Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tényleg azt...

Az ateisták tényleg azt gondolják a keresztény vallásról, hogy az pusztán csak átverés?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 16:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
10%
Csak nézz magadba. Ha a sejtjeid elkezdenének vizsgálódni a testedben, megtalálnák az intelligenciádat meg a tudatodat?
2023. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
92%
Úgy látszik nem néztél utánna,mit jelent az,amit mondtam.
2023. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
10%

??? Kifejtenéd?


Ő nem hiszem, mert valszeg egy troll volt, de én igen.


Szóval.. Az ateisták rengetegszer mondanak tévhiteket, és elméleteket a Bibliával kapcsolatban úgy, hogy még a történetet sem olvasták el, csak hallották valakitől.


Remek példa erre Izsák története. Minden ateista azt mondja, hogy ez gyerekgyilkosság ok nélkül, pedig nem erről van szó. Akkoriban az isteni bálványoknak (Baal oltároknak) gyerekáldozatokat mutattak be, pedig Isten ilyet soha nem kért, ezért próbára tette, hogy tenne e ilyet az ember, de Isten tudta, hogy az angyal megállítja majd. Ez nem a hit próbatétele volt, ahogy az ateisták gondolják, hanem meggyőződés, hogy Istent követi e Ábrahám, vagy a bálványt.


Aztán.. Tipikus érv még ez a ,, Nekem nincs bajom velük, amíg nem kezdenek el téríteni!,, Tényleg? Mert azt csak nektek szabad?


Ti nyugodtan szidhatjátok Istent, a keresztényeket, a templomba járókat, a papokat, de ha mi egyszer ki merjük jelenteni, hogy ,, Amúgy jó templomba járni, ha van kedved, gyere te is!:) ,, akkor az már egyből szekta, agymosás, erőszakos térítés, stb. Szánalmas.

2023. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
79%

"Minden ateista azt mondja, hogy ez gyerekgyilkosság ok nélkül"

Pontosan.

Az, hogy egyáltalán FELMERÜLHET valakiben, hogy ezt az istene parancsára el KELL követnie - a vallás szégyene. Teljesen függetlenül attól, hogy az isten csak szórakozik vele, próbára teszi, vagy komolyan gondolja.

2023. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
8%
24. Szánalmas a sátánzimusod. Szar lesz a pokoban égni.
2023. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
92%

"Szóval.. Az ateisták rengetegszer mondanak tévhiteket, és elméleteket a Bibliával kapcsolatban úgy, hogy még a történetet sem olvasták el, csak hallották valakitől."


Sok olyan ateista is van akik pedig olvasták. Vannak akik még hívő korukban, sőt olyannal is beszéltem aki a Biblia olvasás hatására lett ateista.

A gond a felvetéseddel, hogy a Bibliát sokféleképpen szokták értelmezni és SEMMI bizonyíték nincs arra, hogy az egyik pontosabb lenne mint a másik.

Olvasol valamit és feltételezel valamit, közben pedig lehet, hogy a te értelmezésed téves a másik pontos. Az is lehet, hogy a tiéd a pontos de az is, hogy mindegyik téves.



"Aztán.. Tipikus érv még ez a ,, Nekem nincs bajom velük, amíg nem kezdenek el téríteni!,, Tényleg? Mert azt csak nektek szabad?"

Hányszor mentek oda ateisták az utcán hozzád, szórólapokkal, hogy hagyjad el a hitedet és legyél ateista vagy agnosztikus?



"Ti nyugodtan szidhatjátok Istent, a keresztényeket, a templomba járókat, a papokat, de ha mi egyszer ki merjük jelenteni, hogy ,, Amúgy jó templomba járni, ha van kedved, gyere te is!:) ,, akkor az már egyből szekta, agymosás, erőszakos térítés, stb. Szánalmas."

Te is tudod, hogy ez nem így szokott menni.

Eleve nem az szokott lenni, hogy "Amúgy jó templomba járni, ha van kedved, gyere te is!:)".

Egy ilyen mondat esetén talán 1-2 elvetemült HA problémázna. Ezenfelül az Isten szidalmazás és hasonlók sem úgy szoktak lenni, hogy kiírnak egy kérdés, hogy "Nekem Istent szidni van kedvem te mivel szoktad szidni?" és akkor ott elkezdik felsorolni.

2023. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
89%

"Szánalmas a sátánzimusod."

Az ateizmus komoly előnye, hogy a sátántól SEM kell félni.


"Szar lesz a pokoban égni."

Neked. Ugyanis gonosz vagy.

Te most melyik vallásról beszélsz? A szeretet vallásáról?

Jézus ezt mondta neked, hogy fenyegess mindenkit?

2023. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
23%

27. Nem fenyegetek én senkit, tényeket közöltem.


Tisztességes keresztényként majd jó lesz a mennyben. Szar lehet, hogy nem juttok oda.

2023. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nagyon tévedsz.

Jelenleg a bűn állapotában vagy, ezt te is jól tudod.

Tehát, ha így halsz meg, akkor a pokolba kerülsz, mivel SZÁNDÉKOSAN maradtál bűnben.

Sajnálom, és nem is kívánom ezt neked. De ez rajtad múlik.


Én viszont, mint tisztességes ember, valószínűleg kapok majd lehetőséget.

2023. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztességes keresztényként majd jó lesz a mennyben."

Beképzeltség bűne.

2023. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!