Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a sérültek ingyen üdvözülne...

Ha a sérültek ingyen üdvözülnek akkor minket miért fenyegetnek kárhozattal és pokollal?

Figyelt kérdés
2021. okt. 22. 06:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/140 A kérdező kommentje:

#50 Ez nem igy működik hogy elolvasod a Bibliát aztán üdvözülsz:


Jakab 2:26 Mert ahogyan a test halott a lélek nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül.


Lukács 16:16 Azóta az Isten országának örömhíre terjed, és senki se juthat el oda erőfeszítés nélkül

2021. okt. 25. 07:07
 52/140 anonim ***** válasza:
90%

"Ez nem igy működik hogy elolvasod a Bibliát aztán üdvözülsz"

Nem igazán ezt írtam, de attól még ez így van: "Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által."

Tehát az ember elolvassa a Bibliát. Az értelmesebb üdvözül, a butábbak, mint pl. te, elkárhozik

2021. okt. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/140 anonim ***** válasza:
90%

"Lukács 16:16 Azóta az Isten országának örömhíre terjed, és senki se juthat el oda erőfeszítés nélkül"

Utána Krisztus megáldozta magát értünk. Ennyi erővel a Teremtés könyvéből is idézhetnél, vagy egy szakácskönyvből

2021. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/140 A kérdező kommentje:

#52 Ne ítélj hogy ne ítéltess!

Ha káhoztatod a másikat a saját vermedbe fogsz bele esni mivel nem ismered őt!

2021. okt. 25. 07:15
 55/140 A kérdező kommentje:
#53 Nem is fogsz bejutni a királyságba erőfeszítés nélkül kivéve ha sérült mentális beteg vagy
2021. okt. 25. 07:16
 56/140 anonim ***** válasza:

"Ha káhoztatod a másikat a saját vermedbe fogsz bele esni mivel nem ismered őt!"

Téged ismerlek, így kárhoztathatlak

2021. okt. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/140 A kérdező kommentje:

#56 Nem, nem ismersz.


Kárhoztatás meg bűn


János 1. 4


20Ha valaki azt állítja, hogy: „Szeretem az Istent”, de testvérét gyűlöli, az hazug. Mert aki nem szereti testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent sem, akit nem lát. 21Ezt a parancsot kaptuk tőle: Aki Istent szereti, szeresse testvérét is.

2021. okt. 25. 08:30
 58/140 anonim ***** válasza:
88%

"Nem, nem ismersz."

De, ismerlek.


"Kárhoztatás meg bűn"

Hívő vagyok, megítélhetlek


"20Ha valaki azt állítja, hogy: „Szeretem az Istent”, de testvérét gyűlöli, az hazug. Mert aki nem szereti testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent sem, akit nem lát. 21Ezt a parancsot kaptuk tőle: Aki Istent szereti, szeresse testvérét is."

Ennek nincs köze a szeretethez. Te kevered a szeretetet a majomszeretettel. Aki hülye, megintjük


Semmihez sem értesz? :(

2021. okt. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/140 A kérdező kommentje:

#58 Énis hívő vagyok szóval olyan mintha a testvéred fölött mondanál itéletet. Ez meg nem ítélet hogy élből rávágod valakire akit nem ismersz hogy elkárhozik, ez szimpla sátáni rosszindulat.


"Te kevered a szeretetet a majomszeretettel"


Hogy jön ide a majomszeretet? Agapéról beszélek és az Agapé nem azt mondja az emberekre hogy elkárhoznak hanem segiti őket. Mert énis mondhatom rád hogy elkárhozol aztán faképnél hagylak ez nem Agapé ez démonikus magatartás

2021. okt. 25. 08:40
 60/140 anonim ***** válasza:
100%

"Énis hívő vagyok szóval olyan mintha a testvéred fölött mondanál itéletet"

A testvérem az, aki újjászületett Krisztusban. Te a törvény által akarsz üdvözülni, így a sátáné vagy


" Agapéról beszélek és az Agapé nem azt mondja az emberekre hogy elkárhoznak hanem segiti őket."

Ez még mindig a majomszeretet, a kegyes hazugság. Az agapé megmondja a másiknak, hogy el fog kárhozni és változtasson, de neked mondhat bárki bármit. Még a Bibliának sem hiszel, nyilván nekem sem fogsz

2021. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!