Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 15:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/199 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát kizártad azt amit felvetettél."


Tökéletesen így van, olvasd el jobban mit írtam, azt hogy más mondhatja ezt /dr nem én/,


"Nem bíróságon vagyunk. Ezenfelül akkor el kell fogadni a reinkarnációt, Allah-ot, a spirituális energia pontokat, a kristályok és mindenféle ezotériás dolog működését és még rengeteg minden mást."


Igen mi ketten nem vagyunk bíróságon, de ott elbíráltak, hogy természetfeletti.ugy látszik muszlim létedre nem ismered elég jól a magyar nyelvet. A természetfeletti nem jelent semmilyen azonosulást az ezotéria felé


"Én természetfelettin azt értem amit nem lehet a természeti törvényekkel megmagyarázni és nem az ismereteink hiánya miatt. Az ugyan úgy természetes folyamat csak az ismereteink hiányosak."


Itt saját allitasidat cáfolod meg és ugyanarra a következtetesre jutsz mint én.


"Isten hogyan bukhatott el ennyire mikor ilyen sok mindent bevetett? Miért pont Máriát használta fel ehhez?"


Isten a Bibliában leírtak szerint soha nem jön közénk a bűnbeesés óta, azonban ez nem jelenti azt, hogy ne munkálkodjon, emiatt leküldte Fiát a földre és anyja Szűz Mária is megdicsőült. Isten szabad akaratot adott az embereknek ez nagy felelőség az ilyen nagyfoku szabadság. De igyekszik fontos pillanatokban a jó úton tartani az embereket. A harc a földön a lelkekeért folyik.

2023. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/199 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szerinted a pszichológia a természetfelettivel foglalkozik?


Van egy olyan ága, úgy hívják parapszichologia, de ezt a kérdést lezártuk avval, hogy itt kizárható a tömegpszichózis.

2023. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/199 anonim ***** válasza:
66%

Jól mondta nevelőapum, hogy ez az Isten létezésének fejtegetése, hogy most van vagy nincsen Isten ez csak arra jó, hogy valamivel mindig ellehessen terelni az emberek figyelmét a normális élet működésétől, ritmusától.

Hát most már én is ezt tudom már mondani lassan, hogy ez az Isten tényleg csak arra van kitalálva, meg minden vallás, kereszténység, menny, pokol stb. Hogy az emberek figyelmét mindig valamivel ellehessen terelni a normál élet működésétől és ritmusától.

2023. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/199 anonim ***** válasza:
33%

Olvastuk. Értjük. Nem kell 2x leírnod. Sem 3x.


Isten létezesének fejtegetése valóban meddő, mert vagy elhisszük vagy sem, és kész, nem kell a másikat meggyőzni sem.


Evvel teljesen egyet értek. Az élet normális működése az, egy hívőtől, hogy pl. Reggel és este imádkozik és megy a dolgára. Ő lelki energiát kap ettől, úgyhogy a mondatod utolsó részével nem értek egyet.

2023. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/199 anonim ***** válasza:
100%

"A természetfeletti nem jelent semmilyen azonosulást az ezotéria felé"

A természetfeletti magában nem. De én nem is ezt állítottam. Hanem, hogy az a logikai menet ami alapján te arra jutottál, hogy ott Mária megjelent és Isten csinált valamilyen csodát, ugyan ezen logika mentén el kell fogadni a reinkarnációt, az ezotériát és sok más hasonlót.



"Itt saját allitasidat cáfolod meg és ugyanarra a következtetesre jutsz mint én."

Olvasd el akkor amit te írtál és amit én még párszor. Nem sikerült felfognod az apró de annál lényegesebb különbséget, újfent.


A feltételezgetéseket pedig hanyagold mert nagyon nem megy.

2023. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/199 anonim ***** válasza:
48%

természetfeletti magában nem. De én nem is ezt állítottam. Hanem, hogy az a logikai menet ami alapján te arra jutottál, hogy ott Mária megjelent és Isten csinált valamilyen csodát, ugyan ezen logika mentén el kell fogadni a reinkarnációt, az ezotériát és sok más hasonlót.


Nem kell, lehet. De az hogy valahol Isten csodát tett az hogyan függ össze avval hogy el kell fogadni a reinkarnaciót és ezoteriát, nincs egyenes következménye ebből. Mert Mária nem reinkálódottan jelent meg. A hívők elfogadják hogy isteni cselekmény és nem ezotéria történt ott Fatimaban, a többi lényegtelen spekuláció.

2023. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/199 anonim ***** válasza:

"De az hogy valahol Isten csodát tett az hogyan függ össze avval hogy el kell fogadni a reinkarnaciót és ezoteriát, nincs egyenes következménye ebből. "


Nem a Fatimai eset a lényeg hanem a "bizonyítékok amik alapján elfogadod azt, hogy ott csoda történt.

Vegyük például a reinkarnációt. Ez elégé szembe megy a keresztény állásponttal amit a Fatimai eset "bizonyít". De mégis vannak bizonyítékok arra, hogy emberek emlékeznek az előző életükre. Nobeldíjas tudós és csapata vizsgált is rengeteg ilyen esetett és többet hitelesnek is talált.


Tehát akkor milyen alapon ne fogadnánk el ugyan ezt is?

De ezotérikus témákra is vannak "bizonyítékok". Akkor azokat miért ne fogadnánk el?

2023. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/199 anonim ***** válasza:
52%
Az emlékezet nem bizonyít a reinkarnáció esetében. Mármint az, hogy egy igazi emlék az, és nem eppen egy agy által kreált, álom.
2023. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/199 anonim ***** válasza:
Olyan esetekről van szó amikor a gyerek emlékezett olyan információkra amikhez nem juthatott volna hozzá és azok az információk pontosak voltak. Nem csak egy álom és random információk.
2023. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/199 anonim ***** válasza:
0%
Az lesz a durva, hogy azt a természetfelettit, aminek mi életünket köszönhetjük itt ezen a földön, arra mindenki arra a természetfelettire azt hiszi mindenki minden ember, hogy Isten az a természetfeletti és közben meg nem Istentől vagyunk és létezünk, hanem ha mondjuk pl. Földönkívülieknek, ufóknak köszönhetjük az életünket és nem Istentől vagyunk, hanem földönkívüliek, ufók azok a természetfeletti, akiknek a teremtményei vagyunk és nincs a halál után egy kukk se az a durva..
2023. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!