Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Izrael...

Keresztények szerint Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?

Figyelt kérdés
Az izreali miniszterelnök azzal védekezett hogy a Biblia azt írja, Isten a zsidóknak adta Kánaán földjét. Keresztények véleményére vagyok kiváncsi. Szerintetek Izrael jogosan veszi el a palesztinoktól azt a területet?

2022. szept. 12. 17:47
 81/127 anonim ***** válasza:

80 ma (2022. 09. 16) 06:49

"csak Jeruzsálemben a Templomban levágva"

5 Mózes 16:6 "azon a helyen, amelyet az Örökkévaló, a te Istened kiválaszt, hogy ott honoljon a neve"

Nem hinném, hogy ez a TemplomBAN, inkább elõtte. (De ebben nem vagyok biztos)

2022. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/127 anonim ***** válasza:
91%

Kedves "Netuddki"?


Teljesen jogos észrevétel.

Gyakorlati szempontból lehetetlen lenne egy este ennyi bárányt levágni a Szentélyen belül, es történelmi szempontból is Jézus a templomon kivül szenvedett.

2022. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/127 anonim ***** válasza:
48%

#80 A Krisztus követése már a 4.század elején feloszlott, és lett a vallásos kereszténység, azaz megalakult a katolicizmus, és megmaradt az a réteg, akik a Krisztust követték. A történelemből egészen látszik, hogy ez az elpogányosodott kereszténység volt az, ami uralkodni kezdett a földön, de nyilván nem az isten segítette őket, hanem a sátán, a világ.


Izraelnek sok ígérete volt, de egy ami fontosabb, hogy Ábrahám magvában áldatik meg minden nép. A Krisztus által, mindannyian részesedünk mindazokból az ígéretekből, amikben Izrael is részesült. Itt nyilván nem a földterületre kell gondolni, mert azt valóban csak Izrael 12 törzse kapta örökségül. Ha nem részesednénk az ígéretekben, akkor nem is üdvözülhetnénk.



Az megint egy téves gondolat, hogy a pogányokat nem érdekelné az isten, mert még is van írva, hogy az isten szóvá teszi, hogy a pogányok különb áldozatokat visznek neki a senki földjén mint Izrael háza, és az is megvan írva, hogy egy zsidóba 10 pogány fog kapaszkodni, mert megakarják is ismerni az istent. Nagy volt régen is az isten neve a pogányok közt.


"Hiszen napkelettől fogva napnyugotig nagy az én nevem a pogányok között, és minden helyen tömjénnel áldoznak az én nevemnek és tiszta ételáldozattal! Bizony nagy az én nevem a pogányok között! azt mondja a Seregeknek Ura."

Malak 1:11


"Ezt mondja a Seregeknek Ura: Még lesz idő, a mikor népek jőnek el, és sok városoknak lakói. És egyiknek lakói a másikhoz mennek, mondván: Menten menjünk el az Úr orczájának engesztelésére, és a Seregek Urának keresésére; én is elmegyek! És eljőnek sok népek és erős nemzetek Jeruzsálembe a Seregek Urának keresésére, és az Úr orczájának engesztelésére. Ezt mondja a Seregeknek Ura: E napokban lesz az, hogy a minden nyelvű pogányok közül tíz ember ragad egy zsidó férfiúba s ragad annak ruhája szélébe, mondván: Hadd menjünk veletek, mert hallottuk, hogy veletek van az Isten!" Zak 8:20-23



Jézus nem a páska vacsorára mondta, hogy majd újonnan csak az isten országában fogyaszt, hanem a borról mondta. "Bizony mondom néktek, nem iszom többé a szőlőtőnek gyümölcséből mind ama napig, a mikor mint újat iszom azt az Isten országában." Márk 14:25


Ami megint biztos, hogy nem fognak állatáldozattal áldozni az istennek, mert meg van írva (amit most nem találok, de az újszövetségi iratokban van valahol említve, ha jól emlékszem), hogy az áldozatokra vonatkozóan eltöröltetett a törvény, mert a Krisztus vállalta ezt az áldozatot. A másik meg, hogy minek vinnének áldozatot az istennek, ha már meg lettek szentelve, és nem élnek bűnben? Mert eredetileg azért viszik az állat áldozatokat.

A páska pedig mint ünnep, a Krisztust jelképezte.

2022. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/127 Drakula ***** válasza:
3%

"Kerezsztényeket kérdezted ahhoz képest muszlimok ellepték a témát."

Előszőr is nem keresztényeket kérdezet, hanem azt kérdezte hogy a keresztények szerint. Ehhez pedig nem kell kereszténynek lenni, elég ha ismered az álláspontjukat. Vagy álláspontjaikat.


