Isten kegyetlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kereszténynek vallom magamat és próbálok/próbáltam úgy is élni,de valami nem hagy nyugodni. Isten miért küldi a bűnösöket a pokolra/gyehennára? Én azt értem, hogy bűnösök és a büntetés jár nekik, de ilyen súlyos? Egy "bűnös" ember is általában érez empátiát egy másik ember iránt, ha szenved...Isten pedig aki elvileg szeret minket örök szenvedésre küld? Csak azért, mert valaki nem tudott megtérni? A másik, meg, ha a sátán tényleg meglesz kötözve....akkor miért lesz szenvedés?

2021. nov. 13. 21:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
34%

Isten olyan szinten túlmutat a tapasztalati világunkon,képzelőerőnk határain,hogy nemigen lehet rá semmilyen emberi tulajdonságot aggatni.


Egyszerűen értelmetlen emberi morális tulajdonságot párosítani hozzá.


Kegyetlenek maximum mi lehetünk emberek.

2021. nov. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
14%

"Isten miért küldi a bűnösöket a pokolra/gyehennára? Én azt értem, hogy bűnösök és a büntetés jár nekik, de ilyen súlyos?"

A bűnös nem kér az öröklétből, nem ehet ráerőltetni senkire az örök életet.

2021. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
44%
Az a képzelt barát valóban olyan, hogy félni, rettegni kell tőle. Nem hallottad ezt a szót, hogy 'istenfélelem'?
2021. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Hát akkor rettegj... Meghagyom neked a lehetőséget erre. Attól a vallás marad ami: egy eszköz a tömegek kihasználására.
2021. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rettegek, szerintem nem létezik. Rettegjen tőle az, aki hisz benne.
2021. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Rettegjen tőle az, aki hisz benne"

Aki hisz benne, minek rettegjen tőle?

2021. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
95%

Mert kegyetlen Istenben hisz, rengeteget ölt, embert, állatot és olyan nehéz átmenni a keskeny ösvényen, mint tevének átbújni a tű fokán és akkor aztán annyi neki.

Özönvíz, tűzeső meg a többi bibliai történet igen rettenetes Istent festenek le.

2021. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező!

Csak meg kell barátkozni a ténnyel, hogy Isten az Isten, mi meg teremtmények vagyunk. Ha te alkottál (tk. teremtettél valamit) valamit, pl. egy szobrot, és nem tetszik, nem törheted össze, és nem dobhatod tűzre? Van, aki beleszólhat? Hiszen a te tulajdonod. Nem mintha Istent a hangulatai irányítanák, hiszen amikor Isten ítélt, akkor mindig igazságosan tette, amit tett. Ha te nem így látod, akkor valószínűleg nem látod elég tisztán és elég igazságosan a dolgokat. De az emberek mindig is nagyra tartották magukat. Amikor eljött a büntetés ideje, nem fogták fel, hogy maguknak, a saját bűnös és erkölcstelen életüknek köszönhetik a büntetést, és mindig is Istenben keresték a hibát.

A Bibliából nem lehet levezetni, hogy a Pokolban örök szenvedés van. Ez csak a vallásos emberek között elterjedt egyik városi legenda, aminek nincs bibliai alapja. Sokkal inkább az a biblikus kép, hogy a Pokolban az elkövetett bűnök miatti bűnhődés után az ember teste is és lelke is elpusztul, vagyis nem szenved tovább, hiszen megszűnik létezni. Ld. pl. Mt 10:28: "Ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki mind a lelket, mind a testet elpusztíthatja a gyehennában." Vagyis a Pokolban a test és a lélek is elpusztul, logikus, hogy akkor nincs ott örök szenvedés.

De te, kérdező, a Mennyországba akarsz jutni, nem? A kereszténység üzenetében sosem a Pokol volt a fő mondanivaló, hanem Jézus személye, és az Ő ismeretéből fakadó örök élet.

2021. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Darkmoon80 ***** válasza:
93%

Ha egy kölyökkutyát magadhoz veszel, nyugodtan kínozhatod vagy megölheted, csak mert a tulajdonod?


"hiszen amikor Isten ítélt, akkor mindig igazságosan tette,"

Ez nem igaz (özönvíz, egyiptomi csecsemék, a prófétát kigúnyoló gyermekek, az apák bűneiért szenvedő utódok /hetediziglen/, Jób, Szodoma és Gomora vagy akár Jézus áldozata),


másrészt az üdvözülés módja sem igazságos (Isten kegyelméből és nem tettek által, ami egyértelműen egyszerűen kivételezés).

2021. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
11%

"Mert kegyetlen Istenben hisz, rengeteget ölt, embert, állatot és olyan nehéz átmenni a keskeny ösvényen, mint tevének átbújni a tű fokán és akkor aztán annyi neki.


Özönvíz, tűzeső meg a többi bibliai történet igen rettenetes Istent festenek le."


A cselekedetei is rettenetesek voltak az embereknek. Bűnösöket ki fogja irtani, de én, mint hívő tiszta vagyok Jézus vére miatt. Újra kérdezem, miért rettegjek?

2021. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!