Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Izrael...

Keresztények szerint Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?

Figyelt kérdés
Az izreali miniszterelnök azzal védekezett hogy a Biblia azt írja, Isten a zsidóknak adta Kánaán földjét. Keresztények véleményére vagyok kiváncsi. Szerintetek Izrael jogosan veszi el a palesztinoktól azt a területet?

2022. szept. 12. 17:47
 71/127 anonim ***** válasza:

70 Drakula ma 23:2, emmi, csak szóltam.

64 Drakula ma 22:28

A 67 ma 23:07 válasz Neked ment. Amúgy Te beszégetél olyannal, aki "Egy ilyen cionnáci mint te" és "aljas hazug vagy" fordulatokat használ?

2022. szept. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/127 Drakula ***** válasza:

"A 67 ma 23:07 válasz Neked ment. Amúgy Te beszégetél olyannal, aki "Egy ilyen cionnáci mint te" és "aljas hazug vagy" fordulatokat használ?"

Ha ezek mellé még hoz érveket is, akkor igen.

2022. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/127 Drakula ***** válasza:

"Azonkívül nagyon kevés az idõm, így valószínû, hogy többet m+ar nem is írok, vagy csak nagyon röviden."

Ok.

De azért én lefekvés előtt le írok valamit, azt ha akarsz akár holnap után is válaszolhatsz ha sok a dolgod.

2022. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/127 anonim ***** válasza:
Akkor ebben különbözünk. Abban a stílusban egyszerûen n em társalgok. Még érvekkel sem. (Mert akinek ez a stílusa, az lenézi a másik felet, én meg az ilyenrõl nem veszek tudomást, egyszerûen nemlétezõnek tekintem.)
2022. szept. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/127 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, közben írtál, tegnap 23:4 a tegnap 23:45-re ment.
2022. szept. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/127 anonim ***** válasza:
* tegnap 23:48
2022. szept. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 Drakula ***** válasza:

"3) Fõleg: nem azért jár nekik a saját ország, a saját haza, mert őket üldőzik, hanem ugyanazért, amiért minden népnek."

Más földje is? De mindegy, akkor is ez szokott lenni a harmadik érve minden 6-odik cionistának hogy őket mindenhol üldőzik igy jó lenne már egy saját állam ahol ezt nem tehetik meg velűk.

Is ezzel elérték hogy kereszt tűze legyenek a jelenlegi vallás-nacionalisták kereszt tűzének.


"Azért a hibákhoz nem árt figyelembevenni, hoy "ahol fát vágnak, ott hullik a forgács"


Ahhol izrael vág fát, ott nem a forgács hullik hanem az erdő. Mintha ágyúval lőnének darázsra.


Konkrétan egy egész várost bombáztak szarrá, minimum 888 civilt meg őlve.


Mert a hamasz tagjai véghez vittek egy egynapig se tartó támadást, tudtommal feled annyi se áldozattal és nem egy egész város vesszett oda.


Persze ha a hamasznak lett volna ekkora ereje utánatok csinálták volna.



De ha izreal olyan etikusan csinálná is mint ahogy mondod, akkor is ott van hogy ők a támadok. Is ezt nem ugy értem hogy régen ők kezdték el. Ha ennyi lenne akkor, semmi gond nem lenne hisz a mostani generáció nem tehet arról hogy az előzö generáció gyarmatositással szerezte a földjüket. Ők ott nőttek fel és nevelkedtek, ahogy előttük a palesztinok, és előttük a keresztények, és előttük a rómaiak, és előttük az ókori zsiok és előttük a kánaániták stb. Csak hogy, a mostani generáció is ezt csinálja. Lett egy saját államuk, de nem elégednek meg vele, hanem terjeszkednek tovább ugy ahogy régen csinálták. Illegális migránsokat küldenek akik "meg védik maguk".



"Amúgy I-ten (Allah) a Szentföldet tényleg Izrael fiainak adta, a Korán szerint is (korábban bemásoltam és adtam linket is)"


Én nem szeretek ezen vallási érvekkel foglalkozni egyik oldalról sem.