"Izrael sem bármiféle érdeme miatt lesz helyreállitva hanem azért mert Isten ezt megigérte és mert Isten igérete visszavonhatatlan."

De ennek az igéretnek tudtommal felételei vannak, amiket jeremiás könyvében már emlitettek, továbbá pál szerint nem tartották ehez maguk a zsidok:

"Mert hibáztatja őket, amikor így szól: „Íme, eljön majd az idő, így szól az Úr, amikor új szövetséget kötök Izráel házával és Júda házával; nem olyan szövetséget, amilyet atyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogva kivezettem őket Egyiptom földjéről. Mivel azonban ők nem maradtak meg az én szövetségemben, én sem törődtem velük, így szól az Úr. "

Zsidokhoz irt levele, 8:8-9.

2022. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/127 anonim ***** válasza:

@83!


Meg tedd a bor mellé ezt is:


Luk 22:15 És monda nekik: Kívánva kívántam a húsvéti bárányt megenni veletek, mielőtt én szenvednék:

Luk 22:16 Mert mondom nektek, hogy többé nem eszem abból, míglen beteljesedik az Isten országában.


Kicsit ragoznám, hogy mit jelent a "beteljesedik": megvalósul, végrehajt, teljesül.

Lesz ott áldozat, mint ahogy az újszövetségben is volt a templom idején és zsidó keresztények még áldozatot is mutattak be, a pészachi bárányt is leölték és megették hiszen ők a törvényt megtartották.

2022. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/127 anonim ***** válasza:

#85 Oh, tényleg szóba jött az evés is.


Meglátjuk, hogy mi lesz, csak kerüljünk is oda.

2022. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/127 anonim ***** válasza:

"De ennek az igéretnek tudtommal felételei vannak, amiket jeremiás könyvében már emlitettek, továbbá pál szerint nem tartották ehez maguk a zsidok."


Izrael viszonya jelenleg Istennel olyan mint házasságot tört asszony.

De mint nemzet újjászületik és a szelid olajfába lesz oltva.

Próféciák:


Ez 11:17 Ennek okáért mondjad: Így szól az Úr Isten: Egybegyűjtelek titeket a népek közül és együvé hozlak titeket a tartományokból, amelyekben szétszórattatok, és adom nektek Izrael földjét.

Ez 11:18 És bemennek oda és eltávolítják minden ő fertelmességeit és minden utálatosságait ő belőle.

Ez 11:19 És adok nekik egy szívet, és új lelket adok belétek, és eltávolítom a kőszívet az ő testükből, és adok nekik hússzívet;

Ez 11:20 Hogy az én végzéseimben járjanak és rendeléseimet megőrizzék és cselekedjék azokat, és legyenek nekem népem és én leszek nekik Istenük.

______________________________


Hós 3:4 Mert az Izrael fiai is sok ideig maradnak király nélkül, fejedelem nélkül, áldozat nélkül, szoborkép nélkül, efód nélkül és theráfok nélkül.

Hós 3:5 Azután megtérnek Izrael fiai és keresik az Urat, az ő Istenüket, és Dávidot, az ő királyukat, és remegve [folyamod]nak az Úrhoz és az ő jóságához az utolsó időkben.

_______________________________


Zsolt 102:12 Napjaim olyanok, mint a megnyúlt árnyék; magam pedig, mint a fű, megszáradtam.

Zsolt 102:13 De te Uram örökké megmaradsz, és a te emlékezeted nemzetségről nemzetségre [áll].

Zsolt 102:14 Te kelj fel, könyörülj a Sionon! Mert ideje, hogy könyörülj rajta, mert eljött a megszabott idő.

Zsolt 102:15 Mert kedvelik a te szolgáid annak köveit, és a porát is kímélik.

Zsolt 102:16 És félik a népek az Úrnak nevét, és e földnek minden királya a te dicsőségedet;

Zsolt 102:17 Mivelhogy az Úr megépítette a Siont, megláttatta magát az ő dicsőségében.

Zsolt 102:18 Oda fordult a gyámoltalanok imádsága felé, és azoknak imádságát meg nem utálta.

Zsolt 102:19 Irattassék meg ez a következő nemzedéknek, és a teremtendő nép dicsérni fogja az Urat.

Zsolt 102:20 Mert alátekintett az ő szentségének magaslatáról; a mennyekből a földre nézett le az Úr.

Zsolt 102:21 Hogy meghallja a fogolynak nyögését, [és] hogy feloldozza a halálnak fiait.

