Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Izrael...

Keresztények szerint Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?

Figyelt kérdés
Az izreali miniszterelnök azzal védekezett hogy a Biblia azt írja, Isten a zsidóknak adta Kánaán földjét. Keresztények véleményére vagyok kiváncsi. Szerintetek Izrael jogosan veszi el a palesztinoktól azt a területet?

2022. szept. 12. 17:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/127 anonim ***** válasza:

85; 87-90 igaz, de kicsit hosszú. A lényeg sokkal rövidebb:

A kérdés: "Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?" (Keresztények szerint)

"palesztinok földjét?" ?????

Az ilyen kérdést NEM tudom értelmezni, mert:

a szövetségkötéskor:

1Mózes 17:8: "adom neked és magzatodnak, akik utánad lesznek, lakóhelyül az országot, Kanaán egész országát"

1Mózes 17:20-21: "Ismáél felől pedig meghallgattalak, ... De szövetségemet Izsákkal kötöm meg"

1Mózes 21:12: "csak Izsák magzatát nevezik majd rólad."

1Mózes 28:13: "Én vagyok az Örökkévaló, atyád, Ábrahám Istene és Izsák Istene, a földet, amelyen fekszel, neked adom és magzataidnak."

Szóval Ábrahám, Izsák és Izsák magzata,Jákób és leszármazottainak adta I-ten Kanaán országát, vagyis Izrael földjét (Erec Izraet).

És akkor még nem is nevezték azt a földet "Palesztinának".

Ezt egyébként megerõsíti a Korán is:

5:20-21 "Emlékezzetek arra, amikor Mózes azt mondta a népének: ... {21} "Ó népem! Lépjetek be a Szent Földre, amit Allah néktek rendelt"" - [link] ; [link]

Ezt már Muhammad ibn Dzsarír at-Tabari 839–923 perzsa Iszlám-tudós is így értelmezte, és késõbb is több tudós.

Eddig tartott a lényeg.

+++

79 Drakula tegnapelőtt (2022. 09. 16) ma 06:24

"Egy csomo kurd migáns belyőn magyarországra és azt mondja hogy alapitanak ide"

Milyen alapon? Mikor éltek kurdok a Kárpát medencében?

"Az egyesült arab emirátusok engedélyüket adják rájuk"

Az egyesült arab emirátusoknak mitõl lenne illetékességük Magyarország területére vonatkozólag? Csa mert amikor Balfour-nyilatkozat 1917. nov . 2-án azt írta: "Őfelsége kormánya jóindulatúlag tekint a zsidó nemzeti haza megteremtésére Palesztinában, és minden tőle telhetőt megtesz e cél elérésének elősegítésére, ..." - [link] akkor Allenby tábornok csapatainak már csak egy em egész 2 hét kellett Jeruzsálem elfoglalásához, tehát Nagy Britannia akkor már gyakorlatilag illetékes volt Palesztinát illetõen.

"naná hogy nem egyeztek bele."

Mármint az ENSZ arab tagállamai? Az nem naná. Az akkor 56 ENSZ tagállam közül szavazott 47, 33 elfogadta, számold ki, ez a szavazatok hány százaléka?

"Ha betörne a házadba"

Az ENSZ közgyûlés határozata szerinted betörés?

" nem nagyon érdekli az izraelieket sem az ensz határ"

1) Az arab államok az ENSZ közgyûlés határozata ellenére háborút kezdtek. Mint tudjuk, elvesztették. Ettõl kezdve "így jártak". Nem kellett volna háborúzni.

2) Azok a területek a Jordán völgyében, amiket Izrael tényleg meg akar szerezni, azok az állam biztonsága szempontjából szükségesek.

( az, hogy határ, az nem a határozat lerövidítése :) )

84 Drakula tegnapelőtt (2022. 09. 16) 18:36

"De ennek az igéretnek tudtommal felételei vannak, amiket jeremiás könyvében már emlitettek"

Sehol a Bibliában (Tanakhban) nincs szó semmiféle feltételrõl. Ha szerinted igen, idézd légyszi, persze fejezet, vers számával együtt! Ha lehet, a linkkel együtt.

(De ne egész fejezeteket idézz légyszi, a Biblia a enyeget egy-két versben írja.)

+++

Szóval mégegyszer: I-ten Kanaánt Izrael fiainak adta, feltétel nélkül, tehát szó sem lehet "palesztinok földjérõl".

2022. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/127 anonim ***** válasza:
77%
Palesztin nép nincs is. Egy kitalált lózung mindenki tudja. :)
2022. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/127 Drakula ***** válasza:
40%

"Milyen alapon? Mikor éltek kurdok a Kárpát medencében?"

Mikor éltek azok a zsidok izraelben akik az államot alapitották?

