Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai Noé bárkája a...

A bibliai Noé bárkája a valóságban egy óvóhelyként funkcionáló piramis/piramis jellegű építmény lehetett?

Figyelt kérdés

2022. jan. 28. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk van, amiben egyetértünk. Nekem is fura az olyan holdkóros, aki nyilvánvaló marhaságokban hisz 2022-ben. Lapos Föld, evolúció, abiogenezis, semmiből valami, nagy bumm és hasonlók
2022. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
79%

"Vannak akik abban hisznek hogy 6000 éves az egész univerzum"


Amikor a hülye, a Bibliát szó szerint értelmező kreacionistákkal voltam kapcsolatban, akkor erre való utalást is hallottam.


Tőlük tudok arról a téveszméről ugyanis, hogy a 6000 éves Földet a holdporral próbálták alátámasztani. Ezt egy előadásban hallottam, illetve talán előjött még egy levelezés során is valamilyen formában. De arra jobban emlékszem, hogy mikor elmondtam, hogy elfogadom az evolúciót - amire azt a választ kaptam, hogy az ördög megtévesztett - akkor megint hivatkoztak erre a holdporos dologra.


Feltehetően azért, mert abban hisznek, hogy a Hold is 6000 éves, ebből fakadóan talán, az Univerzumot is annyinak gondolják?


Nevetséges. 😂


Amúgy jellemző volt, hogy szerintük az ördög tévesztett engem meg az evolúcióval. De, hogy ők vannak megtevesztve, az fel sem merül.


Hát, kik már ezek?

2022. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként az is eszembe jutott, hogy vajon a vallásszabadság napjainkban nem jelenti-e azt, hogy minden hülyeséget, illetve nem normális dolgot lehet terjeszteni?"


Ez implicite azt jelentené, hogy egy ateista tudata felsőbbrendűbb, mint a hívők tudata.


Az ateisták tudatának tartalma és a valóság létezői egyek, míg a hívők tudatának tartalmainak nincsen valóságalapjuk.


Egyébként az az állítás, hogy az én tudatom 100%-ig adekvát a valóság létezőivel, az azt a nagyon szerény következményt vonja maga után, hogy azért nem létezik az isten, mert az valójában én vagyok.

2022. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen körkörös érvekkel is operálnak, mind ez a holdporos marhaság. Értelmes ember nyilván nrm fogja komolyan venni. Csak ugye ha valaki elég fanatikus...
2022. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%
A hülye emberek egy dolog, az ilyen Kreatti félék egy másik. Az életben az ilyenek mint ő nem lennének hülyék de hülyeséget terjesztenek, igen kitartóan s tudják ,hogy hogyan kell úgy csavarni a szavakat meg hatni az érzelmekre ,hogy megtévesszék a könnyen befolyásolható embereket. Az ilyenek miatt egyszer csak azon kapjuk magunkat ,hogy rég letűnt betegségek jöttek elő mert felszaporodtak az oltásellenesek. Rádióoszlopokat rongálnak mert 5G. Megölik vagy kidobják a háziállataikat mert agykontroll toxoplazmózis meg COVID (mikor a szobamacskát/ kutyát/ tengerimalacot COVID-ra hivatkozva kicseszik mert ezt meg azt olvasták facebookon…). Magyarázni kell ,hogy a Föld nem lapos. Ha valami bajuk van nem mennek orvoshoz mert a Dr. Orvos megmondta facen. Napestig lehetne sorolni. Az biztos ,hogy valami marhára el van cseszve az oktatásban.
2022. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
100%

"Ez implicite azt jelentené, hogy egy ateista tudata felsőbbrendűbb, mint a hívők tudata"

Azért nem igazán. Hogy valaki ateista, az annyit tesz hogy nem hisz istenek létében, semmi többet. Ettől még lehet például egy összeesküvésmániás, vagy horoszkópfanatikus.

Attól, hogy valaki ateista, még nem kell pl semmilyen tudományos konszenzust sem elfogadnia.

2022. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
87%

#45


Angosztikus vagyok. Ha esetleg azt hitted, ateista vagyok, akkor szólok, hogy nem.


Bár a keresztény fundamentalistáknál nem nehéz felsőbbrendűnek lenni. Egy általános iskolás gyereknek, aki rendesen tanul, máris több esze van, mint nekik.

2022. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
81%

"Az életben az ilyenek mint ő nem lennének hülyék de hülyeséget terjesztenek, igen kitartóan s tudják ,hogy hogyan kell úgy csavarni a szavakat meg hatni az érzelmekre ,hogy megtévesszék a könnyen befolyásolható embereket."

Hát nem tudom. Ő annyira nem téveszt meg senkit, hogy rendszeresen látok még keresztényeket is elhatarolódni az agymenéseitől :D

2022. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
100%

#47


Nahát, kreatti kommentjeire meg nem is reagálok, csak tovább görögetek. Láttam, hogy valamit ideszart nekem, de el se olvastam. 😂

2022. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
15%

Huh, ma tényleg odavagytok. Mi a gond, kislányok? A kreacionisták nem tehetnek róla, hogy mindig vitát nyernek. Mi az igaz oldalon állunk, nincs nehéz dolgunk. Persze nektek nincs ilyen könnyű helyzetetek, így kénytelenek vagytok nagy tömegben megjelenni, és elég agresszíven anyázni.


Holdpor:))) Már vagy 20 éve dobták a kreacionisták ezt az érvet. Más érvekkel szoktunk nyerni. LE vagytok maradva, gyermekeim


a 47-eske is szépen mellényúlt:) Fosol az 5g-től és a covidtól, meg az oltástól is, mi?

2022. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!