Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták istent segítik?...

Az ateisták istent segítik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha elfogadjuk azt hogy a bibliai isten létezik kizárva ezzel minden egyébre épülő vallást. Akkor is sok vallás marad és a bibliának is sokféle értelmezése.

Azt kijelenteni hogy már pedig a mi értelmezésünk biztosan jó a sok más ember sok másféle értelmezésével szemben.. enyhén szólva is beképzeltség.

Ilyen módon pedig ha meg akarjuk találni a valós vallást és a biblia valós tanításait akkor meg kell kérdőjeleznünk a saját értelmezésünket is hogy biztosan helyes -e. Az ateisták egy része pedig amikor kérdéseket vett fel azzal kapcsolatban amiben a vallásosok hisznek akkor rávilágíthatnak a tévedésekre.

Már amennyiben valaki nyitott arra hogy belássa a tévedését.

Az igazság megtalálásához jól jön a kritika.



2021. okt. 13. 09:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Azt a csavaros észjárásotokat ;))
2021. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
26%

Ezt írod:


"Az ateisták egy része pedig amikor kérdéseket vett fel azzal kapcsolatban amiben a vallásosok hisznek akkor rávilágíthatnak a tévedésekre."


Válasz:


Miután az ateisták egyáltalán nem tudnak semmit a keresztény tanításokról, nem is képesek azzal kapcsolatban "tévedésekre" rávilágítani.

2021. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

12.


Ezt írta:

"Az ateistak azt sem ertik, hogy mi a hit, mert ahhoz elobb hinni kell."


Ez volt a válaszom neki:

"Ez egyáltalán nem igaz. Sok ateista volt vallásos majd abból tért át az ateizmusra."


Ezt írtad te:

"Miután az ateisták egyáltalán nem tudnak semmit a keresztény tanításokról, nem is képesek azzal kapcsolatban "tévedésekre" rávilágítani."


Ez a válaszom neked:

Olvasd el amit az előző ilyen téves és általánosítós válaszra válaszolta. (Bár ha idáig el olvastad már ezt akkor már úgy is olvastad valószínűleg :D )

2021. okt. 13. 16:55
 14/48 anonim ***** válasza:

azert az remelem, mindenkinek vilagos, hogy a kerdezo egy ateista troll, aki vallasosnak allitja be magat, hogy platformot teremtsen a vallaskritikajahoz

eredetileg a vallas temaban tette fel, es kesobb raktak at ide

2021. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

14.

" a kerdezo egy ateista troll"

Nem vagyok híd alatt lakó szörny. Azt pedig azért remélem hogy tudod hogy nem csak az ateisták és a keresztények léteznek.


"aki vallasosnak allitja be magat"

Szerintem semmit nem mondtam arról hogy vallásos lennék vagy ateista. Semminek sem állítottam be magam.


"hogy platformot teremtsen a vallaskritikajahoz"

Mindjárt én leszek az isten hogy csak úgy teremtgetek itt dolgokat.

De ha már megtanultál normális stílusban írni akkor elmondhatnád azt is hogy ezzel miért is kritizálom bármelyik vallást?

Mert nem vettem el a gondolatot hogy valaki téved? Mert nem tartom sátán fattyaknak az ateistákat akiket utálni kell és szidni mint ahogyan azt te is tetted velem a törölt válaszodban?


"eredetileg a vallas temaban tette fel, es kesobb raktak at ide"

Igen. Ez így volt. Nem akarom kritizálni egyik vallást sem.


Egyébként neked ,a 3. és a 12. válaszolónak

Én eddig a legdurvább szitkozódik vitákat vallásosok között láttam. Nem pedig ateista és vallásos között. Akkor miért is jobb az amikor vallásosok vitatkoznak azzal ellentétben amikor ateisták?

Ezenfelül az az előnye is meg van annak hogy ha ateistával áll le valaki normálisan vitatkozni (igen mert lehet vérontás nélkül is vitatkozni dolgokról) hogy akkor nem feltétlen abból indul ki a dolog hogy valami már pedig biztosan el van fogadva pedig koránt sem biztos hogy nem tévedés.

2021. okt. 14. 07:55
 16/48 anonim ***** válasza:

Amennyiben ez a végtelen isten egyáltalán létezik, akkor egyértelmű, hogy az ateisták is őt segítik.

De a sátán is... ami eredetileg amúgy a feladata is volt.

2021. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 Mansour ***** válasza:
Egy ténylegesen végtelen istent nem lehetne még csak segíteni sem, hiszen akkor benne és általa történne minden. De a keresztény Isten ilyen értelemben nem végtelen, saját maga korlátozta a végtelenségét azzal, hogy egy önmagától elválasztott világot teremtett.
2021. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
37%

"A teológiáról NEM lehet bizonyítani, hogy tudomány."

ezt hogy raktad össze?:) Teológiatudomány létezik, nem kell bizonyítani. Te szerintem nem vagy tisztában a tudomány fogalmával


"Ami a filozófiát illeti, van ateista filozófia is. Bertrand Russel szépen összefoglalta, hogy mi a baj a vallással, miért nem keresztény"

Ami gátolja a normális fiolzófiát. Köszi a megerősítést. Amúgy ti tényleg benyaljátok a szabadgondolkodó nevű ostoba oldalt? ennyi erővel a mindmeghalunk.com-ot is linkelted volna


"Nem tudom, hogy a kereszténységben hol látod a logikát, amikor az Ősegyházzal kortárs Tacitus is babonaságnak tartotta"

Pont nem érdekel TAcitus véleménye. Ti soha nem jártok semminek utána? Mindig azt fogadjátok el, amit más mond? Milyen élet ez?


"Neked csak az a bajod, hogy az ateisták nem fogadják el a vallásodat."

Nekem? Ezt honnan veszed?:) Pont leszarom az ateistákat és azt, hogy mit fogadnak el. Ti jöttök utánunk állandóan


(A szabadgondolkodón még mindig röhögök)

2021. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
89%

"Ami gátolja a normális fiolzófiát. "

Mitől lesz egy filozófia normálisabb mint a másik? Attól még hogy az egyik egyezik a nézeteiddel nem lesz normálisabb mint a másik.


"Mindig azt fogadjátok el, amit más mond?"

Ha így lenne akkor az ateisták elfogadnák amit a vallásosok mondanak és akkor nem lennének ateisták.


"Pont leszarom az ateistákat és azt, hogy mit fogadnak el. Ti jöttök utánunk állandóan"

Ha annyira nagyon nem érdekelnek az ateisták akkor miért válaszolsz a vallás kritika kategóriában egy ateista válaszára?

A kérdés pedig mint írtam a vallás kritika kategóriában van akkor nem pont hogy te mész utána?

2021. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
95%

Kreattival fölösleges vitatkozni.

Normális írást alig láttam még tőle, a több ezerből, amit olvastam.

2021. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!