"Az egyesült arab emirátusoknak mitõl lenne illetékességük Magyarország területére vonatkozólag? Csa mert amikor Balfour-nyilatkozat 1917. nov . 2-án azt írta: "Őfelsége kormánya jóindulatúlag tekint a zsidó nemzeti haza megteremtésére Palesztinában, és minden tőle telhetőt megtesz e cél elérésének elősegítésére, ..." - [link] akkor Allenby tábornok csapatainak már csak egy em egész 2 hét kellett Jeruzsálem elfoglalásához, tehát Nagy Britannia akkor már gyakorlatilag illetékes volt Palesztinát illetõen."

Szóval ha az arabok fognák is elfoglalnák magyarországot majd alapitanának egy kurd államot a kurdoknak, azt elkéne fogadnia az europai

országoknak?


"Az ENSZ közgyûlés határozata szerinted betörés?"

Nem ember, az a beleegyezés.


"Sehol a Bibliában (Tanakhban) nincs szó semmiféle feltételrõl. Ha szerinted igen, idézd légyszi, persze fejezet, vers számával együtt! Ha lehet, a linkkel együtt."


"Jeremiás próféta könyve 7:1-7 Ezt a parancsot kapta Jeremiás az ÚRtól: Állj az ÚR házának kapujába, és így hirdesd ott az igét: Halljátok az ÚR igéjét, júdaiak mind, akik bementek ezeken a kapukon, hogy leboruljatok az ÚR előtt! Így szól a Seregek Ura, Izráel Istene: Jobbítsátok meg útjaitokat és tetteiteket, akkor megengedem, hogy ezen a helyen tartózkodjatok! Ne bízzatok ilyen hazug szavakban: az ÚR temploma, az ÚR temploma, az ÚR temploma van itt! Mert csak ha igazán megjobbítjátok útjaitokat és tetteiteket, ha igazságosan ítéltek ember és embertársa között, ha a jövevényt, árvát és özvegyet nem nyomjátok el, és ártatlan vért sem ontotok ezen a helyen, nem követtek más isteneket a magatok romlására: akkor megengedem, hogy ezen a helyen tartózkodjatok, azon a földön, amelyet őseiteknek adtam, öröktől fogva mindörökké."


De ha rövidebbet akarsz itt van ez is.

"Jer 31:36 Ha eltűnnek e törvények előlem, azt mondja az Úr, az Izraelnek magva is megszakad, hogy soha én előttem nép ne legyen."

2022. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/127 anonim ***** válasza:
91%

Nem értelmezed kicsit félre a Jeremiás 36:6-ot? :d


Pont arról szól, hogy Isten mindig könyörülni fog Izraelen. :d

2022. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/127 anonim ***** válasza:
* Jeremiás 36:36
2022. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/127 Drakula ***** válasza:
100%

"Pont arról szól, hogy Isten mindig könyörülni fog Izraelen. :d"

Ha a törvények meg maradnak.

2022. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/127 anonim ***** válasza:
91%

"Ha a törvények meg maradnak."


Akkor Izrael is nép marad.

Ennyire mit lehet ezen félreérteni?

Valamint a 37. vers


Jer 31:37 Ezt mondja az Úr: Ha megmérhetik az egeket ott fenn, és itt alant kifürkészhetik a föld fundamentomait: én is megutálom Izraelnek minden magvát, mindazokért, amiket cselekedtek, azt mondja az Úr!


Ezekről máshol azt irja, hogy kikutathatatlanok. Na most akkor pont egy olyan szakaszt idéztél ami Isten örök irgalmáról szól Izrael felé.

Ez nem jelenti azt, hogy nem fenyiti őket, de azt igen, hogy mig rengeteg nép megy a levesbe, addig Izrael biztosan megmenekül. Sőt az igaz Istent fogja tisztelni Egyiptommal és Assziriával együtt.

2022. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/127 anonim ***** válasza:

93 Drakula ma (2022. 09. 18) 17:10

A gondolatmenet (ha annak lehet nevezni) TELJESEN hsmis, mondhatni kifizamodott. Te is tudod, ennél sokkal okosabb vagy.

Mellesleg Jirmejáhú 31. Izráel birodalmának helyreállításáról szól.

94, 97-hez nincs mit hozzátenni.

2022. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/127 Drakula ***** válasza:
30%

"Mellesleg Jirmejáhú 31. Izráel birodalmának helyreállításáról szól."

És arról hogy istennek törvényeit bekéne tartani, vagy izrael már nem lesz nép isten előtt.

Amugy én a zsidokat azért szoktam szimpatikusabbnak tartani a keresztényeknél, mert törvényekhez ragaszkodok. Kicsit kiábránitt hogy azt hiszitek BÁRMIT tehettek isten nem vesszi eltöletek azt a földet, holott elég sokszor meg tette.

2022. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/127 anonim ***** válasza:
6%

"Amugy én a zsidokat azért szoktam szimpatikusabbnak tartani a keresztényeknél, mert törvényekhez ragaszkodok"


Amit látod a zsidók is simán megtagadják a saját Bibliájukat ha érdekük úgy kívánja, akárcsak a keresztények.

2022. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!