Zsolt 102:22 Hogy hirdessék a Sionon az Úrnak nevét, és az ő dicséretét Jeruzsálemben.

______________________________


Ézs 52:2 Rázd ki magad a porból, kelj fel, ülj fel Jeruzsálem, oldd ki magadat nyakad bilincseiből, Sion fogoly leánya!

Ézs 52:3 Mert így szól az Úr Isten: Ingyen adattatok el, és nem pénzen váltattok meg!

______________________________


Ez 21:25 És te elvetemedett, te gonosztevő, Izrael fejedelme, akinek napja eljött az utolsó vétek idején:

Ez 21:26 Így szól az Úr Isten: El a süveggel, le a koronával! Ez nem lészen ez: az alacsony legyen magas, és a magas alacsony!

Ez 21:27 Rommá, rommá, rommá teszem azt; ez sem lesz állandó, míg el nem jő az, akié az uralkodás, és neki adom azt!

_______________________________


Jóel 3:1 Mert íme, azokon a napokon és abban az időben, amikor meghozom Júda és Jeruzsálem fogságát:

Jóel 3:2 Egybegyűjtöm akkor mind a pogányokat, és levezetem őket a Josafát völgyébe, és perbe szállok ott velük, az én népemért és örökségemért, az Izraelért, amelyet szétszórtak a pogányok közé, és megosztoztak az én földemen;

Jóel 3:3 Népemre pedig sorsot vetettek; a fiút szajháért adták oda, a leányt pedig borért cserélték el, hogy ihassanak.

________________________________


Ézs 11:11 És lesz ama napon: az Úr másodszor nyújtja ki kezét, hogy népe maradékát megvegye, amely megmaradt Asszíriától, Egyiptomtól, Pathrosztól, Szerecsenországtól, Elámtól, Sinártól, Hamáthtól és a tenger szigeteitől.

Ézs 11:12 És zászlót emel a pogányok előtt, és összegyűjti Izrael elszéledt fiait, és Júdának szétszórt leányait egybegyűjti a földnek négy szárnyairól.

Ézs 11:13 Megszűnik Efraimnak irigysége, és Júdából a gyűlölködők kivágattatnak; Efraim nem irigykedik Júdára, és Júda sem támad többé Efraimra.

_______________________________


Ézs 60:9 Igen, engem várnak a szigetek; és elől [jönnek] Társis hajói, hogy elhozzák fiaidat messziről, és ezüstjüket és aranyukat azokkal együtt, a te Urad és Istened nevének és Izrael Szentjének, hogy téged megdicsőített.

_________________________________


Ez 28:25 Így szól az Úr Isten: Mikor egybegyűjtöm Izrael házát a népek közül, kik közé szétszórattak, akkor megszentelem magamat rajtuk a pogányok szeme láttára, és laknak az ő földjükön, melyet adtam Jákóbnak, az én szolgámnak.

Ez 28:26 És laknak azon bátorsággal, és házakat építenek s szőlőket plántálnak, és laknak bátorsággal, mikor ítéleteket cselekedtem mindazokon, kik őket megvetik vala ő körülöttük, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, az ő Istenük.

___________________________________


Ámós 9:9 Mert íme, én parancsolok és szétrázom Izrael házát minden népek között, amint a rostával rázogatnak; de nem esik a földre egy szemecske sem.

Ámós 9:10 Fegyver által halnak meg az én népemnek minden bűnösei, akik azt mondják: Nem ér el minket és nem jő reánk a veszedelem.

Ámós 9:11 Azon a napon felemelem a Dávid leomlott sátorát, és kijavítom repedezéseit, és felemelem omladékait, és megépítem azt, mint volt hajdanán.

Ámós 9:12 Hogy örökségképpen bírják az Edom maradékát és mindama népeket, akik az én nevemről neveztetnek, ezt mondja az Úr, aki megcselekszi ezt!

Ámós 9:13 Íme, napok jőnek, ezt mondja az Úr, és ott éri a szántó az aratót, a szőlőtaposó a magvetőt. És a hegyek musttal csepegnek, a halmok pedig mind megáradnak.

Ámós 9:14 És hazahozom a fogságból az én népemet, az Izraelt, és fölépítik az elpusztult városokat, és lakoznak bennük. Szőlőket plántálnak és isszák azok borát, és kerteket csinálnak és eszik azoknak gyümölcsét.

Ámós 9:15 És elplántálom őket az ő földjükbe; és nem szaggattatnak ki többé az ő földjükből, amelyet adtam nekik, azt mondja az Úr, a te Istened!

