Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért bűn kevert anyagú ruhát...

Miért bűn kevert anyagú ruhát hordani és rabszolgát tartani miért nem?

Figyelt kérdés
2021. okt. 19. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
94%

"Attól hogy egyesek szerint a másik hit egyenesen gonosz gyilkos sátáni, attól egyértelműen nincs így."

Pedig a környező népek hite tényleg az volt. Embereket áldoztak. Mi ez, ha nem gyilkos hit?

2021. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:
Nem erre célzok nyilván volt ilyen, de van amelyik hit teljesen a vegánságra és a szeretetre sarkall.
2021. okt. 19. 23:47
 13/69 A kérdező kommentje:
Azaz a jelenleg egy környező vallásról se tudok ahol embereket áldoznának, vagy akár állatot, még ha anno jellemző is volt..
2021. okt. 19. 23:48
 14/69 anonim ***** válasza:
18%

"Miért bűn kevert anyagú ruhát hordani"

Nem bűn. Nem ószövetség van, és mi nem a 12 törzs tagjai vagyunk


" rabszolgát tartani miért nem?"

Miért? Nem az?:)

2021. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 Godaime ***** válasza:
30%

"Azért, mert a rabszolgaság nem önmagától rossz, nem valami elemi rossz."

"Az emberi társadalmak történelmének 99%-ában az ember eleve nem volt szabad lény, hanem szolgálati függésben volt más emberektől"


Nahát a szokásos minden tartalmat és értelmet nélkülöző szófosás Titustól, ezúttal egy kis pro rabszolgaság érvvel kiegészítve a mondandóját. Szerintem te nagyon nem érted a rabszolgaság fogalmát.

2021. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
72%

🙄 Csak végig kéne olvasni, amit írtam:


„Hogy tisztázzuk, nem propagálom a rabszolgaság intézményét, csak hajlandó vagyok azt kontextusában vizsgálni, és nem egy modern ideológiát visszavetíteni olyan viszonyokra, amikor az nyilvánvalóan alkalmazhatatlan.”

2021. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
37%

"Csak végig kéne olvasni, amit írtam:"

Szia! Godaime az egyik főtroll, nem érdemes vele foglalkozni. Én értem, amit írtál és igazad van

2021. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 Godaime ***** válasza:
3%

16/

Végigolvastam már elsőre is, de ez nem változtat semmin. Te továbbra sem tartod rossz dolognak emberi lényeket kényszermunkára fogni és sok esetben bántani. "Azért, mert a rabszolgaság nem önmagától rossz, nem valami elemi rossz." Vagy ha igen, akkor kevered a rabszolgaság fogalmát a szolgaság illetve a munka fogalmával. ( "Az emberi társadalmak történelmének 99%-ában az ember eleve nem volt szabad lény, hanem szolgálati függésben volt más emberektől"Ö

2021. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
78%

" Te továbbra sem tartod rossz dolognak emberi lényeket kényszermunkára fogni és sok esetben bántani"

Baromira nem ezt írta. Nézz utána a "mózesi rabszolgatartásnak" akár a Bibliában és érteni fogod.

2021. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 Godaime ***** válasza:
4%
De, ezt írta. A Mózesi rabszolgaság nem tiltotta meg a rabszolgák bántalmazását.
2021. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!