Isten kegyetlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kereszténynek vallom magamat és próbálok/próbáltam úgy is élni,de valami nem hagy nyugodni. Isten miért küldi a bűnösöket a pokolra/gyehennára? Én azt értem, hogy bűnösök és a büntetés jár nekik, de ilyen súlyos? Egy "bűnös" ember is általában érez empátiát egy másik ember iránt, ha szenved...Isten pedig aki elvileg szeret minket örök szenvedésre küld? Csak azért, mert valaki nem tudott megtérni? A másik, meg, ha a sátán tényleg meglesz kötözve....akkor miért lesz szenvedés?

2021. nov. 13. 21:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert beképzelt vagy!

Gőgödben azt hiszed, hogy te olyan kiváló vagy, hogy átjutsz a keskeny ösvényen és a te tevéd majd átbújik a tű fokán.

Úgy látszik, ezt nem hiszed el, hogy ilyen nehéz az üdvözülésed, pedig a te hited, neked kellene ebben hinned, de láthatóan nem is hiszel ebben igazán, így neked annyi, te szegény, mehetsz a lecsóba.

2021. nov. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Dorkász06 ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező! Minden vallásban másképp jelenik meg a pokol tanítása. Felmerül a kérdés miért van ekkora zűrzavar azzal kapcsolatban, hogy mit mond a Biblia a pokolról?

A fordítók engedték, hogy a személyes elképzelésük befolyásolja a munkájukat, ahelyett hogy következetesen ragaszkodtak volna az eredeti jelentés visszaadásához.

A vallásokkal ellentétben a Biblia nem tanítja a tüzes pokol, mint az örök gyötrelem helyének a tanítását. Ezt világosan meg lehet belőle ismerni, de pár mondatban nem lehet összefoglalni.

Jól érzed, hogy ha Isten szeretet, márpedig ez a legfontosabb tulajdonsága, akkor ő nem ítélhet egy személyt örök szenvedésre. Egy ókori eset is nagyon jól példázza ezt.

Így szól Isten a Jeremiás 7: 31- ben:

"Fölépítették a Tófet magaslatait, amely a Hinnom fiának völgyében van, hogy elégessék fiaikat és lányaikat, amit nem parancsoltam, és ami soha fel sem ötlött a szívemben.«

Láthatjuk, hogy a szenvedés okozása még fel sem merült Isten szívében, nemhogy készítsen egy helyet ahol örökké kínozhatják a bűnösöket. Való igaz, hogy a bűn miatt el kell viselni a büntetést. De ez soha nem az a mértéktelen szenvedés, amit a tüzes pokolról tanítanak.

Ehhez a kérdéshez számos másik kapcsolódik még, amire a Bibliából világos választ kaphatunk. Mindezt egyértelműen meg lehet érteni, de csak a Biblia alapos, és módszeres tanulmányozásával.

2021. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
72%
Módszeres tanulmányozás alatt a szelektív olvasást érted, amikor figyelmen kívül hagyod Isten gyilkos lényét és csak azt veszed figyelembe, ami neked tetszik?
2021. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Dorkász06 ***** válasza:
87%

Semmiképp nem erre gondoltam. Istennek semmilyen megnyilvánulását nem lehet figyelmen kívül hagyni, és nem lehet ezeket külön- külön vizsgálni. Meg tudjuk ismerni Isten tulajdonságait, szándékait, és hogy mit miért tett. Ha a teljes képet nézzük róla, akkor arra a következtetésre jutunk, mint amit az 1. János 4: 8- ban olvashatunk:

"Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet."

2021. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Darkmoon80 ***** válasza:

"A cselekedetei is rettenetesek voltak az embereknek. Bűnösöket ki fogja irtani, de én, mint hívő tiszta vagyok Jézus vére miatt. Újra kérdezem, miért rettegjek?"


1, mint az előzőekben valaki megjegyezte: gőgös vagy

2, mert ítélsz, nmásokat bűnösebbnek gondolsz magadnál

3, mert TELJESEN MINDEGY, hogy életed során mit teszel (lehetsz a végletekig hithű és ártatlan, mint a ma született bárány, mégis elkárhozol, miközben egy bűnösöknek megbocsájt Isten és engedi üdvözülni, kegyelemből.


Írtam már: nem cselekedeteid által üdvözülsz, hanem KEGYELEMBŐL.


Szóval csak REMÉLHETED, hogy te éppen a kiválasztottak kötött leszel, de mi van ha mégse?

2021. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Darkmoon80 ***** válasza:
Amúgy, melyik cselekedetei volt olyan "rettenetesek" az embereknek?
2021. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen sok hozzászolást írtatok! :) A személyes problémám az az, hogy én nem akarok "gonosz" vagy "lázadó" lenni, de jelen pillanatban van olyan dolog ami bűn az életemben amitől jelen pillanatban nem tudnék elszakadni. Értem, hogy nem vagyok tökéletes(sőt elméletileg bűnös vagyok), de mégse érzem azt, hogy örök szenvedést érdemelnék.
2021. nov. 17. 12:39
 28/31 anonim ***** válasza:

Allah könyörületes és irgalmas.


Azonban nem ezek az egyetlen tulajdonságai. Kegyelmes Uram büntetni is tud, és az Ő büntetése bizony rettenetes. Allah azonban sohasem igazságtalan.


Azt gondolom, hogy a keresztények által sokat hangoztatott Isten= szeretet dolog, rengeteg félreértést eredményez a fejekben, és feltétlenül nem is lehet így jól megmagyarázni a világ működését.

2021. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
2021. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Balasa Bence ***** válasza:

A zsidók istene Jáhve, és mivel a keresztény ószövetség a zsidó tóra, így a keresztények teremtő istene is Jáhve. Tehát ő az, aki egyetlen hibáért kiűzte az egész emberiséget az édenkertből, és egy család híján kiirtotta az egész emberiséget.



Tengri, a mindenek ura viszont csak annyi büntetést szab ki a híveire, amennyit ők megérdemelnek, hogy okuljanak belőle.

2021. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!