Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények szerint Izrael...

Keresztények szerint Izrael jogosan veszi el a palesztinok földjét?

Figyelt kérdés
Az izreali miniszterelnök azzal védekezett hogy a Biblia azt írja, Isten a zsidóknak adta Kánaán földjét. Keresztények véleményére vagyok kiváncsi. Szerintetek Izrael jogosan veszi el a palesztinoktól azt a területet?

2022. szept. 12. 17:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/127 anonim ***** válasza:
91%
60 ma (2022. szept. 15.) 20:28 Képezd tovább Magadat!
2022. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/127 Drakula ***** válasza:
6%
61 ma (2022. szept. 15.) 21:27 Te meg tanulj meg válaszolni.
2022. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/127 anonim ***** válasza:
91%
Drakula ma (2022. szept. 15.) ma 21:3, Te nem vagy buta ember, de (figyelmesen) végig kell olvasnod, mielõtt beleszólsz.
2022. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/127 Drakula ***** válasza:

Én figyelmesen olvasok, is azt kezdtem észre venni hogy te is kezdesz átmenni olyanba mint ők.

41-nél abba hagytad a normális érvelést. Ez elég ciki, ha figyelembe vesszük hogy a fél pipás család egy tagja amelyikkel vitatkozol. Az meg nevetséges, hogy csak terroristákat öltek, meg. A bomba amit le dobnak panel házat tud pusztitani. Nem válagatt, hogy cival vagy terrorista, hanem ott van vagy nincs ott.


Engem különösen nem érdekl ez, hisz az egyik oldalon dzsihadisták vannak, akik arra hivatkozva szegik meg az iszlám hadi szabályzatát hogy az iszlámot védik. A másik oldalon meg cionisták, akik arra hivatkozva vettek/vesznek el hatalmas területet mert (1), azt ők már régebben vették el a kánaánitáktol szóval az zsidó föld, (2) hogy őket üldőzik ezért jár nekik a saját ország, (3) isten nekik adta egyszer. Az utólsó érv már csak azért is bosszant mert nem a tóra törvényei vannak be vezetve, hanem szekurális nyugati törvények.


Szóval ja, én csak azokat a civileket sajnálom akiket ebbe bele rángatnak.


De adtól még az érvelést abba hagyni és jőnni a "nem érted" meg az "zsidó gyülőlő" kártyával akkor is szánalmas.

2022. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/127 anonim ***** válasza:
0%

"Engem különösen nem érdekl ez, hisz az egyik oldalon dzsihadisták vannak,"


Te miről beszélsz? Az egyik oldalon palesztinok vannak akik védik a hazájukat. Nekik semmi közük az ISIS féle dzsihadistákhoz. Nem is engedték be őket Palesztinába. Az ilyen cionista zsidók terjesztik azt hogy a palesztinok dzsihadista terroristák a hozzád hasonló észlények pedig benyalják.

2022. szept. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/127 Drakula ***** válasza:
66%
Nem az isis félékhez, hanem a hamasz és hezbollah félékhez.
2022. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/127 anonim ***** válasza:
89%

Nincs túl sok idõm vitatkozni, ezért csak néhány:

1) Ha jól értettelek, a pofa szerinted is max egybites. Itt kezdõdik, mert az ilyen nekem nem vitapartner. Tényleg nem érti, olykor felületesen olvas.

Fõleg mindent a zsidógyûlölet szemüvegén keresztülszûrve "lát".

2) Izrael tényleg csak akkor alkalmaz erõszakot ha szükséges. Igen, olykor követnek el hibákat a katonák, többnyire nem is marad el a felelõsségrevonás.

Azért a hibákhoz nem árt figyelembevenni, hoy "ahol fát vágnak, ott hullik a forgács.

3) Bizonyára tudod, hogy a dszihádisták szándékosan kifejezetten civileket támadnak. Izrael ilyet - ha hiszed, ha nem -sohasem tesz, nem tett amikor még a Brit Mandátumban éltek.


3) Fõleg: nem azért jár nekik a saját ország, a saját haza, mert őket üldőzik, hanem ugyanazért, amiért minden népnek.


Végre valaki észre veszi, hogy Izrael NEM "vallásállam".

Azért itt van egy furcsaság: vannak alaptörvények (különbözõ területekre vonatkozólag) viszont nincs Alkotmány. Ezt egy nagytudású és Izraelt elége ismerõ rabbi úgy magyarázta, hogy ugyan nincs leírva, de az Alkotmány ma is a Tóra. Másik rabbi szerint egyszerûen még sohasem volt idejük alkotmányozni, ezért eredetileg a Mandátum jogrendszerét vették át, aztán idõnként szügeg szerint farigcsálták.

"az érvelést abba hagyni és jőnni a "nem érted" meg az "zsidó gyülőlő" " - nade ha tényleg nem érti (mert egybites) és tényleg, mint írtam, mindent a zsidógyûlölet szemüvegén keresztülszûrve "lát".nek kérdés, hogy mi a különbség a cionisták és a nácik között§ és kisbetûvel írja azt, hogy I-ten,

az egy egybites, is már bocsi, de nekem nem vitapartner. Konkréten: aki Így átom 80-on túlról (megint csak, akár hiszed, akár nem.) Azonkívül nagyon kevés az idõm, így valószínû, hogy többet m+ar nem is írok, vagy csak nagyon röviden.

Amúgy I-ten (Allah) a Szentföldet tényleg Izrael fiainak adta, a Korán szerint is (korábban bemásoltam és adtam linket is).

2022. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/127 anonim ***** válasza:
89%
Drakula (66) nem tudom, tudod-e, de tény, a hezbollah-t néany éve elõbb az öbölmenti államok, néhányhéttel késõb az Arab Liga terrorcsoportnak nyilvánította. Ha keresgélsz, megtalákod.
2022. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/127 anonim ***** válasza:
0%

"3) Bizonyára tudod, hogy a dszihádisták szándékosan kifejezetten civileket támadnak. Izrael ilyet - ha hiszed, ha nem -sohasem tesz, nem tett amikor még a Brit Mandátumban éltek."


Egy év alatt Izrael megölt 1500 palseztin civilt, amiből több mint 500 gyerek és neked van pofád behazudni hogy Izrael nem támad szándékosan civileket. Mondom ti cionista zsidók rosszabbak vagytok mint a nácik.



"és kisbetûvel írja azt, hogy I-ten"


Egy ilyen cionnáci mint te egyáltalán milyen alapon veszed a szádra Isten nevét?



"Amúgy I-ten (Allah) a Szentföldet tényleg Izrael fiainak adta, a Korán szerint is (korábban bemásoltam és adtam linket is)."


Mondom hogy aljas hazug vagy. Még a saját Bibliádból is kimásoltam azt a részt ahol leírja hogy milyen feltételekkel lehet az a föld a zsiódóké. Izrael kb az összes feltételt megszegi. A Korán is azt írja hogy ez feltételekhez van kötce amit a zsidók megszegtek. Megölték a prófétákat, meghamisították a Tórát és Jézus és Mohamed prófétákat is meg akarták ölnu. Szóval mind a zsidó Biblia mind a Korán szerint jelenleg semmiféle joguk nincs a zsidóknak ahhoz a földhöz.

2022. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/127 Drakula ***** válasza:

68-as.

És? Mondtam hogy nem?

2022. szept. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!