Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a kereszténység...

Hogyan lehetne a kereszténységet felszámolni és megszüntetni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 03:12
 71/125 KZitus ***** válasza:
13%

#14

Az egyik bizonyiték TE vagy!

2023. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/125 anonim ***** válasza:
57%

"És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok."

(1. Kor. 13:2)

"Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre?"

(Mt. 7:3)

2023. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/125 KZitus ***** válasza:
25%

Itt olvashatsz, és gondolkodhatsz azon, miért logikus arra következtetni, hogy van Teremtő:

[link]

2023. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/125 anonim ***** válasza:
66%
Logikusabb lenne, ha az érvelése logikus lenne.
2023. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/125 anonim ***** válasza:
12%

"Az én szótáramban hit, hiedelem, babona szinonimák és rögtön kapcsolódik hozzá a butaság kifejezés"


Nem az a leginkább elkeserítő, hogy valaki így gondolkodik. Az a leginkább elkeserítő, hogy ezt pontozták fel.


Magyarázd el, miért buta aki hisz valamiben amiben te nem hiszel?

2023. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/125 anonim ***** válasza:
18%

#58 Értem én, hogy zavar, hogy az egyházak politizálnak, és szerintem is szomorú, hogy mindezt a vasárnapi misén vagy istentiszteleten teszik (mert véleménye igen is lehet politikai kérdésekben egy papnak vagy lelkésznek, de ezt elmondnák máskor és nem a temploban).

Azt is értem, hogy sok prédikátort és hívőt hallottál LMBTQ-ellenesen fellépni. De miért róluk ítéled meg magát a kereszténységet? Az iszlámot sem a dzsihádisták tettei alapján ítéled meg gondolom.

Viszont Amerikában, meg Nyugat-Európában vannak olyan papok és prédikátorok, akik nyíltan felszólalnak a homofóbia és a transzfóbia ellen, vannak olyan templomok, ahol nem a fideszes zászló van kint hanem a pride zászló, és ahol össze adnak meleg párokat.

Tehát vannak LMBTQ-ellenes keresztények és vannak olyanok akik nem azok, vannak fideszes keresztények és vannak olyanok akik nem azok, de te egyöntetűen eldöntötted, hogy a kereszténység az rossz, és el kell dobni mint egy használt rongyot, mert rossz tapasztalataid voltak (amit őszintén sajnálok).

2023. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/125 anonim ***** válasza:
57%

"Ha egy embert kiraknánk egy lakatlan szigetre, aztán éljen túl ahogy akar,"

Van különbség az a hit között, hogy ha átmész az úton, miután körülnéztél akkor nem csap el a busz és az a hit között, hogy létezik Isten, Zeusz, Ré, csupakabra, Mikulás, kristályok ereje, stb.

2023. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/125 anonim ***** válasza:
63%
70. te vagy a 8. válaszoló is?
2023. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/125 anonim ***** válasza:
81%

#76 Magyarországon élek, magyar egyházakat látok, nagyon nagy többségében ez az intézményesített álláspont, még a pápával is szembemennek a katolikusok.


Nem osztom a kérdező álláspontját, hogy tönkre kéne tenni a kereszténységet, az én álláspontom az, hogy az egyháznak el kellene határolódnia a politikától, főleg, ha intézményesítetten korrupt, sikkasztó kormány van hatalmon, akik őket is le akarják kenyerezni, és a kereszténységet akarják felhasználni propagandacélból, (mindkettő nyilvánvaló) - de nem ezt teszik, hanem még asszisztálnak is hozzá. Nem egy, nem kettő, hanem kb. mindegyik egyház. Az az egyház, amelyik nem, na abból kevés van.


Hol állnak ki az elnyomottak, az üldözöttek mellett a jelenlegi magyar egyházak? Nem sokat látok, sőt...


Ismétlem, nem a kereszténységgel van a bajom, hanem az egyházakkal, és az egyházak állami finanszírozásával, a képmutató farizeusokkal, azokkal, akikről Jézus is így beszélt: „Az én házamat az imádság házának hívják majd, ti pedig rablók barlangjává teszitek.”

2023. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/125 anonim ***** válasza:
11%
Szokás szerint az ateista lepontozó brigád világossá tette, hogy az ő világképükkel ellentétes vélemény nem efogadható.
2023. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!