Isten kegyetlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kereszténynek vallom magamat és próbálok/próbáltam úgy is élni,de valami nem hagy nyugodni. Isten miért küldi a bűnösöket a pokolra/gyehennára? Én azt értem, hogy bűnösök és a büntetés jár nekik, de ilyen súlyos? Egy "bűnös" ember is általában érez empátiát egy másik ember iránt, ha szenved...Isten pedig aki elvileg szeret minket örök szenvedésre küld? Csak azért, mert valaki nem tudott megtérni? A másik, meg, ha a sátán tényleg meglesz kötözve....akkor miért lesz szenvedés?

2021. nov. 13. 21:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Mert megérdemlik. Az örök boldogságnak az örök szenvedést az ellentéte. Hidd el kevesebben lesznek a pokolban mint ahányan megérdemelnék. Én református vagyok és csak abban az egyben érzek eggyet a katolikusokkal hogy a poklot elhiszem. Mindig is elhittem, igaz anno ment a Titkok és Szerelmek film és tudtam a poklot meg a gyónást hogy van és mindennap néztem a filmet. Az a film kifelyezetten katolikus film volt és Ana Huaquina volt a kedvencem, mindig a pokol tüze től félt és a nyakában volt a kereszt. Most is youtubeon néha nézem és csak arra görgeteg ahol Anahuaghina van.
2021. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Elég furcsa ez a sátán megkötozese. Úgy jön le hogy amennyirszag nem örökké tart hanem 1000 évig, utána eleresztik a satant és írók időkig folytatódik ez a világ. Szóval ez a dolog nem tiszta a jelenések könyvében mi lesz 1000 év mennyország után.
2021. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
Azért meg az ember lelke a gyehennára, mert nem fogadja el a teljes tiszta igazságot, aki Jézus Krisztus, nem veszi észre az élete tetteiből és a mondanivalójából, hogy tényleg Istentől jött. Az meg, hogy kit hogyan itél meg Isten, az nem a mi dolguk, nem tudjuk.
2021. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
8%

Aki a pokolra kerül, az végtelen szenvedést kap. Ha azt a tanítást követjük, hogy a bűnök miatt el lehet kárhozni, akkor az emberiség örök otthona a pokol, amitől csak néhány szerencsés ember menekülhet meg, mert Jézusra bízta magát. Hiszen aki nem keresztény, az nem tud bocsánatot kérni az Istentől bűneiért. Így Isten tekinthető kegyetlennek és igazságtalannak, hiszen a bűnbeesés hatását elszenvedő emberek nem tudnak botlás, bűn nélkül élni. Az ördögök pedig röhögnek a markukba.

De vannak alternatív elképzelések is. Az egyik, általam is elfogadható szerint csak a megáltalkodottak kerülnek pokolra.

2021. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
16%

Ha azt gondolod hogy Isten kegyetlen,akkor nagyon tévedsz.Mert Isten úgy szerette a világot hogy még az ő egyszülött Fiát is odaadta értünk hogyha valaki hisz őbenne el ne vesszen hanem örök élete legyen.Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.(János evangéliuma 3/16,17)

Igen nagyon is el lehet veszni.De van egy megoldás..És tudod mi az? Jézus Krisztus.Aki a mi büneink miatt halt meg,aki a mi büneink miatt szenvedett helyettesítő áldozatként.Isten akarata pedig az hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson(1Timóteus 2/4)

Ha részletesebben érdekel ez a téma kérlek nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=I6Yzmg-KI6k

2021. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
5%

Ez már az újvilágban lesz. 1000 évre a tehetetlenségbe lesz vetve Sátán és a démonok. Ezer év alatta tökéletességre viszi Jézus az akkori embereket, és ez után lesz elengedve. (Egy rövid időre)Vagyis, újra manipulálhatja a TÖKÉLETES emberiséget. (Ahogy annak idején Ádámot és Évát)Ez egyfajta utolsó szita lesz az emberek számára. Sajnos -mivel meg van írva- akkor is lesznek akik fellázadnak, és mellé állnak.

De az is meg van írva, hogy az emberek akik mellé állnak, vele együtt szűnnek meg létezni örökre.

2021. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

48ahol a férgük nem pusztul el, és a tüzük nem alszik ki.

Ezek szerint nagyon is örök a pokol.

2021. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%
"A férgek nem pusztulnak el." Ez a teljes megsemmisülést jelenti, ahonnan nincs feltámadás. Ézsaiásnál Archibald T. Robertson professzor ezt írja: „A legrégibb és legjobb kéziratokban nem található meg ez a két vers. A nyugati és a szír (bizánci) osztályozású kéziratokból származnak, és csupán a 48. vers ismétlései. Ezért a mi verseink számozásánál [kihagyjuk] a 44. és a 46. verset, mivel nem hitelesek.”
2021. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%

Szia!

"Én azt értem, hogy bűnösök és a büntetés jár nekik, de ilyen súlyos? Egy "bűnös" ember is általában érez empátiát egy másik ember iránt, ha szenved...Isten pedig aki elvileg szeret minket örök szenvedésre küld?"

A kérdésed jó és a válasz a Bibliában már az elején ott van, amikor a Teremtő Isten előre figyelmezteti az első emberpárt, mhlesz, ha vétkeznek: 1Mózes 2:17 "....amely napon eszel a fáról, bizony meghalsz"

Aztán ennek ellenére mégis vettek a tiltott fáról és Isten beváltotta az ígéretet, ezt olvasod a 1Mózes 3: 19-ben "...Arcod verítékével eszed a kenyered mígnem visszatérsz a földbe, amiből vétettél. Mert por vagy és a porba térsz vissza."

Isten nem az örök szenvedést Data nekik büntetésképpen, hanem azt, hogy elvesztették az életüket. Visszatértek a nemlétezés állapotába, oda, ahol azelőtt is voltak, mielőtt Isten megteremtette volna őket és életet adott volna nekik. Isten elvette az életet tőlük. Ha bárhol is (pl pokolban) "szenvednének örökké", az életet jelentene. De nem így van.Pont az a büntetés, hogy nem élhetnek többé.

A héber SEOL szóból fordították a "pokol" kifejezést, ami a halál állapotát jelenti. Ez nem egy fizika hely, ahol tovább léteznének a halottak.

Ha nem csak a Károli fordítást használod, hanem körülnézel több bibliafordításban is, akkor látod, hogy ezt mások "sírgödörnek", "holtak országának", "sírhelynek" fordítják, ami sokkal érthetőbbé teszi a helyzetet és az is látszik belőlük, hogy Isten valóban a puszta halállal bünteti a bűnt.

2021. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Istent az emberek teremtették... kellett egy képzelt barát akibe kapaszkodhattak. Mivel nem létezik, kegyetlen sem lehet.
2021. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!