_______________________________


Ézs 14:1 Mert könyörül az Úr Jákóbon, és ismét elválasztja Izraelt, és megnyugotja őket földjükön; és a jövevény hozzájuk adja magát, és a Jákób házához csatlakoznak;

Ézs 14:2 És felveszik őket a népek, és elviszik őket lakhelyükre, és Izrael háza bírni fogja őket az Úr földén, szolgák és szolgálók gyanánt; és foglyaik lesznek foglyul vivőik, és uralkodnak nyomorgatóikon.

Ézs 14:3 És majd ama napon, amelyen nyugalmat ad neked az Úr fáradságodtól és nyomorúságodtól és ama kemény szolgálattól, amellyel szolgálnod kellett,

Ézs 14:4 E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz: Miként lőn vége a nyomorgatónak, a szolgaság házának vége lőn!

Ézs 14:5 Eltörte az Úr a gonoszok pálcáját, az uralkodóknak vesszejét.

_______________________________


Ézs 66:7 Mielőtt vajúdott volna, szült, mielőtt fájdalom jött rá, fiút hozott világra.

Ézs 66:8 Ki hallott olyat, mint ez, ki látott hasonló dolgokat? Hát egy ország egy nap jön-e világra, és egy nép egyszerre születik-e? mert vajúdott és meg is szülé Sion az ő fiait!

Ézs 66:9 Hát én csak megindítsam és ne vigyem véghez a szülést? szól az Úr, vagy én, aki születek, bezárjam-e [a méhet]? így szól Istened.

Ézs 66:10 Örüljetek Jeruzsálemmel, és örvendjetek fölötte mind, akik őt szeretitek; vigadjatok vele örvendezéssel mindnyájan, akik gyászoltatok miatta!

Ézs 66:11 Hogy szopjatok és megelégedjetek megvigasztaltatásának emlőjén, hogy igyatok és örvendjetek dicsőségének bőségén.

2022. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/127 anonim ***** válasza:

Es még van pár és ezek csak a nemzet újjászületésére vonatkoznak:


Ez 34:12 Miképpen a pásztor tudakozódik nyája után, amely napon ott áll elszéledt juhai között; így tudakozódom nyájam után, és kiszabadítom őket minden helyről, ahova szétszóródtak a felhőnek s borúnak napján.

Ez 34:13 És kihozom őket a népek közül s egybegyűjtöm a földekről, és beviszem őket az ő földjükre, és legeltetem őket Izrael hegyein, a mélységekben s a föld minden lakóhelyén.

Ez 34:14 Jó legelőn legeltetem őket, és Izrael magasságos hegyein leszen akluk, ott feküsznek jó akolban, s kövér legelőn legelnek Izrael hegyein.

______________________________


Mik 5:3 Azért odaadja őket, míg a szülő szül, de az ő atyjafiainak maradékai visszatérnek Izrael fiaihoz.

______________________________


Ézs 27:12 És lesz ama napon: cséplést tart az Úr az Eufrátesz folyóvizétől Egyiptom patakjáig, és ti egyenként összeszedettek, Izrael fiai.

Ézs 27:13 És lesz ama napon: megfújják a nagy kürtöt, és eljőnek, akik elvesztek Asszíria földében és akik kiűzettek Egyiptom földébe, és leborulnak az Úr előtt a szent hegyen, Jeruzsálemben.

______________________________


Jer 23:3 Juhaimnak maradékát pedig összegyűjtöm minden földről, amelyekre elűztem őket, és visszahozom őket az ő legelőikre, és szaporodnak és megsokasodnak.

Jer 23:4 És pásztorokat rendelek melléjük, hogy legeltessék őket, és többé nem félnek és nem rettegnek, sem meg nem fogyatkoznak, azt mondja az Úr.

Jer 23:5 Íme, eljőnek a napok, azt mondja az Úr, és támasztok Dávidnak igaz magvat, és uralkodik mint király, és bölcsen cselekszik és méltányosságot és igazságot cselekszik e földön.

Jer 23:6 Az ő idejében megszabadul Júda, és Izrael bátorságosan lakozik, és ez lesz az ő neve, amellyel nevezik őt: Az Úr a mi igazságunk!

Jer 23:7 Azért íme elközelgetnek a napok, azt mondja az Úr, amelyekben nem mondják többé: Él az Úr, aki kihozta Izrael fiait Egyiptom földéből.

Jer 23:8 Hanem inkább ezt mondják: Él az Úr, aki kihozta és aki haza vezérlette Izrael házának magvát az északi földről és mindama földekről, amelyekre kiűztem vala őket, és lakoznak az ő földjükön.

