Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Izrael...

Keresztények szerint Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?

Figyelt kérdés
Az izreali miniszterelnök azzal védekezett hogy a Biblia azt írja, Isten a zsidóknak adta Kánaán földjét. Keresztények véleményére vagyok kiváncsi. Szerintetek Izrael jogosan veszi el a palesztinoktól azt a területet?

2022. szept. 12. 17:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/127 anonim ***** válasza:

"Hát rosszul tudod."

Csak kíváncsiságból, milyen független, korabeli források alapján tudja rosszul?

2022. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/127 anonim ***** válasza:

"Hát rosszul tudod."

Pedig rádióban hallottam, egyiptomitól (aki tehát arab anyanyelvû volt ettõlpersze tudhatta rosszul, csak nem valószínû.)

"De a két csoport bevándorló elött is voltak nem?"

Lenyegtelen, mert a kérdés az volt: "Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?"

Egyébként pedig I-ten Kanaánt Izrael fiainak adta( a Korán szerint is), feltétel nélkül, tehát szó sem lehet "palesztinok földjérõl".

(Amúgy a törököknek voltak földhivatalaik, tulajdoni lapjaik, ezek közül a palesztinára vonatkozókat átadták Izraelnek, vitás esetekben ezeket szokták megnézni ( a bíróságon) és csaknem minden esetben az derült ki, hogy az arabnak az igénye alaptalan.

2022. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/127 Drakula ***** válasza:

"Pedig rádióban hallottam, egyiptomitól (aki tehát arab anyanyelvû volt ettõlpersze tudhatta rosszul, csak nem valószínû.)"

Mit mondott miért támadták meg a khaibariakat?

Ha esetleg azt mondta hogy csak azért mert zsidok voltak, akkor az csak egy antiszemita barom.


"Egyébként pedig I-ten Kanaánt Izrael fiainak adta( a Korán szerint is), feltétel nélkül, tehát szó sem lehet "palesztinok földjérõl"."


Szerintem te nem olvastad az előző kommentjeim.


Na jó a kedvedért ismétlek.


1. A korán biztos hogy nem írja hogy FELTÉTEK NÉLKÜL.


2. A biblia sem ír olyat hogy feltétel nélkül.


"Jer 31:36 Ha eltűnnek e törvények előlem, azt mondja az Úr, az Izraelnek magva is megszakad, hogy soha én előttem nép ne legyen."


"Jeremiás próféta könyve 7:1-7 Ezt a parancsot kapta Jeremiás az ÚRtól: Állj az ÚR házának kapujába, és így hirdesd ott az igét: Halljátok az ÚR igéjét, júdaiak mind, akik bementek ezeken a kapukon, hogy leboruljatok az ÚR előtt! Így szól a Seregek Ura, Izráel Istene: Jobbítsátok meg útjaitokat és tetteiteket, akkor megengedem, hogy ezen a helyen tartózkodjatok! Ne bízzatok ilyen hazug szavakban: az ÚR temploma, az ÚR temploma, az ÚR temploma van itt! Mert csak ha igazán megjobbítjátok útjaitokat és tetteiteket, ha igazságosan ítéltek ember és embertársa között, ha a jövevényt, árvát és özvegyet nem nyomjátok el, és ártatlan vért sem ontotok ezen a helyen, nem követtek más isteneket a magatok romlására: akkor megengedem, hogy ezen a helyen tartózkodjatok, azon a földön, amelyet őseiteknek adtam, öröktől fogva mindörökké."


3. Izraelt isten (Hitünk szerint) azoknak a zsidoknak adta akik mózest is a rajta keresztül kinyilatkoztatott Tóra törvényeit követték.

Ezt a mostani zsidok, akkor sem tudnák teljesiteni ha akarnák (emlékeztető: Izrael szekurális, törvényei nem a Tóra alapján vannak)

ugyanis (HITŰNK SZERINT) a nálatok lévő egy keveréke mózes sziráinak (életrajz) és hadiszainak (szájhagyomány utján fennmaradt történetek és tanitások) kronologiai sorrendbe rakva.

Szóval a "korán is írja hogy mienk" érv felesleges.

2022. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/127 anonim ***** válasza:

"Mit mondott miért támadták meg a khaibariakat?"

Mint elõbb is írtam, azért, mert nem harcoltak Mohammedért. (a így értetted a kérdést)

"A korán biztos hogy nem írja hogy FELTÉTEK NÉLKÜL."

Akkor lszi idézd a szúrát, ayát! (lehetõleg linkkel, de elég a szúat, aya)

"A biblia sem ír olyat hogy feltétel nélkül."

De feltételt sem ír. Jeremiás nem releváns, mert Áb rhámnak, ´Izsáknak, majd Jákóbnak is elmondta, Jeremiás akkor még gondolat sem volt.

És I-ten szava megmásíthatatlan.

(Ha esetleg úgy tudod, hogy valamikor érvénytelenítette, add meg lszi a helyet!)

" Izraelt isten (Hitünk szerint) azoknak a zsidoknak adta akik mózest is a rajta keresztül kinyilatkoztatott Tóra törvényeit követték."

Amikor I-ten kivezette eleinket Egyiptomból ("erõs kézzel és kinyújtott karral"), akkor még csak 50 nap múlva adta a Tórát, de már azért vezetteki, hogy azután Izraelbe vezesse.

Szóval a Szentföld nem volt a Tórához kötve. a választottságról mondta: "ha hallgatva hallgattok hangomra és megtartjátok szövetségemet, akkor értékes kincs lesztek számomra az összes népek közül, mert enyém az egész föld." - 2Mózes 19:5

Amúgy a "korán is írja hogy mienk" érv nagyon is fontos. Ha nem volna az, nem említette volna pl Tabari iszlám jogtudós (9. sz.).

