Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásellenes részt vehet...

Vallásellenes részt vehet buddhista meditációban, egy vallásos, hívő pszichológus javaslatára?

Figyelt kérdés

Én nem hiszek bódhiszattvákban, meg buddhákban, őszintén idiotának tartom, aki hisz benne. A pszichológusom eléggé vallásos és azt javasolta, hogy vegyek részt buddhista meditációban (mert itt van a közelemben egy sztúpa, zalaszántón) vagy bármilyen másik vallás, akár keresztény, akár kabbala elmélkedő imádságán, mert nagyon jó hatással van mindenkire.


Részt vehetek ilyeneket? úgyis hogy idiótaságnak tartom a vallást és a hitet is????



2022. márc. 23. 15:56
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
és bocs, de nem szeretem őket, mert olyanban hisznek, ami tény, hogy nincs. az all gods are dying csatornán van videó róla. soha nem voltak vallásos tudósok, művészek, pláne vallási személyek sem voltak tudósok soha. eleve idióták, mert én utálom őket, de cserébe ők azt mondják, hogy szeretnek engem és a békében hisznek. Milyen hülye hozzáállás ez? Aki engem gyűlöl, azt én sem szeretem és nem vagyok békés, szerető, stb. vallások által felvázolt pszichopata, stockholmszindrómás.
2022. márc. 24. 21:01
 22/32 anonim ***** válasza:

Oké...

Összefoglalva utálod őket, mert hisznek valamiben, és mivel utálod őket ők idióták...

Logikus...

Juszt sem fogok neked vallásos tudósokat és művészeket linkelni.

2022. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

22.

Mert nem léteztek.

2022. márc. 24. 21:14
 24/32 A kérdező kommentje:

#22.

Ők mi a frászért szeretnek engem, ha én utálom őket? Pszichopaták? Miért fordulnak a gyűlölet felé is szeretettel, meg békével????

2022. márc. 24. 21:14
 25/32 anonim ***** válasza:

Én az élni és élni hagyni elvét követem.

Ha hisz valamiben az ő dolga. Tőlem lehet valaki sátánista is, vagy wicca, nem zavar. Az embert nézem és a tetteit.

Az én éltemben is volt vallásos időszak, felnőtt fejjel első áldoztam, bérmálkoztam, de sosem éreztem kényszert minden áron mindenkit szeretni.

De tudod mit, vallástól függetlenül, csak hogy bosszantsalak: szeretlek! :)

2022. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Mojjo ***** válasza:
100%
@20: Veled ellentétben én jártam a "fizikai egyetemre" és nem, nem tanítanak ott ilyesmit.
2022. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

26.

ott van newton is. Ő is kimondottan ellenezte a vallásokat, de nem csak ő, hanem ott van pl Schröddinger, meg Heisenberg is.

2022. márc. 24. 21:52
 28/32 anonim ***** válasza:
2022. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
2022. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Mojjo ***** válasza:
100%

@27: Newton határozottan vallásos volt - ami, tekintve a történelmi kort, amikor élt, nem meglepő.

Schrödinger (egy d-vel) és Heisenberg vallásosságáról fogalmam sincs, és még egy gyors google-t sem ér meg a dolog. Tudod miért? Mert teljesen irreleváns, teljesen érdektelen és tök mindegy, hogy egyes fizikusok vallásosak-e vagy sem. Ez az adott fizikus saját, egyedi meggyőződése. Meglepő módon ők is emberek, így közöttük is van mélyen vallásos és erősen ateista és a kettő között mindenféle. Maga a fizika tudománya viszont nem foglalkozik a vallásokkal. Nem foglalkozik Isten/istenek létével, se pro- se kontra nem mond róla semmit. Ahogy egyetlen másik természettudomány sem.

2022. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!