_____________________________


Ez 36:1 És te, embernek fia, prófétálj Izrael hegyei felől, és mondjad: Izrael hegyei, halljátok meg az Úr beszédét,

Ez 36:2 Így szól az Úr Isten: Mivelhogy ezt mondja az ellenség reátok: Haha! és: Az ősi magasságok a mi örökségünk lőnek.

Ez 36:3 Ennek okáért prófétálj, és mondjad: Ezt mondja az Úr Isten: Azért, mert pusztítanak, és kívánnak titeket mindenfelől, hogy legyetek öröksége a pogányok maradékának, és az emberek rágalmazó ajkára-nyelvére kerültetek;

Ez 36:4 Ez okáért, Izrael hegyei, halljátok meg az Úr Isten beszédét! Így szól az Úr Isten a hegyeknek és halmoknak, a mélységeknek és völgyeknek, és az elpusztult romoknak és az elhagyott városoknak, melyek ragadományra és csúfolásra lőnek a pogányok maradékának körös-körül.

Ez 36:5 Azért ezt mondja az Úr Isten: Bizony, féltő szerelmem tüzében beszéltem a pogányok maradékai és egész Edom ellen, kik maguknak vették az én földemet örökségül teljes szívüknek örömével és lelkük megvetésével, hogy azt néptelenül zsákmányokká tegyék;

Ez 36:6 Ez okáért prófétálj Izrael földjéről, és mondjad a hegyeknek és halmoknak, a mélységeknek és a völgyeknek: Így szól az Úr Isten: Íme, féltő szerelmemben és búsulásomban beszélek, mivelhogy a pogányok gyalázását viseltétek;

Ez 36:7 Ennek okáért ezt mondja az Úr Isten: Én fölemelem kezemet! Bizonyára a pogányok, kik körülöttetek vannak, ők viseljék gyalázatukat.

Ez 36:8 Ti pedig, Izrael hegyei, neveljétek ágaitokat és hozzátok gyümölcsötöket az én népemnek, Izraelnek, mert közel vannak, hogy hazajöjjenek.

Ez 36:9 Mert íme, én hozzátok [hajlok] és hozzátok fordulok, és megművelnek és bevetnek titeket.

Ez 36:10 És megsokasítom rajtatok az embereket, Izrael házát egészen, és lakják a városokat, és a romokat megépítik.

Ez 36:11 És megsokasítom rajtatok az embereket és barmokat, hogy sokasodjanak és szaporodjanak, és lakatom [őket] rajtatok, mint régi időtökben, és több jóval leszek [hozzátok], mint első napjaitokban, s megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.

Ez 36:12 És járatok rajtatok embereket, az én népemet, Izraelt, és bírjanak téged, s te légy nekik örökségül, s többé nem teszed őket gyermektelenné.

Ez 36:13 Így szól az Úr Isten: Mivelhogy mondják nektek: emberevő vagy és gyermektelenné teszed népedet:

Ez 36:14 Ennek okáért embert nem eszel többé, és népedet gyermektelenné nem teszed többé, ezt mondja az Úr Isten.

Ez 36:15 És többé nem hallatom ellened a pogányok gyalázását, és a népek szidalmát többé nem viseled, és nemzetedet többé gyermektelenné nem teszed, ezt mondja az Úr Isten.

_________________________________


Sof 3:19 Íme, én elbánok minden te nyomorgatóddal abban az időben, és megtartom a sántát, és összeszedem a szétszórtakat, és híresekké és nevesekké teszem őket az ő gyalázatuknak egész földén.

Sof 3:20 Abban az időben elhozlak titeket, és akkor összeszedlek titeket, mert nevesekké és híresekké teszlek titeket a földnek minden népe között, mikor megfordítom a ti fogságotokat a ti szemetek előtt, azt mondja az Úr.

__________________________________


Ézs 41:9 Te, akit én a föld utolsó részéről hoztalak és véghatárairól elhívtalak, és ezt mondám neked: Szolgám vagy te, elválasztottalak és meg nem utállak:

Ézs 41:10 Ne félj, mert én veled vagyok; ne csüggedj, mert én vagyok Istened; megerősítelek, sőt megsegítlek, és igazságom jobbjával támogatlak.

Ézs 41:11 Íme, megszégyenülnek és meggyaláztatnak, akik fölgerjednek ellened, semmivé lesznek és elvesznek, akik veled perlekednek.

Ézs 41:12 Keresed őket és meg nem találod a veled versengőket; megsemmisülnek teljesen, akik téged háborgatnak.

Ézs 41:13 Mivel én vagyok Urad, Istened, aki jobb kezedet fogom, és aki ezt mondom neked: Ne félj, én megsegítelek!

