Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a kereszténység...

Hogyan lehetne a kereszténységet felszámolni és megszüntetni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 03:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/125 anonim ***** válasza:
36%
Nem vagyok semmilyen lelkész féle. Csak nem értem ebből mit kellene felszámolni és miért?
2023. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/125 anonim ***** válasza:
65%

#44

Az én szótáramban hit, hiedelem, babona szinonimák és rögtön kapcsolódik hozzá a butaság kifejezés.

Valóban némelyik szórakoztató tud lenni, az nem kétséges, bár természetesen van benne bőven lehangoló is, ugyanis a hit az betegség, amikor teljes mértékben bizonyítatlan dolgot valaki valóságként fog fel, ez szánalomra méltó, orvosi nevén doxazma, vagyis kényszerképzet.

2023. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/125 anonim ***** válasza:
80%

"Számomra az lenne.

Azt gondolni, hogy az egész élet 50-60-70-80 év és kész előtte - utána a nagy semmi."


Attól nem sivár az életed, hogy hiszel a túlvilágban?

Elég furcsa felfogás.

2023. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/125 anonim ***** válasza:
24%

#52 Az én alapértékeimben pedig amit teszel az az intolerancia és az intelligencia teljes hiánya.

Egy olyan öntelt, de minden képzettségnek híján levő személy, aki magát sok milliárd embertől okosabbnak hiszi, mégis arc nélkül egy anonim fórumon meri csak vállalni a véleményét.

Ha már szánalomról beszélsz.

2023. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/125 anonim ***** válasza:
27%

"Csak nem értem ebből mit kellene felszámolni és miért?"

Például mert az embert olyanná teszi, hogy csak egy tévképzettel tudja megtölteni az életét? Anélkül sivár lenne az élete, ezzel ellentétben más emberek képesek boldog és teljes életet élni ilyen tévképzetek nélkül is?

Ez lehetne egy ok a sok közül?

2023. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/125 anonim ***** válasza:
25%

53 Attól nem lesz sivár az élet, amit akkor kapsz ha hiszel Istenben.

Attól, ami más értelmet ad a dolgoknak. Más értéket az értéknek.

Hajthatsz gazdagságra még el is érheted és majd a 70-80 körül lehet arra jössz rá, hogy ez hiábavaló volt. Egy csomó sikeres és gazdag ember idős korában megcsömörlik, azt mondja elértem egy csomó mindent. De ennyi?

2023. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/125 anonim ***** válasza:
56%
56 Az, hogy Te mit tartasz tévképzetnek, az egyéni szociális problémád. Gyanítom vallás nélkül is vannak mentális problémáid a válaszaid alapján.
2023. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/125 anonim ***** válasza:
78%

Minek mondjam, hogy melyik templom, úgyse hinnéd el, akkor az lenne a következő, hogy mutassak róla fényképet. Bocsi, hogy nem készítettem. Azért voltam ott, mert a tesóm katolikus, és a gyerekének a keresztelője volt. Miatta voltam néhányszor ott, a testvérem ugyanis oda járt, nem mellesleg ő vérfideszes.


De vannak még személyes élményeim másról is, jártam én is gyülekezetbe, és voltak furcsa dolgok.


Na meg azért olyanról is hallottam hogy a vízivárosi szent Anna templomban a pap megtagadta valakitől a gyónást "hazaárulóknak az nem jár" felkiáltással, mert az illető mélyen hívő nénike történetesen baloldali volt. Ezt egy újságban olvastam, de amikor meséltem egy hívő fideszes barátomnak, aki gyakran járt oda, is ismerte a papot, maga is azt mondta, hogy el tudja róla képzelni.


Egyébként az is érdekes, hogy mennyit hallottam a hívőket és prédikátorokat meg papokat LMBTQ -ellenesen fellépni, de házasságon kívüli szexről összességében sokkal kevesebbet beszélnek érdekes módon, na és a korrupcióról vagy az állami szintű sikkasztás elítéléséről, még kevésbé.


Ezt lehet párttól függetlenül is tenni, de nem teszik. Vajon miért?

Na meg hogy férhet meg templom ajtaja előtt vasárnapi miseidőben a Fideszes kitelepülőpult?

2023. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/125 anonim ***** válasza:
82%

56

A te családodban, környezetedben csak hívők és gazdagok vannak?

A pénz egyáltalán nem minden.


"Attól nem lesz sivár az élet, amit akkor kapsz ha hiszel Istenben."

De ilyen dolgokat nem csak egy istentől lehet kapni aki vagy létezik vagy nem.

2023. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/125 anonim ***** válasza:
92%

#54

Szerintem meg a te személyeskedésed a szánalmas.

Véleményalkotáshoz jogom van és ki is mondhatom egy kérdésre válaszolva a valláskritika rovatban, ami pont erre szolgál. AZ a sok milliárd ember éppen nem az esze miatt lett hívő, mivel a hit az aztán semmiképpen nem értelemhez kötődik.

Mellesleg sajnos egyáltalán nem érzek nálad keresztényi alázatot, úgy tűnik sajnos pont te vagy egy igazi ál-keresztény, aki megpróbálod a neked nem tetsző véleményt kifejtőt gyalázni, önteltnek, iskolázatlannak, vagyis tudatlannak titulálod, meg unintelligensnek, na ez éppen nem keresztényi cselekedet, de hát valóban nem mindenki fér bele abba a bizonyos 1%-ba, úgy tűnik, te aligha jutsz át a 'keskeny ösvényen', ami szerinted kívánatos dolog lenne.

:)

2023. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!