Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták istent segítik?...

Az ateisták istent segítik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha elfogadjuk azt hogy a bibliai isten létezik kizárva ezzel minden egyébre épülő vallást. Akkor is sok vallás marad és a bibliának is sokféle értelmezése.

Azt kijelenteni hogy már pedig a mi értelmezésünk biztosan jó a sok más ember sok másféle értelmezésével szemben.. enyhén szólva is beképzeltség.

Ilyen módon pedig ha meg akarjuk találni a valós vallást és a biblia valós tanításait akkor meg kell kérdőjeleznünk a saját értelmezésünket is hogy biztosan helyes -e. Az ateisták egy része pedig amikor kérdéseket vett fel azzal kapcsolatban amiben a vallásosok hisznek akkor rávilágíthatnak a tévedésekre.

Már amennyiben valaki nyitott arra hogy belássa a tévedését.

Az igazság megtalálásához jól jön a kritika.



2021. okt. 13. 09:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
22%
Facebookon van 10 ezer tagos ateizmus csoport ott vannak erdekes dolgok... Oda be lehet lepni ha valaki tarsalogni akar veluk de nem erdemes mert mindent eltrollkodnak
2021. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
19%
Kár, hogy a gyakorlatban 100%-ban nem így működik. Az ateisták inkább a tudomány útjában vannak (filozófia, teológia, logika, természettudomány bizonyos részei). Szóval ők mindig is gátolták a fejlődést
2021. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
10%

"Akkor is sok vallás marad és a bibliának is sokféle értelmezése."


Gondolom "felekezetekre" gondolsz a keresztenysegen belul.

A felekezetek kozott rengeteg a parbeszed, az egyuttmukodes, a vita, a kritika, a mozgas, nincs szukseg ateistakra, hogy kozvetitsenek.

Sot, felekezeteken belul is eleg sok a vita.

Az ilyesmit teologiat vegzett, a Bibliat es annak torteneti, nyelvi,

kulturantropologiai, filozofiai es pszichologiai vonatkozasait jol ismero, muvelt emberek csinaljak, illetve a hivok maguk.

Az ateistak azt sem ertik, hogy mi a hit, mert ahhoz elobb hinni kell.

Mar igy is tul sokan osztjak az eszt, az okosabb szerepeben tetszelegve, az kellene, hogy meg a Bibliat is ok ertelmezzek.


Talan forditsd meg a kerdest. Az ateistak sokan tanulhatnak a hivoktol, hiszen a hivok kerdeseket tesznek fel es ravilagitanak a tevedesekre. Mar amennyiben az ateista nyitott arra, hogy belassa a tevedeset.

Igy jo lesz?

2021. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
79%

#2


Csak néhány megjegyzés:


1. A teológiáról NEM lehet bizonyítani, hogy tudomány. Itt van a témáról egy cikk egy embertől, aki végzettsége szerint valóban rendelkezik PhD (tudományos) fokozattal:


[link]


2. Ami a filozófiát illeti, van ateista filozófia is. Bertrand Russel szépen összefoglalta, hogy mi a baj a vallással, miért nem keresztény:


[link]


3. Nem tudom, hogy a kereszténységben hol látod a logikát, amikor az Ősegyházzal kortárs Tacitus is babonaságnak tartotta... Az Ősegyházzal kortárs szerző.


4. A természettudomány azóta indult fejlődésnek mióta a kereszténység elveszítette a hatalmát, ez is elmond mindent.


Az ateisták, mint a fejlődés gátlói!? Ez viccnek is rossz.


Neked csak az a bajod, hogy az ateisták nem fogadják el a vallásodat.

2021. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 Fero89 ***** válasza:
79%

#2 Tudnál példákat is hozni, ahol az ateizmus gátolja a fejlődést, kíváncsi lennék rájuk.

Kedves Kérdező, az igazságnak a kétkedéstől nincs félni valója. Ami igaz szkeptikus vizsgálódás után is igaznak fog mutatkozni, de ehhez nyitottnak kell lenni arra, hogy a mi elképzelésünk is lehet téves.

2021. okt. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

3.

"Az ateistak azt sem ertik, hogy mi a hit, mert ahhoz elobb hinni kell."

Ez egyáltalán nem igaz. Sok ateista volt vallásos majd abból tért át az ateizmusra.


Ezenfelül igen a kérdésben abból indultam ki hogy elfogadjuk a bibliai istent. Itt azonban elfelejtettem kitérni arra hogy ez csak a példa kedvéért. Mert valójában azonban csak úgy ezt sem jelenthetjük ki. Akármennyire is hisz valaki benne attól még meg van az esély arra hogy a teljesen másik vallás a valós. Amíg ezt valami meg nem cáfolja.


"Talan forditsd meg a kerdest. Az ateistak sokan tanulhatnak a hivoktol, hiszen a hivok kerdeseket tesznek fel es ravilagitanak a tevedesekre. Mar amennyiben az ateista nyitott arra, hogy belassa a tevedeset."

Ez is egy jó kérdés lenne ha kérdés lenne. Azonban én nem ezt kérdeztem és ez az én kérdésem. :D

2021. okt. 13. 11:07
 7/48 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező sajnálom hogy eltérek kicsit a kérdéstől.


4-esnek és 6-osnak

Megosztok veletek egy tapasztalatot.

Ha valaki vallási vagy vallási kritika kategóriában ír és kettő vagy kevesebb pipája van akkor azt nem kell el olvasni.

Ez persze lehet téves bizonyos esetekben de én eddig egy olyan két vagy kevesebb pipás válasszal sem találkoztam amelyik értelmes lett volna. A kiírója iszonyatosan eltévedt fanatikus vagy egy hazug aki csak provokálni akar másokat. Éppen ezért jobb úgy kezelni ezeket mintha nem is léteznének.

Ha hazug csak azt éred el amit akar.

Ha eltévedt fanatikus akkor pedig nincs az az Isteni atomvillanás ami meggyőzné őket hogy tévednek. Még Istent is kioktatnák szerintem hogy már pedig másképpen gondoltam amit gondolt.

(mert ugye mindenki tudja hogy mire gondolt a költő)

2021. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%

"Sok ateista volt vallásos majd abból tért át az ateizmusra."


Én is ilyen vagyok. Nagy keresztény voltam, aztán kitértem belőle, és ateista lettem.


Bár én inkább az agnosztikus jelzőt használom magamra. A természetfeletti létezését nem utasítom el, de pl. a kereszténységet igen.


A 4-es válaszoló voltam.

2021. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%
(mármint manapság inkább az agnosztikus jelzőt használom magamra)
2021. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 Mansour ***** válasza:
84%

"én eddig egy olyan két vagy kevesebb pipás válasszal sem találkoztam amelyik értelmes lett volna"

A kivétel Abdullah, ő ír azért hasznos és értelmes válaszokat (persze iszlám szempontból).

2021. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!