Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták istent segítik?...

Az ateisták istent segítik? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha elfogadjuk azt hogy a bibliai isten létezik kizárva ezzel minden egyébre épülő vallást. Akkor is sok vallás marad és a bibliának is sokféle értelmezése.

Azt kijelenteni hogy már pedig a mi értelmezésünk biztosan jó a sok más ember sok másféle értelmezésével szemben.. enyhén szólva is beképzeltség.

Ilyen módon pedig ha meg akarjuk találni a valós vallást és a biblia valós tanításait akkor meg kell kérdőjeleznünk a saját értelmezésünket is hogy biztosan helyes -e. Az ateisták egy része pedig amikor kérdéseket vett fel azzal kapcsolatban amiben a vallásosok hisznek akkor rávilágíthatnak a tévedésekre.

Már amennyiben valaki nyitott arra hogy belássa a tévedését.

Az igazság megtalálásához jól jön a kritika.



2021. okt. 13. 09:28
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
92%

"Ahh, még egy pszichológus:) Tudod, higgy, amit akarsz, ha rám hallgatsz."


>Én ugyanezt mondom, higgy, amit akarsz, mindenki abban hisz, amiben akar.


"Aranyos:) A magdadfajták írnak egy ilyen cikket, majd azt belinkeled nekem bizonyítéknak. Fantasztikusak vagytok :) A törzsfejlődés érdekében a csillagokat lehazudjátok az égről."


>Mutass rá ezekre hazugságokra.


De térjünk vissza az eredeti témára: Azt kértem tőled, hogy definiáld, mi a teológia. A teológiának annyi előnye van a vallástudománnyal szemben, hogy korábban is létezett. Tehát, akkor mi is a teológia szerinted, és miért van rá szükség, és mitől lenne tudomány?


Továbbá: mit értettél azon, hogy "normális filozófia"?


"Na látod, ennyire nem értetek semmihez:)"


>Ez nem semlegesíti azt, amiket korábban mondtam.


"De kipróbálom én is, hogy milyen egy hülyeségbe beleállni, mint ti a törzsfejlődésbe. Mondjuk én gravitációtagadó leszek. Na?:)"


>Nem zavar.

2021. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
0%

"Én ugyanezt mondom, higgy, amit akarsz, mindenki abban hisz, amiben akar."

Hurrá:))) Sajnos ez csak a következő trollkérdésetekig tart. Utána megint bezombultok.


"Ez nem semlegesíti azt, amiket korábban mondtam."

Mik is voltak azok?

2021. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

"trollkérdésetekig "

1. Nem trollkérdés. A kérdésnek van értelme de ahelyett hogy ezt bármilyen szinten is számításba veted volna inkább már az első pár válaszban is támadtad az ateistákat.

2. Az én kérdésem és nem a miénk. Ne vonjál össze engem senkivel önkényesen főleg úgy hogy nem tudsz rólam semmit.

2021. okt. 15. 10:58
 44/48 anonim ***** válasza:

Én szóltam, kérdező, hogy Kreattit töröltetni kéne innen.

Már széttrollkodta az egész kérdést, napok óta róla szól itt minden, és nem kapsz választ a kérdésedre.

Időnként még beléd is rúg egyet.


Normális ember ha bejön, és látja, hogy mi van itt, inkább nem ír.

2021. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ne vonjál össze engem senkivel önkényesen főleg úgy hogy nem tudsz rólam semmit."


Ok, bocs! Végül is a kérdésedben lévő leírással egyet is értek:

"Ilyen módon pedig ha meg akarjuk találni a valós vallást és a biblia valós tanításait akkor meg kell kérdőjeleznünk a saját értelmezésünket is hogy biztosan helyes -e"

Ez nagyon lényeges dolog! És bizony meg kell tanulni ellenőrizni magunkat, hogy vajon tényleg az igazságot keressük, még ha nem is tetszik a végeredmény, vagy a saját előzetes elvárásainkhoz keresünk igazolást, még ha az cáfolható is

2021. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
45-höz még annyit, hogy ehhez nincs köze annak, hogy valaki ateista vagy sem.
2021. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Kérdező


Választ kaptál a kérdésedre?

2021. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt jobban átgondoltam és kiegészítettem picit.


Röviden

Ha valakik elvakultak azzal kapcsolatban amiben hisznek akkor mindegy mit mondanak mások. Maximum gyerekes civakodás lesz belőle. De ha valaki nyitott és elég biztos a abban amiben hisz akkor nyugodtan teszteli azt vitákkal. Erre jók lehetnek másik azonos vallásosok de ott előfordulhat az hogy a vitapartner is ugyan abban a tévedésben él. Egyéb vallásúak is jók lehetnek és sok érdekes dolgot is lehet tanulni tőlük. Azonban ha minél több tévedést ki akar valaki szűrni akkor nem árt mind a három kategóriából (azonos vallású, eltérő vallású, ateista) keresni nyitott vita partnereket.


Kihangsúlyoznám hogy vitáról van szó. Nem civódásról, veszekedésről és egyebekről. Mint ahogyan az látható is az előző nagyjából 30-40 válaszból. (nem tudom pontosan hol kezdődött)

2021. nov. 5. 08:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!