Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne a keresztényeke...

Hogyan lehetne a keresztényeket meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 15:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/199 anonim ***** válasza:
68%

"A lövészárkokban sincsenek ateisták"


Az, hogy ki ateista vagy sem, semmiben nem kapcsolódik ahhoz, hogy az a valami igaz-e.


Ha nekem azt mondaná valaki a lövészárokban, hogy a jeti tud megmenteni, tuti lennék olyan ketségbeesett, hogy megpróbálnám, hátha. Attól még nem lesz igaz a jeti, plusz engem sem fog érdekelni hogy igaz-e, pont azért, mert ebben a helyzetben a legnagyobb baromságot is érdemes bepróbálni, hátha.

2023. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/199 anonim ***** válasza:
16%
A lővészárkokban Isten kiírtja az ateistákat.
2023. jan. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/199 anonim ***** válasza:
39%

Meg a keresztényeket is, ugye. Nem nagyon látom hogy kutatások bizonyítanák, hogy keresztények nem halnak meg/nem halnak meg kegyetlenül, értelmetlenül/nincs gyerekhalandóság, stb.


A közbenjáró ima erejét/hatást viszont vizsgálták : pont nulla hatása van.

2023. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/199 anonim ***** válasza:
60%

"Bizonyítékokkal, de erről már volt szó. Nézd vissza."


Módszereket kérdeztem. De úgy látom, ezek szerint az már nincs.


Nem is baj, hogy nem tudsz, mert valószínűleg nincs is. Azt felejtik el sokan, hogy a hit egy belső döntésből is fakad, mintha azt mondanám, hogy milyen módszerekkel lehet meggyőzni valakit, hogy pl. autó helyett biciklivel járjon. Mondhatok 1000 "bizonyítékot" a drága benzináraktól kezdve a légszennyezésig, ha neki megszületett az a döntése, hogy ő márpedig nem fog biciklizni. Csak mondjuk a transzcendensbe vetett hit ennél összetettebb.

A másik, amit szerintem az ateisták nem értenek meg az, hogy a hit nem csak döntés, hanem egy tapasztalás. Egy szubjektív tapasztalás. Tapasztalást meg bizonyítékokkal nem lehet kiírtani. Az erőszak eszközeivel persze lehet egy formális hitelhagyást kicsikarni.

És korunk egyre növekvő vallástalanságának az oka talán épp ez: hogy korunk emberének nincs ideje a személyes tapasztalásra. Minden azonnal "kell" neki. Ha nem kapja meg azonnal, akkor megsértődik, csakhogy a transzcendenssel való kapcsolat nem így működik.

2023. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/199 anonim ***** válasza:
35%

"A közbenjáró ima erejét/hatást viszont vizsgálták : pont nulla hatása van."


EZ NEM IGAZ!!


Pont, hogy csodás gyógyulások születtek a hittel teli imák által (nézd csak meg a hálából csináltatott kőtáblák sokaságát a különböző kegyhelyeken, a kórházakban történt csodákat stb) és volt anno olyan felmérés is, ahol egy egész csoport imádkozott egy időben és érdekes módon az egész városban csökkent a bűnözés.


De a csoportos imádkozás betegekért a különböző felekezetekben is számos alkalommal eredményezett már csodát (pl.Laár András is így gyógyult meg, hogy csak egy ismertebb nevet említsek, aki maga mesélte el az egyik interjújában), sőt én magam is megtapasztaltam, hogy az ima működik!!


Ezek után bármilyen neves, ákádémiai "vizsgálat" kihozná ennek ellenkezőjét, kiröhögném! :D

2023. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/199 anonim ***** válasza:
63%

Lol, tapasztaltad, hogy valaki meggyógyult. Gratulálok.


Olyan is van, aki nem imádkozik és meggyógyul. Hogyan tudunk tehát kutatni a témát? Hát nem úgy, hogy Laár Andrást hozzuk fel érvként.


A kutatásban rengeteg beteg ember volt, a feléért imádkoztak, a feléért nem. Mindkét csoportból gyógyultak meg emberek és haltak meg emberek. Tök független az imától, ugyanannyi (kb) mindkét csoportból.


Ha tisztában lennél egy kkcsit is a tudományos kutatások alapjaival, nem jönnél olyan baromsággal, mint a te szubjektív megtapasztalásod.


Sőt. Továbbmegyek: én voltam kva beteg, nem imádkoztam, és meggyógyultam. Egy-egy. Szerinted ez érv? Nem érv ez semmire.

2023. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/199 anonim ***** válasza:
26%

36: LOL! Nem valaki, hanem rengetegen!


Olyanok, akikről már az orvosok is lemondtak, tehát tudományosan indokolatlan lett volna bármiféle gyógyulás !!


A te példád csupán véletlen.


Meg egyébként is: csalánba nem üt...! :)

2023. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/199 anonim ***** válasza:
64%

"A te példád csupán véletlen"


Aha, mert a tiéd nem. Logika, ismét.

2023. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/199 anonim ***** válasza:
0%

38: én nem csak a saját példámat hoztam fel...


Olvasás, értelmezés, szövegértés...

2023. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/199 anonim ***** válasza:
70%

Ja mások példáját is felhoztad. Erre próbáltam célozni, hogy egy-egy kiragadott példa sosem lesz érv vagy bizonyíték. Gondoltam, felfogod annyiból, amennyit írtam. Nem sikerült.


Szóval újból: az, hogy bárki meggyógyult vagy épp nem gyógyult meg, semmire nem vizonyíték. Erre kellene a kutatás, amit ugye te nagyképűen (mint a buták mindig) leszóltál, hogy annak ugyan nem hiszel. Ellenben a szomszéd maeikanéni elmondasának, meg Laár András elmondott történetének. Érted, ugye, hogy egy kicsit komolytalan az érvelésed?

2023. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!