Hisz fenn áll az eshetőség hogy se az én vallásom se a tiéd nem igaz, is akkor ha a harc oka ez volt felesleges volt.


De ha mr felhoztad emliteném,


1. Igen a mi hitünk szerint, isten mózesnek is az őt követő zsidoknak adta a földet mert azok be tartották a kinyilatkoztatott tórát.


Viszont a hitűnk szerint, a mostani Tóra ami a mostani zsidoknál van nem az, hanem egy Sira, Hadis, sunna kevés kinyilatkoztatás töredékkel való keveredése kronologiai sorrendbe rakva. Dehát ha akarnátok se tudnátok hitűnk szerint a tóra törvényeit vallani.


2. Is itt jőn az hogy a mostani tóra törvényei sincsenek betartatva izraelben, de még ezt szorgalmazni akaró törekvések sincsenek, helyette a talmudba gyüjtött kifogások hogy ezeket miért nem kell már csinálni, magyarán az a fizetség amiért kaptátok a föld jogát már nincsen fizetve.


És ahogy irta a fél pipás kis asszony, a bibliáb is elő feltétel a tórai törvények.


Magyarán a "zsidó állam" anyiban zsidó, hogy zsidok lakják. Ahogy török ország is annyira Iszlám állam hogy muszlimok lakják. De jogrendileg egyik sem az.



De mint már mondtam nem vallási szövegek alapján közeliteném ezt meg.

Tudom hogy te is csak mellékesen emlitetted ezt hát ha le nyugtatodd a hölgyet.


Igazából a mostani zsidoknak (a mostani generácionak) szerintem ugyan annyi joguk van épp ott lenni mint a palesztinoknak hiszen ők is ott nőttek fel és nevelkedtek, és a palesztinokhoz hasonlóan ők se tehetnek arról hogy az őseik hogyan szerezték meg a földjüket.


Ugy gondolom hogy ott kéna abba hagyni ahol most van.


De nem fogják. Az egyik oldalon a palesztinok érthető dűhét felhasználó dzsihadisták őrőkős halál imádásukkal, mig a másik oldalon azon cionisták kik még azt a keveset is akarják amit nem tudtak meg szerezni. És a civilek minden oldalrol akik a másik oldal fanatikusai által okozott sérelem miatt csatlakoznak a saját oldaluk fanatikusaikhoz hogy ugyan olyan sérelmeket tegyenek amikkel majd az ujabb generációnak adnak okott az öldökléshez.


Egyébként meg szivesen bele kötnék abba hogy izrael soha nem támadott szándékosan civilekre, de nem emlékszem az eset(ek) pontos adataira csak azt hogy hol olvastam (hábórú függök joel anderstől: [link] Ha eszembe jutt majd utána olvasok, a könyvtárban.

2022. szept. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/127 anonim ***** válasza:

64 Drakula ma (2022. 09. 16) 01:04

Valóban legkorábban szombat este 8 h után tudok, addig csak annyit, úgy tûnik, követlezetesen megfeledkezel arról, hogy Izrael Állam ENSZ Közgyûlési hatáozat szerint alakult meg.

Az a határozat arab állam alapítását is elõírta, de ahelyett a szomszédos arab államok háborút kezdtek. Az ENSZ Közgyûlési hatáozatot az [link] oldalon találod: Resolusions itt 181. 1947 nov 29. van belõle (I.), (II.) és asszem (III.) is -az utolsó az aktuális.

Elõzmény Népszövetség:San Remo konferencia(1920 több száz szakértõ leírva 1922) a Mandátum: [link]

2022. szept. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/127 Drakula ***** válasza:
52%

Egy csomo kurd migáns belyőn magyarországra és azt mondja hogy alapitanak ide, magyar ország helyet egy kurd államot. Az egyesült arab emirátusok engedélyüket adják rájuk. Szerinted akkor alapithatnának más földjén államot?