Ézs 41:14 Ne félj, férgecske Jákób, maroknyi Izrael, én megsegítlek, szól az Úr, a te megváltód, Izraelnek Szentje!

Ézs 41:15 Íme, én teszlek éles, új cséplőhengerré, amelynek két éle van; hegyeket csépelj és zúzz össze, és a halmokat pozdorjává tegyed.

Ézs 41:16 Te szórd, és a szél vigye el őket, és elszélessze őket a forgószél, és te örülsz az Úrban, és dicsekedel Izraelnek Szentjében.

____________________________________


Zak 2:3 És íme, az angyal, aki beszél vala velem, kijöve, és más angyal [is] kijöve eléje.

Zak 2:4 És monda annak: Fuss, és szólj e gyermekhez, mondván: Kerítetlenül fogják lakni Jeruzsálemet a benne levő emberek és barmok sokasága miatt.

Zak 2:5 Én pedig, szól az Úr, tűz-fal leszek körülötte és megdicsőítem magamat őbenne!

Zak 2:6 Jaj, jaj! Fussatok ki az északi földről, így szól az Úr, mert az ég négy szele felé szórtalak szét titeket, szól az Úr.

Zak 2:7 Jaj Sion! Szabadítsd ki magadat, ki Babilon leányánál lakozol.

Zak 2:8 Mert így szól a Seregeknek Ura: Dicsőség után küldött engem a pogányokhoz, akik fosztogatnak titeket, mert aki titeket bánt, az ő szemefényét bántja.

Zak 2:9 Mert íme én felemelem kezemet ellenük, és saját szolgáik prédájává lesznek, és megtudjátok, hogy a Seregeknek Ura küldött el engem.

Zak 2:10 Örülj és örvendezz, Sionnak leánya, mert íme elmegyek és közötted lakozom! így szól az Úr.

Zak 2:11 És sok pogány csatlakozik azon a napon az Úrhoz, és népemmé lesznek, és közötted lakozom, és megtudod, hogy a Seregeknek Ura küldött hozzád engem.

Zak 2:12 És birtokba veszi az Úr Júdát, mint az ő osztályrészét a szent földön, és újra magáévá fogadja Jeruzsálemet.

Zak 2:13 Hallgasson minden test az Úr előtt: mert felkelt az ő szentséges helyéről.

_______________________________


Ézs 43:5 Ne félj, mert én veled vagyok, napkeletről meghozom magodat, és napnyugatról egybegyűjtelek.

Ézs 43:6 Mondom északnak: add meg; és délnek: ne tartsd vissza, hozd meg az én fiaimat messzünnen, és leányimat a földnek végéről,

Ézs 43:7 Mindent, aki csak az én nevemről neveztetik, akit dicsőségemre teremtettem, akit alkottam és készítettem!

Ézs 43:8 Hozd ki a vak népet, amelynek szemei vannak, és a süketeket, akiknek füleik vannak!

2022. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/127 anonim ***** válasza:

Jer 30:7 Jaj! mert nagy az a nap annyira, hogy nincs hozzá hasonló; és háborúság ideje az Jákóbon; de megszabadul abból!

Jer 30:8 És azon a napon, azt mondja a Seregek Ura, letöröm majd az ő igáját a te nyakadról, köteleidet leszaggatom, és nem szolgálnak többé idegeneknek.

Jer 30:9 Hanem szolgálnak az Úrnak az ő Istenüknek, és Dávidnak az ő királyoknak, akit feltámasztok nekik.

Jer 30:10 Te azért ne félj, oh én szolgám Jákób, azt mondja az Úr, se ne rettegj Izrael; mert ímhol vagyok én, aki megszabadítlak téged a messze földről, és a te magodat az ő fogságának földéből; és visszatér Jákób és megnyugoszik, és bátorságban lesz, és nem lesz, aki megháborítsa.

Jer 30:11 Mert veled vagyok én, azt mondja az Úr, hogy megtartsalak téged: mert véget vetek minden nemzetnek, akik közé kiűztelek téged, csak neked nem vetek véget, hanem megfenyítelek téged ítélettel, mert nem hagylak egészen büntetés nélkül.

______________________________


Ez 37:1 Lőn én rajtam az Úrnak keze, és kivitt engem az Úr lélek által, és letőn engem a völgynek közepette, mely csontokkal rakva vala.

Ez 37:2 És átvitt engem azok mellett körös-körül, és íme, felette sok vala a völgy színén, és íme, igen megszáradtak vala.

Ez 37:3 És monda nekem: Embernek fia! vajon megélednek-e ezek a tetemek? és mondék: Uram Isten, te tudod!

