Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tényleg azt...

Az ateisták tényleg azt gondolják a keresztény vallásról, hogy az pusztán csak átverés?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
78%

Igen.


Gondolj utána te mit gondolsz az ókori római vallásról, Zeusz, Aphrodité és társai. Vagy mit gondolsz pld a Télapóról. Na, mi ugyanazt gondoljuk a te keresztény Istenedről.


Ateista vagyok, nincs problémám a hívőkkel (amíg nem akarnak engem téríteni), nem vitatkozni akarok e válaszommal, csak a feltett kérdésre válaszolok.

2023. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 Lucifer-666 ***** válasza:
70%
Inkább tévedés. A szektákra jellemző az átverés.
2023. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
60%
A vezéralakjuk Jézus azt mondta, hogy nézz és bánj minden emberrel úgy mint önmagaddal, ha megütnek fordítsd oda a másik orcád, és ezzel a szlogennel lemészárolták és kirabolták a fél világot, népek tucatjait nyomorították meg vallásilag, és egy hatalmas egész világra kiterjedő szervezetet építettek ki, a "szerénység, szegénység" nevében.
2023. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
77%
Nem átverésnek gondolom, mert aki hisz benne, az általában tényleg elhiszi. Inkább egy olyan világszemléletnek, amiben van sok érték, sokat adott az emberiségnek, de a lényege felett eljárt az idő.
2023. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 puritan válasza:
76%
Nem csak a keresztény vallás, hanem az összes.
2023. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
75%
Azt akartam írni hogy nem csak a kereszténységet tartjuk átverésnek hanem az összes vallást.De egy kedves hittársam megelőzött...:)
2023. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki nem hisz az adott vallásban akkor mi mást gondolhat róla mint, hogy átverés, tévedés és hasonlók?


Nem értem ezt minek kell megkérdezni.


De jó példa erre az amit néha szoktak emlegetni, hogy a keresztény és az ateista között az a különbség, hogy az ateista eggyel több istenben nem hisz.

2023. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

"Ateista vagyok, nincs problémám a hívőkkel (amíg nem akarnak engem téríteni), nem vitatkozni akarok e válaszommal, csak a feltett kérdésre válaszolok."


Világos! De akkor én is válaszolnék a következő mondatodra.


"Gondolj utána te mit gondolsz az ókori római vallásról, Zeusz, Aphrodité és társai."


Én azt gondolom, hogy az embernek alapvető Isten szükségletei vannak, és minthogy nekik nem volt meg az igazi recept, (a keresztény Isten) így kreáltak maguknak valamilyen pótlékot.



"Nem átverésnek gondolom, mert aki hisz benne, az általában tényleg elhiszi. Inkább egy olyan világszemléletnek, amiben van sok érték, sokat adott az emberiségnek, de a lényege felett eljárt az idő."


Mi az hogy a lényege felett eljárt az idő?

Kifejtenéd?



"Ha valaki nem hisz az adott vallásban akkor mi mást gondolhat róla mint, hogy átverés, tévedés és hasonlók?



Nem értem ezt minek kell megkérdezni."


Hát azért mert a tévedés, és átverésközt nagy a különbség.

2023. febr. 18. 20:38
 9/77 anonim ***** válasza:
100%

"Hát azért mert a tévedés, és átverésközt nagy a különbség."

Igen. De egyrészről sok ember van ezért biztos, hogy van aki szerint átverés és van aki szerint pedig tévedés, de ezek nem is egészen zárják ki egymást mert kezdetben lehetett akár tévedés aztán átverés vagy fordítva.

2023. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
14%
Az ateizmus is épp olyan tévedés lehet, sőt még nagyobb, mivel teljesen a tudatlanságra épitkezik.
2023. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!