Is amugy is, naná hogy nem egyeztek bele. Ha betörne a házadba egy férfi, is azt mondja hogy "mostantól ez az én házam mert nekem nincsen" nem az a bevett szokás hogy osztozkodsz.


Ráadásul mint már irtam, nem nagyon érdekli az izraelieket sem az ensz határ ugyani még most is olyan területeket probálnak meg szerezni ami ezen kivül van. Viszlát szombat este, jó munkát. Vagy randit. Vagy szülőit. Amit csinálsz.

2022. szept. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/127 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Kerezsztényeket kérdezted ahhoz képest muszlimok ellepték a témát.

A keresztény szó nem a kereszt szóból származik hanem a Krisztus szóból. Jézus pedig sokat beszélt Izraelről es Izrael jövőjéről. Keresztény vallas teológiaja Jézus szavaihoz képest az évszázadok folyamán kezdve szent Ágostonnal félresiklott és be is csontosodott egy hamis tanba, a behelyettsités teológiájába.

Miszerint az Izraelnek adott igéretek az egyházra szálltak át.


Ez egy hazug hamis tan. Izrael Pál apostol szerint ki lett törve a szelid olajfából, de még a kitört ágai is a szelid olajfának szentek. Jézus szavai szerint pedig Jeruzsálem pogány megszállása ideiglenes. "Jeruzsálem megtapodtatik a poganyoktól amig betelik a pogányok ideje". Ezt összeveted azzal amikor Jézus azt mondta az utolsó vacsorán, hogy a pészachi bárányt legközelebb a Messiás királyságában fogja fogyasztani, akkor egyértelmű, hogy Izrael helyre lesz állitva egy olyan Jeruzsálemmel amelyben lesz Szentély áldozatokkal. Ugyanis pészachi bárányt az V. Mózes szerint csak Jeruzsálemben a Templomban levágva lehet fogyasztani és csak körülmetélt zsidónak. Még pogány kereszénynek is tilos. Tehát Krisztus ezer éves királyásága alatt Jeruzsálemben a templomhegyen nem mecset fog állni hanem a 3. Templom melyben maga a Messiás fog uralkodni. Ezt egy nyomorúság fogja megelőzni mely Jákób (Izrael) nyomorúsága lesz. De "eljőn Sionba a szabaditó es elforditja Jákobtól a gonoszságokat". Itt is az a szó szerepel, hogy "elforditja a szentségtöréseket". Nem csak azokat amiket a pogány kultuszok müveltek Izraelben hanem az antikrisztus szentségtörését is, amikor beül majd Isten templomába "Isten gyanánt mutogatva magát". Vagyis ez a 3. Templom azelőtt állni fog mielőtt a Messiás eljön újra.


"5. És miután 1947-ben elkezdtek hinni Jézus Krisztusban ismét vissza vezette őket Isten az ígéret földjére. JA BOCS NEM!"


Ahogy könyörült a pogányokon ugyanúgy könyörül Izraelen. Mégis mit tettek a pogányok azért, hogy higgyjenek? SEMMIT. Egyedül Isten irgalma miatt érte el a pogányokat az evangélium. A pogányok maguktól soha nem gondoltak volna Istenre csak hiábavalóságokra. Izrael sem bármiféle érdeme miatt lesz helyreállitva hanem azért mert Isten ezt megigérte és mert Isten igérete visszavonhatatlan.


Ézs 25:7 S elveszi e hegyen (Sionon) a fátyolt, mely beboríta minden népeket, és a takarót, mely befedett vala minden népségeket;

Ézs 25:8 Elveszti a halált örökre, és letörli az Úr Isten a könnyhullatást minden orcáról: és népe gyalázatát eltávolítja az egész földről; mert az Úr szólott.



Izrael lenézését, megvetését, szidalmazását és gyalázatát a Sionról uralkodva fogja eltávolitani az egész Földről: "és népe gyalázatát eltávolítja az egész földről; mert az Úr szólott."

2022. szept. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!