Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásellenes részt vehet...

Vallásellenes részt vehet buddhista meditációban, egy vallásos, hívő pszichológus javaslatára?

Figyelt kérdés

Én nem hiszek bódhiszattvákban, meg buddhákban, őszintén idiotának tartom, aki hisz benne. A pszichológusom eléggé vallásos és azt javasolta, hogy vegyek részt buddhista meditációban (mert itt van a közelemben egy sztúpa, zalaszántón) vagy bármilyen másik vallás, akár keresztény, akár kabbala elmélkedő imádságán, mert nagyon jó hatással van mindenkire.


Részt vehetek ilyeneket? úgyis hogy idiótaságnak tartom a vallást és a hitet is????



2022. márc. 23. 15:56
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

@27

Rosszul tudod.

2022. márc. 24. 22:11
 32/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@31: Te most saját magadnak válaszoltál? Mondjuk speciel igazad van, tényleg rosszul tudod.

Ha Newtonra gondolsz, abszolút hívő volt. Szerintem hallhattad valamikor, hogy nem hitt a szentháromságban, és ez zavart meg. Vagy valaki más hallotta ezt és hozzád már úgy jutott el, hogy nem volt hívő. De a keresztény Istenben maximálisan hitt ettől még.

És ismételten: ennek az egésznek teljesen kereken nulla jelentősége van.

Elhiszem, hogy menőnek érzed az ateizmust. Sok ateista felnőtt korában is annak érzi és lobogtatja, meg nyomja mások képébe. Te legalább még kinőheted. Nem az ateizmusod - azt is mondjuk -, hanem azt, hogy ezt egy felsőbbrendű akárminek képzeled, és jó mókának tartod a hívő emberek fikázását, csak úgy, minden értelem nélkül. Kis szerencsével 10-15-akármennyi év múlva csak szégyenkezni fogsz már ezen.

Ja igen, amúgy én speciel ateista vagyok. Maximálisan. Csak, hogy tudd hova tenni a hozzászólásaimat :)

2022. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!