Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 15:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/199 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy pedig a tudomány választja szét természetes illetve termeszetfelettivé.


Nekem hívőnek természetes, hogy igaz jelenés volt. És természetesnek veszem, hogy itt ott megjelenik Szűz Mária.


Azt mond meg szavakon lovagló, ha se nem természetes se nem természetfeletti akkor mi?


Mondom neked zsákutcában van az ilyenfajta megközelítés.

2023. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/199 anonim ***** válasza:
74%

Tehát szerinted a pszichológia a természetfelettivel foglalkozik?


"Azt mond meg szavakon lovagló, ha se nem természetes se nem természetfeletti akkor mi?

Mondom neked zsákutcában van az ilyenfajta megközelítés."


Nincs zsákutcában. Egyébként leírtam. Pontosabb megvizsgálás nélkül egyiket sem jelentjük ki. Ettől nem lesz sem természetes, sem természet feletti sem pedig nem természetes vagy nem természet feletti.


Ha adok neked egy dobozt akkor nem lesz benne valami természet feletti addig amíg ki nem nyitod és meg nem nézed, hogy mi van benne. Addig nem tudod mi van benne. Lehet benne akármi.


A te azonban a "zárt dobozról" egyből kijelented, hogy természetfeletti dolog van benne és konkrétan a te Istened műve. Anélkül, hogy belenéznél a dobozba. Lehet az van benne de sok más lehetőség is van.

2023. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/199 A kérdező kommentje:
59.-es Mire gondolt a költő: "oroszok összefoglaló az arcokkal" ???
2023. máj. 3. 15:43
 64/199 anonim ***** válasza:
31%

'Nincs zsákutcában. Egyébként leírtam. Pontosabb megvizsgálás nélkül egyiket sem jelentjük ki. Ettől nem lesz sem természetes, sem természet feletti sem pedig nem természetes vagy nem természet feletti."


Ettől egyáltalán nem lettünk okosabbak, tőled nem leszünk okosabvak, emiatt zsákutca szerű ez a langyosságod.



Ha adok neked egy dobozt akkor nem lesz benne valami természet feletti addig amíg ki nem nyitod és meg nem nézed, hogy mi van benne. Addig nem tudod mi van benne. Lehet benne akármi.


Rossz példa. Ahelyett hogy utána néztél volna Fatimanak, hogy mennyire vizsgaltak meg, ahelyett ide nem illő példákkal élsz.

2023. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/199 anonim ***** válasza:
17%

Sehogy nem lehet, mert aki hisz, az haláláig azt fogja tenni, hogy hisz.

A másik meg, hogy ha te is belegondolnál magadba, hogy mi emberek miből estünk be a világra. Élünk vagy 7-8 millárdan ezen a földön, vajon ennyi ember miből jött létre, mi alkothatta ezt a csomó embert a földre?

És az Istenhívők ebben a tudatba vannak.

Meg Jézus és Szűz Mária ők is Istenhez tartoznak és bennük is hisznek a keresztények.

2023. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/199 anonim ***** válasza:
81%

"Ettől egyáltalán nem lettünk okosabbak, tőled nem leszünk okosabvak, emiatt zsákutca szerű ez a langyosságod."

Látom nagyon nem érted a lényeget.


"Rossz példa. Ahelyett hogy utána néztél volna Fatimanak, hogy mennyire vizsgaltak meg, ahelyett ide nem illő példákkal élsz."

A példa nem rossz. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor legalább érvelhetnél amellett, hogy miért rossz.


De felteszem tekintve, hogy ilyen intenzíven kijelented, hogy már pedig ott csoda történt és a tudománynak a legkisebb fogalma sem lehet semmiről te elégé utána jártál már ennek.

Szóval mesélj. Szűkítsük a kört most csak a napos esetre. Hogyan vizsgálták meg?


Azért is kérdezlek téged mert én nem találtam meg a kutatásokat amik erre irányultak.

2023. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/199 anonim ***** válasza:
100%

"Sehogy nem lehet, mert aki hisz, az haláláig azt fogja tenni, hogy hisz."

Sok hívő lett ateista, így ez nem igaz.

