Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a kereszténység...

Hogyan lehetne a kereszténységet felszámolni és megszüntetni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 03:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 anonim ***** válasza:
84%

"Csak nem értem ebből mit kellene felszámolni és miért?"

Gyűlölet keltés.

Az, hogy jónak tartják azt aki csak végig nézi ahogyan valakit bántanak, valakinek ártanak ahelyett, hogy segítene.

Jónak tartják azt aki többek között gyermekeknek is ártott.

Előrébbre valónak tartják a hitet a tudásnál ennél fogva teret adnak rengeteg átverésnek és hasonló rossznak.

2023. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/125 anonim ***** válasza:
18%

"Valóban némelyik szórakoztató tud lenni, az nem kétséges, bár természetesen van benne bőven lehangoló is, ugyanis a hit az betegség, amikor teljes mértékben bizonyítatlan dolgot valaki valóságként fog fel, ez szánalomra méltó, orvosi nevén doxazma, vagyis kényszerképzet."


Nekem pont a hit hiánya tud szórakoztató lenni.

Az emberi hit egy teljesen természetes tulajdonsága minden embernek, és annak teljes hiánya bizony nagyon nagy bajról árulkodik.


A kedves hozzászól semmivel nem ér többet a következő 2 perces videóban szereplő....


https://www.youtube.com/watch?v=2eK7mvYr14U


Bizony mulatságos hogy ehhez hasonló emberek léteznek:)

2023. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/125 anonim ***** válasza:
70%

"és annak teljes hiánya bizony nagyon nagy bajról árulkodik."

Milyen bajról?

2023. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/125 anonim ***** válasza:
82%

"Nekem pont a hit hiánya tud szórakoztató lenni."

Mert például a fényevők nem viccesek szerinted?

De ott vannak azok is akik belenéznek a napba, hogy feltöltsék a szemüket fény energiával.


Hát igen. Ezt okozza a hit. Szemkárosodást, többek között.

2023. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/125 anonim ***** válasza:
12%

60 Hát barátom, az, hogy egy hozzád hasonló ember mit érez (érez e alázatot vagy nem), megint téged minősít, a legkevésbé se érdekel.

Nem akarok a te mércédnek megfelelni, leginkább azért, mert nincs.

Nem túl értelmes szövegekkel kezdesz el hívő embereket pocskondiázni és azt hiszed intelligens vagy. Ez is egy olyan deficit, amit talán kinősz majd egyszer.

Én nem haragszom rád, azt hiszem elég baj vagy te magadnak.

2023. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/125 anonim ***** válasza:
75%

#65

Látom nem fogod fel, hogy nem az én mércémnek nem felelsz meg, mert én nem méregetlek sehogyan sem, hanem a hited mércéjét nem ütöd meg, legalább is aszerint, amit a kereszténységről tudok.

2023. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 anonim ***** válasza:
73%
58 Nem kell lefotóznod, ma már szinte kivétel nélkül van youtube csatornájuk, visszanézhető misékkel, ezért nyugodtan megmondhatod mikor, hol történt. Nehogy hazug ember hírében maradj.
2023. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/125 anonim ***** válasza:
13%

66

" legalább is aszerint, amit a kereszténységről tudok"

Na, itt kezdődnek a bajok, a tudás és annak hiánya...

2023. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/125 anonim ***** válasza:
6%

66 Amúgy érdekelne, hogy a te megítélésed szerint te megfelelsz bármilyen mércének? Mondjuk kulturált, európai, képzett, művelt, empatikus, toleráns?

Valamelyiket jellemzőnek érzed magadra? hogy a vallással meg ne sértselek...

2023. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/125 anonim ***** válasza:
1%

"Mert például a fényevők nem viccesek szerinted?


De ott vannak azok is akik belenéznek a napba, hogy feltöltsék a szemüket fény energiával.



Hát igen. Ezt okozza a hit. Szemkárosodást, többek között."


Ha csak trollkodsz akkor azt mondom, ok. De ha komolyan gondoltad, akkor ott tényleg nagyon nagy a baj...


NEM! A hit szinte minden emberi tevékenység mozgató rugója.

Ha egy embert kiraknánk egy lakatlan szigetre, aztán éljen túl ahogy akar,

majd magától a hit képességétől valahogyan megfosztanák, akkor az nem sok mindent csinálna. Mert hát miért csinálna bármit is ha nem hiszi hogy az

megtudja valósítani?

Sőt, még azt is megkockáztatom, hogy a hit az ember legnagyobb erőssége.

2023. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!