Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tényleg azt...

Az ateisták tényleg azt gondolják a keresztény vallásról, hogy az pusztán csak átverés?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
6%
Aki gondolkodik a világról, az nem ateista. A lét nem a semmiből van, nem az állatoktól. Az állat nem is tudja hogy van, én tudom. Az ősrobbanás is pontatlan, mert már van ami robbant. Az a tökéletesség ami a világban van, az nem a véletlen műve. Az emberi szabadságot és a szeretetet nem lehet az univerzumból levezetni. Az ember hasonlatos az Istenhez, szabad, és szeret. Ént adott neki. Másnak nem adott ént. Se a növénynek, se az állatnak. Az az ateista aki belegondol abba honnan van az ember, az nem lesz ateista.
2023. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
72%

"Aki gondolkodik a világról, az nem"

Az nem te vagy. Mutatom, miért:


"A lét nem a semmiből van, nem az állatoktól."

Ez egy állítás. Bizonyítás? Ja, az nincs.


"Az ősrobbanás is pontatlan, mert már van ami robbant."

És akkor mi van?

Itt a jelenlegi tudásunk határa. Ettől még nem lesz a többi része isten. Ja, és nem pontatlan.


"Az a tökéletesség ami a világban van"

Nincsen. Csak a buta hiszi így.


"az nem a véletlen műve."

Ez megint csak egy állítás. Bizonyítás? Ja, az nincs.


"Az emberi szabadságot és a szeretetet nem lehet az univerzumból levezetni."

De, igen. Legfeljebb neked nem megy.


"Az ember hasonlatos az Istenhez"

Ez megint... unom ismét leírni.


"Másnak nem adott ént. Se a növénynek, se az állatnak."

Mármint öntudatot? Elég sok állatnak van. Növénynek valóban nincs.

De személyisége még több állatnak van, ha erre gondolsz.

Nem ártana érthetően beszélni, amúgy.


"Az az ateista aki belegondol abba honnan van az ember"

Veled ellentétben ő nem csak "belegondol"... vagyis hasra üt - hanem történelmet is tanul.

Tudni lehet, hogy honnan van az ember, De amúgy már a majomnak is van öntudata, és majdnem mindent tud, amit az ember is.

Csak például a vallást nem ismeri.


Istenem, miért nem kímélsz meg a földbuta hívőktől?

2023. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
0%

-"A lét nem a semmiből van, nem az állatoktól."

Ez egy állítás. Bizonyítás? Ja, az nincs.


Hogy lehet valami a semmiből? Ha lerakod a nagy semmit az asztalra lesz belőle valami? Bizonyíték (bár te ezt nem tekinted annak)

“Kezdetben teremtette Isten a mennyet és a földet. A föld még kietlen és puszta volt, a mélység fölött sötétség volt, de Isten Lelke lebegett a vizek fölött.” 1Mózes,1-2 - tehát kezdetben volt a nagy semmi. Vagy nem volt semmi nézőpont kérdése. :D Ha tudományos magyarázatot akarsz, akkor hozz te az állításodhoz. (Egyébként a hit és a tudomány nem egymás ellenségei, Isten nem robotot teremtett, hanem azért adott eszet, hogy gondolkodjunk)


-Az emberi szabadságot és a szeretetet nem lehet az univerzumból levezetni."

De, igen. Legfeljebb neked nem megy.


Vezesd le kérlek :)


-az nem a véletlen műve."

Ez megint csak egy állítás. Bizonyítás? Ja, az nincs.


Teremtés Könyve.


-Másnak nem adott ént. Se a növénynek, se az állatnak."

Mármint öntudatot? Elég sok állatnak van. Növénynek valóban nincs.


A kutya és a macska (vagy bármi állat) nem tudja hogy van, nem tudja hogy meg fog halni, vagy hogy te meg fogsz halni, hogy te ember vagy, az meg állat.

Az állatok szeretete is Istentől fakad (hisz az Ő teremtménye) és ezért nincs gonosz állat, hisz nem tudja mi a jó, és mi a rossz.


Egyébként a történelem se ad választ arra, hogy az ember honnan van, és a tudományos “nagy bumm” is hit alapú, hisz se te se én nem voltunk ott.


“Istenem, miért nem kímélsz meg a földbuta hívőktől” én nem személyeskedtem, hisz nem is ismerjük egymást, csak a kérdésre válaszoltam.


Isten áldjon! :)

2023. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy lehet valami a semmiből?"

Isten a semmiből teremtett, igaz? Ezt mondják a hívők.