2023. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/199 anonim ***** válasza:
59%
Jól mondta nevelőapum, hogy ez az Isten létezésének fejtegetése, hogy most van vagy nincsen Isten ez csak arra jó, hogy valamivel mindig ellehessen terelni az emberek figyelmét a normális élet működésétől, ritmusától.
2023. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/199 anonim ***** válasza:
65%

A napcsodát az is látta aki kilométerekkel arrébb volt nem vett részt azon a helyszínen ahol esetleg a látnok gyerekek pszichózist gyakorolhattak volna rájuk. Emiatt a tömegpszichózis kizárható.


Másodszor általában a bíróságon elfogadják azt, ha két tanú ugyanazt állítja, úgy hogy külön kihallgatják. Nos itt volt vizsgálat, nyilván nem hallgatták ki mind a hetvenezret, az egyház gondos kihallgatás után döntött arról, hogy természetfelettinek vagy nem igazolhatónak ítéli azt. Sokról nem tudott meggyőződni de erről kijelentette, hogy tetmészetfeletti.


Innentől kezdve csak egy ellentétes vizsgalat, amely ugyanolyan vizsgálati alappal rendelkezik, dönthető meg ez,pl. Pszichológusok csillagászok csoportja, hogy nem, ez a jelenség nem természetfeletti. Ez a tudósok dolga lett volna, de ilyen antitézis nem született, nyilván mindenki hitt akkor hetvenezernek, senki sem törte a fejét máson.


Természetesen a természetfelettin én is azt értem, hogy egyszer meg lehet majd magyarázni azt is amit láttak, de az még nem zárja ki, hogy annak előídézője Isten volt, de addig termeszetfelettinek nevezzük.


Ha hozzávesszük a jóslat lényegét, hogy az oroszok téveszméivel hosszú ideig kárt fognak a világnak okozni, ebből azt a következtetést lehet levonni hogy az oroszok szabadították ránk a kommunizmust 1917től és ennek istentelen szellemi gyermekei éppen a kérdezővel az élen a mai ateisták. Ennek kapcsán megosztott lett a világ bal és jobb oldalra, ami a balos emberek istenttelen téveszméje.


Ezt az istentelen folyamatot akarta megállitani Szűz Mária, éppen akkor amikor Lenin Svájcban elhatarozta magát az orosz hatalomátvételre.

2023. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/199 anonim ***** válasza:
100%

" Emiatt a tömegpszichózis kizárható."

Tehát kizártad azt amit felvetettél.


"Másodszor általában a bíróságon elfogadják azt, ha két tanú ugyanazt állítja, úgy hogy külön kihallgatják. "

Nem bíróságon vagyunk. Ezenfelül akkor el kell fogadni a reinkarnációt, Allah-ot, a spirituális energia pontokat, a kristályok és mindenféle ezotériás dolog működését és még rengeteg minden mást.


" Ez a tudósok dolga lett volna, de ilyen antitézis nem született, "

Tehát akik igazán kompetensen megítélhették volna a helyzetet ők nem vizsgálták? Mert akkor nem lehet kijelenteni, hogy nem magyarázható természetes folyamatokkal, ha ilyen irányú vizsgálat és eredmények nincsenek.


"Természetesen a természetfelettin én is azt értem, hogy egyszer meg lehet majd magyarázni azt is amit láttak, de az még nem zárja ki, hogy annak előídézője Isten volt, de addig termeszetfelettinek nevezzük."

Mert még ki? Én nem azt értem alatta. Én természetfelettin azt értem amit nem lehet a természeti törvényekkel megmagyarázni és nem az ismereteink hiánya miatt. Az ugyan úgy természetes folyamat csak az ismereteink hiányosak. Nem kell félni attól, hogy kimondjuk valamit nem tudunk.


"Ezt az istentelen folyamatot akarta megállitani Szűz Mária, éppen akkor amikor Lenin Svájcban elhatarozta magát az orosz hatalomátvételre."

Már mint, hogy ezt akarta megállítani Isten. Mert Máriának koránt sem lenne hatalma ilyen bravúrok végrehajtására. Az már egy másik kérdés, hogy Isten hogyan bukhatott el ennyire mikor ilyen sok mindent bevetett? Miért pont Máriát használta fel ehhez?


Persze ezek már kicsit más témakört érintő de érdekes kérdések.

2023. máj. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!