. szept. 16. 09:12
 18/100 anonim ***** válasza:
73%

Így igaz.

Ettől még bizonyos istenek létezhetnek.

A többit pedig az általános emberi együttélés szabályai szerint kell tiszteletben tartanod.

Tehát, ha például kritizálsz, akkor ezt úgy kell tenned, hogy ne legyen sértő.

Azért ezt elég jól lehet tudni, hogy mikor lesz az.

2021. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
95%

Én annyit kérek, hogy bizonyítsd be hogy a keresztény Isten nem létezik. De ne érzelmi érvekkel és ne "kizárt hogy ilyesmi létezzen" érvekkel. Tiszta, cáfolhatatlan, akár tudományos érvekkel. Ha ez sikerül, elhagyom a bizonyítottan hamis hitem. Ha nem, akkor viszont bajos lesz nevetségessé tenni.


Kérlek pontokba szedve írd, arra könnyebb reagálni.

2021. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 Darkmoon80 ***** válasza:
81%
Mielőtt konkrét választ adnék, egy kérdésre kérlek válaszolj még: keresztény Isten alatt konkrétan a Bibliában ábrázolt Istenre gondolsz (annak a Bibliában leírt tulajdonságaival)?
2021. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!