Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem vagyunk képesek úgy...

Miért nem vagyunk képesek úgy élni mint Jézus?

Figyelt kérdés
Jobban belegondolva nem olyan nehéz, ám mégsem képes rá senki.

2023. febr. 10. 20:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
illetve nem épül rájuk egy világvallás, azért ez is sokat dob a népszerűségen :)
2023. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Lucifer-666 ***** válasza:
76%
#9 sajnálom. Ha nem tűnt volna fel, nem azért vagyok itt, hogy neked megfeleljek, vagy barátkozzak...
2023. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

"Tudom nagyon csúnya dolog ez mert igazából azt kéne csinálnom mint mindenki más, hogy magasról szarok le mindenkit és senkivel nem foglalkozok csak magammal, de valakinek muszáj egyszer rendet tennie a fejekben. Ha már másnak vagy gyerekkorában az illető szüleinek nem ment."


Na erről ez jutott eszembe xD


https://www.youtube.com/watch?v=0huypW8vPQM


"Nem tudom, hogy te pontosan a jézusi élet alatt mire gondoltál."


A teljesen önzetlen, jóságos és szerető (még akkor is ha az már saját kárára megy) életre gondoltam.


De amúgy mitől olyan nehéz ez, hogy senkinek nem sikerül?

Pedig semmilyen testi, vagy fizikai korlát nincs előttünk ami meggátolna minket ebben, ám mégsem vagyunk képesek rá. :(

2023. febr. 10. 21:45
 14/33 SIDLER22 ***** válasza:
61%

Sok ember ilyen mint ahogy leírtad. Én az emberekkel nem vagyok tiszteletlen. Jól viselkedek velük és segítek nekik amiben tudok és kéne. Önző sem vagyok. Ahogy írtam, próbálok rendes embert faragni másokból és ha kell támogatok mást és egyszerűbb/könnyebb dolgokról hajlandó is vagyok lemondani másért.

Tehát önzetlen vagyok, jóságos és szerető. Nem ilyen kedves szakállas selyemhangú bácsi formájában mint Jézus volt, de a jelzők többnyire igazak rám. És még sok másik ember ilyen. Nem mindenki, de kb szerintem az emberiség 1/10-ede ilyen.

2023. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

Jézusnak azért volt egy kis hátszele.

Majd, ha én isten leszek, akkor átszervezem az életem.

2023. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 munyamunya ***** válasza:
91%

Kérdező,

Szerintem senki nem lehet olyan, mint ő volt, hiszen neki mennyei a származása, konkrét személyes ismerete van az Örökkévaló Istenről, pontosan tudta, mi a helye, feladata, célja az ittlétének. Teljes volt a szellem által az Istenével egyező természettel.

Például sosem mondott olyat, hogy ő maga "jóságos" lenne (lsd.14es válaszoló) sőt elhárította ezt a jellemzést, mondván, egyedül az Isten jó. Személyes sérelmek miatt sem kezdett a társadalmi morál megreformálásába, hanem mindent hagyott az igazságosan ítélőre. Valójában a 14es válasz írója teljesen jó példa arra, hogy az ember saját erőből meddig lehet képes eljutni. Épp mint a gazdag ifjú, aki azt *állította* magáról, hogy gyereksége óta mindent helyesen csinál - és éppen ez volt maga a probléma vele.

A Mindenhatóhoz való hűség/hit lényege a Tőle való függés, a saját igyekezet teljes elengedése. A cselekedetek nem tudnak megmenteni, és bár az Isten adhat jó tetteket, amikben járjunk, ez teljesen Őtőle függ. A mi igazságunk Őelőtte egyedül a Felkent miatt áll meg, csak Jahosuára nézve lehetünk elfogadottak az Atyánál.

2023. febr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 NTBS ***** válasza:
89%
Mert nem vagyunk Isten fia. Illetve eleve bűnös emberek vagyunk.
2023. febr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Blackice75 ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én azt mondom ajánlatos figyelmesen tanulmányozni a Torát(Mózes 5 könyve) ami az Atya, Mózes által kijelentett írott szava, és megfigyelni azt, hogy az Atya tanít nekünk olyat, hogy van neki egy fia az Ő jobbján akit majd leküld megszületni a földre félig isten, félig ember hibridként úgy, hogy teherbe ejti az Ő magvával, egy férfi menyasszonyát?

És ez csak az egyik dolog a sok közül, ami több pontban is ellenkezik az Atya parancsolataival!

2023. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
szeretnék néha visszanézni kicsit a múltba hogy ki volt Jézus és mit csinálhatott olyan jól hogy egy konkrét világvallás épült rá később
2023. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Blackice75 ***** válasza:

#19

Mivel soha nem létezett az úgynevezett jézus, és ami legfontosabb az , hogy az Atya sem említi soha a Torában, így nézhetnél vissza a múltba is mert sehol nem látnád. Egy kitalált bálvány, aranyborjú ami a halálra viszi követőit.

2023. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!