Ez 37:4 És monda nekem: Prófétálj e tetemek felől és mondjad nekik: Ti megszáradt tetemek, halljátok meg az Úr beszédét!

Ez 37:5 Így szól az Úr Isten ezeknek a tetemeknek: Íme, én bocsátok ti belétek lelket, hogy megéledjetek.

Ez 37:6 És adok reátok inakat, és hozok reátok húst, és bőrrel beborítlak titeket, és adok belétek lelket, hogy megéledjetek, és megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.

Ez 37:7 És én prófétálék, amint parancsolva vala nekem. És mikor prófétálnék, lőn zúgás és íme zörgés, és egybemenének a tetemek, mindenik tetem az ő teteméhez.

Ez 37:8 És látám, és íme inak valának rajtuk, és hús nevekedett, és felül bőr borította be őket; de lélek nem vala még bennük.

Ez 37:9 És monda nekem: Prófétálj a léleknek, prófétálj embernek fia, és mondjad a léleknek: Ezt mondja az Úr Isten: A négy szelek felől jöjj elő lélek, és lehelj ezekbe a megölettekbe, hogy megéledjenek!

Ez 37:10 És prófétálék amint parancsolá. És beléjük méne a lélek s megéledének, s állának lábaikra, felette igen nagy sereg.

Ez 37:11 És monda nekem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izrael egész háza. Íme, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!

Ez 37:12 Annak okáért prófétálj, és mondjad nekik: Így szól az Úr Isten: Íme, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izrael földjére.

Ez 37:13 És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem!

Ez 37:14 És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.

_________________________________


Zak 8:7 Ezt mondja a Seregeknek Ura: Íme, én megszabadítom az én népemet a nap keltének földéről és a nap nyugtának földéről.

Zak 8:8 És elhozom őket és Jeruzsálemben lakoznak, és népemmé lesznek, én pedig Istenükké leszek hűséggel és igazsággal.

__________________________________


Ézs 44:1 És most hallgass Jákób, én szolgám, és Izrael, akit én elválasztottam.

Ézs 44:2 Így szól az Úr, teremtőd és alkotód anyád méhétől fogva, aki megsegít: Ne félj, én szolgám Jákób, és te igaz nép, akit elválasztottam!

Ézs 44:3 Mert vizet öntök a szomjúhozóra, és folyóvizeket a szárazra; kiöntöm lelkemet a te magodra, és áldásomat a te csemetéidre.

Ézs 44:4 És nevekednek mint fű között, és mint a fűzfák vizek folyásinál.

Ézs 44:5 Ez azt mondja: én az Úré vagyok, amaz Jákób nevét emlegeti, és a másik önkezével írja: az Úré vagyok, és hízelegve Izrael nevét említi.

_____________________________________


Jer 31:8 Íme, én elhozom őket észak földéből, és összegyűjtöm őket a földnek széleiről, közöttük lesz vak, sánta, viselős és gyermekszülő is lesz velük, mint nagy sereg jőnek ide vissza.

Jer 31:9 Siralommal jőnek és imádkozva hozom őket, vezetem őket a vizek folyásai mellett egyenes úton, hol el nem esnek, mert atyja leszek az Izraelnek, és az Efraim nekem elsőszülöttem.

Jer 31:10 Halljátok meg az Úrnak szavát, ti pogányok, és hirdessétek a messzevaló szigeteknek, és ezt mondjátok: Aki elszórta az Izraelt, az gyűjti őt össze, és megőrzi, mint a pásztor a maga nyáját.

Jer 31:11 Mert megváltotta az Úr Jákóbot, és kimentette a nálánál erősebbnek kezéből.

Jer 31:12 És eljőnek és énekelnek a Sion ormán, és futnak az Úrnak javaihoz, búza, bor, olaj, juhok és barmok nyája felé, és az ő lelkük olyan lesz, mint a megöntözött kert, és nem bánkódnak többé.

Jer 31:13 Akkor vigadoz a szűz a seregben, és az ifjak és a vének együttesen, és az ő siralmukat örömre fordítom, és megvigasztalom és felvidámítom őket az ő bánatukból.

Jer 31:14 És a papok lelkét megelégítem kövérséggel, és az én népem eltelik javaimmal, azt mondja az Úr.

Jer 31:15 Ezt mondja az Úr: Szó hallatszott Rámában, sírás és keserves jajgatás; Rákhel siratta az ő fiait, nem akart megvigasztaltatni az ő fiai felől, mert nincsenek.