Valójában pedig a mi létünk az állatokból van. Igen, ez bizonyított.


“Isten Lelke lebegett a vizek fölött.”

Miféle vizek fölött? Az előbb még a kietlen, puszta Földről volt szó.


"tehát kezdetben volt a nagy semmi. Vagy nem volt semmi nézőpont kérdése."

De azt ugye te is érted, hogy a Biblia csak idáig tud visszanézni?

Tehát akkor én is kérdezhetném, hogy előtte mi volt? Például mit csinált az isten végtelen ideig a teremtés előtt?


"Ha tudományos magyarázatot akarsz, akkor hozz te"

Az ősrobbanás teljesen korrekt és bizonyított. Ha te ezt nem ismered, az nem jó, érdemes lenne pótolni.


"(Egyébként a hit és a tudomány nem egymás ellenségei, Isten nem robotot teremtett, hanem azért adott eszet, hogy gondolkodjunk)"

Az a baj, hogy te nagyon mérsékelten használod csak gondolkodásra. Ez nem sértés, hanem ténymegállapítás.


"Az emberi szabadságot és a szeretetet"

A szeretet először a hüllőknél jelent meg. Erről mit tudsz?


"Teremtés Könyve."

Mint bizonyíték?

Hát... ha ezt komolyan gondolod, ott nagyon nagy bajok vannak.


"A kutya és a macska nem tudja hogy van, nem tudja hogy meg fog halni"

Nekik tényleg nincs öntudatuk.

Más állatnak meg nagyon is van. Kokó beszélni is tudott a halálról. Ha erről még nem hallottál, az is elég nagy baj.


"nincs gonosz állat"

Na, azért ezt így nem mondanám!


"hisz nem tudja mi a jó, és mi a rossz"

De, elég sok állat tudja. Sok másik is - de például a csordaállatok e nélkül nem is élhetnének.


"Egyébként a történelem se ad választ arra, hogy az ember honnan van"

Mármint? Ezt ugye te se gondolod komolyan?


"és a tudományos “nagy bumm” is hit alapú, hisz se te se én nem voltunk ott"

Erről van egy nagyon jó képregény, majd mutatom, ha megtalálom.

Az ősrobbanás bizonyított. Ha ezt nem érted, az megint csak nagyon nagy baj.


“én nem személyeskedtem"

Hát bocs, néha nálam is elfogy a cérna.

Az írásod alapján olyan szinten vagy buta, hogy az már fogalom.

Ha ezt nem tudod magadról, az is elég nagy baj.


Ha pedig téríteni jöttél ide, akkor egy rossz hírem: mindenki csak nála butábbakat tud téríteni!

Ez Jézusra épp úgy vonatkozott, mint mindenki másra is...

2023. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
0%
Én nem teríteni akarok, csak leírtam a véleményem, ahogy te is :) Egyébként látszik kettőnk hozzáállása a másikhoz, írásodból látszik a vallásos emberek iránti gyűlölet, bár nem hiszem hogy bántottak téged, én biztosan nem. Na én be is fejeztem, Isten áldjon, szép napot! :)
2023. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:

Miféle gyűlölet?

Valamit te nagyon félreértettél. Ez a reakciód általában is, ha valamit nem értesz?

Várom a bizonyítékokat, legalább egyet.

Viszont, ha fogalmad sincs róla, hogy mi az, hogy bizonyíték... azt nem lenne erkölcsösebb bevallani?


Amiket meg írtam, azoknak utánanézhetnél. Már persze akkor, ha az igazság érdekel.

2023. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
93%

"Egyébként látszik kettőnk hozzáállása a másikhoz, írásodból látszik a vallásos emberek iránti gyűlölet, "

Inkább azt látom, hogy zavarja az ha valaki alaptan, valótlan dolgokat akar tényként beállítani. Ezzel elég sokan vannak így.


Temérdek ember van akikkel ha közlöd, hogy vallásos vagy a legnagyobb sértés amit kaphatsz tőlük az egy vállrándítás. De ha azt próbálod bemesélni nekik bármilyen vallás momentumtól függetlenül, hogy az ősrobbanás, evolúció, stb. téves akkor elég csúnyán ostobának fognak nézni téged.


Nem árt megvizsgálni rendesen az eseményeket. Vajon azért titulált ostobának téged a másik válaszoló mert vallásos vagy? esetleg azért mert valótlan dolgokat akarsz tényként beállítani és a tényeket próbálod letagadni?


Megjegyezném sok keresztény nem tagadja az evolúciót.

2023. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!