"Izrael szekurális"

Ez igaz, de ott vasárnap helyett Szombat és Szombaton nem csak a boltok vannak zárva, hanem tömegközlekedés (vonat, busz, villamos) sincs. Igaz, aki akar, mehet autóval, de pl nyugodtan, mosolyogva megvárta, míg átsétáltunk a piroson, nem dudált, nem anyázott (neki volt zöld), mert tudta, hogy õ szeg Szombatot.

off: ma már nem írok, mert holnap este erev Rosh Hashana (Rosh Hashana elõestéje), le kell feküdnöm, hogy holnap idejében tudjak. (Rosh Hashana(=Év Feje) a zsidó újév, a szombat után a legnagyobb zsidó ün nep.) Az ünnep két napos (ez még Izraelben is), így legközelebb kedd este, de lehet, késõn érek haza, akkor csak szerdán.

2022. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/127 Drakula ***** válasza:

"Akkor lszi idézd a szúrát, ayát! (lehetõleg linkkel, de elég a szúat, aya)"

Azt írtam hogy nem írja a korán hogy feltétel nélkül.

Mi a fenét idézzek?


"De feltételt sem ír. Jeremiás nem releváns, mert Áb rhámnak, ´Izsáknak, majd Jákóbnak is elmondta, Jeremiás akkor még gondolat sem volt"


Már meg bocsás de mi az hogy gondolat sem volt? Isten mindent előre lát még azt is amit ő fog mondani. Is mégis miért ne lenne isten szava releváns?


"Amikor I-ten kivezette eleinket Egyiptomból ("erõs kézzel és kinyújtott karral"), akkor még csak 50 nap múlva adta a Tórát, de már azért vezetteki, hogy azután Izraelbe vezesse."


Direkt oda írtam hogy a "(Hitünk szerint)". A ti hitetek szerint nem részletekben, a kivonulás elött után és közben, hanem utána is egészben érkezet.


"Szóval a Szentföld nem volt a Tórához kötve. a választottságról mondta: "ha hallgatva hallgattok hangomra és megtartjátok szövetségemet, akkor értékes kincs lesztek számomra az összes népek közül, mert enyém az egész föld." - 2Mózes 19:5"


Most írtál egy verset amin az isten mondja hogy "Ha".



"off: ma már nem írok, mert holnap este erev Rosh Hashana (Rosh Hashana elõestéje), le kell feküdnöm, hogy holnap idejében tudjak. (Rosh Hashana(=Év Feje) a zsidó újév, a szombat után a legnagyobb zsidó ün nep.) Az ünnep két napos (ez még Izraelben is), így legközelebb kedd este, de lehet, késõn érek haza, akkor csak szerdán."


Tiszteletem egy hagyomány örzönek.

2022. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/127 anonim ***** válasza:
27%

"Egyébként pedig I-ten Kanaánt Izrael fiainak adta( a Korán szerint is), feltétel nélkül, tehát szó sem lehet "palesztinok földjérõl"."


Ahogy mondtam hazug cionista zsidó vagy. A Korán feltételekhez kötötte amit a zsidók megszegtek. A Korán szerint a zsidók meghamisították a Tórát, megölték a prófétákat és Jézus és Mohamed prófétákat is meg akarták ölni. Azt is elmondtam hogy a te Bibliád szerint is Isten feltételekhez kötötte Kánaánt amit a zsidók megszegtek. Idéztem a verset a Bibliából.



"Amúgy a törököknek voltak földhivatalaik, tulajdoni lapjaik, ezek közül a palesztinára vonatkozókat átadták Izraelnek, vitás esetekben ezeket szokták megnézni ( a bíróságon) és csaknem minden esetben az derült ki, hogy az arabnak az igénye alaptalan."


Hazugság. A oszmán földhivatali adatok szerint és az oszmán népszámlálás szerint az első világháborúig még a 10%-ot sem érte el a zsidó népesség arány. Izraelt persze ez nem érdekli. Az egyik Izraeli politikus széttépte az ENSZ jelentést mivel az leírta hogy Izrael tömegegyes gyilkolja a palesztin civileket:


https://www.youtube.com/watch?v=BQWh8qa_YYQ


És persze hozzátette hogy az ENSZ is antiszemita. Ha valaki le meri írni hogy Izrael palesztin civileket gyilkol akkor azt kapásból anntiszemitának nyilvánítják. még az ENSZt is. Ez is bizonyítja mennyire aljas hazug fasiszta tömeggyilkosok a cionisták.

2022. szept. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/127 anonim ***** válasza:
27%

Tessék itt van a Palesztinára vonatkozó demográfiai statisztika az Oszmán Török Birodalom idejéből:


[link]


1914-1915 az utolsó oszmán adat. Ez alapján Palesztina teljes lakossága 722143 fő volt akkor. Ebből 602377 muszlim, 81000 keresztény és 38754 zsidó. Tehát az első világháború idején 6% volt a zsidók arány a Palesztinában. Ez a valóság. A hozzád hasonló hazug cionista zsidók meg megpróbálják behazudni hogy a zsidók mindig is ott éltek, a palesztinok meg a 20. században vándoroltak be oda. Ahogy látod pont fordítva. Alig éltek ott zsidók. A 20. században az 1920-as évektől kezdtek beszivárogni a zsidók és ezzel egyidőben kezdték el üldözni a palesztinokat.

2022. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!