Jer 31:16 Ezt mondja az Úr: Tartsd vissza szódat a sírástól és szemeidet a könnyhullatástól, mert meglesz a te cselekedetednek jutalma, azt mondja az Úr, hiszen az ellenség földéből térnek vissza.

Jer 31:17 Jövendődnek is jó reménysége lészen, azt mondja az Úr, mert fiaid visszajőnek az ő határaikra.

Jer 31:18 Jól hallottam, hogy panaszolkodott Efraim: Megvertél engem és megverettetém, mint a tanulatlan tulok; téríts meg engem és megtérek, mert te vagy az Úr, az én Istenem.

Jer 31:19 Mert azután, hogy megtérítettél engem, megbántam [bűnömet], és miután megismertem magamat, combomat vertem; szégyenkezem és pirulok, mert viselem az én ifjúságomnak gyalázatát.

Jer 31:20 Avagy nem kedves fiam-e nekem Efraim? Avagy nem kényeztetett gyermek-e? Hiszen valahányszor ellene szóltam, újra megemlékeztem ő róla, azért az én belső részeim megindultak ő rajta, bizony könyörülök rajta, azt mondja az Úr!

Jer 31:21 Rendelj magadnak útjelzőket, rakj útmutató oszlopokat, vigyázz az ösvényre, az útra, amelyen mentél, jöjj vissza Izraelnek leánya, jöjj vissza ide a te városodba!

Jer 31:22 Meddig bujdosol, oh szófogadatlan leány? Mert az Úr új [rendet] teremt e földön. Asszony környékezi a férfit.

Jer 31:23 Ezt mondja a Seregek Ura, Izrael Istene: Újra e szókat mondják majd a Júda földén és az ő városaiban, mikor visszahozom az ő foglyaikat: Áldjon meg téged az Úr, oh igazságnak háza, oh szent hegy!

Jer 31:24 És ott lakoznak majd Júda és minden ő városa, a szántóvetők és baromtartók együttesen.

Jer 31:25 Mert megitatom a szomjú lelket, és minden éhező lelket megelégítek.

Jer 31:26 Ezért vagyok ébren és vigyázok, és az én álmom édes nekem.

Jer 31:27 Íme, eljőnek a napok, azt mondja az Úr, és bevetem az Izrael házát és a Júda házát embernek magvával és baromnak magvával.

Jer 31:28 És amiképpen gondom volt arra, hogy kigyomláljam és elrontsam, letörjem és pusztítsam és veszedelembe sodorjam őket, azonképpen vigyázok arra, hogy megépítsem és beplántáljam őket, azt mondja az Úr!

Jer 31:29 Ama napokban nem mondják többé: Az atyák ették meg az egrest, és a fiak foga vásott el bele.

Jer 31:30 Sőt inkább ki-ki a maga gonoszságáért hal meg; minden embernek, ki megeszi az egrest, tulajdon foga vásik el bele.

Jer 31:31 Íme, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izrael házával és a Júda házával.

Jer 31:32 Nem ama szövetség szerint, amelyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földéből, de akik megrontották az én szövetségemet, noha én férjük maradtam, azt mondja az Úr.

Jer 31:33 Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izrael házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejükbe helyezem, és az ő szívükbe írom be, és Istenükké leszek, ők pedig népemmé lesznek.

2022. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/127 anonim ***** válasza:
51%

Folyt.


Jer 31:34 És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.

Jer 31:35 Ezt mondja az Úr, aki adta a napot, hogy világítson nappal, aki törvényt [szabott] a holdnak és a csillagoknak, hogy világítsanak éjjel, aki felháborítja a tengert és annak habjai zúgnak, Seregek Ura az ő neve:

Jer 31:36 Ha eltűnnek e törvények előlem, azt mondja az Úr, az Izraelnek magva is megszakad, hogy soha én előttem nép ne legyen.

Jer 31:37 Ezt mondja az Úr: Ha megmérhetik az egeket ott fenn, és itt alant kifürkészhetik a föld fundamentomait: én is megutálom Izraelnek minden magvát, mindazokért, amiket cselekedtek, azt mondja az Úr!

Jer 31:38 Íme eljőnek a napok, azt mondja az Úr, és felépíttetik a város az Úrnak a Hanániel tornyától fogva a szeglet kapujáig.

Jer 31:39 És kijjebb megy még a mérőkötél azzal átellenben a Garéb hegyéig, és lefordul Góhat felé.

Jer 31:40 És a holttesteknek és a hamunak egész völgye, és az egész mező a Kidron patakjáig, a lovak kapujának szegletéig kelet felé az Úr szent helye lesz, nem rontatik el, sem el nem pusztíttatik soha örökké.

2022. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!