Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásellenes részt vehet...

Vallásellenes részt vehet buddhista meditációban, egy vallásos, hívő pszichológus javaslatára?

Figyelt kérdés

Én nem hiszek bódhiszattvákban, meg buddhákban, őszintén idiotának tartom, aki hisz benne. A pszichológusom eléggé vallásos és azt javasolta, hogy vegyek részt buddhista meditációban (mert itt van a közelemben egy sztúpa, zalaszántón) vagy bármilyen másik vallás, akár keresztény, akár kabbala elmélkedő imádságán, mert nagyon jó hatással van mindenkire.


Részt vehetek ilyeneket? úgyis hogy idiótaságnak tartom a vallást és a hitet is????



2022. márc. 23. 15:56
1 2 3 4
 11/32 Mojjo ***** válasza:
100%
Kérdező, neked mi a búbánat a célod ezzel a kérdéssel? Mert hogy nem tanácsot kérni jöttél ide, az biztos.
2022. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Magamutogatás. A pszihóhoz is azért jár, nem segítségért
2022. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, valami tini lehetsz viselkedési zavarral, aki úgy gondolja, hogy ateistának iszonyat menő lenni és élvezi, ha valakiről azt hiheti, hogy nála alsóbbrendű, vagy hülyébb, ezért élvezi az efféle fikázást is. A pszichológust anyu-apu fizeti, hátha jó irányba változol, de te tojsz rá, hogy megfogadd a tanácsait. A válaszaidat olvasva egyáltalán nem csodálom, hogy pszichológushoz kell járnod.
2022. márc. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

7.-es

Nem ez nem térítés. Ez tanítás.

Nyilván azért nyilvánítod ki ilyen határozottan a véleményed, mert tapasztalatból tudod, hogy szakemberektől tanulni ostobaság, mivel te már bárkinél is, mindent is jobban tudsz.

2022. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Godaime ***** válasza:
85%
Magának a meditációnak lehet jó hatása. Én is ateista vagyok, de ettől függetlenül én kipróbálnám ha "szakemberek" mutatnák meg hogy kell csinálni.
2022. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

#15.

Egészen pontosan egy buddhista szerzetes mutatná meg, hogyan kell csinálni. De ő mióta szakember? egy pszichopatát követ, aki betépett meditáció közben. a fizikai egyetemen is tanítják, hogy nincs semmi természetfeletti


Én lenézem a szerzeteseket és az egyéb vallási személyeket, mert ha bizonyítottan nem létező dolgokban hisznek, eleve okosabb vagyok náluk. Sztálin nem végzett alapos munkát. a vallást el kellett volna távolítani a közéletből, mindet. utálom a vallást mert minden rosszért ők feleltek eddig a torténelemben.


#13.

igen, tini vagyok és igen, menő így gondolkodni. miért? Mert olyan dolgokban hinni sem szabad, amiről tudjuk hogy nem igaz , őskori hülyeség.

2022. márc. 24. 20:33
 17/32 A kérdező kommentje:

#15.

Ne keverd a relaxacioval. A meditáció a vallásokban gyökerező cucc. a keresztényeknél is van, a muszlimoknál is, a kabbalás zsidajaknál is, az aszkéta ógörögöknél is volt, de legesleginkabb a buddhistáknál meg egyéb keletieknél van.

2022. márc. 24. 20:35
 18/32 A kérdező kommentje:
a relaxació pedig egyszerű pihenés, kikapcsolás.
2022. márc. 24. 20:36
 19/32 anonim ***** válasza:

Nem menő vagy, hanem beképzelt.

Attól, hogy ő hisz valamiben, te még nem leszel sem jobb, sem okosabb.

A hit pont azért hit, mert fizikálisan nem lehet bizonyítani. Attól függetlenül van létjogosultsága, történelmi és filozófiai háttere, és hatásai miatt (is).

2022. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#19.

De a fizikai egyetemen tanítják, hogy nincs semmi természetfeletti. ez tény.

2022. márc. 24. 20:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!